Plemená psov vyšľachtené na Slovensku

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Plemená psov vyšľachtené na Slovensku

Poslaťod erik70 » Str 27.01.2016 11:30

Silvich a to tých kopovov majú nepoľovníci?! Tak to je potom celé zle...Pes skrátka potrebuje svoje využitie a vyžitie...a pokiaľ to nedostane tak je to o ničom...keby im aspoň našli nejaké náhradné zamestnanie...ale to zasa nie je o kopovovi ale o ľuďoch...
erik70
Snoopy
 
Príspevky: 130

Re: Plemená psov vyšľachtené na Slovensku

Poslaťod kellee » Str 27.01.2016 11:31

Silvuch píše:tie nase petrzalske su agresivne, ich majitelia aj lutuju. nemozu ich pustit navolno.. takto som myslela... a v tej knihe su tiez drsne pribehy.. ale to chapem, su predsa na divocakov... :smile: v byte jasne, ze si naucis, ale ci je prijemne to voditkovanie vonku. ked ho lovecky nevyuzivas, naco do rodiny taky pes?


a tatransky duric je naco do rodiny???
svokrov chodil na volno, agresivny nebol, obcas skocil ked ich pes ho uz velmi otravoval, inak ignoroval, chodil s nim na spolocne polovacky kde xy psov
ked sa zataral svokrovi stacilo nastartovat auto a pockat- dosiel.

Erik70 ak budes mat cas, napis do SS budem rada. fakt by som chcela vediet ten dovod.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Plemená psov vyšľachtené na Slovensku

Poslaťod erik70 » Str 27.01.2016 11:33

OK napíšem. :no: :no:
erik70
Snoopy
 
Príspevky: 130

Re: Plemená psov vyšľachtené na Slovensku

Poslaťod janajka » Str 27.01.2016 11:40

erik70 píše:ktorý sú celý deň vonku na dvore a na noc chodia spávať s páničkom do positieľky :lol: ..
sak to je najlepsia kombinacia pre psa. :joint: aj ja by som chcela byt tym psom.

Kopov je pekný psík. Ako rodinneho psa by som ho urcite nechcela. Skoda psa. Mne sa páči ak ho má zelený ujo s klobúkom s bazantím pierkom, zije si vo svojej drevom vylozenej chalupke, kde visí ten jeden paroh na stene (aj ked sa mi mrtve zvierata na stenach nepacia), proste pes u polovnika. Nechcela by som byt kopov v Petrzalke.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Plemená psov vyšľachtené na Slovensku

Poslaťod erik70 » Str 27.01.2016 11:46

Myslíš takého "uja" poľovníka? :lol:
A áno presne takýto život alebo aspoň podobný by mal viesť slovenský kopov.... :yes:
Prílohy
12009614_963865760341128_1649927848422765076_n.jpg
erik70
Snoopy
 
Príspevky: 130

Re: Plemená psov vyšľachtené na Slovensku

Poslaťod Margita » Str 27.01.2016 11:49

to si ty Erik? :lol:

Offtopic: ja len dufam,ze nikoho nenapadne vytvorit nejake lepsiu verziu foxteriera :lol: :heh:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Plemená psov vyšľachtené na Slovensku

Poslaťod erik70 » Str 27.01.2016 11:50

Nieeeee.... :smile:
Len to nie, foxlátka sú už také dokonalo - šialené že lepšie to už nemôže byť! :lol:
erik70
Snoopy
 
Príspevky: 130

Re: Plemená psov vyšľachtené na Slovensku

Poslaťod Bery » Str 27.01.2016 12:07

:dedo: :prd: ufff, len to nie :joint:
Bery
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 47
Bydlisko: Bratislava

Re: Plemená psov vyšľachtené na Slovensku

Poslaťod elfinka » Str 27.01.2016 12:26

erik70 píše:ktorý sú celý deň vonku na dvore a na noc chodia spávať s páničkom do positieľky :lol: ..

To je ale celkom zasadny rozdiel, ci ma pes vacsinu casu k dispozicii dvor kde sa moze pohybovo a inak realizovat a len na kludove chvile ho beries do domu/bytu, a ci ten pes v byte prezije cely zivot.
Rovnako ako je obrovsky rozdiel ci mas blizko pri dome les kde sa moze pes vyzivat v treningu a pohybe navolno, alebo musis vencit vacsinu casu na sidlisku a do lesa sa dostane len raz za cas.

Cize tvoje priklady bezproblemovych kopovov vobec nevyvratili janajkine tvrdenie ze to neni vhodny pes do bytu.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Plemená psov vyšľachtené na Slovensku

Poslaťod Vikiki22 » Str 27.01.2016 13:12

Je zaujímavé ako veľmi silno dokážu byť zástanci kopova rozčúlení voči TD. Prečo? Lebo im niekto "kazí" kopova, alebo sa boja, že im TD nahradí kopova? Namiesto toho, aby tu argumentovali proti, prečo nespravia niečo pre zlepšenie kvalít a zviditeľnenie kopova? Nechápem celkovo diskusiu okolo nových plemien. Však nech si šľachtí kto chce čo chce, veď nikto nenúti nikoho, aby si TD vzal. :nwm:
Ja to beriem s nadhľadom, uvidíme, čo z toho vôbec bude.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Plemená psov vyšľachtené na Slovensku

Poslaťod Margita » Str 27.01.2016 13:14

no takto,keby niekto vysiel s tym ze ide vyslachtit nejakeho eno nuno brlohara a zacne krizit hladkosrstych foxov s jagosmi ,tak tiez nebudem nadsena :heh:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Plemená psov vyšľachtené na Slovensku

Poslaťod erik70 » Str 27.01.2016 13:16

Elfinka ja si myslím, že sme sa s Janajkou pochopili...a s tebou som žiadny rozhovor neviedla, takže :ahoj:
erik70
Snoopy
 
Príspevky: 130

Re: Plemená psov vyšľachtené na Slovensku

Poslaťod vavrena » Str 27.01.2016 13:16

Viki, ale ako si si všimla v tejto debate, tu nikto nie je "kopovár." Zopakujem svoju otázku, a skús na ňu odpovedať.

Ako sa môžu krížence po troch/štyroch rokoch úsilia nazvať plemenom, keď ešte neexistuje, aby boli ustálení, a keď šľachtiteľská práca iných plemien trvá roky rokúce a niekoľko generácií? Kto to schválil, a je chovateľom nejakého plemena, predsa musí ísť sám proti sebe :nwm:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Plemená psov vyšľachtené na Slovensku

Poslaťod Bad » Str 27.01.2016 13:27

Vavrena, jsem sice mimo debatu, ale dovolím si odpovědět : jedna věc je POJMENOVÁNÍ plemene, stanovení standardu....musím definovat, o co se snažím, jaké mám cíle, a k tomu patří i to jméno včetně podstatného jména "plemeno"......a druhá věc je jeho uznání nějakou kynologickou organizací (FCI). A TD zatím uznaným plemenem není, ne?
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Plemená psov vyšľachtené na Slovensku

Poslaťod Vikiki22 » Str 27.01.2016 13:33

Bad, ďakujem. Je to presne tak ako píšeš. :jop:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách