Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod elfinka » Sob 28.02.2015 20:40

Neviem, je aj iný teriér ktorý by bol vhodný na športovku, okrem erdela? Mne to príde ako celkom zaujímavá kombinácia, teriér na klasickú (nepolovnu) prácu
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod pigie » Sob 28.02.2015 20:45

cierny rusky terier
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod kellee » Sob 28.02.2015 20:46

Bebis píše:erdel je pekny pes, co sa ti na nom nepaci? :lol:



jo jedna baba ked mi raz doviezla docaskovu fenku, mala v aute svojich dvoch erdelov, boli uplne peckovoviiiiii jooooj sa mi to lubi, to zviera ale netusim ake su povahovo, a co ta uprava kurnik, ledva som bola schopna otrimovat cairn teriera raz za 4 mesiace a nie taketo hoviadko :lol:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Sob 28.02.2015 21:20

Mne sa erdeli tiez lubia... imponuje mi na nich ta vsestrannost, a ze su velke :yes:

Ale uplne rozumiem, ako sa niekomu mozu nepacit.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Margita » Sob 28.02.2015 21:56

janajka píše:Erdelterier, to sa niekomu môže aj pacit? :)

:plac: ako toto mozes povedat? :plac:
aa nie je kuceravy :plac: ani fox nie je kuceravy,pokial sa nestriha,ja ked budem velka a budem mat dom,tak budem mat aj erdela a foxika
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod merri » Sob 28.02.2015 22:30

.. ja nechapem, ako sa niekomu moze AKYKOLVEK terier pacit. :aaa: A hlavne povahovo.
Nemyslim v zlom, ale ozaj su to psy, ktore pre mna za ziadnych okolnosti ee. :angel:
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Margita » Sob 28.02.2015 22:31

:plac: :plac:
lebo ich nepoznate,to su pritulne,mojkave bumbulky,co sa radi valaju na posteli a stale sa tesia
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod merri » Sob 28.02.2015 22:38

Ale oni sa aj tesit vedia len zurivo. :heh:
Segra ma terieromixa alebo co to je, chlpate uvrcane, ustekane, zakerne, egoisticke zvieratko.
A co poznam aj inych terierov, tak fakt nic pre mna.
A z klubu parsonka, zakernost sama, pred psom sa v prvej sekunde vyvali na chrbat, v druhej sekunde je v nom zakusnuta. :aaa: A steka to a stekaaa.
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Margita » Sob 28.02.2015 22:43

aj moj vrci,ale on sa tak uz narodil,on uz v brusku vrcal :lol: on vrci zo spanku,vrci na psa,vrci ked sa hra,vrci ked nieco podozrive pocuje,stale vrci :heh: ale zato vela nesteka,
no kazdopadne su to mile,skladne,psicky ,ktore vobec vela nestekaju,len ked treba,a kto si mysli opak,tak nevie kto je terier,a basta fidli motyka :jazyk: :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Ned 01.03.2015 0:51

No tak Vikina Eliska sa mi zda byt zlaticko, ale v zivote som ineho zlateho teriera nestretla :lol: Iba nervne zvierata, ktore na vsetkych vrcali, a najma na psy. Vratane nemenovaneho teriera, ktory mi ako sestmesacny oznackoval veci, ked sme sa spolu nastahovali, a agresivil sa na o skoro rok starsieho Shaymina :pac:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod lila.claire » Ned 01.03.2015 1:10

ďakujem Hruška, som dúfala že napíšeš :smile:
hruska píše:Len na toto by som nemala.
prečo? kvôli loveniu, či nejakej inej vlastnosti? ja sa neviem stotožniť s vodítkovaním. ale zaujíma ma to plemeno veľmi.
It´s not a bug; it´s a feature.
lila.claire
Big Dog
 
Príspevky: 1256
Bydlisko: Košice

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Bebis » Ned 01.03.2015 1:15

ja poznam same dobrucke westiky... aj to je terier :jazyk:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Ned 01.03.2015 2:15

Tak ale westik je trochu ina kategoria :heh:

To potom aj ja poznam, sak Misheline westiky su zlaticka (aspon ti, co som ich stretla)...
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod hruska » Ned 01.03.2015 9:25

ja som v antiterror klube s merri, nechapem co sa vam moze pacit na vzhlade, ci na povahe :angel: :lol: fakt ze uplne mimo mna skupina, jedine co by som zvazovala je americky holaty terier, ale asi len teoreticky, lebo asi by z naseho zivotneho stylu nadseny nebol :lol: presne, jedine normalne co poznam je eliska, nenervaci, vesela, priatelska aj k psom a zvladala aj hravu foxu :lol: ja zas nepotrebujem mega priatelskeho psa, ale nie take co bude viac protivne jak mile :heh: naozaj mi vacsina (akoze)terierov pride, ze su to to mali vyryvacni zakeraci neuroticki :angel: a je medzi nimi najviac psov psov co mi islo skocit do suky. Nasleduje NO.

Lila, v podstate len to voditkovanie asi. Aj vcera sme kamosku stretli, oni su obaja uzasne psiky, obaja komplet ini, ale obaja super. Nekonfliktni v zasade, aj sa vedia prisposobit, doma prespia a pospia si i s mackami :lol: nemam pocit, ze by zimu uplne neznasali, aj ked su to pustni psi, aj ked ten starsi, co je ozaj nie show linia je v tomto taky fajnovejsi, ten druhy, tmavy aj vcera vliezol do vody. Ten tamvsi byva aj pusteny, len fakt ze treba zabudnut, ze dupnes si a pes pride, on pride, ked chce :heh: toto by ma asi vytacalo. Alex je aj vtierka mojkacia, nastavi rit a skrabkaj, Djam mi akurat stucha dlhym nosom do vrceka, nech mu dam mlsku :heh: ale tiez sa necha vyhladkat, s dovolenim jeho vysosti a schvilu podrzi a ide si po svojom.
Som sa kamosky pytala aj na vipetov a vravela, ze je velky rozdiel medzi europskymi chrtmi a tymi neEU, mi dava nadej, ze ak raz bude vipet, tak ma nedrbne :heh:
Este tak troska poznam jednu sucku, ta je lahsie "manipulovatelna", byva aj pustena, nema problem ani so psami, ani s ludmi, take vesele psicatko to je. Ale lovit asi bude, ked cosi uvidi.
ja si myslim, ze na cosi take treba mat povahu, su to super psiky, ale iste kombinaie pes + majitel by neboli dobre ani pre jedneho. Inak, keby si mala viac otazok, myslim, ze zuzka by ti rada odpovedala, obe ste na fb :yes: bo moje dojmy mozu byt skreslene. Ale salucky milujem uplne, naderne psiky to su.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Silvuch » Ned 01.03.2015 9:30

mne sa tiez pacia saluky, ale iba cisto tmavo hnede.. u ostatnych mi vadia vlasy... vyzeraju ako žena.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách