Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Uto 08.01.2019 13:03

vsak aj preto mi tam nesedi ani kolia... :angel:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod elfinka » Uto 08.01.2019 13:37

Jo, novu poziadavku som si nevsimla - to koliu skrtaj. Nikdy nezabudnem ako som si priniesla 8 tyzdnove steniatko domov, na prvom venci sme stretli koliu z ulice a ta sa v panike z malej stenacej gulicky vyvliekla z obojku a zdrhla :lol:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod borocka » Uto 08.01.2019 13:41

A papillona by som isto nezaradila k neštekavým psom :no: .
borocka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19
Bydlisko: Trenčín

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Vikiki22 » Uto 08.01.2019 13:45

martin_s píše:(citlivejsia povaha je vsak aj flat a aj toller, teda zalezi nad tym co si predstavuje pod tym "citlivka")

:jop: Aktívny, ľahko cvičiteľný, pohoďák, bez výraznej starostlivosti, vydrží po vybití energie sám a so štekotom nie sú žiadne problémy (+ pes pre chlapa) = flat.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Margita » Uto 08.01.2019 13:52

to uz sa delia plemena na tie pre chlapa a tie pre zeny? :lol:
ved aj kralici jazvecik je pre chlapa logicky ako polovny pes

je stanoveny nejaky vyskovy limit?aj taky boxer moze byt fajn,az na to,ze su kus pojaseni
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Vikiki22 » Uto 08.01.2019 14:01

Tak zas si predstaviť bišóna, pudla alebo kóliu pri chlapovi je stále trochu iné ako vidieť napr. nejaké poľovné plemeno. Samozrejme, dnes je to už jedno, ale predsa... :lol:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod borocka » Uto 08.01.2019 14:10

A čo hovoríte na BŠO alebo chodského psa ?? Viem, že sa tu nektorým ľudom radili aj tieto plemená. Neviem nepoznám z vlastnej skúsenosti ako sú na tom so štekotom. Ale isto lepšie ako menšie plemeno.
borocka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19
Bydlisko: Trenčín

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Uto 08.01.2019 14:14

Vikiki22 píše:
martin_s píše:(citlivejsia povaha je vsak aj flat a aj toller, teda zalezi nad tym co si predstavuje pod tym "citlivka")

:jop: Aktívny, ľahko cvičiteľný, pohoďák, bez výraznej starostlivosti, vydrží po vybití energie sám a so štekotom nie sú žiadne problémy (+ pes pre chlapa) = flat.

suhlasim s martinom. povedz freyi, ze ju pozdravujem. potom mi napis, ci sa prevalila na brucho alebo len zmrzla strachom :joint:
a s tymi psami "pre zeny" a "pre chlapov" ma ne :kak: pls

ozaj a co vlastne taky spic??
ten by mohol byt... priemerne aktivny, srst lepsia ako kolia (menej makka a dlha viac samocistiaca), pokial viem byvaju skor pohodaci... len cistokrvnych je problem zohnat lebo su skoro vymreti.
tak sa o nich traduje, ze su ustekane, ale neviem, nakolko je to pravda :nwm: moje krizence spicov nestekaju skoro vobec, ani co som poznala jednu babu so streďákom tak nespominala.
ale zas raz som mala vlcieho spica (s PP!) na vycvik a ten stekal non-stop cely den, to bolo surealne. ale to bol celkovo uplne mimo pes, inteligencne uplne, uplne niekde na dne.
https://www.spicove.cz/chov-spicu/spic-si-nezajem-nezaslouzi.php

edit: BŠO a choďák ok. aj ked BŠO mi pridu dost papulnati :joint: (to mozno clupko rozvedie :angel: ) a pri choďákoch vies trafit riadne citlivky. ale ak si das pozor na vyber stenata, malo by to byt ok. (ale to zas plati vseobecne.)
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Uto 08.01.2019 14:21

joooj, ja mam teraz v kurze vlcieho spica (s PP) - to sa teraz velmi malo vidi, cvici s malym chlapcom 10 rocnym a su z tych 15 psov asi naj. :jop: super dvojka a ten pes (sucka) napr vobec nesteka. ale za to tam mam ustekaneho bernaka :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Margita » Uto 08.01.2019 14:34

pamatam,ze u nas na sidlisku,tak 17 rokov dozadu mal jeden chalan vlceho spica,stale s nim vsade chodil,toho chalana som videla furt len s tym psom,stale ho poslusne nasledoval,predpokladam,ze s tym psom nic estre nerobili,len ako pes spolocnik a ten chalan bol pubertiak,cize bezne prechadzky a postavanie vo vyklenkoch :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Vikiki22 » Uto 08.01.2019 14:41

Offtopic: Shel, kukala. Nechápala. Alebo sa len tvárila - že radšej nechce ani chápať? :haha:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Uto 08.01.2019 15:06

Offtopic: viki - :haha:

wer píše:joooj, ja mam teraz v kurze vlcieho spica (s PP) - to sa teraz velmi malo vidi, cvici s malym chlapcom 10 rocnym a su z tych 15 psov asi naj. :jop: super dvojka a ten pes (sucka) napr vobec nesteka. ale za to tam mam ustekaneho bernaka :lol:

och, to pocut je balzam na moju dusu. ja som vzdy tak v kutiku duse dufala, ze to bol vadny kus :ha:

margita, to je take jako kesinka. o tom psovi ani nevies, poslusne ta sleduje, visi na tebe ocami, nesteka, neuteka, palicku prinesie, ked treba... jezis. ja som nikdy spica nechcela, ale uplne mi prevratila zivot naruby s tymto. vychadza mi to, ze spicoid z utulku = idealny pes...
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod pigie » Uto 08.01.2019 15:11

Ujovho velkeho cierneho spica - s PP - kvoli ustekanosti otravili :plac:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Vikiki22 » Uto 08.01.2019 16:41

No ja poznám špica, ktorý nešteká, len čo má Shel. U nás na dedine - čo špic, to štekot. :ach:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Uto 08.01.2019 17:30

tak zas ja nepoznam moc psov na dedine celkovo, ktore nestekaju. to by muselo byt ustekane vsetko od labradorov cez nemecke ovciaky az po stredoaziaty. bavme sa o normalnych psoch v byte/dome, ktore maju pravidelne prechadzky a pozornost.

inak pigie za to by som vrazdila. cierne velke spice su uplne na vymretie pokial viem :hmm:
Naposledy upravil Shel-chan dňa Uto 08.01.2019 20:01, celkovo upravené 1
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách