Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Poslaťod petka_akim » Ned 02.09.2007 19:11

no ved hej ale ja som to myslela tak ze nebude moc casu na vycvik... lebo poznam aj takych... a ja viem ze akim je ako dieta ale niektori to nechapu :smile:
Pes je váš priateľ, rád vás vidí, niet na ňom chýb, je samý klad, neklame ani nezávidí, môže vám slúžiť za príklad.
petka_akim
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 178

Poslaťod Bíglica » Pia 07.09.2007 20:31

žiaden pes sa sám nenaučí žiadne povely :) taký pes nieje a ked už si trufaš ho vycvičiť tak je uplne jedno či je plemeno pokladané za lahko cvičitelné alebo nie , nahodou ti padne do ruk ten najtvrdohlavejši jedinec z plemena ľahkocvičitelných a co potom? vratis ho? ak si trufas vycvicit ho tak si kup psa (to je jendo akeho) ak nie tak si kup plyšaka (jedno akeho - odporučam dračika - vysoké ceny ale je to všetko kvalitné :heh: )
a inak Aké je to LAHKO CVICITELNE PLEMENO? ako vravite ze dobermani su tazko cvicitelny ,my sme mali uplne njzlatsiu dobermanku zial umrela. Tak ako ja a rika povieme že bígle niesu tažko cvicitelne. Je to vec prístupu , ked sa vam s tym psom chce pracovat tak nieje nic problem.
"Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto-tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru."
Bíglica
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 126

Poradíte mi?

Poslaťod Mima » Uto 18.09.2007 15:36

Poradíte mi, aký pes je najvhodnejší??? Tu sú podmienky: hodí sa do bytu (takže niečo menšie.... najväčšie beagle) , nepúšta chlpy, neni náročný a pohyboval by sa do ceny najviac 7000 az 8000SK

:ach: dík za všetky tipy!!!
Obrázok
Nikto tak neocení vaše brilantné konverzačné schopnosti ako váš pes...Ch. Morley
Mima
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod MisheliQ » Uto 18.09.2007 19:24

pudel toy, trpasličí alebo stredný, bradač malý, westhighlandský biely teriér, činsky chocholatý pes.. (všetko bez PP)
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod p.j.jack » Uto 18.09.2007 19:41

yorkshir,maltenzak,sizchu,civava,westik,ratlik,jack russel terier,bishon

Na tejto adrese najdes aj predaj steniatok a uvidis ako sa aj pohybuju ceny .Inzercia je aj s foto....

http://zvierata.bazos.sk/pes/
„Soucit se zvířaty souvisí tak těsně s dobrou povahou, že lze bezpečně tvrdit: ten, kdo je krutý ke zvířatům, nemůže být dobrý člověk.“ Tohle řekl už před více než dvěma stovkami let spisovatel Jean Paul.
p.j.jack
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Gbely

Poslaťod Larra@dogs » Str 19.09.2007 11:56

Mohol by to byť aj šarpej. Tomuto plemenu som sa venovala niekoľko rokov a myslím si že spĺňa všetky tvoje podmienky. Je to veľmi čistotný pes a nikdy som s nimi nemala žiadne problémy čo sa týka kože a srsti. Nieje to až také chúlostivé plemeno ako si mnohí myslia. Tieto psy majú trochu problémy s kožou nad očami, ale ja som to dávala vždy šteniatkam ešte vo veľmi mladom veku zdvyhnúť dvomi bezbolestnými stehmi a nikdy sa my nestalo, že by sa my ich majitelia ozývali s tým, že nemajú v poriadku oči. Preto musíš veľmi dbať na výber chovateľa tvojho budúceho miláčika. :smile: Samozrejme cena v tomto prípade platí bez PP. Keby si sa náhodou rozhodla pre toto plemeno ochotne ti poradím. Prajem šťastnú ruku pri výbere.
Naposledy upravil Larra@dogs dňa Pon 15.10.2007 11:58, celkovo upravené 1
Larra@dogs
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 232

Poslaťod MisheliQ » Str 19.09.2007 13:54

noo ratlika by som nedoporučovala, alebo nie aspoň špica..lebo tí vraj majú veľmi zlú srsť, krátku ktorá sa hrozne ťažko čistí...ale nemusí to byť pravda...a z pravidla dlhšie chlpy sa o tisickrát lahšie čistia ako chlpy, ktoré sú krátke, tie také pichliačiky :smile:

yuuy a sharpei (dúfam, že som dobre napísala) je krásne plemeno...to fakt...taký ten jeho milučký a nevinný výzor robí svoje, najmä v tej reklame ehm na vrásky, tam bol krásnučky :D eh...inak ja som videla sharpeia aj v takej tej tmavomodrej až čiernej farbe, tu v poprade takého majú :smile:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod Mima » Str 19.09.2007 15:51

no ja vlastne vyberam psa pre moju kamosku... no ratlik sa jej velmi nepaci, a neviem ci by jej rodicia chceli sharpeja... No v prvom rade ich musi presvedcit, ze vobec chce psa... a ja neviem ci jej to dovolia... inac, a co tak LHASA APSO? poznate ho?
Obrázok
Nikto tak neocení vaše brilantné konverzačné schopnosti ako váš pes...Ch. Morley
Mima
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod Ulfheiðr » Str 19.09.2007 16:45

srst spica je never ending story, moja 16 rocna skusenost, takze ak nechce psa co robi bordel so srstou, spica nie :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Bendy » Str 19.09.2007 20:46

Taliansky chrtik nesmrdi ani nepusta chlpy, je velmi cistotny... ale ta cena je trochu vyssia, bez PP neodporucam
Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáky, potápať pod vodou ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.
G. B. Shaw
Bendy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 20.09.2007 17:07

Aha a Lhasa Apso:
pozname, mame taku kamaratku. je to neuveritelne hebka bambula, fakt, taky srst som v zivote nevidela :smile:
a je to vesely skakaci psicek, ziadny lenivy mop
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Vyber psika STB vs. Labrador

Poslaťod mikro » Pon 21.07.2008 13:32

Ahojte som tu uplne novy a doteraz som dva mesiace kazdy vecer iba cital fora, pripadne som navstvil nejakych chovatelov. Od januara byvame v malom domceku a konecne by som si chcel splnit sen o psikovy. Po zrelej uvahe mame zaujem o sucku, pretoze ta az tak neocikava stromceky a nezvykne utekat z domu, kedze okolo domu je plot iba 1,2 metra :)

Rozhodujeme sa medzi stafordsirskym bulterierom alebo medzi labradorom. Ja viem, obe su to uplne odlisne plemena, ale hladali sme nejakeho psika mensej velkosti, ktory ma rad deti a moze byvat vo vyhrievanej bude. Tieto dve plemena si nas ziskali svojom bezprostrednostou, velmi sa nam pacia a povahy su tiez super. Podla majitelov ani moc nehrabu v zahrade, takze manzelka na mna nebude moc kricat :heh: obaja maju aj trosku zlu vlastnost, vobec nepostrazia....xixi

Viete mi niekto poradit s tymto vyberom? Dakujem
mikro
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 61

Re: Vyber psika STB vs. Labrador

Poslaťod Poca » Pon 21.07.2008 14:14

Podla toho co pises, tak by som volila SBT koli zdrhaniu, koli hrabaniu a u niektorych neznalych moze budit aj respekt (strazenie)
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Vyber psika STB vs. Labrador

Poslaťod lucik » Pon 21.07.2008 14:23

a aku moznost pohybu bude mat buduci psik? ja myslim, ze co do povahy a vztahu k cloveku, obe plemena su si velmi velmi podobne. STB je trosku mensi a neviem co sa tyka srsti, ale mam pocit, ze ma uplne kratucku srst (neviem ci ma podsadu), labik ma podsadu.. ALE obidve plemena su velmi spolocenske a zavislacke na svojich majiteloch, keby nemali vobec pristup do domu, bolo by im smutno.. urcite by si zvykli, ale stastni nebudu.. spoliehat sa na to, ze nebudu hrabat, by som neodporucala, pokial im nedoprajes dostatok podnetov a zamestnania hlavy (vycvik, vychadzky), najdu si vlastnu cinnost - napriklad popresadzaju kvetinky, stromceky alebo rozhrabu travnik..
co sa tyka zabezpecenia, tiez to zavisi od vztahu k majitelovi - ak nebudu mat dovod, nebudu utekat, ale kedze nemate dostatocny plot a budes mat fenku, dostanu sa ti k nej psy v obdobi harania - NEM DOBRE!

takze na tvojom mieste - urobim poriadne oplotenie a potom sa rozhodujem dalej..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Vyber psika STB vs. Labrador

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 21.07.2008 16:10

tieto plemená určite niesú vhodné kotcové a búdové psi. To si kúp čuvača, ten je nezávislejší.
Prečo chceš aby bol pes v búde?
Možno si len domýšľam, ale niečo si naznačil s manželkou, ktorá asi dbá o poriadok a čistotu a zrejme po psovi nechce upratovať v dome. Potom vyvstáva otázka, či vôbec pes, pretože jeho prítomnosť aj tak bude všade vidieť, aj na tej záhrade už len tým, že ti behaním po trávniku urobí na tom trávniku stopy s pazúrami. A zabraňovať mu v potrebnom kontakte a spolupatričnosti s človekom len kvôli čistote nevidím ako šťastný prístup.
Takže naprav ma, ak sa mýlim.
V klaždom prípade, tebou spomenuté psi niesu vhodné na to, aby si ich na noc "vyhodil" na dvor a odlúčil od rodiny. :no:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách