Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod pigie » Štv 24.09.2020 9:59

Na byte a neviem, polovicu z nich som uz pracovala, ked dosla kontrola (nasla som listok v schranke) :haha: Zoci voci som sa stretla len 2x a bola to ta ista pani. Dokonca odkontrolovala aj chlapa, hoc jeho napisaneho nemala, ale ked zistila, ze aj on je PN, tak aj jeho odkontrolovala :heh:
A aj mne to bolo divne teda... Lebo som o takom nicom nepocula, este v praci som sa pytala, ze komu chodi kontrola a nikomu inemu z mojho okolia, len mne :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod jakut » Štv 24.09.2020 10:06

ak tá istá, tak si mala proste asi len smolu a možno si bývala niekde blízko nej. Predpokladám že to majú podobne, majú určené na aké prípady musia ísť, potom podnety a ostatné je na nich, náhodne. A ak je niekto blízko, že môže skočiť na obed a podobne, alebo poobede sa dostať skôr domov, alebo večer len vybehnúť a odškrtnúť si robotu, tak proste má tú smolu :heh:
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 911
Bydlisko: košice-okolie

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod pigie » Štv 24.09.2020 10:11

No, ja som sa citila z toho velmi divne. Akoby som zneuzivala system... :ach:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Štv 24.09.2020 11:40

tak asi este nakoniec mozem byt rada ze eda byva tak daleko od vsetkeho :heh:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Štv 24.09.2020 11:54

Kontroly chodia vacsinou az po11tom dni (ci kedy prestava hradit zamestnavatel?)
Mne asi na Podkerepusky nezavita - vsak by to hladali poldna :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod jakut » Štv 24.09.2020 11:57

shel asi áno :heh:
napr. mala som prevádzku kde som musela ísť raz do roka, ak to bola prevádzka mimo mesto, musela som si zažiadať o auto, ideálne spojiť sa ešte s kolegyňou, ktorá niekde po trase mala tiež niečo a to auto sme museli využiť, tak mali smolu prevádzky po trase, alebo vedľa, kde som síce nemusela ísť, ale mohla. Resp bol niekde podnet a keď som sa už tam musela trepať, tak som brala aj všetko naokolo. Koľko krát to bol "niekto so susednej prevádzky" čo udal poväčšine anonymne a došli sme aj tam a už podľa výrazu a správania sme vedeli koľká bije :heh: a koľkokrát dopadol horšie ako ten chudák, na ktorého bonzoval :heh: lebo nečakal

a áno teraz je to už po 11 dni, tých prvých 10 ti ale môže prísť niekto od zamestnávateľa, ked som nemala prácu a robila pol roka za pásom, tak tam na skoro všetky PN chodil hlavný majster. Aj večer, aj v noci, ale to je iné. Má však na to každý zamestnávateľ právo
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 911
Bydlisko: košice-okolie

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Štv 24.09.2020 12:04

Ano, jasne, ale tak nemala som takeho zamestnavatela - vsak ja som aj chora chodila do prace :pac: no uvidime teraz, uz to bude ine asi :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod pigie » Štv 24.09.2020 14:02

No mne chodili po siedmom dni vacsinou. Nikdy som nevedela, ci zamestnavatel ci kto. Kludne po siedmom dni, aj po desiatom. Ale tak, to su uz roky. Potom to prestalo akoby utalo. A ja som sla na PN aj tak, ze ma na nu poslala sefka :pac: Nikdy som to nezneuzivala :nwm:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Nisus » Štv 24.09.2020 17:23

pigie píše:Offtopic: A teda ja som cajova po horuckach... som rada, ze stojim :haha:

Offtopic: Omg jak to materstvo píše na mozog :pac: Ja som čítala, že 'som rada, že kojím' a vtedy v mozgu, že wtf čotej pigie vyhráva, veď malý už je na to veľký :heh: A potom zistím, že jediná, ktorej to vyhráva na mozog, som ja :haha:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod pigie » Štv 24.09.2020 18:58

Offtopic: Ten matersky mozocek, vidi slovo caj a uz koji :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Offca » Pon 12.10.2020 20:03

Jessismarja, TOLLER vs AUSSIE

Odchodom Tessničky máme voľné miesto pre ďalšieho psa. Ja mám jasno v bosíkoch, no kedže bosíky majú jediný svätý obrázok (mňa) a zvyšok rodiny, najmä deti, vnímajú len ako také chrastie, chcela by som takého správneho psieho kamoša aj deťom. Ešte som ani deti nemala, mala som pre deti vybraneho tollera. Teraz deti mám, a myslím si, že z retrievrov je najvhodnejšie vyberať. A kedže k deťom, tak nie veľkého. (A toller sa mi páči. Nepáči sa mužovi :ach: )
Potrebujeme psa:
-kamoša k ľuďom a psom, prinajhoršom rezervovaného (v žiadnom prípadne nie útočného)
-naviazaného na rodinu a domov (nemáme plot, žijeme na lúke v lese ... Výhodou boseronky/iek je, že môžu byť celý deň pustené, nikam neodchádzajú, turistov oznámia, návštevu oznámia, privítajú, sprevádzajú. Okoloidúce psy sledujú, nebežia im v ústrety. Dokonalosť.)
-potreby aktivity veľmi vítané

Podľa mňa ten toller je super. Ale ako som začala zisťovať detaily, asi dosť ťako sa k nemu dopracovať.. jedincov málo, teraz ešte menej, lebo cestovať za krytím je problém. Vačšinou samozrejme chcú predať zviera tam, kde sa s nim bude aj čosi robiť.. Skrátka z dôvodu, že netuším, kedy by som sa dostala k tollerovi (čakačka k najblišiemu háraniu a krytiu, trebárs tak pol roka, mi neva), a už vôbec sa mi nechce niekoho presviedčať o svojej "pravosti",
začala som sa pohrávať s myšlienkou na aussíka. Modny trend, je ich dosť, aj vrhov hned niekolko k mání, dokonca ani tak žiadaného merla nechceme (hnedopálený ideálne).. Možno aj dobré, už k jednému ovčiakovi ďalšieho ovčiaka, ostane to v rodine. Ale obávam sa stability povahy, tej bezproblémovosti voči ludom a psom.. Oprávnene?
Čo si myslí DF komunita?
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Pon 12.10.2020 21:44

Keby si nenapisala ten zaver, tak poviem, ze toller :ha:

Ausik neviem. Su aj vydareni, su aj taki nervaci poniektori. Co moze byt prave dan za popularitu. Ale neviem, ci by som ich nazvala uplne nekonfliktnymi, vedia byt taki tvrdsi.

Ale majuna ma 2 supernych, tak skus sa prip aj jej rovno opytat, stretava sa s viacerymi, urcite bude vediet najfundovanejsie odpovedat...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Uto 13.10.2020 1:45

ja som asi ausíka, čo by to mal v hlave upratané, ešte nestretla :ach: samce sa z mojej skúseností bijú (výnimka je možno patrikov darty akurát), a všetky neskutočne zjapú (a to mám šeltiu!!!)

inak toller ako poľovný pes neviem, či ti bude bez plota na pozemku ostávať. hlavne ak sa bude nudiť.

inak by som bola už trápna a povedala ti, že šeltia :joint: to by musel byť veľmi výnimočný pes, aby zdrhal, väčšinou fungujú presne ako popisuješ u bosíka. (teda kým sa nezľaknú :ach: ) a nejaké hrozné vybitie nepotrebujú. a myslím, že nie je problém dostať sa k prerastenému jedincovi :joint:
alebo teda kólia. ach to som dopadla, že toto navrhujem :heh: ale čo rozmýšľam, to rozmýšľam, vychádza mi tam proste retriever alebo ovčiak. resp. útulkáč.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod pigie » Uto 13.10.2020 5:52

Poznam len jedneho, mam od neho durku v lytku. Neznasal Huga. Zdrha za zverou. Ja ani zadarmo.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Margita » Uto 13.10.2020 7:26

A český? :heh: nekonfliktny, drží sa pána, temperament taky kocikovy a za zverou vedia zdrhnut ale čo som mala možnosť vidieť tak zo 40 psov ma o ňu záujem tak 5 :heh: a celkovo je taky odmeranejsi ten pes k cudzím
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách