Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Uto 13.10.2020 14:56

Tak ja si uplne viem predstavit za inych okolnosti ine plemeno - ono NO pre dieta ako rodinny pes teda v ziadnom pripade :ha: Ale ja by som sla do krizenceka jednoznacne...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Offca » Uto 13.10.2020 14:59

Wer nemala este zmrdika Lukáša :ha:
Ja som totiz poznacena do konca zivota :haha:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Elis » Uto 13.10.2020 15:02

Offca píše:Ja som totiz poznacena do konca zivota


mam to asi podobne :lol:
po par krizencich - jsem zakotvila u plemen - a uz nechci menit.
pozitiva prevazuji, kdyz vim do ceho jdu.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6398
Bydlisko: Praha

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Elis » Uto 13.10.2020 15:09

wer píše: ono NO pre dieta ako rodinny pes teda v ziadnom pripade :ha:


a ja jsem zase presvedcena, ze v NO je takovy vyber, ze tam najdes uplne idealni spolecniky i k detem. tak jako jsou i jini a k tem by se mel vydavat zbrojni pas :lol:
letos na jare udavali 4 NO nevhodné na vycvik do rodin. A ani jedna rodina si nestezuje :nwm:

to same zazivam s canikama. to neni takovy echt pracak -ale aspon ti moji -pracuji docela dost
ale i ti moji sportaci ziji s detmi. je to uz moc velke plemeno na to, dat je detem uplne k dispozici, to fakt ne - proto i mlcim.
Eliska ale slouzi jako partak snad vsem detem na tabore, co prestala sportovat :hi:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6398
Bydlisko: Praha

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Uto 13.10.2020 15:31

Ale asi ja by som nebola uzrozumena s takym NO.. :no: Jedine, ze by som sa preorientovala na exterierakov, ale to asi nie... ono ta vzrusivost canika a NO (aj napriek tomu sportu) bude asi vzdy inde (cest vynimkam). Takze ono skor, aby som "lamala" psa na svoje poziadavky, tak si vyberiem jednoducho vhodnejsie plemeno...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Elis » Uto 13.10.2020 18:39

wer píše:s takym NO


tak do chovu patri i selekce. I proto nekteri chodi do rodin a - do statu :ha: :lol:
aby ti nevhodni do sportu a prace dal nezasahovali do chovu :ha:

wer píše: ono ta vzrusivost canika a NO (aj napriek tomu sportu) bude asi vzdy inde (cest vynimkam)


cekala jsem to :lol: :ha: a ano, mas pravdu.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6398
Bydlisko: Praha

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Nisus » Uto 13.10.2020 19:01

Elis píše:
tak do chovu patri i selekce. I proto nekteri chodi do rodin a - do statu :ha: :lol:

:lol: Minule sa tu hral chlap s jedným NO od polície, čo mal české povely. To by sa u nás a u vás asi nemohlo stať, čo? :heh:

A teda Offca, na základe tvojho opisu ja by som išla do tollera :yes: alebo teda ak si otvorená aj iným plemenám, tak potom ten flat.
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod dasken » Uto 13.10.2020 19:48

Offca píše:No to je krok aj pre mna uplne mimo. Zo zaciatku mi srdco pistalo po dalsom bosikovi. Ale cim dalej na to s odstupom kukam, asi vhodnejsi cas na kamosa pre chalanov uz nebude...o 10 rokov uz budu pubertaci. :pac: A zaroven sa tesim, ze si vybudujem tak serioznejsie Kukču, na to som nemala doteraz cas. Keby bol dalsi bosik, aj toho by som si "stavala", piplala.. A len sa tym vzdalovala od rodiny, lebo to pojme (s Kukcou uz dvojnasobny) cas, do ktoreho sa ani nezapoja, ani nema pre nich nijaky vyznam, lebo bosika nevyskladam k tomu, aby sa roztopasne kamosil s detmi. On ich proste vnima ako svorku, ma k nim vztah, ale neobracia sa na nich s nicim. To je tien jedineho, svojho, cloveka.
Bosik je pre mna seriozna srdecnost. Nechcem to robit neseriozne, alebo len z polovice.
Toho kamosa by som takeho rada, kde si budem moct dovolit to pripadne aj "len tak pustit", a nic hrozne sa nestane.
Bude to taky krok mimo, a bude to zabavne :smile:


Offca nože napíš pls dačo viac o tej bosíkovskej nature :hi: Ja mám taký bosíkovský tajný sen, že možno raz, keby som našla takú suku čo vyzerala ako tvoja Tess, to bol pre mňa dokonalý zjav.. Psy sú už na mňa veľké teliatka, ale takú štíhlu sučinu športovú si viem predstaviť. Ale naživo som poznala len jednu kedysi dávno u známych a to bola úplne výnimočná povaha ako ju opisovali aj majitelia. Tak by ma zaujímalo ako to vidíš ty, prečo je to tvoja srdcovka?
dasken
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 380

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod vavrena » Str 14.10.2020 8:10

Offci, určite AUO je dobrá voľba, myslím si, že presne to, čo hľadáš. Choďákov poznám len pár, ale tých, čo poznám, tak aj oni by ti pasovali. Ale AUO určite super, ako parťák k aktívnym deckám aj k boseronke :jop:
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Str 14.10.2020 9:54

nu, k tym krizencom – ja som obe brala s tym, ze viem, do coho idem... :nwm:

ale teda kesinka sa UPLNE zmenila – o 180 stupnov – brala som si ju ako ubehanu nicitelku, na ktoru radsej nesahat – postupne sa z nej vyklul najmaznavejsi, najnenarocnejsi psik s lezernym tempom. a teda nebolo to, ze mi to niekto povedal, bola to moja vlastna skusenost, kedze pred adopciou som s nou byvala.

ale joyca je uplne presne taka, ako bola inzerovana, a je to super.

vidim tam hrozny rozdiel v tom, ked si niekto berie psa z utulku, kde je pes len v koterci a de facto ho nikto nepozna, a v tom, ked si beries psa z docasky, od skuseneho cloveka, ktory psy pozna a s tym tvojim adeptom travil cele dni, takze presne vie, co od neho ocakavat.

basically – treba si zobrat psika od merri :haha:

(a teda – u joyce vyslo vsetko podla ocakavani, na rozdiel od cistokrvnych sheltii, ktore ma vela vecami prekvapili :haha: )
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Offca » Str 14.10.2020 14:00

Dasken, bosik je taky srdciar. Uplne to vystihuje ten "svätý obrázok", ako on vzhliada k pánikovi. Nejako ho netankuju cudzi ludia, ani cudzie psy. To je vzdy len vyssi alebo nizsi level rezervovanosti. Bez strachu a agresie. Ak, tak zvykne byt nabeh na bojazlivost, ale to je cosi dodzubane, napr.neistota vo vedeni, nasledne neistota v zivote. Totiz bosik je velmi citlive stvorenie, a potrebuje mat stabilne vedenie. Nasledne spravi a vrhne sa do vsetkeho, hoci aj zivotohrozujuceho - vsetko jedno, ak pan povie, ide. A naplno.
Co by ta este zaujimalo? :smile:
Eh.. Sportove vrtke zvirence sa daju najst. Treba spravne vybrat. Tessna bola tenka v kostre, plus tak zvlastne uhlena, ze to jej tenkost len podtrhlo. Naoko. Inak podrobne rozobrata mala trebars hrubsie nohy ako terajsia mladá. Ked stali vedla seba, Tessa posobila dokonca mohutne. No zjav, to cielene nevyberies. Ale mlada, Kukča, je cielene vyberana vrtka pracacka, tak ta je od Tessni lahsia vahovo, trosku nizsia, a strasne gumena :joint:

Vavrenuška zlata, dakujem za uklepanie mojej vahavosti.
Asi to bude dost zavisiet od jedinca, ale aspon ste ma vacsina len uistila v tom, ze vyber plemien najidealnejsi. Uz len aby jedinec vysiel.

Shel, gratulujem, ze ti to tak vyslo :lol:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod dasken » Štv 15.10.2020 9:34

no v polohe "svätý obrázok" som aj ja teraz s mojim Arisom.. :heh: to by ma zaujímalo či je to nejako iné s bosíkom ale asi podobné. Napríklad sú bosíci takí premýšľaví? že majú potrebu furt špekulovať nad povelom napr? či to je taký ten typ, že furt skúšať a spochybňovať nakoľko vážne to myslím a tak. čo pre nich býva motivácia, sú loptičkoví alebo na žrádlo viac?
V čom je iný napr od NO (okrem nejakého levelu vzrušivosti)? Je dajaké plemeno ku ktorému sa dá prirovnať?Lebo napr kelpie sa často porovnávajú s BOC, že aké sú medzi nimi rozdiely, mne príde že kelpia má viac spoločného s malinou ako s boc.
dasken
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 380

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Silvuch » Ned 18.10.2020 9:09

AUO? a mne borderku odhovara, pritom je to iste, akurat BOC je lepsia. :joint: Inak bosik je taky naozaj ideal rodinny pes, nielen tato Kuku, ale aj Wer co mala na cvicaku chlapika, tak si ho velmi chvalil, ze vyborny rodinny pes, ze ked aj cestuje, nie je problem, v hotelovej izbe ani o nom nevie, taky spolocnik.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Ned 18.10.2020 9:39

Ja si bosika neviem predstavit pri dasken :ha: mozno suka je ine, ale so psom to lahke vobec nie je. :heh: oproti NO tazsie motivovatelne urcite a rozhodne menej loptickove. A aj prave zver loviace vedia byt, ale to je riesitelne... No a na mna obrovske, tazkopadnejsie. Ale tak suka dake cisto pracovne spojenie by mohla byt oka.
Mna ale berte s rezervou, ja som zamerana na sportovku a z toho pohladu aj hodnotim :angel: Ak, dasken, hladas spolocnika po kopcoch, tak na to je super.
A ono to musi byt laska - kto to zvladne, prisposobi sa a potom.uz zvacsa nemeni. :lol:

A bosik - to je taky briard, len tie byvaju take akcnejsie o nieco.. Ale briardov asi tiez moc nepoznas. :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod pigie » Ned 18.10.2020 17:35

Ja mam jedneho z najlepsich rodinnych psov. Pestunky aj k tym najmensim. Vraj... :heh: Ale v pohode, uz to robi len ked ho provokuje :haha:
Mamiiii a co mam robit, ked mi zlomil chrbat? :heh: Aport nepustil, 2 v 1 :haha: On mu ho v podstate len niesol, to je na tom najhorsie :haha:
Keby teda chcel niekto rodinneho psika vacsej velkosti :heh:
Prílohy
IMG_8831.jpg
IMG_8845.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách