Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Vikiki22 » Štv 12.12.2013 0:09

Kopova určite nie. S ním majú problémy aj poľovníci. Skôr by som potom doporučila nejakého sliediča - kokeršpaniela, špringra, príp. z duričov bígla...
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 12.12.2013 7:35

Straka, ako polovník by si mala mať konkrétnejšie predstavy o využiteľnosti psa, nie? To čo je za požiadavka, že okrem brlohárčenia všetko... :no: Ostatne isto vieš, ktoré psi sú tak okolo kolien a ktoré vyššie a čo sa dá s nimi oficiálne u nás robiť podla velkosti a podla plemena.
IMHO choď na polovačku a spýtaj sa tam. :no:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod kellee » Štv 12.12.2013 17:31

v com je problem s kopovom??? :oo: moj svokor makopova myslim druheho ci tretieho, no pravda je to dost ostry pes podla mna a cisty lovec ale na to predsa je.

Vikiki22 píše:Kopova určite nie. S ním majú problémy aj poľovníci. Skôr by som potom doporučila nejakého sliediča - kokeršpaniela, špringra, príp. z duričov bígla...
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Cathie » Štv 12.12.2013 19:02

kellee píše:v com je problem s kopovom??? moj svokor makopova myslim druheho ci tretieho, no pravda je to dost ostry pes podla mna a cisty lovec ale na to predsa je.

eh, ale ma byt aj vhodny k detom - k tomu ta "ostra povaha" az tak nesedi, ze ano..

Tiez by som sla tym smerom koker/springer.. pricom mne osobne sa viac paci druha alternativa alebo by som si pri prvej dala hodne dobry pozor na vyber rodicov a ich povahu. V poslednom case stretavam plno nervnych, neznasanlivych kokrov (co je samozrejme aj o vychove, ale aj tak).
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Vikiki22 » Štv 12.12.2013 19:49

Som toho názoru, že kopov patrí výhradne do rúk poľovníkov a určite nie pre začiatočníkov.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod majko11293 » Str 25.12.2013 20:38

Zdravim,

chcel by som sa poradit akeho psika si mam zaobstarat. Malo by sa jednat o bytoveho psa takze by som nechcel aby narastol do nejakej velkej velkosti, velmi neplzol, nemal dlhu srst. Pomozete poradit ake plemeno splna tieto poziadavky? Dakujem pekne za odpovede.

S pozdravom
majko11293
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Vikiki22 » Str 25.12.2013 20:52

Radím ti sa skôr zamerať na povahové vlastnosti a až potom na to ostatné. :ach:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Lindchen » Str 25.12.2013 20:59

Takže chceš malého až stredného krátkosrstého psa, ktorý nepĺzne, tak? To je dosť málo na hľadanie vhodného plemena. Srsť a veľkosť sú ozaj to najmenej. Nič nedokáže otráviť tak, ako nehodiaca sa povaha psa k človeku. Na čo ho chceš využiť, čo s ním chceš robiť, akú máš predstavu o spolužití?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Ginna » Str 25.12.2013 22:41

suhlasim, ze by sa hodila nejaka predstava o povahe a tak.
k tomu plznutiu, napadol ma - pudel, maly, stredny... lahko cvicitelny, skladny, inteligentny, lenze ho treba strihat, ale neplzne
- yorkshirsky terier, maltezak, bichon, cinsky chocholaty, havansky, kern terier...
Ginna
Snoopy
 
Príspevky: 112
Bydlisko: psia búda

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod del1 » Pon 30.12.2013 19:24

Ahojte, uvažujem nad kúpou psíka .. len stále hľadám vhodné plemeno.. Som aktívna, chcela by som psa ako spoločníka pri túrach, behu .. chcela by som sa s ním venovať nejakým športom ( záchranárčina, agility, športová kynológia, dokonca mám prístup aj k paseniu ..šport by som vybrala podľa plemena ) ..viem že všetko stojí hlavne na socializácií ale chcela by som psa priateľského a spoločenského ..nevadí mi "závislák" .. bývam v byte.. v podstate mi na vzhľade nezáleží .. čo sa týka výcviku som začiatočník.. ako plemeno mi je najviac sympatický labrador ale nie som si istá či by mi stíhal .. ďalej uvažujem nad doberman , beauceron - len neviem či by som zvládla výchovu alebo boc, AUO - tam sa zas bojím, že keď budem chcieť vypnúť či vypnú so mnou a ako je to tam so "vzťahom k pánovi" ..určite chcem psa s PP.. vopred ďakujem za rady.
del1
Okoloidúci
 
Príspevky: 22

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Margita » Pon 30.12.2013 21:06

ja len k tomu vypnutiu,ako si naucis tak budes mat,boc zase nie je nejaky dementik co od nevidim do nevidim musi nieco robit,moze ale nemusi,ako si ho naucis,tak toho by som sa vobec nebala,
a co taka kolia?chodsky pes?alebo nejaky stavac?alebo seter?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod del1 » Pon 30.12.2013 21:18

rozmýšľala som nad krátkosrstou kóliou ale nejak som aj zavrhla ani neviem prečo .. pozriem sa na ňu ešte .. setre a stavače sú krásne ale nechcem nič s veľkým poľovníckym pudom.. najviac sa mi páčia tie LR (tam stačí tuším hocijaká skúška) ..len neviem ..chovateľka mi povedala, že ak mu dám do roka čas tak by mal byť pre mňa ten pravý spoločník .. len niektorí "znalci" ma začali odhovárať a ma spochybnili :nwm:
del1
Okoloidúci
 
Príspevky: 22

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Margita » Pon 30.12.2013 21:24

odhovarat od goldena?preco?a co tak ine retrivre?toler,flat,curly alebo chesapeake?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod kellee » Pon 30.12.2013 21:26

co tak kelpia?
Labik teda neviem ci je az taky aktivny, ja co poznam tak su to taky psy vacsinou typu gaucak, teda aj ked poznala som aj labika co sa venoval zachranarine, ale mne nepridu az taki aktivni, ale mozne to je

del1 píše:rozmýšľala som nad krátkosrstou kóliou ale nejak som aj zavrhla ani neviem prečo .. pozriem sa na ňu ešte .. setre a stavače sú krásne ale nechcem nič s veľkým poľovníckym pudom.. najviac sa mi páčia tie LR (tam stačí tuším hocijaká skúška) ..len neviem ..chovateľka mi povedala, že ak mu dám do roka čas tak by mal byť pre mňa ten pravý spoločník .. len niektorí "znalci" ma začali odhovárať a ma spochybnili :nwm:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod del1 » Pon 30.12.2013 21:30

od labradora .. lebo poznajú len tie bytové prekŕmené.. popozerám díky za radu .. sú taký atletickejší :smile: ..ale nejak ma naozaj upútal ten LR .. v minuloti som ich "ignorovala " ..proste žiadny vzťah a teraz to tak prišlo .. myslíš, že by zvládol túry, beh? ..

kelle - popozerám niečo o ich povehe a tak .. lebo veľa o nich neviem
Naposledy upravil del1 dňa Pon 30.12.2013 21:31, celkovo upravené 1
del1
Okoloidúci
 
Príspevky: 22

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách