Zlomená panva

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Zlomená panva

Poslaťod Sunny » Ned 28.03.2010 17:17

Ako už asi väčšina vie, po vletení pod auto má Gili zlomenú panvu. A mám pár otázok do diskusie.
1) strava: Kŕmime BARFom. Predpokladám poriadne problémy s :kak: , asi to bude riadne bolieť. Čím kŕmiť, aby výsledok bol čo najlepšie vylučiteľný? Kosti momentálne vylúčim úplne, vápnik dodám inak. Predpokladám, že ideálne čisté mäsko, na úvod kuracie a čo k tomu? Ryžu? Nejakú zeleninku? Akú?
2) Chondrá: Vetkou nám boli odporúčané chondrá. Ideálne s MSM. (Viem, celá téma, prejdem si ju ešte raz, ale ak by vás niečo konkrétne odskúšané na úrazy napadlo...)
3) 2 mesiace by sme mali mať úplný kľud - klietka a vodítko. Potom predpokladám nejakú rehabku - vidím to na hodne veľa plávania, dobre to vidím?

P.S. Ak sa mi podarí nejako prefotiť RTG, zajtra alebo pozajtra ho sem hodím.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Zlomená panva

Poslaťod mika » Ned 28.03.2010 18:05

Kosti vynechaj, to je spravne. Krajaj jej to na male kusky alebo pomel-neviem, ako to podavas obycajne...a pridavaj jej do toho mastne (rybi olej, mast...), aby to lahsie islo von...
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

Re: Zlomená panva

Poslaťod Ema53 » Ned 28.03.2010 18:13

Sunny,je mi to veľmi ľúto,držím palce,aby ste to čo najlepšie a najrýchlejšie zvládli.
Takže môj odskúšaný tip:Alavis 3.Zloženie:1 tableta obsahuje 500mg glucosamín sulfát,200mg chondroitín sulfát a 300mg methylsulfonylmethan.Prvých 14 dní ja iniciačná dávka pre 10kg psa 2 tablety denne,potom 1 tableta denne po dobu ideálne 3 mesiacov.
Nie je hlúpy ten,kto nevie,ale ten,kto nevie a nespýta sa.
Ema53
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 315
Bydlisko: Bratislava-Rača

Re: Zlomená panva

Poslaťod Sunny » Pon 29.03.2010 14:09

Díky za rady :poklona: A ako som sľúbila tu je rtg - červené naisto zlomeniny, žlté možno zlomenina.
Obrázok
Prikladám aj v plnej veľkosti, kto by chcel:
Obrázok
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Zlomená panva

Poslaťod Ema53 » Pon 29.03.2010 14:39

Chúďa malé,to musela byť šupa!!!Ako sa má?
Nie je hlúpy ten,kto nevie,ale ten,kto nevie a nespýta sa.
Ema53
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 315
Bydlisko: Bratislava-Rača

Re: Zlomená panva

Poslaťod Sunny » Pon 29.03.2010 14:55

Bolavo. Ale konečne našla polohu, v ktorej sa jej zjavne pohodlne sedí - sedí si na chvoste, obidve zadné packy vystrčené dopredu pomedzi predné. A padá jej hlava od únavy. Nebyť to také smutné, tak sa na nej aj zasmejem :ua:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Zlomená panva

Poslaťod Efa » Pon 29.03.2010 14:58

Offtopic: ufff bubátenko malé .... držíme palce aby to chytro prebolelo a hlavne nech sa to dobre zrastie ...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Zlomená panva

Poslaťod zuzka:) » Pon 29.03.2010 16:15

našej fenočke čo sme mali ešte sa skôr sa to tiež stalo, že ju zrazilo auto a odniesla si to na jednej strane panva a na druhej sa mi zdá že stehnová kosť... (mala pokryvený ešte aj kovový náhubok, tak neviem ako ju to trafilo)
ona ale ani sedieť nemohla, len ležala a my sme ju otáčali z jedného boku na druhý, zo začiatku mala problém aj s piškaním, to jej musel vet pomáhať, ale dostala sa z toho... potom pekne chodila sama, len pomaličky a po čase aj behala po lese ako pred tým a to vet najprv nevedel či vôbec bude chodiť... )
pozdravujeme Gili, nech sa jej darí a nech je tiež skoro fit :ahoj:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Zlomená panva

Poslaťod Bee House » Pon 29.03.2010 19:11

Offtopic: chudacik Gili. my sme vdakabohu po zrazke s autom vyviazli iba bez chvosta. malej som teda nadalej davala iba gelacan baby :smile: budeme drzat labky aj prsty aby ju to co najskor prebolelo :smile:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Zlomená panva

Poslaťod hviezdicka » Pon 29.03.2010 19:31

na mna sice silna kava, zlomeniny panvy, ale drzim vsetky prsty aby ste to zvladli.
hviezdicka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

Re: Zlomená panva

Poslaťod beybo » Uto 30.03.2010 8:22

Offtopic: Ahoj Sunny, v prvom rade poviem že mi je ľúto čo sa stalo tvojmu hafkovi. My sme mali pred 2mi týždnami tiež úraz, náš bulík pri hrátkach vonku zle skočil a zlomil si nohu. Samozrejme mal komplikovanejšiu špirálovú zlomeninu, takže musel na operáciu. Do nožky mu dávali platničku. Dnes už je celkom v pohode.

Chcela som ti ale povedať alebo skôr poradiť čo pomáha na zlomeniny na rýchlejšie hojenie. Určite jej kúp homeopatiká ARNICA 9CH to dávať 3x denne 1 TBL môže sa to kombinovať aj s inými tabletkami kedže sú to homeopatiká, a ešte si kúp v lekárni WOBENZYM su to tak isto tabletky ktoré pomáhajú hojeniu a ak berie ATB zvyšujú účinok tam je dávkovanie tiež 3x denne počet TBL podla váhy hafana :no:
Tak držím moc moc palčeky aby čoskoro bola v poriadku a zase sa naháňala so psími kamarátmi a daj vedieť či som aspoň trochu pomohla :ahoj:
***********************************************************************************************************
www.amonik.wz.cz
beybo
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 79

Re: Zlomená panva

Poslaťod Sunny » Uto 30.03.2010 10:30

Díky za tipy. Objednali sme sa dnes k MVDr. Talajkovi na konzultáciu, uvidíme, čo povie.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Zlomená panva

Poslaťod beybo » Uto 30.03.2010 11:08

No tak budem držať palce. Tak sa ho opýtaj na tie tablety co som ti napisala ale myslim ze bude suhlasit lebo uskodit jej to urcite neuskodi. My sme ten WOBENZYM zacali davat uz pred operaciou lebo ho operovali az 1 a pol dna po tom ako sa mu to stalo a den po operaci sa na tu nohu normalne postavil. Takze mozem len odporucit. :jop: :no:
***********************************************************************************************************
www.amonik.wz.cz
beybo
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 79

Re: Zlomená panva

Poslaťod lucik » Uto 30.03.2010 20:45

Wobenzym poradil aj MVDr. Faga keď sme debatili o Gipsynkiných kalcifikátoch v lakťoch a ich opätovnej tvorbe.. vraj je veľmi dobrý aj po úrazoch, keď je organizmus v rekonvalescencii, tiež posilňuje tuším imunitu.. aj u ľudí aj u psov.. :jop:
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Zlomená panva

Poslaťod Sunny » Uto 30.03.2010 23:06

Ja keď som sa pýtala na nejaké lieky, Zverland radí chondrá, Talajka nič :nwm: Zverland radil vločky a mäsko a tak, aby sa ľahko :kak: , Talajka radil "kvalitné a vyvážené granule - Eukanuba, RC, Hills, PP". A včul si vyber :ach: :nwm:
Mimochodom - tá malá, desne ubolená koza pri večernom "venčení" = vynesení na dvor a čakanie, či sa vyciká, po chvíľke stánia a tvárania sa úboho sa zrazu vybrala a odpochodovala dobré 2 metre. Síce pajdavo, ale bez nejakých vážnejších problémov. Skoro mi oči vypadli :oo: A snažila sa aj vy :kak: , dokonca nahodila nahrbenú pózu, ale zabolelo, tak začala skackať a neviem, či teda niečo vypadlo alebo nie, keďže už bola tma. Uvidíme ráno.
A už sedí s golierom na hlave, keďže si začala liezť do rán :ua:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Ďalší

Späť na Úrazy