Odľahčovanie labky pri chôdzi, resp. nedošľapovanie

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: odlahcovanie zadnej labky pri chodzi, resp. nedoslapovanie

Poslaťod sonia » Ned 01.08.2010 17:59

Monatko288, tak nam povedal veterinar, ze ma narazeny zadny klb a dodal k tomu, ze do tyzdna by sa to malo zlepsit. ale ako mu chcem namastit labku strasne namna zuri.veterinar mu len nieco pichol. nemoze mu dat nijaku liecbu, pretoze este nieje ockovany proti besnote. Dufam, ze je to normalne ak stale spi. jest mu chuti, mliecko pije. Neviem co mam robit.Strasne mi je ho luto a neviem ako viac mu mozem pomoct :nwm:
sonia
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: odlahcovanie zadnej labky pri chodzi, resp. nedoslapovanie

Poslaťod Monika & Parsonky » Ned 01.08.2010 18:34

Naša tiež nie je ešte očkovaná proti besnote. Zajtra ideme na to rtg, takže budeme múdrejší. Malá pekne chodí, síce veľakrát vidím, že si nôžku odľahčuje, ale tak hádam to bude dobrééé.
Ak to má ozaj len narazené, tak podľa mňa je prirodzené, že je nervózny, keď mu to ideš natierať. Pravdepodobne ho to ešte dosť bolí. Ak si už písala, tak prepáč, ale koľko to už trvá?
Ešte ma napadlo, naša tiež hneď zaspala, keď sa jej to stalo a stále len ležkala. Síce teraz už by len vymýšľala, kto vie možno ho to ozaj bolí a preto radšej spí ako by mal chodiť a pod. :nwm:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: odlahcovanie zadnej labky pri chodzi, resp. nedoslapovanie

Poslaťod sonia » Ned 01.08.2010 18:56

Monatko288, stalo sa to vo stvrtok.este som bola do obedu s nim na prechadzke a potom som ho dala do garazu a sla som do mesta.asi na hodinku.ale neviem co sa mohlo stat lebo garaz bol kompletne vypratany nic tam nebolo tak vobec netusim co sa mohlo stat.prideme s manzelom z mesta a pustime ho vonku a on uz kriva na labku. ja som z maleho mestecka na vychode tak mi tu nemame take vymozenosti ako rtg, takze som z toho dost zufala. Ale manzelov ujo je riaditelom veteriny tak dufam, ze zle veci nam nehovori, vlastne nechce mu poskodit.
sonia
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: odlahcovanie zadnej labky pri chodzi, resp. nedoslapovanie

Poslaťod tinto » Pon 28.03.2011 17:41

a ako ste dopadli??? s tym roztrhanym vazom? Mne dnes mojemu psovi diagnostkovali roztrany krizny vaz v kolene. Na SR to nik neoperue len zevraj v Brne a OP stoji 30000 ceskyh korun....tak sa pytam aj ked je to dlhsia doba, ci ste to nejako vyriesili??? Ma niekto skusenosti co s tym..??? redpokladam ze iesit medikamtecnou liecbou nepomoe...
tinto
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: odlahcovanie zadnej labky pri chodzi, resp. nedoslapovanie

Poslaťod Dejna077 » Pon 28.03.2011 21:55

v Topolcanoch operuju roztrhnute krizove kolenne vazy a aj v Trnave v Topolcanoch to stoji okolo 100€ aspon podla toho co mi hovoril vetos lebo aj my mame problem nasa fenka mierne kriva na zadnu labku niekedy trocha viac a niekedy menej boli sme v TO u vetosa a povedal ze je to asi natrhnuty kolenny krizovy vaz zial operuju len petrhnute takze mame nariadeny klud a podporu na klby Artronis uvarenu huspeninu a tak sa snazime byt teda v klude uvidime co nam o 2 tyzdne veterinar
Dejna077
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 100
Bydlisko: Mýtna Nová Ves

Re: Odľahčovanie labky pri chôdzi, resp. nedošľapovanie

Poslaťod kikula22 » Str 05.02.2014 11:34

Ahojte predvčerom sa nám s mojim biglom stal úraz. Pri behu za loptičkou zrazu zastal a začal hystericky kňučať. Od toho momentu chodil na troch labách. Na druhý deň sme išli k veterinárovi a verdikt znie pretrhnutý skrížený kolenný väz. Tak nás čaká v utorok operácia a potom dlhá rehabilitácia. :ua:
Máte s tým niekto skúsenosť? Hlavne s tou operáciou a dĺžkou hojenia?
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Odľahčovanie labky pri chôdzi, resp. nedošľapovanie

Poslaťod tulipánik » Štv 06.02.2014 16:44

Ahoj, nas Denko si pretrhol kolenny vaz v maji, operacia nebola, doki povedal, ze sa to zrastie. Ale to pri psikoch do 10kg hmotnosti. Nas ma este problemy s druhou labkou, ta bola aj povodne spustacom toho pretrhnutia. Budem musiet zase zajst k dokimu, ze co s nou ma, vyzera to tak, ze mu to vystreluje z krizov do nohy, a nedostupuje na nu
tulipánik
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 44
Bydlisko: Brezno

Re: Odľahčovanie labky pri chôdzi, resp. nedošľapovanie

Poslaťod Ivanka.P » Pia 07.02.2014 14:23

Ak má natrhnutý, možno sa zrastie. Ak pretrhnutý úplne, určite sa nezrastie.

Moja fena RTW má pretrhnutý kolenný väz a ani neviem kedy a ako si to spravila. Prišli sme na to náhodne, a pridružila za ešte iná diagnóza s chrbticou. Z totho dôvodu vet nedoporučoval operáciu. Na pohybe to nijako nevidno. Ale aktivity sme obmedzili hlavne kvôli chrbtici, takže koleno sa nezaťažuje.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Odľahčovanie labky pri chôdzi, resp. nedošľapovanie

Poslaťod Ema53 » Pia 07.02.2014 17:40

Ivanka.P píše: Na pohybe to nijako nevidno.

Nuž teda neviem Ivanka,či má pretrhnutý kolenný väz :nwm: My sme išli veterinárovi 36 hodín po úraze s tým,že vôbec NESTÚPA na labku (ani netušiac,čo jej je),a keď ju veterinárka zbadala (nestihla som ešte ani nič povedať),hneď vyslovila podozrenie na pretrhnutý kolenný väz.Len na základe toho,že sa vôbec o labku neoprela.Spravila potom jednoduchý (ale mierne bolestivý test) a bola si istá :ua:
A máš pravdu,pretrhnutý väz sa určite nezrastie.Šľachy sa pretrhnú a scvrknú.Tak isto ako u človeka.Lenže u ľudí treba operovať čo možno najskôr,pretože nám sa šľachy zošívajú dokopy, ale psíkom sa vkladá umelý implantát (namiesto väzu-šľachy),ktorý sa prichytí do kosti.
Nie je hlúpy ten,kto nevie,ale ten,kto nevie a nespýta sa.
Ema53
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 315
Bydlisko: Bratislava-Rača

Re: Odľahčovanie labky pri chôdzi, resp. nedošľapovanie

Poslaťod Ivanka.P » Sob 08.02.2014 8:56

My sme to vôbec nevedeli. Boli sme na RTG lebo už ťažšie vstáva z ľahu a myslela som, že je to DBK a vet povedal, že bedrá sú v poriadku ale že ná na jednom kolene pretrhnutý krížový väz a zrasty na chrbtici :ua: Odvtedy ubehli cca 3roky a pes je na tom stále rovnako. No čo, už bude mať 9r. tak ju aj adekvátne tomu zaťažujem.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Odľahčovanie labky pri chôdzi, resp. nedošľapovanie

Poslaťod Ema53 » Sob 08.02.2014 13:36

ona na tej nohe dokáže chodiť :oo: :oo: :oo: :otaznik: :otaznik: :otaznik:
normálne sa o ňu opiera :otaznik: :otaznik: :otaznik:
moja mala 11 rokov,keď sa jej to stalo,teda tiež nebola žiadna mladica :nwm:
Nie je hlúpy ten,kto nevie,ale ten,kto nevie a nespýta sa.
Ema53
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 315
Bydlisko: Bratislava-Rača

Re: Odľahčovanie labky pri chôdzi, resp. nedošľapovanie

Poslaťod pigie » Sob 08.02.2014 23:15

Ono tie velke psy naozaj par dni odlahcuju nohu a potom to rozchodia, hoc je to pretrhnute. My ich mame tiez rupnute :ua: A jeden mam silneho tucha si rupol v Chorvatsku, tam sa mi na nu nechcel postavit par dni. Niezeby na nej nestal, len tam nechcel presunut vahu. Ked sme boli na kontrole s klbami, tak nam len sucho oznamili, ze aj vazy su uz v tahu, ze to je uplne bezne pri psoch s DBK.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Odľahčovanie labky pri chôdzi, resp. nedošľapovanie

Poslaťod Ema53 » Ned 09.02.2014 13:55

pigie píše: ze to je uplne bezne pri psoch s DBK.

pigie a aj ti nejako vysvetlili,že prečo? moja práveže na tej nohe,kde sa jej to stalo má DBK 1,5 a na tej druhej 2,5 .Rontgen jej bol robený v ôsmich rokoch,a nemá žiadne artroskopické zmeny na kĺboch
...ale asi je v tomto veľký rozdiel medzi stredným a veľkým plemenom :nwm:
Nie je hlúpy ten,kto nevie,ale ten,kto nevie a nespýta sa.
Ema53
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 315
Bydlisko: Bratislava-Rača

Re: Odľahčovanie labky pri chôdzi, resp. nedošľapovanie

Poslaťod pigie » Ned 09.02.2014 15:12

No ja viem, ze mu rupol ten na tej zdravsej vtedy v chorvatsku - sa ospravedlnujem, som to tak napisala, akoby mal oba rupnute, ale on ma len na zdravsej. A vraj to je bezne, lebo tu nohu viac zatazuju, viac pri krkolomnejsich situaciach sa spoliehaju na nu :nwm: Aspon teda tak to vysvetil. Tak, ze najst psa velkeho s DBK a so zdravymi vazmi je rarita.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Odľahčovanie labky pri chôdzi, resp. nedošľapovanie

Poslaťod tulipánik » Pon 10.02.2014 9:27

No my sme mali uplne pretrhnuty, a ano zrastlo sa to. Len to uz nebude ako predtym, a dost casto moze dochadzat k predcasnej artroze
tulipánik
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 44
Bydlisko: Brezno

PredchádzajúciĎalší

Späť na Úrazy