Jorkšírsky teriér / Yorkshire Terrier (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: jorkšírsky teriér

Poslaťod Sophie » Str 06.05.2009 6:26

Sophie :pac: ale to nieje tymi deckami, to su :censored: rodicia..


jasne ze to zavisi aj od vychovy takze na vrchu tej nezodpovednosti stoja rodicia... ale ked vidim tie rozmaznane decka tu, tak ma chytaju amoky aj na ne :hmm: by som povedala ze niektori ludia by nemali mat ani deti, ani psy..

maslicky od bruuk su uzasne, ja by som vedela rozpravat.. z tych hadam uz 30 co mame doma mala krpata na hlave mozno 5 :heh: ale su take krasne, ze mne staci sa na ne pozerat v krabici :heh:
Sophie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1243

Re: jorkšírsky teriér

Poslaťod desirér » Str 06.05.2009 7:39

pre Hugo M: nie na fotke má Tinka už skoro 12 mesiacov, teraz bude mať rôčik...
Obrázok
*Všetci moji miláčikovia sú nesmierne milovaní a ich jedinou úlohou je chrániť samých seba...*Vladka**
desirér
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 118
Bydlisko: Martin

Re: jorkšírsky teriér

Poslaťod zabka skakajka » Str 06.05.2009 9:55

tiez sa pripajam k barborenke a basuu...moja dcera bude mat za chvilu 6 rokov a v pohode :yes: ...ma zakazane urcite veci, ktore musi respektovat :nie: ...vsetko je to o rodicoch...aj moja Cindy bola kupovana pre mna a nie pre dceru :jupi: ...vysnivala som si ju uz velmi davno a len som cakala, kedy bude ta spravna chvila, aby som si ju mohla kupit...je to moje zlaticko :hi: :yes:

mercy: preco sa mala konecne zacina podobat na YT? ved bola vzdy krasna :yes: a stale je :jop: :lol:

desirer: Tinka je aka krasna :oo: :jop:
Naposledy upravil zabka skakajka dňa Str 06.05.2009 9:57, celkovo upravené 1
Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto, ale tvoj pes vie, že si stredom vesmíru. (Pam Brown)
Obrázok
zabka skakajka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 272
Bydlisko: Levice, prechodne BA

Re: jorkšírsky teriér

Poslaťod tiuss » Str 06.05.2009 9:57

bude museit zobrat viac masli aby sme sa nepobili :heh: velaa
desirér:juuj ale je krasnucka :smile:
Podpis svojou veľkosťou porušoval pravidlá!
tiuss
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 812
Bydlisko: Pezinok

Re: jorkšírsky teriér

Poslaťod zabka skakajka » Str 06.05.2009 9:59

Hugo Mandoletti píše:bude museit zobrat viac masli aby sme sa nepobili :heh: velaa
desirér:juuj ale je krasnucka :smile:


aj ja si brusim zuby na nejake nove :jazyk: dufam, ze sa mi podari prist :aaa:
Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto, ale tvoj pes vie, že si stredom vesmíru. (Pam Brown)
Obrázok
zabka skakajka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 272
Bydlisko: Levice, prechodne BA

Re: jorkšírsky teriér

Poslaťod tiuss » Str 06.05.2009 10:15

zabka skakajka: ja by som chcela prist oba dni len zial bez havina lebo je chory
Podpis svojou veľkosťou porušoval pravidlá!
tiuss
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 812
Bydlisko: Pezinok

Re: jorkšírsky teriér

Poslaťod Whiskey » Str 06.05.2009 10:41

mercy píše:Vďaka Whiskey sa moja malá začína podobať na YT

tak to veru dobre prehanas, ved som jej len uska oholila a mala je krasna a kludnucna :jop:
Na svete niet lepšieho psychiatra, ako šteňa oblizujúce vašu tvár.Ben Williams
http://www.annabell-whiskey.estranky.sk
Whiskey
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 573
Bydlisko: Nitra

Re: jorkšírsky teriér

Poslaťod Heidi » Str 06.05.2009 10:44

Moje vsetky plany ohladom BA vystavy su zmarenééééééééééé :pac:
Vcera som bola u veterinara s malou kvoli zubom, prestala mi jest (resp. asi nema samojedný instinkt pretoze ked jej dam granule na lyzicku tak odtial mi to zje :lol: - asi je fanová ze si zaspini fúziky :lol: ) a na sobotu na 8,00 rano nas objednal na trhanie cize o BA mozem snivat...tak drzte palce...
Inak, uz vyse mesiaca ma "lupiny", tak asi z 3 metrov sa na nu pozrel, ze ano, su to lupiny...hlavne ze ked som sa ho opytala ci to nemoze byt parazit tak jej hned dal nejaku antiparazitovu pipetu... :pac:
Aj malý pes dokáže vo Vašej posteli zaujať takú polohu, aby pre Vás prakticky neostalo žiadne miesto.
Ben Williams
Obrázok
Heidi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 200
Bydlisko: Sereď

Re: jorkšírsky teriér

Poslaťod Whiskey » Str 06.05.2009 11:10

Heidi píše:hlavne ze ked som sa ho opytala ci to nemoze byt parazit tak jej hned dal nejaku antiparazitovu pipetu... :pac:

tak to je dobre, tiez som chodila jednemu vetovi co daval Annabell same antiparazicke pripravky :hmm: lebo sa skriabala a ona chudatko mala zapalene ocko...tak som ho vymenila a teraz som s vetom spokojna
budem drzat palce pri trhani...
Na svete niet lepšieho psychiatra, ako šteňa oblizujúce vašu tvár.Ben Williams
http://www.annabell-whiskey.estranky.sk
Whiskey
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 573
Bydlisko: Nitra

Re: jorkšírsky teriér

Poslaťod Heidi » Str 06.05.2009 11:16

Nechapem naco niekto studuje veterinu ked je potom v praci neochotny...ved ked uz chcem cely zivot pracovat so zvieratami tak k nim samozrejme musim mat nejaky vztah, a nie sa tvarit ze kristepane dajte mi vsetci pokoj..a este po mne zhukol aby som jej nechytala ten pripravok na srsti - nahodne som sa jej dotkla ked som jej zapinala popruhy, videl ma a div ze z koze nevyletel...som zvedava ci jej to pomoze...
Aj malý pes dokáže vo Vašej posteli zaujať takú polohu, aby pre Vás prakticky neostalo žiadne miesto.
Ben Williams
Obrázok
Heidi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 200
Bydlisko: Sereď

Re: jorkšírsky teriér

Poslaťod Valiga » Str 06.05.2009 12:46

Ahojte prosim neviet poradit nejaku chovnu stanicu na jorksirov?? thanks
Valiga
Šteniatko
 
Príspevky: 60

Re: jorkšírsky teriér

Poslaťod Sophie » Str 06.05.2009 12:51

nak, uz vyse mesiaca ma "lupiny", tak asi z 3 metrov sa na nu pozrel, ze ano, su to lupiny...hlavne ze ked som sa ho opytala ci to nemoze byt parazit tak jej hned dal nejaku antiparazitovu pipetu... :pac:



ooo aky odborny pristup... si sa mala opytat ci ma mikroskopicke oci :censored: jeden.. byt tebou idem hned za inym, lebo ako som uz spominala ak je to parazit ako dravcik pri nelieceni (a pipeta vacsinou nestaci) to moze prejst az do demodikozy a to uz je potom "ina" sranda.. tak neviem ci sa mu potom prides podakovat.. vyhladaj ineho veta, nech krpatej urobi zlepy.. po mojej skusenosti uz neverim v to ze lupiny su len lupiny... :nie:

Valiga pozri na http://www.terriers.sk/index2.php?page=clanky&page2=chovne_stanice
Sophie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1243

Re: jorkšírsky teriér

Poslaťod Heidi » Str 06.05.2009 13:50

Ono tam kam chodim su dvaja veterinari v jednej ambulancii...a vcera som mala tu smolu ze som natrafila akurat na toho "druheho"....pockam tyzden, ci sa jej to nezlepsi a ked nie tak pojdem niekomu druhemu, alebo tam pridem a narobim krik :hmm:
Aj malý pes dokáže vo Vašej posteli zaujať takú polohu, aby pre Vás prakticky neostalo žiadne miesto.
Ben Williams
Obrázok
Heidi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 200
Bydlisko: Sereď

Re: jorkšírsky teriér

Poslaťod Hope » Str 06.05.2009 14:32

nazdarek :)
tak ja teda poorizovala Blackie ke dvema detem (necele 3 roky a necely rok) a myslim ze se u nas vazne nema spatne. Pejsek byl muj zivotni sen a nikdy to proste neslo. Ted byla ta prava chvile tak jsem nevahala. Blackie ma moznost se pred holkama schovat kdyz na ne nema naladu, flexinu do ruky holky nedostavaji, terka vi jak se k ni chovat.. pohladi, pohrajou si .. delaji kraviny ale nijak ji neublizuje.. mensi to jeste tak uplne nechape takze tu hlidam ...
no ciste sobecky reknu ze se u nas ma lip nez by se mela u nekterych panicku bez deti :jazyk: takze si myslim ze jenom neprodavat pejsky do rodin s detmi neni nejlepsi reseni.. ono je treba budouci panicky vzdycky co nejvice proverit aby se prtata mela dobre... ale kdyby takovi byli vsichni tak treba my psika nemame ..a to by byla skoda :plac:
Hope
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 105
Bydlisko: Opava, CR

Re: jorkšírsky teriér

Poslaťod desirér » Str 06.05.2009 18:14

hope ahojky...
ono vieš, ak mi niekto do telefonu povie, že chcem psíka pre môjho 4 ročného syna, lebo on veľmi chce havka,, tak ho slušne pošlem do zadku!!!!!!!!!!!!! poviem im, nech mu kúpia plyšového, pretože aj ja ked som bola dieťa, som hava chcela tiež :lol:

niektorí dospelý rodičia to majú pomýlené s hračkami a ked im poviem, že sa o to budú mysieť starať ako o dieťatko a že to bude všade cikať a kakať ak to nenaučia.... tak zrazu niektorí pochopia..

ak mi zavolá žena a povie mám malé dieťa, ale psa chcem ja, mám niečo o tom naštudované a viem čo robiť....aj tak by som rozmýšľala, takže asi skôr nie :yes:

možno som v tomto iná ako ostatní chovatelia, ktorím je uplne jedno kde idú deti - však hlavne nech sa to predá /česť výnimkám/
ale mám určité zásady a tie nezmením :no:

tak napr: raz mi prišla rodinka až z veľkých Kapušian, čo je ozaj ďaleko až kdesi pri hraniciach s Ukrainou, po telefone super ľudia, prišli sem a vyhodila som ich odtiaľto až sa zaprášilo....vraj budeme sa na Vás sťažovať... viete čo som om povedalla? nech sa páči, dám Vám číslo tel. aj na zväz, cestu Vám preplatím, ale odchod odtiaľto....

dôvod? prišli, sadli, nóbl a ked sa jej mladej panej moja malá 1,2 kg Barbinka prosila a hopkala že chce ísť na ruky, tak ju odstrčila ako hovno, dobre že ju nekopla!!! Len sa báli aby sa ostatní psy o nich neobtreli.... mali ste vidieť doslova môj amok!!! :aaa:
ak sú ľudia, čo nemajú vzťah aj k iným psíkom, tak neľúbili by ani to malinké...
s týmto ja problém nemám....
užila som si už s takýmito až až a preto vždy každého čo mi volá vyspovedám chudáka až mu je zle.... :angel: guccino by vedela porozprávať, že?? :yes:
Obrázok
*Všetci moji miláčikovia sú nesmierne milovaní a ich jedinou úlohou je chrániť samých seba...*Vladka**
desirér
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 118
Bydlisko: Martin

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI