Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod kellee » Pon 11.12.2017 23:34

Tiaali píše:vďaka kellee, ja som si kelpie zamilovala ešte kedysi v roku 2013 - 2014, vtedy som nimi bola doslova posadnutá, prečítala všetko dostupné v súvislosti s nimi, sledovala chovky, no magor :heh: odvtedy ich stále nejak zaraďujem do ,,zoznamu'', ale stále si nie som istá
a síce nie v súvislosti s kelpiami, ale v sobotu sa mi podarilo neplánovane si skúsiť vystaviť Pyrshepa jednej nemecky hovoriacej chovateľky, má dvoch psov importovaných z Francúzska...psy boli totálne zlatíčka, žiadna plachosť ani nič také, v sekunde ako som sa im prihovorila ma privítali ako starú známu, ale ona sama mi hovorila, že v strednej Európe nie je žiadna chovka, ktorá by stála za to...že naozaj s tými povahami je to u nich dosť problém...dosť dlho sme sa rozprávali celkovo o plemene a za mňa to bolo super, že som to takto mohla počuť priamo z jej úst ako človeka, čo s nimi žije a pracuje a potvrdiť si, že pyrshep pre mňa naozaj to pravé asi nebude, aj keď ich obdivovateľom zostanem asi navždy :smile:


no vidis ja som po nich netuzila a mam dve :-D mala som uplne ine plany, ale nejako mi uz prischli. druheho psa som nechcela kelpiu silou mocou som hladala nico uplne ine aj povahovo a presne to sa mi dostalo v druhej kelpine. nedala by som ich za nic, hoci Alex je psychopat.
neviem odkial si, ale idealne je pozriet si ich, okukat povahu. ak sa to raz dostane do ruk, skoncila si :lol:
ja mam takto beaucerona- moj sen od cias ako som videla angeliku prvy krat, proste pre mna laska na prvy pohlad, no vzdy asi zostane len tym snom
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Aris » Ned 24.12.2017 9:18

Takže, prišiel ten čas, kedy hľadám niečo pre seba. Na prvom mieste je samozrejme útulkáč, ale človek nikdy nevie čo sa mu pritrafí do cesty. Moje podmienky sú do 20kg a žiadny poľovník. Psovi ponúkam taký normálny psovský život :heh: cez týždeň bežné prechádzky a cez víkend nejaké túry, chcem chodiť aj na cvičák. Bude bývať vnútri, ale ak vydrží trochu aj vonku tak to nebude na škodu. Nič prehnane aktívne a zároveň žiadny buldog alebo niečo také :heh:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Lindchen » Ned 24.12.2017 9:30

A ťahá ťa to k nejakému plemenu? Výzorom alebo povahou, určením? Nech sa vieme trochu zorientovať.
Mne sa strašne spájaš s útulkáčikom :hi: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Aris » Ned 24.12.2017 9:38

Výzorovo všetko veľké psy :heh: chodský pes je vo výbere už roky, ale rodičia chcú niečo menšie a musím to tolerovať, keďže sa budú starať aj oni. Ideálne asi nejaký ovčiak? Len to zas neviem s tou veľkosťou, lebo zas nech je to aj ľahko dostupné. Ono asi aj tak bude útulkáč, ale mala som chvíľu také myšlienky skúsiť nejaké výstavy a tak
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod elfinka » Ned 24.12.2017 9:41

Corgi alebo šiperka. Malý bradáč (aj keď predpokladám že tam nereže výzor)
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Lindchen » Ned 24.12.2017 10:00

Nezdáš sa mi typ na výstavy :angel: . Atraktívnosťou áno, ale povahovo by ťa to podľa mňa dlhodobo moc nebavilo :lol: . Len tak uvažujem.
Ale ak malý ovčiak, do 50 cm, či menšie ešte?

Corgi je super, to je totálny miláčik, aj dostupný. Dobytkársky neviem, to už je také tvrdohlavejšie, ale tiež fajn pes, len to zas rodičia, aby zvládali. Šeltia ešte, ale tá by vonku asi psychicky strádala, aj je jemnejšia, to asi tiež nie :heh: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Aris » Ned 24.12.2017 10:08

Ono skôr ide o tú váhu, mama má titánové plece a bojí sa niečoho ťažšieho/silnejšieho. Lebo zas náš Rony bol na výšku malý ale mal 16kg :ha: Pozerám toho corgiho, ten sa mi páči veľmi. Ale zas čo si čítam na stránkach CHS sa mi páči už menej, pes naháňa cyklistov, kúše členky :ua: mne ani tak o výzor nejde, veď aj keby beriem útulkáča tak ktovie čo z neho vyrastie. Čiže aj ten malý bradáč kľudne môže byť, len musím pozrieť povahu. Plánujeme psa až nejak v máji/júni, tak ešte mám dosť času vyberať. A úprimne, mne dosť ide aj o cenu, nie som ochotná dať za psa 800€ a občas mám pocit, že spýtať sa na cenu chovateľa je neprípustné :heh:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Lindchen » Ned 24.12.2017 10:17

Cyklistov naháňa bársktorý pes, ja skoro nepoznám psa, čo to aspoň neskúsil :lol: . Poznám pár cogiov, aj jednu chovateľku, tie psy boli peckové, pohodové, nevšimla som som si u nich nič problémové.
Na cenu sa kľudne pýtaj, ja sa pýtam vždy. Ak niekto niečo predáva a niekto to chce kúpiť, bez ceny sa moc nepohneme :ha: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Aris » Pon 25.12.2017 10:44

Som našla nejaký inzerát na corgiov a že 1000€, tak to asi nie. :ha: ale mám tu v okolí hneď niekoľko CHS, v Piešťanoch aj v Trenčíne. Ale mame sa síce veľmi páči corgi, ale furt bojuje za útulkáča :lol:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod pigie » Pon 25.12.2017 10:46

Lindchen píše:Cyklistov naháňa bársktorý pes, ja skoro nepoznám psa, čo to aspoň neskúsil :lol: .

Len skoro. Hugo nenahanal a ani Fry to neskusil :heh: A to je aky behavicny pes :heh:
Corgi je pre mna taky nemotorny pes :angel:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod kellee » Pon 25.12.2017 11:40

ani moje kelpiny nenahanaju cyklistov.
keby si mam brat utulkaca, by som si asi nebrala z utulku, ale nariklad od "pes pohodak", tie psy su prevychovane, zaclenene do svorky a v podstate uz bezproblemove. utulkom uz neverim.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Pon 25.12.2017 11:42

corgi je pre babicky!

a utulkaca jednoznacne... ked nemas uplne jasnu predstavu, neviem, co ine by im dokazalo konkuraovat... :angel:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod moschino » Pon 25.12.2017 12:08

Corgi robia aj agility. Mne na nich len vadi stavba tela. Nepacia sa mi psy v tvare valca na kratkych nohach. V starobe moze mat ten pes dost bolavy chrbat, stuhnute svaly... Asi ani to agility nebude robit do 10 - 12 rokov :nwm:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod martin_s » Pon 25.12.2017 12:11

wer píše:corgi je pre babicky!
Corgiho (cardigan) mame aj v brigade, ma ho velitelka...
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 594
Bydlisko: Bratislava

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Pon 25.12.2017 12:18

ale asi to bude skor rarita, vsak...

podla mna to je taky nemastny-neslany pes - jasne, vela ludom to moze vyhovovat, nekonfliktne, bezproblemove, ziadna vyrazna povaha, zlate to je, ale tak co s nim, navyse take neprakticke kratke nohy a dlhe telo. :nwm: sice aris chce asi predovsetkym rodinneho milacika, ale aj tak. pes sa vybera min na 10 rokov, tak neviem, ci aris s nim rata aj do buducna, tak asi aj nad tym treba uvazovat - ci pes pre nu - ake plany do buducna?, alebo skor pre rodicov
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách