Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod pigie » Str 01.07.2020 11:40

A co ja viem. Obaja nahanaju, ked mozu, oboch som oducala nenahanat - teda Lya som ani nenechavala vybiehat uz od stenata, lebo tam ten vyraz bol uplne iny ako u Frya, Frya sa hral, Lyo to berie vazne :heh: Ale Frya s prstom v nose a aj doteraz ma vobec netrapi, ze vybehne a srdcovy tep mam v klude, proste odvolam bezproblemu. Zato Lyo... To mam vzdy srdco v gatoch, ci to otoci :heh: Podla mna su rozdiely, aj v tomto kus od kusu :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Ulf » Str 01.07.2020 11:57

Tak určite, len u neho je to také výrazné. Veď Viggo bol ozaj lovec, nie len naháňač a teda lode po Dunaji nenaháňal, on vedel rozoznať čo je korisť a čo je blbosť.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Str 01.07.2020 12:02

Tak neviem, co ine s nim robi majitelka, ako sa mu venuje a ako to podchytila v mladosti a ako to riesi teraz. Ono ani cvucak nie je zaruka nicoho, co som.sa napocuvala... :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Ulf » Str 01.07.2020 12:15

No veď ani ja neviem, už som ich navyše strašne dlho nevidela. Len viem, že aktuálne sa aspoň snaží, čo bolo pred tým, a čo bude v budúcnosti netuším. Ale stav to je dlhodobý čo viem. :nwm: Si pamätám, naposledy sme sa stretli na jeseň (vtedy naháňal loď - spoza hrádze trčala len kabínka, to mu stačilo) a minimálne rok pred tým som len jeho v lese videla jak fičí za srnami.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Str 01.07.2020 12:31

ono problem je, ked pes vyhladava zver - cuchom. to sa tazsie riesi. ale to bezne plemena (okrem polovnickych a severanov) nerobievaju - akcny pes sa rozbehne, ked sa nieco hybe. skoro kazdy. a najma, ked sa to stane viackrat a nezabrani sa mu v tom a nema inu zabavku... a to vybiehanie na podnet zrakovy je riesitelne. to vyhladavanie, to je uz horsie - lebo to clovek casto nevie odhadnut, taky pes je vo svojom pachovom svete.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Liana » Str 01.07.2020 13:04

Tiaali píše:Portugal je aktivitou väčšinou trošku vyššie, to sú čistí klauni a šteňa portíka je skôr trest :heh: ale čo sa týka loveckého pudu tak väčšina funguje na voľno úplne v pohode. Veľmi málo ich je takých čo naozaj musia nonstop vodítkovať.
Španielsky vodný pes alebo lagotto by sedeli možno viac, sú robustnejší, povahovo podobní, ale o niečo menej šialení. Zároveň stále ochotne pôjdu do akejkoľvek aktivity, zopár šikovných sa nájde, čo aj agi robia, ale dovolím si tvrdiť, že drvivá väčšina sú gaučáci (to platí asi pre celú sekciu vodných psov)


Nieeeeee nekaz mi ilúzie :ha: všetci ma presviedčali že za mladi viac pohybu ale potom sa pes už v pohode prisposobi. Akurát že vedia neuveriteľne zobrat a kradnúť jedlo, to všetci označili ako jedinú vadu :heh: každý ale tvrdil že povahovo niečo medzi pudlom a labradorom, sem tam nejaký jedinec tvrdohlavejší. A viacero ľudí malo kombináciu pudel + portugalec lebo pudel bol pre nich moc citlivy a chceli takú veselsiu odolnejsiu povahu. Už ma od toho psa v ďalšom kole nikto neodhovori :aaa:

Offtopic: Ale mimo toho si spoko s výberom? Išla by si znova do toho? Ja som sa nechala ukecat že moc veľké do bytu a s touto našou mladou mám nakoniec problém sa zžiť :ua::
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Str 01.07.2020 13:08

Liana píše:Akurát že vedia neuveriteľne zobrat a kradnúť jedlo, to všetci označili ako jedinú vadu :heh:

Offtopic: heh, to po nedeli potvrdzujem :heh: teda, len mi to pripomenulo shaymina. ak mam byt uprimna, prislo mi hrozne zvlastne, ze ostatne psy sa hrali vo vode, ked sme jedli, lebo som zvyknuta nanho a viem, ze on by žobral odušu :heh: (a to od stola NIKDY nedostaval)
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod elfinka » Str 01.07.2020 14:12

wer píše:ono problem je, ked pes vyhladava zver - cuchom. to sa tazsie riesi. ale to bezne plemena (okrem polovnickych a severanov) nerobievaju

Offtopic: Ten môj co vraj ze nemá moc loviť práve najviac lovil po čuchu :ach: a ešte stále by chcel len už vie že nemôže... Ale vždy viem kade bežal zajac alebo srnka.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod pigie » Str 01.07.2020 14:29

Offtopic: Ja mam tiez presne takeho, ze viem, ze je zver v okoli alebo bola este skor ako on, len kvoli tomu, ze vidim ako cucha, ako zmackovatie celkovo. Tiez si hovorim, ze toto u tohto plemena rozhodne nema co robit... Schopny sa rozbehnut po stope :au:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Tiaali » Str 01.07.2020 14:40

Liana píše:Nieeeeee nekaz mi ilúzie :ha: všetci ma presviedčali že za mladi viac pohybu ale potom sa pes už v pohode prisposobi. Akurát že vedia neuveriteľne zobrat a kradnúť jedlo, to všetci označili ako jedinú vadu :heh:

Dosť záleží aj od línie, ale všeobecne šteňa je proste peklo :heh: ja som dosť tolerantná, zvyknutá na praštené čsv a psy typu bull, ale toto bolo moc aj na mňa. Veeľa krát som rozmýšľala, že čo preboha som si to doniesla domov a dlho sme si so Seoul nerozumeli. Až keď trochu podrástla tak postupne prišiel zlom a od tých 5-6 mesiacov to začal byť aj pes a nie stelesnený diabol :heh:
každý ale tvrdil že povahovo niečo medzi pudlom a labradorom, sem tam nejaký jedinec tvrdohlavejší. A viacero ľudí malo kombináciu pudel + portugalec lebo pudel bol pre nich moc citlivy a chceli takú veselsiu odolnejsiu povahu. Už ma od toho psa v ďalšom kole nikto neodhovori :aaa:

hej s týmto porovnaním sa stretávam celkom často a asi najviac portíkov vystihuje. Ja som hľadala povahovo psa, čo so mnou pôjde bez rozmýšľania do všetkého, ale zase má aj určitú tvrdohlavosť a nie je úplný závislák (keby tak vtedy viem, že vychytám suku, čo chytá hystériu aj keď len idem na wc že jo :ha: ). Mala som tú možnosť porovnať s pudlami všetkých veľkostí a portugal nezvykne byť taká citlivka na seba, oklepe sa a ide ďalej. My sme na toto mali sakra smolu, Seoul mi ako 4 mesačnú v priebehu mesiaca 2x napadli psy, raz tak, že som myslela, že je ozaj po nej a aj keď bola potom istú dobu v tej lokalite ostražitejšia, po pár dňoch už ako keby sa nič nestalo. Pády a skoky všade možne, kedykoľvek som sa len na sekundu otočila ani nerátam. Ja som si bola istá, že sa ten pes roka nedožije pri jej povahe :heh:

Offtopic: Ale mimo toho si spoko s výberom? Išla by si znova do toho? Ja som sa nechala ukecat že moc veľké do bytu a s touto našou mladou mám nakoniec problém sa zžiť :ua::

Offtopic: A teraz irónia roka, ale napriek všetkému, čo som písala - nemenila by som :heh: Ja som na zozname mala veľa rôznych plemien a veľmi veľmi mi pomohla chovateľka, čo so mnou pomaly pol roka pred krytím naozaj do detailov rozoberala či si myslí, že sa ku mne bude hodiť atď a mala pravdu, aj keď by som ju niekedy najradšej darovala na ulici prvému okoloidúcemu, mať portugala je závislosť :ha: Čo sa bytu týka, nebála by som sa toho. My sme prvý rok žili v byte v podnájme, teraz sme v dome a rozdiel nevidím popravde. Ona chce byť proste tam kde ľudia, nemala problém od šteňaťa prespať xy hodín so mnou na prednáškach medzi inými psami a neriešila, 5 hodinové cesty vlakom boli pravidelne na programe a aj teraz radšej bude so mnou vnútri a ležať mi pri nohách než by mala byť napr. na dvore s ostatnými psami.

Shel-chan píše:Offtopic: heh, to po nedeli potvrdzujem :heh:

Offtopic: A hej no, nie nadarmo si v usa vyslúžili prezývku 'surface surfer', kradnutie jedla z linky/stola/kľudne aj zatvorenej chladničky nie je nič výnimočné aj u dospelých vychovaných psov. Väčšina to proste bude skúšať donekonečna, akonáhle vidí jedlo tak hmla. V motivácii výhoda, v bežnom živote už nie až tak :heh:
Tiaali
Junior
 
Príspevky: 311

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod terbie » Str 01.07.2020 14:47

Ako sú na tom s tou srsťou? Inak znejú celkom fajn, títo portugalci (aj španielsky vodný pes)

Offtopic: Nie si odniekiaľ zo západného SK? :D Len dedukujem na základe dĺžky cesty do, opäť len tipujem, KE?
terbie
Okoloidúci
 
Príspevky: 19

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Tiaali » Str 01.07.2020 15:40

U nich sú dva typy srsti, vlnitá a kučeravá. Kučeravá je vzhľadovo trošku podobná pudlovi, aj keď sa aj samotní chovatelia vedia pohádať, či je ľahšia alebo ťažšia na údržbu. Väčšina, ak neplánuje chodiť na výstavy, tak psy strihá úplne na krátko alebo do tzv. retriever strihu, čiže tam nejaká výrazná starostlivosť o srsť odpadá. Ja si od začiatku psa strihám sama, udržujem ju vo výstavnom strihu celoročne aj napriek tomu, že som dlhosrstého psa nikdy nemala. Raz za pár dní treba vždy prečesať a v období presrsťovania sa len modliť :heh: Odporúčajú sa aj ako vhodní alergikom, aj keď určite je lepšie vyskúšať predtým.
Španielsky má len jeden typ srsti, kučeravá, ktorá by sa ako rastie mala myslím spletať do dredov, ale platí to čo aj u portíka, že sa často strihajú, resp. vidím aj na výstavách, že sa v rôznych dĺžkach srsti vystavujú. Popravde ich sledujem len letmo vďaka jednej slovenskej chovateľke, ale bližšie som sa o nich nikdy veľmi nezaujímala, len čo vidím na fb.
Tiaali
Junior
 
Príspevky: 311

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Str 01.07.2020 15:50

ja som dredy u španiela nikdy nevidela :nwm: nie že by som ich videla veľa, ale :nwm: má to srsť ako lagotto len dllllllhšiu pokiaľ viem. ako mladý puli mi to príde. zas teoreticky tá kučeravá za dá splietať do dredov u hocakého plemena, tam záleží skôr od kvality.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Tiaali » Str 01.07.2020 15:59

terbie píše:Offtopic: Nie si odniekiaľ zo západného SK? :D Len dedukujem na základe dĺžky cesty do, opäť len tipujem, KE?

Bingo :yes:

A teda nie úplne klasické dredy, myslela som toto: https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 4681767614 a teda je to aj priamo v štandarde, musela som skontrolovať či fakt len netrepem :heh:
Edit: opravený link
Prílohy
Screenshot_20200701-165233~2.png
Tiaali
Junior
 
Príspevky: 311

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod terbie » Str 01.07.2020 18:19

pĺznu veľa? málo? priemerne? primerane? ... sezónne? :D ja len že teraz máme toho RR, a to keď sa pozametá tak je chlpov... tak akurát, ale do budúcna by som už chcela niečo, čo pĺzne menej. inak ten krátky chlp keď sa zapichne do nohy, au :D
terbie
Okoloidúci
 
Príspevky: 19

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách