Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Jadama » Pon 19.06.2017 15:20

..kellee..nepozname sa? :-) ja som veeeeeelmi vazne uvazovala nad dlosrstou koliou..je mi veeelmi sympaticka do tvaricky, pri tomto plemene sa mi srdce rozjasni, no obavam sa srsti a ci ju dokazeme zamestnat tak, aby nerobila neplechu, a este ked bude plznut, a bude spat v posteli..pride z vonka zo zahrady, bude poprsane, a sup na gauc..no z tejto myslienky sa mi vlasy dupkom stavaju..nas pes bude aj dnu aj von, nie len dnu ani nie len von..aj aj. som hrozna, co? Matka troch synov..potrebujem si to trochu ulahcit..kratkou srstou
Jadama
Nováčik
 
Príspevky: 32

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod kellee » Pon 19.06.2017 15:23

Jadama píše:..kellee..nepozname sa? :-) ja som veeeeeelmi vazne uvazovala nad dlosrstou koliou..je mi veeelmi sympaticka do tvaricky, pri tomto plemene sa mi srdce rozjasni, no obavam sa srsti a ci ju dokazeme zamestnat tak, aby nerobila neplechu, a este ked bude plznut, a bude spat v posteli..pride z vonka zo zahrady, bude poprsane, a sup na gauc..no z tejto myslienky sa mi vlasy dupkom stavaju..nas pes bude aj dnu aj von, nie len dnu ani nie len von..aj aj. som hrozna, co? Matka troch synov..potrebujem si to trochu ulahcit..kratkou srstou


osprchujes, vytries uterakom a sup na guc. Nedavno sme boli na jednom vikendovom seminari. Boli tam dve fenky kolie, majitelka ich velmi chvalila. strasne mile, dobre, pohodove. Nebala by som sa. So srstou to vraj nie je take strasne, v obdobi plznutia klasika treba cesat, ale to kazdeho. labrador ma v tomto horsie chlpy.
neviem, pozname? :lol: :lol:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Barbor » Pon 19.06.2017 15:26

a taký apenzel??? alebo entlebušsky? inak tiež mi napadol kavalier a jemu podobné malé šiši, len či to zas nie je až moc malé :nwm: ale s kavalierikom by ste mali úplnú pohodičku... Ten labroš je možno predsa príliš hrrrr takže ten golden fakt nemusí byť zlá voľba. A kólia klasika. Takže na veľkého psíka máte aj dostatočne veľké auto čiže ok :heh:
EDIT: labrador má podla mňa vynikajúce chlpy, nie sú ani malé zapichovacie sa do všetkého, ani príliš dlhé,..ale doma sú aj tak všade, to sa s tým treba zmieriť keď chcete psa :heh:
Naposledy upravil Barbor dňa Pon 19.06.2017 15:27, celkovo upravené 1
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Lindchen » Pon 19.06.2017 15:27

Krátka srsť nie je žiadna výhra, aj keď v určitom smere je to lepšie (bodliaky, "lepkavé" guličky - ako sa to volá?).
Kóliu veľmi zamestnávať netreba, ako nie nejak emormne. Hádam si rozumieme a nemyslíme border kóliu :lol: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod clupko » Pon 19.06.2017 15:40

hisham píše:
clupko píše:ale skor sa mi hodi ten golden / labik, alebo kolia, alebo svajciar :smile:

clupko, a ty radis BSO do skupiny tychto plemien? Lebo ja poznam len Averyho a Akiho a tych by som osobne zaradila uplne inam :heh:
Inak suhlasim s vyberom golden alebo kolia.

no, co viem, tak sucky byvaju kludnejsie. urcite by som si dala zalezat na vybere vrhu a steniatka, ked by sa vybrali kludnejsi, mozno vystavni rodicia, tak pohodka.
Aki aj Avery su uplne inde :ha: ale zas - Averymu by taky zivot tiez mohol vyhovovat. s detmi je super, a on zas nie je taky, zeby ma siel zozrat, ked sa par dni nic nedeje. vikendove vylety a medzitym dlhsie vencenia a prechadzky by mu stacili, aj deti by ho doma unavili :lol:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Jadama » Pon 19.06.2017 16:12

..dame si urcite zalezat na steniatku, naozaj sa tomu vela venujeme, takze dlhosrsta kolia, labrador, golden retr., myslite, ze aj pudel(stredny) by mohol byt? Ale kolia a retriever su moji favoriti, aj pudle sa mi pacia, no partner ich moc nemusi.. pre ich vzhlad, no mne sa ta oveckova srst velmi paci :-) vidim, ze sa stale tocime okolo tych istych plemien, tak asi to bude to prave pre nas..velmi pekne este raz dakujem za uz napisane a este napisane rady..ste skveli :-)
Jadama
Nováčik
 
Príspevky: 32

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod kellee » Pon 19.06.2017 16:20

len zas pudel neviem ci je najvhodnejsi byt von, ked nie ste doma, na to pozor, neviem ci sa nemylim, ale oni nemaju podsadu.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Lindchen » Pon 19.06.2017 17:48

Pre mňa je pudel plemeno a náročnou starostlivosťou o srsť a jej vzhľad, pokiaľ nebude ostrihaný úplne nakrátko. Dolovať z neho lístie, piesok, bodliaky, to je utrpenie.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod lucik » Pon 19.06.2017 18:37

mám doma exemplár milého rodinného labradora (už druhý) a taktiež exemplár labradorskej vrtule.. a sú dokonca príbuzné, vrtula je neter tej rodinnej labrošky. podľa tvojich požiadaviek by som sa nebála ísť do labradora, len teda treba veľmi dobre vybrať rodičov (povaha, zdravie), čož v SR nie je až také ľahké, ale dá sa to (resp. dá sa vhodným výberom chovateľa eliminovať riziko poondietej povahy a/alebo zdravia).
Alebo, ako tu už niekto spomenul, počkať a vybrať si labíka vyradeného z výcvikovej školy vodiacich psov.. mala som tak prvú labradorku a je to úplne na nezaplatenie dostať vycvičeného psa, s ktorým sa učí človek základy navzájom :jop:

To čo si spomínala labíka za 1400 EUR, to je asi z pracovnej línie (trial), nie? Môžeš prezradiť konkrétnejšie odkiaľ si ho mala vyhliadnutého? (môžeš prípadne do súkromnej správy) Neviem, či si komunikovala s chovateľom, ale pevne verím, že pri požiadavkách na rodinného psa by ti trialáka normálny chovateľ neodporučil/nepredal, resp. to by musel mať véééľmi neštandardnú povahu odmalička (a ani na to sa nedá až tak veľmi spoliehať).

Pri goldenoch by som sa možno ešte viac bála zdravia ako pri labradoroch, v chove je veľmi veľa rôznych druhov rakoviny :ua:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Margita » Pon 19.06.2017 20:31

Jadama,ale ty nezijes na Slovensku vsak?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Slausa » Pon 19.06.2017 20:55

Krátkosrstá kólia?
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1487

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Jadama » Pon 19.06.2017 21:17

..zijem na Slovensku..kolia je nádherne plemeno a veruze je asi nas favorit..aj po vasich radach
Jadama
Nováčik
 
Príspevky: 32

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Margita » Pon 19.06.2017 22:20

kolia? no neviem po usaginych pribehoch ani nie :lol:

a portugalsky vodny pes?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod martin_s » Uto 20.06.2017 18:58

Jadama píše:...ja momentalne hladam psika tak, kuknem bazos, natukam okolie, lebo chcem psiky vydiet, to je dolezite, lebo fotky sa teraz veselo kradnu od inych chovatelov..tak z okolia, a neviem sa rozhodnut.. :-)

My sme sa boli na steniatko pozriet v Nymburku... Vzdialenost by mala byt az na X-tom mieste pri vybere...

Dlhej srsti by som sa nebal - napr. toller ma stredne dlhu srst, chlpy su vsade ale nie je problem s nimi ako s kratkymi, zapichavacimi... Navyse ju maju takmer bezudrzbovu a samocistiacu a to maju aj GR... (mimochodom na Slovensku je momentalme jeden volny toller - pes)
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 594
Bydlisko: Bratislava

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod clupko » Str 21.06.2017 9:06

Margita píše:kolia? no neviem po usaginych pribehoch ani nie :lol:

myslim, ze rec je o dlhosrstej kolii
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách