Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod weron » Pon 30.12.2013 21:31

tiez ma presne kelpia napadla :heh: tu na fore je lučíja ( kuk kelpiacku temu ), ma dve kelpinky, robi s nimi agi, zachranarcinu, aj past chodievala ( nwm ako teraz ) :no: ak by si sa zaujimala o kelpiu, urcite ti bude vediet povedat :no:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Margita » Pon 30.12.2013 21:33

len zase zohnat pracovneho LR uz nie je len tak...a toho flat retrivra si pozerala?ti su atletickejsi a akcnejsi
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod weron » Pon 30.12.2013 21:34

a ako bonus su flati neskutocne nadherni :aaa:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod del1 » Pon 30.12.2013 21:42

asi pošpekulujem nad tými flatmi .. povahovo sú ako LR ? neviete? kontaktný a tak? :lol: .. a kelpiu ešte pozriem tu na fóre .. bude to ťažké no lebo ma to láka k tým labíkom ale flat môže byť taká alternatíva :smile:

edit: popozerala som nejaké videá flatov .. dokonca behajú aj pri bicykli :smile: .. myslíte, že by s energiou boli na tom podobne ako kelpinky?
del1
Okoloidúci
 
Príspevky: 22

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod weron » Pon 30.12.2013 21:51

je tu vo flatej teme aj chovatelka flatov, to by si mala info priamo zo zdroja :yes:

edit : tak som ti vyhladala - ma nick Mayaa :no:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod del1 » Pon 30.12.2013 21:52

ďakujem skúsim to tam :jop:
del1
Okoloidúci
 
Príspevky: 22

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod kellee » Pon 30.12.2013 22:31

flati su peckovi, poznam dvoch uzasni psici energicki a priatelski pesaci, vyzorovo sa mi aj pacia,
jj ak ta zaujima info o kelpach tak kontaktuj luciu. ale podla mna by tvojim poziadavkam vyhovovala. ja som mojho vychovala v 1 izbaku a teda uplne bez problemov, nikdy nic nehryzol a co sa tyka vyuzitia na vsetko co si pisala sa hodi
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod del1 » Uto 31.12.2013 8:50

kelle hej kelpinky sú krásne a aj povahovo čo čítam zatiaľ v pohodičke .. dosť je to podobné BOC a AUO .. myslíš, že by sa ku mňe viac hodili ako FCR? Či sú tak vyrovnane a už sa len rozhodnúť? .. nevadilo by mi inak ani ak by bol psík k cudzím taký neutrálny (ak viete čo tým mslím .. proste slušný ale "nerozbehne" sa za cudzím človekom, že hladkaj ma)
del1
Okoloidúci
 
Príspevky: 22

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Margita » Uto 31.12.2013 11:40

del1 píše: nevadilo by mi inak ani ak by bol psík k cudzím taký neutrálny (ak viete čo tým mslím .. proste slušný ale "nerozbehne" sa za cudzím človekom, že hladkaj ma)

ako si vychovas taky bude,vacsina steniat sa tesi zo vsetkeho,zalezi uz len na tebe ci mu dovolis utekat za kazdym clovekom
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod kellee » Uto 31.12.2013 11:46

musis vedietco by ti viac vyhovovalo, jednak vyskovo, jednak povahovo. Kelpia je fakt ze plna energie, to flat asi nie je. flat bude tymto smerom kludnejsi a rozvaznejsi, kelpia je klbko energie. povahovo sa tieto dve plemena nedaju porovnat, musis vediet co ti viac bude vyhovovat. ale ak mas pristup k paseniu tak by si mala pre kelpiu zamestnanie.
co sa tyka ludi, u nas dlho nemal ludi rad, fetakov sa strasne bal a stekal po nich teraz je to tak, ze ludi si nevsima pokial som s nim a vidi ze ja sa s clovekom rozpravam je priatelsky a rad sa hladka.

del1 píše:kelle hej kelpinky sú krásne a aj povahovo čo čítam zatiaľ v pohodičke .. dosť je to podobné BOC a AUO .. myslíš, že by sa ku mňe viac hodili ako FCR? Či sú tak vyrovnane a už sa len rozhodnúť? .. nevadilo by mi inak ani ak by bol psík k cudzím taký neutrálny (ak viete čo tým mslím .. proste slušný ale "nerozbehne" sa za cudzím človekom, že hladkaj ma)
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod lucik » Uto 31.12.2013 12:01

tvoje predstavy by naozaj asi najlepšie spĺňal flatík, až na tú kontaktnosť k cudzím ľuďom, zvyčajne sú to ľudomili a ňuňkáči, za pohladkanie vyrazia zúbok od radosti :smile:
My máme labradorky a beauceronku, taktiež by spĺňali tvoje požiadavky a predstavy (to, čo ponúkaš neriešim, to je raj pre každého psa :no: ) - s malými výnimkami - labradorka hoci je schopná behať 5 hodín v teréne na poľovačke či pátračke, pri bicykli stráááášne nerada behá, nebaví ju to a beauceronka nie je zas tak úplne ľahúčko cvičiteľná, ale žiadna tragédia, len treba dôslednosť, neodpúšťa chyby ako labík (je vychcaná). A malá labroška bude, dúfam, taká vydarená ako staršia, má výborné predpoklady, je po zdravých aktívnych a povahovo výborných rodičoch (je to mojej staršej labky neterka). :no:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Vikiki22 » Uto 31.12.2013 12:30

Flatík síce je úžasný, čo sa povahy týka, no keď sa chceš nejak hlbšie a súťažne venovať aj nejakému športu ako agility apod., je trochu pomalší. Ma to určite radšej BOC alebo kelpiu, aj keď kelpia je už trošku extrém. Nevravím, že to s flatom nie je nemožné, ale väčšiu šancu máš s rýchlejším psom. Čo sa bicykla týka, nemyslím, že by to flata dlho bavilo, na to zas nejakého pracanta. Je len na tebe, ako si život so psom predstavuješ. :smile:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod zuzkabluzka » Uto 31.12.2013 13:28

Vikiki22 píše:...aj keď kelpia je už trošku extrém.

Prečo?
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod del1 » Uto 31.12.2013 13:42

Ďakujem za rady. Hlavne by som chcela so psom naozaj tie túry, behy poprípade bicykel. Športy a celkovo aktivitu, ale zas aj parťáka a spoločníka. Porozmýšľam nad boc a kelpiami (neviem vybrať nejako lebo vzhľadovo je to na rovnako a povahovo neviem čo čítam témy tak tiež podobne to vyzerá :nwm: ..asi by som sa mala s chovateľmi porozprávať ..len zas aj chovateľka lr mi povedala, že je pre mňa ten pravý a tu väčšina píše, že nie..) ..ešte som aj nad tými austrálskymi ovčiakmi a krátkosrstými kóliami premýšľala, len to na šport sú asi lepšie boc a kelpie .. to by som rovno flatíka alebo LR mohla kúpiť, tiež sú skvelý parťáci a nejaké aktivity sa asi tiež dajú ..pokiaľ viem aj oni sú pracovné plemená :nwm: .. budem ešte určite premýšľať .. nechcem sa unáhliť..
del1
Okoloidúci
 
Príspevky: 22

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Margita » Uto 31.12.2013 13:47

na to co chces ,by sa hodila aj kopa inych plemien,a co taky dalmatinec?alebo nejaky terier?na tury,beh-zalezi kolko to je ci denne v kuse nejakych 30km,alebo 5..sport,a ako partak by bol dobry aj napriklad stafbul,alebo airedal
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách