Switch to full style
Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena
Odoslať odpoveď

Re: Psy s jemnou kučeravou srsťou

Pon 27.05.2019 10:12

Curlák má hrubú srsť. Tieto plemená (vodné psy) nemôžu mať srsť jemnú skrz toho, že musia pracovať vo vode. Tá srsť ich musí chrániť.

Re: Psy s jemnou kučeravou srsťou

Pon 27.05.2019 10:33

Offtopic: som sa aj chcela opytat, ci misheliq hladkala vsetky vymenovane plemena.. :ha:

Re: Psy s jemnou kučeravou srsťou

Pon 03.06.2019 17:00

vavrena píše:
martela píše:Ja čo som mala príležitosť z kučeravých psov skúsiť srsť pudla, bola som prekvapená, že je pomerne tvrdá, alebo drsná, či ako to pomenovať.

:oo: A to aké pudle si hladkala? Pudlia srsť je ako nadýchaný obláčik, ani v neučesanom stave nie je tvrdá či drsná.

Mozno je to aj dost individualne, lebo si spominam, ze som kamoske hladkala pudla, takeho "obycajneho" a ten mal celkom prijemnu srst, ale ten nebol ani nejaky vycesany, no ale na vystave kde maju tu srst pudle skoro az ze natupirovanu, tak tam to bolo na dotyk fakt take tvrdsie.

Re: Psy s jemnou kučeravou srsťou

Pon 03.06.2019 17:10

MisheliQ píše:Myslím, že tieto plemená majú jemnú kučeravú srsť. I keď ja som stretla aj pudle s úplne hebkou srsťou, tak neviem čo si pod tým predstaviť


Na vystave som stretla pani co ma Bisona a Lagota a sama bola prekvapena, aky je rozdiel v tej srsti. AJ medzi jednotlivymi vodnymi psami su rozdiely, co som si obchytkala. ALe ten kerry, ten bol upne paperie, a nebol ani vycesany, ja neviem ani k comu to prirovnat. Ako jemne detske vlasky, alebo co. Uzasne.

Re: Psy s jemnou kučeravou srsťou

Pon 03.06.2019 17:49

Nemas v umysle si zaobstarat takého psa,to len čisto zo zvedavosti? :lol:

Re: Psy s jemnou kučeravou srsťou

Pon 03.06.2019 22:55

Offtopic: Pudle, bisony a lagotta som hladkala. Curly retrivera tiez ale hrozne davno na kliker vikende. Utkvelo mi v pamati, ze mal maksiu srst oproti mojim. Ja tieto kucerave psy mozem prave kvoli tej ich srsti. Mi pripada ako taky oblacik :lol: Ale mna samu zaujima, ktore z nich patria medzi “jemno” kucerave a ktore medzi “drsno” kucerave. Celkom zaujimavy postreh.

Re: Psy s jemnou kučeravou srsťou

Str 05.06.2019 4:42

Trvalá nepomôže? :yes:

Re: Psy s jemnou kučeravou srsťou

Ned 09.06.2019 15:54

Margita píše:Nemas v umysle si zaobstarat takého psa,to len čisto zo zvedavosti? :lol:


No teriera asi nie, ale ak by mal iny pes taku srst jemnucku, tak by som to asi zvazila do buducna.

Re: Psy s jemnou kučeravou srsťou

Ned 09.06.2019 16:31

Kerry zas nie je nejaký besny bitkar,su to temperamentne psy, ale nemyslim niečo extra divoke
Kerryho som síce nemala len foxteriérov ale aj s nimi sa dalo dohodnut :lol:
Pred 20rokmi Bol ma sidlisku u nas jeden kerry,bol vždy ná volno,okolity svet preňho neexistoval len gumeny kruzok

Re: Psy s jemnou kučeravou srsťou

Ned 09.06.2019 17:14

Ja som nazivo videla len dvoch, ktori sa chodia vencit k nasmu cvicaku a teda vystekuju uz z dialky na psov a nikdy nie su navolno.

Re: Psy s jemnou kučeravou srsťou

Ned 09.06.2019 17:22

Ja som osobne poznala len tohto jedneho volal sa Sly ,ani neviem odkiaľ ho mali bol úplne " vygumovany"na kruzok,Rody ho nemal rad :heh:
Prechádzka u nich vyzerala tak,ze ona hádzala krúžok a on jej ho nosil,sikovny pes to bol
Odoslať odpoveď