Trávové semená v uchu

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Trávové semená v uchu

Poslaťod Silwuska » Štv 11.10.2007 5:58

Tak toto nieje priamo uraz, ale je to velmi vazny pripad pre veterinara...su to take tie "sipky" ktore sa psikovi vrazia do uska.

Priznaky: pes trase hlavou, nese ju nizko pri zemi, vecsinou len lezi, zapach z ucha(uz vznika zapal)

Liecba: okamzite treba navstivit veterinara ktory psika bud uspi alebo mu sebeno vybera "za ziva". Uspat ho treba, ak sa na to prislo neskoro a semeno sa uz dostalo dlboko, vtedy to psika boli a je tazke sa mu do ucha dostat...Pokial bolo semeno zapichnute hlboko, nebodaj sa zapichlo az do usneho bubienka, je nutna liecba antibiotikami. Pokial nebolo az tak hlboko tak vet. predpise len kvapky do ucha.

Mozne nasledky: Ohluchnutie!!!! preto je tato nehoda velmi nebezpecna, pretoze toto semeno je v tvare sipky a ked havo trase hlavou tak sa mu posuva stale hlbsie az nakoniec prerazi bubienok...Preto je navsteva veterinara neodkladna!!!

Prevencia: Velmi dobre sa nam osvedcila rada veterinara nestrihat psovi uska zvnutra, ani okolite chlpky....tym sa zabrani vniknutiu "sipky" do uska a zachyti sa na chlpkoch...

Vyskyt a ohrozenie: Tieto semena sa vyskytuju vsade pokial viem...na zahradach, na dvoroch na lukach...asi od maja do septembra.
Ohrozene su hlavne psici ktory radi hrabu v zemi, pripadne nosia nizko hlavu.
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod lusy » Štv 11.10.2007 10:01

este by som chcela dodat, ze nielen usi, ale aj packy treba kontrolovat. tak je este vacsia pravdepodobnost zapichnutia.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 11.10.2007 15:15

no fuj, sipky su blbe. dufam ze sa tomuto kazdy z nas vyhne :ua:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Silwuska » Pia 12.10.2007 5:52

To dufam aj ja...pretoze my sme sa tomu prvy krat vyhli tento rok :ua: ...Minule som to uz ocakavala...ale naozaj pomohlo to nazastrihovanie chlpkov okolo usi...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 12.10.2007 8:16

ja nic nemusim strihat, on ich tam ma kratke.
on tie sipky prezmenu zerie :angel: ale zakazujem mu to.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Silwuska » Pia 12.10.2007 9:18

:oo: No to je tiez nebezpecne...moze ho to zadrhnut...bo to ma take pilkove tie stonecky...Nas maco uz koli tomu dosiel skoro o sluch...takze pozor!!!

Inak neviete jak sa ta trava vola??
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod archelsa » Sob 13.10.2007 20:25

ja mam s tym taku skusenost ze mojmu hawowi sa raz nieco zapichlo do labky, on je inak na nich velmi citlivy . zacala mu tam tmavnut srst a mal z toho nejaky taky krvavo tmavy vytok.kazdy den som mu to z vodou utrela a na druhy den zas. tak som ho chytila za obrovskych protestov a som mu to tam uplne vycistila. uz predtym som tam nic nevidela ale teraz pozeram poriadne a vidim taku mini bodku a na konci taky chlpok. vezmem pinzetu chitim, taham a pozeram take obrovske zelene semeno vyslo. som si isla oci vyocit. len taka obrovska diera ostala. :oo: . neviem ci to bola ta sipka ale bolo to hnusne
Obrázok
archelsa
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 104
Bydlisko: Sabinov

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 14.10.2007 21:07

:ua:
to mohla byt cast tej sipky, no ale dakujem pekne, esteze to dobre dopadlo
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod p.j.jack » Uto 30.10.2007 14:50

aj moja kokrica ma problemy s osinami a sipkami....ak sa jej zapchne do tlapky okamzite si lahne.....to sa nejako sama naucila.... :no:
ale po kazdej prechadzke skontrolujem pacinky...keby nahodou
„Soucit se zvířaty souvisí tak těsně s dobrou povahou, že lze bezpečně tvrdit: ten, kdo je krutý ke zvířatům, nemůže být dobrý člověk.“ Tohle řekl už před více než dvěma stovkami let spisovatel Jean Paul.
p.j.jack
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Gbely

Poslaťod Silwuska » Uto 30.10.2007 14:55

Hej ...aj v packe sme to mali...to su take svine tie sipky...sa to zapichne a tazko sa to hlada a vytahuje...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Travove semena v uchu.

Poslaťod maggie » Pia 28.03.2008 20:54

fuj sipky a osiny to je postrach,moj kokrsko,nech mu je zem lahka,si ich uzil v usku niekolkokrat,a to si isiel vzdycky hlavu odtriast,u vetosa bojoval,no hruuuza...raz mal zapalene usko a vetos mu kvapol chronicin,my sme isli domov a zrazu pesa zacalo tahat na jednu stranu,az odkvacol,len oci vytrestene a zrenicky mu behali zboka na bok,no nie pekny pohlad.bezali sme k druhemu vetosovi,hafankovi praskol bubienok a on chudak dostal sok od bolesti...
maggie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 243
Bydlisko: bratislava

Re: Travove semena v uchu.

Poslaťod Bibiana » Pia 28.03.2008 20:56

A pri čuchavcoch je treba dávať pozor aj na vdýchnutie :ua:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Travove semena v uchu.

Poslaťod Silwuska » Pon 31.03.2008 8:55

maggie píše:fuj sipky a osiny to je postrach,moj kokrsko,nech mu je zem lahka,si ich uzil v usku niekolkokrat,a to si isiel vzdycky hlavu odtriast,u vetosa bojoval,no hruuuza...raz mal zapalene usko a vetos mu kvapol chronicin,my sme isli domov a zrazu pesa zacalo tahat na jednu stranu,az odkvacol,len oci vytrestene a zrenicky mu behali zboka na bok,no nie pekny pohlad.bezali sme k druhemu vetosovi,hafankovi praskol bubienok a on chudak dostal sok od bolesti...


Kristepane :plac: :plac: :plac:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Travove semena v uchu.

Poslaťod kikula22 » Pon 31.03.2008 19:51

Chudak, ja by som taketo nieco zazit nemohla :plac: :plac:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Travove semena v uchu.

Poslaťod maggie » Pon 31.03.2008 20:31

no bol to strasny zazitok,to sme este nevedeli,ze nas caka ovela horsi,ked bude umierat :plac: ten to teda bohuzial tromfol :plac:
maggie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 243
Bydlisko: bratislava

Ďalší

Späť na Úrazy