Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Vyber psika STB vs. Labrador

Poslaťod Silwuska » Uto 22.07.2008 14:27

:haha: :haha: to povies mne?? co mam doma dva zhybridené jazveciky?? :haha:
(maly skace jak na strunke)

Samozrejme som to myslela s recesie... :no:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Vyber psika STB vs. Labrador

Poslaťod Amaguk » Uto 22.07.2008 14:31

mikro píše:Nuz ludkovia, povolene buvanie ma v garazi v zime, je to sucast domu, takze akoby bol na chodbe :) Otazkou uz ostava plemeno. Mozete poradit? Ja musim este stale mysliet aj na ten maly plot 1,2metra....aj trosku preto sme vybrali sucku, lebo ta nezvykne utekat ak zaciti harajucu sa fenu :) a slecnu pred neziaducimi psami obranime...o to sa moc nebojim, vtedy skratka nebude vonku.


sucka ti sice nezdrhne za harajucou fenou, ale harajuca ti zdrhne za psami, ak bude v rozdavacej faze a nechas ju nezabezpecenu. :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Vyber psika STB vs. Labrador

Poslaťod mikro » Uto 22.07.2008 14:45

No tak presne som si to aj predstavoval :) ked bude rozdavat bude doma cakat na napadnika :)

Co mi po tomto kratkom zoznameni odprucate? LB alebo STB?
mikro
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 61

Re: Vyber psika STB vs. Labrador

Poslaťod Tchor » Uto 22.07.2008 14:49

1,2m opravdu neni pro naprostou vetsinu psu nijak velka prekzka. Nedavno jsem navisoval oploceni na 2,5m po te co pres 2,2m v pohode prelejzali.

Spousta fenek vdobe hrani sama a velmi aktine vyhledava psa takze ti klidne za psem zdrhne, krome toho potrebujes fenu zajistit proti tomu aby se dostal cizi pes k ni v dobe harani. Dalsi vec ze pokud psovi umoznis opustit pozemek kdy bude chtit tak se to driv nebo pozdejc nauci a uz ho to neodnaucis.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Vyber psika STB vs. Labrador

Poslaťod Kaca » Uto 22.07.2008 23:21

Ten plot by som fakt zvysila...
Vodca svorky :)
Kaca
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 109
Bydlisko: Sastin Straze

Re: Vyber psika STB vs. Labrador

Poslaťod Amaguk » Uto 22.07.2008 23:24

mikro píše:
Co mi po tomto kratkom zoznameni odprucate? LB alebo STB?


nuz, tu je sice kazda rada dobra, ale toto si v konecnom dosledku musis rozhodnut sam, lebo ty najlepsieo poznas, ako sa u vas mozu vyvinut podmienky, ake mas predstavy o konkretnych cinnostiach so psom a v neposlednom rade aj kam ta tvoje srdce najviac taha
:love: :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Vyber psika STB vs. Labrador

Poslaťod mikro » Str 23.07.2008 8:27

Dakujem za kopec odpovedi, dnes som objednal branku, ktorou zvysim tych 1,2 m na 1,8m, co bude dufam OK. Ci LB alebo STB. tak to vam samozrejme dam vediet. Uz sa na prirastok velmi tesim a ci to bude jeden alebo druhy, tak to je uz jedno. Vsak na aky inzerat narazim a ktora baba sa mi bude pacit, tak to je uz na pocite. Uz sa tesim, ze sem budem moct dat par fotiek :)

To Admin> sorry, ale fakt som nevedel, kde to sem dat....dik ze premiestnenie.
mikro
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 61

Re: Vyber psika STB vs. Labrador

Poslaťod julieta » Str 23.07.2008 10:56

mikro, tak akokolvek sa rozhodnete drzim palce aby ste boli so psikom stastni a aby ste prezili vela krasnych chvil.
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

Re: Vyber psika STB vs. Labrador

Poslaťod Tatiana » Str 23.07.2008 14:02

ak sa mozem pridat osobne skor SBT,je urcite skladnejsi ako labrador,tiez kvoli detom nehrozi povalenie na zem lebo SBT su velmi obozretni psi,nehovorim o blazneni to su zasa velki sasovia a dokazu s detmi vyvadzat do vysilenia,s labradormi skusenost nemam,beru sa ako rodinne psy ale ako viac pritulnejsi a oddany sa mi javi stafik,ozaj ale nie je vhodny na travenie svojho zivota v kotci,moze byt na nevyhnutny cas,ale inak ja ozaj rad s ludmi vsade kde sa da,a volne moze byt kludne pusteny na dvore,pocas harania ak je pod dozorom sucka netreba zatvarat,a dnu to vyriesia haracie nohavicky :smile: Obrázok
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Vyber psika STB vs. Labrador

Poslaťod Aris » Str 23.07.2008 19:35

Silwuska píše:
alebo kraasny usmievaty krizencek labradora??

http://www.trnava.utulok.sk/zvierata.php?id=884



Ja viem, že to sem nepatrí, ale :oo: :oo:


Obrázok

ináč ja mám psov vonku. minule som bola s malým u krsnej a bol vnútri. bol uplne nespkojní skučal, hladný nebol. Záhadne prestal ked som s ním išla von. Zimy, silvestre a choroby sú vnútri. mikro je to na tebe sú to plemená ktoré sú radi v ludmi, ale ako písala lucik LR má podsadu, neviem ako je to s STB. Julieta má STB podsadu?
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Vyber psika STB vs. Labrador

Poslaťod julieta » Str 23.07.2008 20:35

Aris, SBT podsadu nema.. a este je to maly pes, takze ma kratke nozicky a je blizsie k zemi, tak moze trpiet ochoreniami na oblicky.

a este nieco, nasi psi sa pri nizkych teplotach klepocu od zimy aj ked maju kabatiky... a vonku sa im od -5 st. teploty nechce byt .... iba ak by lietali a stale sa hybali.. ked sa maju len motkat tak to radsej lezia doma na gauci.
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

Re: Vyber psika STB vs. Labrador

Poslaťod lucik » Str 23.07.2008 21:57

to fakt je SBT taky cintlavy? a to vsetci, alebo myslis, ze len tvoji? :ach: tak uz nechcem asi SBT, ja milujem zimu a sneh a to iste musi aj pesik..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Vyber psika STB vs. Labrador

Poslaťod julieta » Štv 24.07.2008 10:54

lucik, neviem ci len moji su taki.. moji sneh zboznuju, len ked je sneh tak je okolo 0 alebo -1 st.... to v snehu vyvadzaju, nahanaju sa, fukaju do snehu, proste vonku sa poriadne vyblaznia. hodina im je malo.. ale myslela som zimu ked mrzne... a je -15 alebo - 20 st....to sa obcas trasu, tak davame vesticky... pokial maju pohyb tak je dobre, to som pisala uz aj v predchadzajucom prispevku... ale pokial by mali obstavat na mieste, tak klepocu aj zubami.... ktohovie ci je to tak u vsetkych....alebo len ja mam takych cintlakov.

inac odporuca sa, ak je sbt drzany vonku od - 5 st ho premiestnit do vnutra....

ja osobne velku zimu tiez nemam rada, takze ja som spokojna... nasi aj v dazdi maju problem vyjst von... :) to ich musim vzdy pred vchodom prehovarat....
no a vo velkom teple okolo 35st, je zas nebezpecie ze sa prehreju....takze to sa po par metroch stale len chladia v chladku na travicke....no pokial viem, take velke teploty nie su pre ziadneho psa dobre.. ono akeho psa si urobis takeho mas.. ked ho naucis od malicka na zimu, teplo, dazd atd... a budes aj ty ochotna v takychto podmienkach chodit von a pracovat s nim, tak myslim ze cintlaveho sbt mat nebudes.. ale toto plemeno sa vie uzasne prisposobit cloveku....
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

Re: Vyber psika STB vs. Labrador

Poslaťod lucik » Štv 24.07.2008 12:45

aha, tak zas -15 -20 nie su normalne zimne teploty a v takych teplotach by som nesla von ani s labradorom na nejako strasne dlho.. tak teda chcem SBT :lol: a vodu v jazere maju radi? tak, ze plavat alebo aspon cvachtat sa..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Vyber psika STB vs. Labrador

Poslaťod mikro » Štv 24.07.2008 14:13

s tou vodou, tak to som aj ja velmi zvedavy, lebo ako som pisal, je nadherne ked ma pes rad vodu a jedine LB som zatial videl ako si vodu uziva
mikro
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 61

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách