Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Vyber psika STB vs. Labrador

Poslaťod julieta » Štv 24.07.2008 14:34

lucik, mikro.. zavisi to od jednotlivca. napr. moj pes, BUgi, vodu neznasa... ten sa namoci max len po clenky, aj to len ked je uz straasne vela stupnov...Ria, tu volam zaba.. moze byt na chodniku jedna mlacka a hned je v nej.. do vody sa rada hadze, plava... proste vodu miluje.. ale nie, ked na nu pada z oblohy :ha: :lol: asi ju to boli alebo co....Najradsej ma capkanie packou po vode a potom nahana kvapky.... je to zabava sa pozerat...
lucik pred dvomi rokmi v zime boli -10, -20 st teploty normalne.aspon u nas. To sme si Bugiho akurat doniesli a chudacik v takych teplotach sa musel ucit hygienickym navykom. Ani sa necudujem, ze mu to tak dlho trvalo, radsej sa vycural doma ako ist do takej zimy...Ale urcite labiky su odolnejsie a viac znesu co sa zimy tyka....maju na to prisposobenu srst...
som sa zlakla, ked si napisala ze pes musi mat rad zimu lebo aj ty ju mas rada, ze si nejaky otuzilec.... ze si to vonku uzivas ked je -20... :oo: :lol:

mikro píše:s tou vodou, tak to som aj ja velmi zvedavy, lebo ako som pisal, je nadherne ked ma pes rad vodu a jedine LB som zatial videl ako si vodu uziva

nase sidlisko lezi hned pri rieke hron, takze vody tu maaame strasne vela.. chodia to tu splavovat na clnkoch... a sidliskovy psi vodu zboznuju a uzivaju si ju take plemena ako koker, kanarska doga, vyzla, labik, krizence, proste skoro kazdy druhy pes a rozne plemena
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

Re: Vyber psika STB vs. Labrador

Poslaťod lucik » Štv 24.07.2008 15:18

hej, u nas pri Vahu sa tiez cvachce vo vode vacsina psov - rakyho Cattyna (hovawart), jack russlica, rtw, vyzla, weimar, pitbul, boxerky..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Vyber psika STB vs. Labrador

Poslaťod Tatiana » Štv 24.07.2008 20:08

ak mozem povedat tak moja sucka SBT v zime travi dost vela casu vonku,samozrejme v pohybe ked uz ma toho dost pyta sa dnu :heh: nie su to ziadne cintlavky ,a hodia sa na kazdu aktivitu ci v zime ci v lete :no:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Vyber psika STB vs. Labrador

Poslaťod julieta » Pia 25.07.2008 13:24

no co mikro... uz si sa rozhodol?
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

Re: Vyber psika STB vs. Labrador

Poslaťod Tasha » Str 30.07.2008 14:49

Až teraz som si to prečítala celé... Je jasné, že každý pes potrebuje aby sa mu majiteľ dostatočne venoval, ale nemôžete od každého chcieť aby mal psy vo vnútri. Moji sú vonku. Už od šteniatka a zvládajú to bez problémov. Aj ja by som s nimi bola najradšej každú chvíľku, ale neviem či by som ich chcela vo vnútri. Kebyže mám len jedného tak áno, ale 2 a 3 už nie...
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Vyber psika STB vs. Labrador

Poslaťod mikro » Štv 31.07.2008 8:11

ahojte, tak rozhodol som sa pre sucku stafika :) hladal som labradorov, ale zial ciernu sucku s PP som nenasiel :(
mikro
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 61

Re: Vyber psika STB vs. Labrador

Poslaťod Lenka.Buddy » Štv 31.07.2008 9:58

tak prajeme veľa štastíčka s hafankou :smile:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Vyber psika STB vs. Labrador

Poslaťod Tatiana » Štv 31.07.2008 19:47

mikro píše:ahojte, tak rozhodol som sa pre sucku stafika :) hladal som labradorov, ale zial ciernu sucku s PP som nenasiel :(

:jop: dobra volba,urcite budes spokojny,zelam vela peknych chvil v spolocnosti tohto uzasneho psika :no:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Alia » Sob 20.09.2008 23:51

Ahojte, rada by som si zaobstarala nejakého psíka. Nie som zaciatocnik, psika som uz mala. No a neviem sa rozhodnut, ake plemeno si vybrat a preto by som sa s vami chcela poradit. Rozhodla som sa, ze sem napisem svoje poziadavky na psika a mozno sa mi s vasou pomocou podari dopatrat k plemenu, ktore by mi najviac vyhovovalo. Takze tu su poziadavky na psika:
neagresivny voci ludom a psom oboch pohlavi
vyborny vztah k detom
ucenlivy, cvicitelny
aj zivy, ale aj lenivy (zlata stredna cesta)
nechcem s nim robit sporty, ale laka ma vyskusat obediece
vhodny do bytu
nezalezi mi na velkosti, ani na vzhlade

Rozmyslala som nad biglom a RR, myslite, ze by splnali tieto poziadavky? Ale kludne navrhnite aj ine plemena.
Alia
Okoloidúci
 
Príspevky: 12

Re: Ake plemeno sa ku mne hodi?

Poslaťod Baarbora » Ned 21.09.2008 9:26

nie som ziaden odbornik na plemena, ale z tohto mi vychadza nejaky z rady retrivrov. Urcite by dobre spolupracoval aj klasika NO, mne sa celkom paci aj chodsky pes. Ani taky bulltereier by nemusel byt marny, len neviem ako dobre su cvicitelny(osobne poznam len jeden kus a ten je extremne lenivy). Alebo mozte skusit stasie v loterii a vylosovat si nieco v utulku :smile:
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Ake plemeno sa ku mne hodi?

Poslaťod Tasha » Ned 21.09.2008 9:29

A čo borderka? ale tá asi nebude lenivá. Odúorúčam popozerať témy o plemenách a dať aspoň niekoľko plemien na výber.
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Ake plemeno sa ku mne hodi?

Poslaťod Nia » Ned 21.09.2008 9:32

suhlasim s Baarbora...nejaky retriever...lenze ktoryy...ja osobne som si teraz zamilovala toho najmensieho. Nova Scotia duck tolling retriever....myslim, ze splna vsetko co pozadujes,len neviem ako je to s ich aktivitou..ze ci potrebuju nejaky vybeh, alebo im staci sa dobre vybehat
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Ake plemeno sa ku mne hodi?

Poslaťod Alia » Ned 21.09.2008 9:58

Mala som zlateho retrievra, ale teraz by som chcela skusit nieco ine, nove...
Ten RR alebo beagle su uplne vyluceni?
No a aj NO bol moj typ, ale velmi casto sa stretavam s agresivnymi jedincami, tak neviem no...
Alia
Okoloidúci
 
Príspevky: 12

Re: Ake plemeno sa ku mne hodi?

Poslaťod Lenka.Buddy » Ned 21.09.2008 10:08

tak skús ineho retrievera :heh:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Ake plemeno sa ku mne hodi?

Poslaťod Baarbora » Ned 21.09.2008 10:22

RR nepoznam vobec a beagle je polovny pes, takze, narocnejsi vycvik a vacsie naroky na pohyb(aspon podla popisu plemena odhadujem). Border kolia je myslim dost narocna na ten pohyb, taka na baterky, potrebuje zamestnanie. Neviem, ci je to bytovy pes na vychadzky a prilezitostny vycvik.
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách