Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Margita » Pon 22.04.2019 14:49

No,mame stafordov pes má tak 27kg do 30max,a poviem ti,keby veľmi chcel ísť do ľava tak tam pôjde :heh:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod petra07 » Pon 22.04.2019 14:56

Margita píše:No,mame stafordov pes má tak 27kg do 30max,a poviem ti,keby veľmi chcel ísť do ľava tak tam pôjde :heh:

:heh: :aaa: ale stále lepšie než keby ma tam ťahalo 50kg "šteniatko" :lol:
petra07
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod clupko » Uto 23.04.2019 10:05

petra07 píše:neustálenosť s plachosťou u bieleho švajčiarskeho ovčiaka :nwm:

pokial viem, s tymto bol problem kedysi, ale teraz uz je to ovela lepsie. treba vhodnu chovku a rodicov vybrat. nejaky sklon k plachosti tam asi moze byt, videla som na klubovke fakt vydesene steniatko, ale povedala by som, ze to uz bude skor vynimka. citlivky to byvaju, to hej :lol: ale inak myslim, ze by to mohla byt pre teba dobra volba.
a vyberas psa pre seba, alebo pre celu rodinu? lebo treba ratat s tym, ze ked bude mat pes 4 roky, odides niekam na vysku a pes ostane rodicom a vyrazne sa mu zmeni rezim. tak nech si aj oni povedia, akeho psa by pripadne chceli :smile:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod petra07 » Uto 23.04.2019 14:27

clupko píše:
petra07 píše:neustálenosť s plachosťou u bieleho švajčiarskeho ovčiaka :nwm:

pokial viem, s tymto bol problem kedysi, ale teraz uz je to ovela lepsie. treba vhodnu chovku a rodicov vybrat. nejaky sklon k plachosti tam asi moze byt, videla som na klubovke fakt vydesene steniatko, ale povedala by som, ze to uz bude skor vynimka. citlivky to byvaju, to hej :lol: ale inak myslim, ze by to mohla byt pre teba dobra volba.
a vyberas psa pre seba, alebo pre celu rodinu? lebo treba ratat s tym, ze ked bude mat pes 4 roky, odides niekam na vysku a pes ostane rodicom a vyrazne sa mu zmeni rezim. tak nech si aj oni povedia, akeho psa by pripadne chceli :smile:

Super, že sa takýto problém vyriešil :lol: takže vybrať kvalit.chovku a povahovo vyrovnaných rodičov(ako u každého plemena ale tu byť viac "na pozore" :fizel: ) No s tou výškou sme aj s rodičmi premýšľali ako by to bolo a tak ja by som chcela ísť na veterinu-alebo niečo týmto smerom a vraj tam môžte chodiť so psom.Viem, že "bohvie ako to bude za pár rokov :ach: " ale snáď tam psy budú mať stále prístup. :nwm: Asi pri najhoršom by zostal u nich :plac: tam by nebol problém s vyžitím-tatino chodí behávať po lesoch a tak ale bolo by mu/mi smutno..no tak mamina chce poslušného psíka ktorý bude strážiť,tatino chce niekoho aktívnejšieho aby sa so mnou vybehal a ešte zvládal s ním a žiadneho strašpitla a ja chcem spoločníka na prechádzky a na tréning,primerane mazlivého,skôr zdržanlivého pri cudzích,aby za plotom vedel urobiť strach(nečakám, že bude brániť dom o dušu ale ak by došlo na člena rodiny aby zakročil-ono čo som pozerala nejaké videá tak je dosť rozdiel medzi pozemkom a páničkom a psy ktoré utiekli/alebo len štekali/snažili sa zadržať po vstupe "zlodeja" na pozemok tak ak išlo o členov rodiny boli prekvapivo priebojný a javili sa v "odvážnejšom" svetle). Takže dalo by sa povedať, že vyberám psa pre celú rodinu s tým, že to bude pes 1-2 pánov (ja,tatino možno mamina-ona by ho ale najradšej asi rozmaznávala takže by ju asi nebral az tak vážne) čiže nie retriever-kamoš pre všetkých. :angel: BŠO je veľmi pekný výzorovo chcem sa opýtať ako časté sú u nás chovy tých krátkosrtstych variant? Ako postráži?-nejaká skúsenosť? a či by mu stačil režim(príspevky dozadu) :smile: :lol:
Ďakujem :angel:
petra07
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Uto 23.04.2019 14:37

ja by som sa na to strazenie vobec nezameriavala. :nwm: skor naopak. ono prave ti to bude totiz skor na skodu. pes, ktory by realne vedel zakrocit - to nezvladnes kvoli veku. psychicky. fyzicky asi tiez budes mat problem - ja nie som ziadne drobne ziena a mam dost so 40 kilovym NO... a najma - nepotrebujes komplikacie, hlavne, ak by si chcela so psom cestovat, byvat kade-tade, presuvat sa... strazneho psa naozaj vypusti z hlavy a skor rozmyslaj nad bezproblemovym kamosom na cokolvek...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod clupko » Uto 23.04.2019 14:39

na slovensku sa skor chovaju dlhosrsti, po kratkosrstych si treba ist radsej do ciech.
myslim, ze rezim by mu stacil. a co sa tyka strazenia... neviem, ci takeho psa naozaj chces :lol:
ale vies co, kamoska ma cierneho ovciaka z utulku na dvore, a ten vie byt dokonca dost bojazlivy - staci na neho zvysit hlas a ide sa skryt. ale niekto im preliezol plot, ked neboli doma. potom zbadal psa a radsej zdrhol nez by sa o nieco pokusil, dokonca zdrhol tak rychlo, ze im tam zabudol sperhak. takze je dost mozne, ze ked vidiet na dvore psa, votrelec sa tam ani nebude pokusat vlamat a najde si radsej dvor bez psa.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod petra07 » Uto 23.04.2019 15:15

wer píše:ja by som sa na to strazenie vobec nezameriavala. :nwm: skor naopak. ono prave ti to bude totiz skor na skodu. pes, ktory by realne vedel zakrocit - to nezvladnes kvoli veku. psychicky. fyzicky asi tiez budes mat problem - ja nie som ziadne drobne ziena a mam dost so 40 kilovym NO... a najma - nepotrebujes komplikacie, hlavne, ak by si chcela so psom cestovat, byvat kade-tade, presuvat sa... strazneho psa naozaj vypusti z hlavy a skor rozmyslaj nad bezproblemovym kamosom na cokolvek...

Dobre teda, :smile: u mna to taky problém nebude ale rodičia maju trošku taky ideal, že pes má strážiť a bodka.Vysvetlila som im, že na pozemku stačí odstrašiť a nikto nevlezie ale zase chcú psíka ktorý ak by sa na mňa/nich niekto vyrútil tak aby niečo robil a aspoň sa pred nás postavil a zavrčal/budil hrôzu. Tatino našiel ešte plemeno Čierny Sery(no našiel skôr ho videl vo fotkách na google a zapáčil sa mu tak sa ma pýtal povahu a tak ale nemôžem nič nájsť :ua: . Tak ak nič nenájdem tak neuvažujeme-len či niekto nemá doma. :yes:)
petra07
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Uto 23.04.2019 15:19

NIE!!!! zabudni hned na to - pozbierane rozne krizence z utulku, na ktore vystavi papiere. :rip: joj, fakt, vacsia blbost asi neexistuje! skrizila si xNO so svojou bradackou a prehlasila to za plemeno. :bum: :bum: :bum: PROSIM ta, toto V ZIADNOM PRIPADE nepodporuj. radsej si vezmi psika z utulku.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod petra07 » Uto 23.04.2019 15:31

wer píše:NIE!!!! zabudni hned na to - pozbierane rozne krizence z utulku, na ktore vystavi papiere. :rip: joj, fakt, vacsia blbost asi neexistuje! skrizila si xNO so svojou bradackou a prehlasila to za plemeno. :bum: :bum: :bum: PROSIM ta, toto V ZIADNOM PRIPADE nepodporuj. radsej si vezmi psika z utulku.


Prepáč ak som sa ťa nejak dotkla ja to nejak nepodporujem len sme sa na to pozreli :yes:
petra07
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Uto 23.04.2019 15:33

si radsej zoberte toho NO, aj ked to nie je pes pre dieta moc, radsej ten chodsky pes.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod petra07 » Uto 23.04.2019 15:38

wer píše:si radsej zoberte toho NO, aj ked to nie je pes pre dieta moc, radsej ten chodsky pes.

:jop: dobre :jop:
petra07
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod clupko » Uto 23.04.2019 15:58

cierny sery je zly vtip :lol: to nie je plemeno. hocaky cierny pes je cierny sery. staci si pozriet web tej... ehm, zakladatelky? :heh:

ta klasicka predstava strazneho psa sa trochu bije s dalsimi poziadavkami, co si ludia vacisnou mozno ani neuvedomia.. ale ako ma ten pes fungovat normalne v civilizacii, ak je nauceny strazit majitela pred cudzincami vrcanim alebo inym zakrocenim. ako ma fungovat v hoteli / na internate / apod., ked je nauceny strazit svoj pozemok, svoje teritorium...
tieto psiky vacsinou su fakt len na strazenie, nie az tak na dalsie aktivity.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod pigie » Uto 23.04.2019 16:01

Tak u vacsiny obyvatelstva strazenie = stekanie :angel:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Uto 23.04.2019 16:04

tak moj by postrazil asi, aj ked ludi normalne takto neriesi, ani nesteka. pax by kludne kusol, tiez nestekal, ludi si bezne nevsimal. ale nie je to jednoduchy rodinny psik. podla mna pre dieta je naozaj najlepsi pes, ktory nema v sebe stipku agresie - v akejkolvek situacii - ci na psov, ci na ludi, vobec ziadnu. to je narocne na zvladanie.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod petra07 » Uto 23.04.2019 16:45

clupko píše:cierny sery je zly vtip :lol: to nie je plemeno. hocaky cierny pes je cierny sery. staci si pozriet web tej... ehm, zakladatelky? :heh:

ta klasicka predstava strazneho psa sa trochu bije s dalsimi poziadavkami, co si ludia vacisnou mozno ani neuvedomia.. ale ako ma ten pes fungovat normalne v civilizacii, ak je nauceny strazit majitela pred cudzincami vrcanim alebo inym zakrocenim. ako ma fungovat v hoteli / na internate / apod., ked je nauceny strazit svoj pozemok, svoje teritorium...
tieto psiky vacsinou su fakt len na strazenie, nie az tak na dalsie aktivity.


ja viem, že vyslovene strážne psy sú pastevci ktorý nie sú na aktivity pretože v tom nevidia význam-celý čas sa "šlachtili" tak aby si šetrili energiu a pri vkĺznutí líšky,vlka atď. rýchlo zakročily.Majú tvrdú palicu a určite by som si žiadneho nebrala bez rozmyslu a už vôbec nie ako prvého psa.Podľa mňa vyrovnaný "strážny pes" je kľudný nedá sa len tak vyprovokovať ale ak ide do tuhého zakročí rýchlo a razantne -tak aby sa nemusel opakovať-známa maminy mala takú fenku NO ku všetkému milá,nikdy nikomu neublížila a aj s ňou skúšali obrany ale ona počkala až figurant prestane vystrájať a hodí jej loptičku.A raz boli na vychádzke stretli partičku opilcov -známa sa chcela rýchlo dostať preč(mala z nich zlý pocit)fenka sa usmievala ako vždy žiadny znak agresie ale ako náhle sa chlapy priblížili moc blízko cvak - zabrzdilo ju vodítko.-po úvahe rozumiem, že to asi nie je úplne ideál a tak teda hľadám psa ktorý odradí skôr výzorom a veľkosťou - Výber sa mi zúžil na: BŠO,Chodský pes,BOT :jop:
petra07
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách