Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Dlhosrstá kólia / Collie Rough (FCI)

Poslaťod Lindchen » Ned 27.01.2019 13:27

Prečo zmätený?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Dlhosrstá kólia / Collie Rough (FCI)

Poslaťod bibika » Ned 27.01.2019 13:34

Offtopic: Pretože každý ti porozpráva prečo je ten jeho naj :heh:
bibika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 746
Bydlisko: Banff, AB

Re: Dlhosrstá kólia / Collie Rough (FCI)

Poslaťod robstar » Ned 27.01.2019 14:16

bibika píše:Offtopic: Pretože každý ti porozpráva prečo je ten jeho naj :heh:


To nie je o tom...Mne sa páči tá skladnosť šeltie do bytu, jej inteligencia, ktorou ju hodnotia a každý z chovateľov sa nezávisle zhodoval s tým, že v byte pracovnú dobu majiteľa prespí bez ničenia bytu a zbytočného štekania/toho som sa obával najviac/, no a samozrejme, spotrebuje aj menej krmiva.
Kólia ma láka tým svojim kľudom a pohodou, je filozof v psej koži, šeltia je potvora mazaná :ha:
robstar
Šteniatko
 
Príspevky: 52

Re: Dlhosrstá kólia / Collie Rough (FCI)

Poslaťod Bad » Ned 27.01.2019 16:34

robstar píše:že v byte pracovnú dobu majiteľa prespí bez ničenia bytu a zbytočného štekania/toho som sa obával najviac


z nějakého článku o plemeni šeltie:
"....Zvláštnosti plemene: Nepatří mezi běžně chovaným, ale ani mezi vzácná plemena. Některé šeltie v důsledku své vnímavosti přehnaně reagují na rušivé podněty a to pak může limitovat jejich pracovní upotřebitelnost. Štěkají více než jiná plemena...."
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Dlhosrstá kólia / Collie Rough (FCI)

Poslaťod Lindchen » Ned 27.01.2019 16:41

Ťažko povedať, či šteká výrazne viac, ale keď už to robí, tak mne ide uši odtrhnúť. A to isté kólia. :heh:
Ak chceš milého, citlivého parťáka, ber dlhosrstku, ak chceš skladného psa na rôzne aktivity a športy, ber šeltiu.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Dlhosrstá kólia / Collie Rough (FCI)

Poslaťod Shel-chan » Ned 27.01.2019 16:59

bad, robstar píše: (...) že v byte pracovnú dobu majiteľa prespí bez ničenia bytu a zbytočného štekania/toho som sa obával najviac/, (...)
bavime sa o seltii, ktora je sama doma, nie o seltii, ktora je momentalne pri aktivite.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Dlhosrstá kólia / Collie Rough (FCI)

Poslaťod elfinka » Ned 27.01.2019 17:14

Nezalezi skor co s nou chce robit? Seltia mi pride ako pes ktory bude spokojne doma potichu chrapat - ale ked ho v spolocnom case vybije nejakym sportom nie?
A robstar sa tvaril ze hlada skor psa na len tak prechadzky a bez nutnosti cieleneho velkeho zamestnavania.
Aby taka nevybita seltia doma nestekala na kazdeho suseda co pojde okolo po chodbe napriklad :nwm:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Dlhosrstá kólia / Collie Rough (FCI)

Poslaťod Shel-chan » Ned 27.01.2019 17:57

praveze strasne vela sheltii je takych, ze nemaju nijake zmysluplne vybitie, iba take, ako on spominal - prechadzky a niekedy nejaky aport, a funguju.
a v podstate aj moj pes tak velmi dlho fungoval - mali sme caste dlhe obdobia, kedy sme nerobili nic len prechadzky a sedenie doma.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Dlhosrstá kólia / Collie Rough (FCI)

Poslaťod robstar » Ned 27.01.2019 18:46

elfinka píše:Nezalezi skor co s nou chce robit? Seltia mi pride ako pes ktory bude spokojne doma potichu chrapat - ale ked ho v spolocnom case vybije nejakym sportom nie?
A robstar sa tvaril ze hlada skor psa na len tak prechadzky a bez nutnosti cieleneho velkeho zamestnavania.
Aby taka nevybita seltia doma nestekala na kazdeho suseda co pojde okolo po chodbe napriklad :nwm:


Robstar sa netvári a nie je v chove začiatočník.Každému psovi, ktorého mal, dal všetko potrebné jeho povahe a temperamentu.
Robstar si sám, len s pomocou dostupnej literatúry dokázal vychovať zo šteniatka husky vynikajúceho a oddaného ťažného záprahového psa, ktorý zvládol nielen obyčajné povely, ale dokázal rozlišovať kde je vpravo a vľavo a následne zatáčať v 30 km rýchlosti a na povel zastaviť sane, bicykel, káru, pneumatiku .Staral sa o priebeh pôrodu sučky a odchoval sám 5 nádherných šteniatok...V lete už ráno o 4.30 behával dogtreking, lebo neskôr už bolo teplo a husky sa na slnku trápi.
Či už bude mať Robstar kóliu, alebo šeltiu, dá jej to, čo bude vyžadovať jej povaha a temperament.Nudiť sa nebude, nakoľko psíka zamestnám aj fyzicky aj psychicky a bez použitia tvrdosti a kriku-tak, ako to vyžaduje konkrétne plemeno.
Nezaložím si ruky za chrbát, že ideme sa iba prejsť.Keď bude mať chuť naháňať frisbee, alebo loptičku, budeme sa hrať tak, keď zistím , že ju bavia triky a dogdancing, budeme tancovať :smile: / literatúru už usilovne študujem/.
Keď do niečoho idem, idem zodpovedne.A nebojím sa ísť vychovať si kóliu, alebo šeltiu.
robstar
Šteniatko
 
Príspevky: 52

Re: Dlhosrstá kólia / Collie Rough (FCI)

Poslaťod Shel-chan » Ned 27.01.2019 19:12

robstar píše:behával dogtreking,

:aaa: :aaa: :rip:

Offtopic: admin by to mohol prehodiť späť do výber plemena, keďže sme zasa ďaleko od kólií...
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Vikiki22 » Uto 19.02.2019 14:48

Offtopic: Moderátor ti nestačí? :jazyk:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Uto 19.02.2019 22:42

Offtopic: stačí... ak sa bude realizovať! :ha: ďakujem :pusa:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Ulf » Štv 18.04.2019 7:05

Ako je to s hrubou srstou? Je to trimovanie moc velka starost, netrapi to psa? Hlupe otazky, ale o tomto neviem vobec nic. A nie je taka srst stale spinava-blato, bodliaky, snehove gule...?
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Margita » Štv 18.04.2019 7:45

Trimovanie je v pohode ta srst je zrela a sama ide dole,citluve miesta som dala strojcekom,bodliaky áno ale spina ta rychlo opadala aj rychlo uschol ,voda sa nedostane Na kozu ,akého chces psa?za mna he hrubá srst super,mam šteňa českého teriera a to ti len poviem aká na prd srst to je,uz som ju asi zo 6-7x kúpila a to má 7mesiacov,foxlov som kupala raz za rok
A snehove gule v pohode ked to celé porovnam s ceskym tak hruba je pre mňa oooovela lepsia srst
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Lindchen » Štv 18.04.2019 7:50

Mňa cez víkend na kóliackej výstave nalomil Peťko na schapendoesa. :heh: Ale tiež furt váham s tými chplami. :ach:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách