"Trpiace" plemená?

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: "Trpiace" plemená?

Poslaťod Fraga » Uto 29.07.2008 10:13

rea píše:
azinka píše:Dakujem.Aj môj maltezáčik-teda jeho už nemám.Ušiel a nevrátil sa - zatiaľ.Tiež bol na mňa hrozne naviazaný.


Priznám, že ležím v 40 stupňových horúčkach, ale v tomto príspevku vidím veľmi zvláštny paradox... Som sama?
:oo:

Rea to ta horučka "asiK" :heh:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: "Trpiace" plemená?

Poslaťod Pitbullkaa » Uto 29.07.2008 10:30

Ahojte..
Trpiace plemeno.. Najcastejsim psom ktory najvciac trpi pri strate svojo majitela je Pitbull.. Mam dve Pitbullky plus jedneho krizenca boxera s pitbullom.. Este predtim ako som sa dostala k Pitbulom som mala Nemeckych ovciakov a nejakych tych krizencov.. no ked si to provnam teraz ktore plemeno viac lubi svojo majitela s istotou vam poviem ze Pitbull... Staci ze idem prec napr. na den alebo dva a naham svojich psikov doma by ste neverili ako placu a nariekaju oni si myslia ze ked ma uz nevida tak sa uz nevratim a ten zalosny hlas keby ste poculi je ako keby nariekalo malicke diatatko pri strate svojej mamicky...Preto nemozem ist z domu viac ako na den prec lebo oni potom odmietaju aj jest su take upete na svojho majitela ako dieta na svoju matku.. No a ked sa vratim dom ta radost tych psikov sa neda ani opisat :jupi: ludia ktori toto plemeno chovaju urcite vedia o com pisem... Preto je Pitbull vhodny len pre jedneho majitela!!!! Uz nigdy nechcem ziadne ine Plemeno ak nie Pit tak ziadne lebo je to ten najneuveritelnejsi domaci milacik aky len moze pre cloveka byt....Svojho Panicka by nedal za nic na svete.. Tym netvridim ze ostane nie su..
Pitbullkaa
Junior
 
Príspevky: 313
Bydlisko: BREZNO

Re: "Trpiace" plemená?

Poslaťod Silwuska » Uto 29.07.2008 10:50

pitbulkaa tu uz podla mna skor ide o prehnanu naviazanost a nesamostatnost...ja by som sa tomu az tak netesila... :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: "Trpiace" plemená?

Poslaťod bubonic » Uto 29.07.2008 13:28

Silwuska píše:pitbulkaa tu uz podla mna skor ide o prehnanu naviazanost a nesamostatnost...ja by som sa tomu az tak netesila... :nwm:


Silwuska výnimočne s Tebou súhlasím. To už mi príde nejaké divné.

Ja mám westa, ktorý má široký záber obľúbených ľudí a kokršpaniela, ktorý je na mňa dosť naviazaný. Lenže to má skôr súvis, že som na MD, teda relatívne viac doma ako bežne zamestnaný človek a tým pádom som aj viac s ním.
Naši majú akitu a beaucerona. Akita je pes jedného pána, Falu poslúchne aj nás ale pre otca, ktorý je JEHO pánom, by spravil prvé aj posledné. A krpec beauceron poslúchne aj nás, u neho ide skôr o autoritu. Sorbon skrátka poslúchne toho koho pozná a kto mu dá dostatočne najavo, že je nad ním. Ale musí to byť pre neho dostatočne známa osoba patriaca do rodiny, čo sú u nás asi 4 ľudia. Ináč je vysoko teritoriálny a tvrdo si bráni svoje územie. Ako naposledy ho otec musel uviazať, keď prišiel veterinár zaočkovať psy (bo Falu je slepý) a aj to sa skoro utrhol. Evidetne veterinár nebol podľa jeho gusta. :haha: :haha: :haha:
Mať psa a lásku mu nedať je ako pri studni stáť a smädom umierať.
bubonic
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 524
Bydlisko: Bratislava Petržalka

Re: "Trpiace" plemená?

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 29.07.2008 13:49

starr píše:Tak mohlo sa stať, že sa proste zatúlal napríklad zmanipulovaný vôňou feromónov nejakej hárajúcej fešandy a už nenašiel cestu domov...


Ja vravím, že takéto plemená sa nestrácajú, neutekajú, takéto plemená sa bohomžial, kradnú. :ua:
(narážam na stále početné oznamy typu stratil sa/ušiel york, maltezák, čivava...) Stačí, že takýto psík je pekný a proste ide na množenie. Zlodeji sú velice dômyslení, netreba si robiť ilúzie.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: "Trpiace" plemená?

Poslaťod azinka » Uto 29.07.2008 14:08

Takže veľká šanca je ukradnutie :plac: dúfam že sa má Azinko dobre.Bol veľmi pekný.A mal mamu bez PP a otca s PP.Babka mi povedala že ho nechali vonku lebo je teplo,mali klúčik len od domu a nie od bránky,takže bránka zostala nezamknutá.A chodili tam raz za dva dni a potom zistili že tam Azinko nieje :plac:
azinka
Nováčik
 
Príspevky: 29
Bydlisko: Topoľčany

Re: "Trpiace" plemená?

Poslaťod starr » Uto 29.07.2008 14:09

Ulf, to je strašné, to ma ani nenapadlo, že by niekto takto kradol psov. :plac: :plac: :plac:
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: "Trpiace" plemená?

Poslaťod Silwuska » Uto 29.07.2008 14:09

bubonic píše:Silwuska výnimočne s Tebou súhlasím. To už mi príde nejaké divné.


Offtopic: Nieje vsetko len ciernobiele :no: :ahoj:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: "Trpiace" plemená?

Poslaťod azinka » Uto 29.07.2008 14:14

Ani mňa nenapadlo žeby niekto takto ukradol psa :plac:
a teraz mi babka kúpila šteniatko labráčika.Fenku.
azinka
Nováčik
 
Príspevky: 29
Bydlisko: Topoľčany

Re: "Trpiace" plemená?

Poslaťod starr » Uto 29.07.2008 14:16

azinka: Tak nabudúce už radšej nenechávajte psíka samého v záhradke bez dozoru a hlavne bránku zamykať. :lock:

(Sorry za OT.)
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: "Trpiace" plemená?

Poslaťod Tasha » Uto 29.07.2008 14:30

Kedy sa ti stratil ten maltezak? a už ti kúpili nového psa? tak to je ,,super". :pac: nemám slov
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: "Trpiace" plemená?

Poslaťod Ivanka.P » Uto 29.07.2008 14:36

azinka píše:A chodili tam raz za dva dni a potom zistili že tam Azinko nieje :plac:


Nechcela som sa moc vyjadrovať, ale asi sa na to niekto už nemohol pozerať a psa ti našťastie zobrali. :jazyk:
Aj za labrošom budete chodiť raz za dva dni? Tak to je super :pac: :censored:

Sorry a ešte si nemôžem odpustiť :heh: ten bol teda naviazaný :haha:

Ja musím v porovnaní psov čo som mala povedať, že rotvička je viac naviazaná ako bol čivko, ten proste cítil fenky a už vyňuchával svoje. Pritom on spával v posteli a ona je na dvore. Je to podla mňa nie od plemena ale od povahy psa a aj to berte do úvahy, či je to pes alebo fena.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: "Trpiace" plemená?

Poslaťod lusy » Uto 29.07.2008 14:55

ja som tiez toho nazoru, ze neexistuje plemeno ktore trpi viac ci menej. vsetko je o vztahu psa a majitela. mne rodicia vraveli, ze ked som sa narodila, tak sme mali NO a kedze sa bali ci mi neublizi, tak ho dali babke. No zevraj od zialu zomrel.
Co sa tyka mojho, tak ten tiez vyvadza ked odchadzame z domu. A hlavne ked odchadzame obaja naraz. Zo zaciatku ked sme ho nechavali sameho tak ani nezral, dokonca ani nepil vodu. To iste sa stalo aj ked som so psom prisla k rodicom na vikedn a pes musel byt vonku. vobec nechcel zrat. ale co ma viac trapilo, ze ani nepil. potom som tam bola opat na 2 mesiace a dokonca tyzden na dovolenka a oni sa o neho starali a peso to v pohode prezil.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: "Trpiace" plemená?

Poslaťod Rauke » Uto 29.07.2008 15:19

tak to beriem spat ze asi zdrhol len za nejakou haravou fenou. to akoze dostal zrat len kazde 2 dni ci ako??? :oo:
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: "Trpiace" plemená?

Poslaťod Silwuska » Uto 29.07.2008 15:30

Ty kokso to som si ani je nevsimla :pac:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách