Pes zjedol čo nemal - sáčok, mydlo, hračku, kôstku atď.

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Pes zjedol čo nemal - sáčok, mydlo, hračku, kôstku atď.

Poslaťod SaRia » Pon 15.06.2015 17:05

Ahojte!
Ja by som vás chcela poprosit o vas nazor.
V sobotu sme boli na dome,Ria je chronicky milovnik lopticiek. Nemali sme ziadnu pevnu,len tie tenisove.
Jednu rozhryzla,zozrala,velku vedu som z toho nerobila lebo to nebolo prvykrat.
Lenze v noci zacala mlaskotat,som vedela ze asi ide grcat.aj tak bolo,uplne z nej vyleteli granule co mala na veceru a voda.
Tak som jej dala v nedelu len ryzu.
Dnes mala rano tiez len ryzu + maso a do 1,5h zasa vsetko vyvracala,ale normalne to malo tvar,proste otvorila tlamu a vsetko to z nej islo jak nejaka husenica.aj som tusila ze ide vracat lebo bola odrana taka nijaka,len lezala a pozerala do blba.ked to vyvracala isla som s nou von a bola hrava,vsetko ok ako by sa nic nestalo.
Tak som ju zobrala k vet,robil jej rtg-ok, sono a videl tam nieco v zaludku ako keby handra alebo nieco take,tak som mu povedala o tej lopticke.
Povedal ze to moze byt tym.
Dal jej injekcie a mam sledovat ci to nevykaka a ak by boli problemy,treba otvorit zaludok.mam jej do ryze pridat nieco mastne.
Jasne ze tej druhej variante som neni nadsena,ale nakolko to este ani nevyvracala ani nevykakala,neviem...
A inak :kak: je ukazkove,ziadne hnacky nema.
Co ma vsak u nej tiez trapi ze odvtedy toho moc nezozerie,resp sa do zradla nehrnie,inak je mega pazrava.neviem ci sa boji uz aj zrat,aby to zasa nevygrcala alebo je to tym predmetom v zaludku.
Nas druhy pes tiez lubi zrat lopticky a frisbee,ale vzdy to vygrca,nema s tym nejaky extra problem nikdy.
Mam obavu z toho,dat ju pod noz :(
SaRia
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Pes zjedol čo nemal - sáčok, mydlo, hračku, kôstku atď.

Poslaťod mart.ina » Pon 15.06.2015 23:35

Pokial je to stale v zaludku, skus najst ci nemate v okoli veterianara s endoskopom. Nejde o ostry predmet, mohlo by to ist. Sice tiez treba psika uspat, ale predsa len nie je to rezanie do brucha a riziko operacie. Idealne je byt dohodnuty ze uspia, skusia endoskopom a keby neslo zoperuje sa.
mart.ina
Hafan
 
Príspevky: 729

Re: Pes zjedol čo nemal - sáčok, mydlo, hračku, kôstku atď.

Poslaťod SaRia » Uto 16.06.2015 7:23

mart.ina píše:Pokial je to stale v zaludku, skus najst ci nemate v okoli veterianara s endoskopom. Nejde o ostry predmet, mohlo by to ist. Sice tiez treba psika uspat, ale predsa len nie je to rezanie do brucha a riziko operacie. Idealne je byt dohodnuty ze uspia, skusia endoskopom a keby neslo zoperuje sa.


Ďakujem,skúsime čo sa bude dať.
Toto sa nám pri nej ešte nestalo. Starší psik zvykne žrať hračky ale vždy to vyvracia.
SaRia
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Šteňa zjedlo pleseň

Poslaťod Soni a Ivka » Pon 14.09.2015 18:51

Dobry... Prepačte ak to tu už je ale je to súrne a potrebujem vedieť či sa môže niečo stať 4. mesačnemu šteniatku keď zjedlo chlieb na ktorom bola pleseň. Rodičia povedali že asi nič ale ja mám strach že jej niečo bude.
Soni a Ivka
Snoopy
 
Príspevky: 103

Re: Šteňa zjedlo pleseň

Poslaťod Connie » Pon 14.09.2015 19:01

Neboj, nič sa nestane...tiež mi už psy zjedli plesnivý chlieb :lol:
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Šteňa zjedlo pleseň

Poslaťod Soni a Ivka » Pon 14.09.2015 19:10

Ďakujem
Soni a Ivka
Snoopy
 
Príspevky: 103

Re: Pes zjedol čo nemal - sáčok, mydlo, hračku, kôstku atď.

Poslaťod luciiik » Uto 22.12.2015 18:22

Noviny? Takmer cele? :ach: cim starsieho mam psa, tym vacsie kraviny robi.
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Pes zjedol čo nemal - sáčok, mydlo, hračku, kôstku atď.

Poslaťod zuzkabluzka » Str 27.01.2016 14:17

Pes mi zožral štuple do uší. Ako veľmi sa mám báť? Po tom, ako čítam DF, mi nie je všetko úplne jedno. :ua:
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Pes zjedol čo nemal - sáčok, mydlo, hračku, kôstku atď.

Poslaťod Barbara » Str 27.01.2016 14:27

zuzkabluzka píše:Pes mi zožral štuple do uší. Ako veľmi sa mám báť? Po tom, ako čítam DF, mi nie je všetko úplne jedno. :ua:



mne to pravidelne kradnu macky aj pes uz zozral par stuplov. Pockaj ako to bude strielat zo zadku :haha: :haha: mas tie makka kriklavo zlte ci tie voskove?
Barbara
Hafan
 
Príspevky: 631
Bydlisko: Bratislava

Re: Pes zjedol čo nemal - sáčok, mydlo, hračku, kôstku atď.

Poslaťod zuzkabluzka » Str 27.01.2016 14:32

Mám také mäkké, špongiovité, krikľavo ružové. Mám pocit, že už mi nejaké zmizli aj predtým, ale nič nevy :kak: . A včera to bolo vyslovene nedopatrením, plán bol len na chvíľu vybehnúť von, nezavrela som spálňu a namiesto váľania sa v našej posteli zožral štuple. No videl to svet? :prd:
Sa bojím, či sa mu niečo neupchá alebo či to v ňom nebude rok hniť a potom bude treba operovať. :ach:
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Pes zjedol čo nemal - sáčok, mydlo, hračku, kôstku atď.

Poslaťod Barbara » Str 27.01.2016 14:36

Ja si myslim, ze nie Zuzka. To su velmi malinke stuple navyse su penove a pruzne, takze sa pomackaju. Mozno ich obalilo :kak: a isli ako napln :heh:

Aj macka mi to vykadila :no: a to Blacky je vacsi ako Beny aj macky :no: pripadne mu daj trosku viac oleja do jedla, ať to líta...
Barbara
Hafan
 
Príspevky: 631
Bydlisko: Bratislava

Re: Pes zjedol čo nemal - sáčok, mydlo, hračku, kôstku atď.

Poslaťod zuzkabluzka » Str 27.01.2016 14:39

Ja neviem, či je šanca, aby som si to v :kak: nevšimla. Obyčajne nepanikárim, však vošlo, vyjde, ale čo tu čítam príbehy o operáciách, tak začínam mať pochybnosti. :ach:
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Pes zjedol čo nemal - sáčok, mydlo, hračku, kôstku atď.

Poslaťod pigie » Str 27.01.2016 14:41

Mne z Huga stale nic nevyslo, zacinam si mysliet, ze to mozno obzral uz predtym :ua: A hadam aj vykadil, kedze sa nezda, zeby mal problem...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Pes zjedol čo nemal - sáčok, mydlo, hračku, kôstku atď.

Poslaťod Barbara » Str 27.01.2016 14:47

Chapem prepad paniky. Offtopic: ja ked si citam casopis Zdravie, tak umieram :haha: takze asi pozoruj. Ci grca, ci zerie ako ma, ci kadi ako ma. :jop:
Barbara
Hafan
 
Príspevky: 631
Bydlisko: Bratislava

Re: Pes zjedol čo nemal - sáčok, mydlo, hračku, kôstku atď.

Poslaťod zuzkabluzka » Str 27.01.2016 14:47

Však Haleth dávala Lyku operovať tuším po roku, keď to začalo robiť problémy... táto možnosť ma nejako neteší.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

PredchádzajúciĎalší

Späť na Úrazy