Zlomeniny nohy

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Zlomená noha

Poslaťod poklad » Str 30.06.2010 11:16

tak vraj nahodenie klbu je lepsie ako hned otvarat a operovat
poklad
Nováčik
 
Príspevky: 37

Re: Zlomená noha

Poslaťod Annika » Pon 24.01.2011 19:25

Dnes sme mali nehodu.Našu Anik zrazilo auto. Obe ľavé nohy má v dlahe a zajtra nás čaká operácia oboch ľavých
nôh. Pomaly sa prestávajú účinkovať lieky a ona začína kňučať od bolesti , čo by som jej mohla dať aby som jej
pomohla?
]
Annika
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Zlomená noha

Poslaťod Sunny » Uto 25.01.2011 16:32

Keď mala takúto zrážku z autom moja Gili, vetka jej vtedy od bolesti nedala nič - že ak by ju to nebolelo, mohla by sa hýbať viac ako je vhodné a mohla by si ešte viac ublížiť. Viem že pohľad na boľavého psa bolí jeho majitela 100 krát viac, ale treba to nejako vydržať. Hlavne sa dajte rýchlo dokopy, držíme palce.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Zlomená noha

Poslaťod daniela239 » Pia 12.08.2011 8:17

Prosím Vás o radu,
náš malý yorkšír si zlomil prednú labku,bol na operácii...vložili mu tam klin a dva šroby,cena:185E...vybrali štichy...psík stále nechcel dostupovať na zranenú labku...takmer po mesiaci sme boli na kontrolnom rengene, kde doktor zistil, že kostička nie je zrastená, a šroby sú zlomené...navrhol ďalšiu operáciu, samozrejme za taký istý poplatok...čo máme robiť, nejestvuje záruka na operáciu??? alebo len platiť a nič iné nám neostáva???
daniela239
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Zlomený palec

Poslaťod Dveronkas » Pia 12.08.2011 19:07

Nasmu psovi sme dnes nechtiac stupili na zadnu labku a zistili sme ze ma zlomeny maly palec. Nahmatali sme mu tam prasklinku a pri dotyku velmi knuci. Chcela som sa opytat ci mam s tym zajst k doktorovi alebo to nechat tak. Dakujem. :nwm:
Dveronkas
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Zlomený palec

Poslaťod katkariinka » Sob 13.08.2011 7:25

samozrejme, ze treba ist k veterinarovi. Keby si si ty zlomila prst na nohe, uvazovala by si, ci ist k doktorovi??
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Zlomená noha

Poslaťod ZdenulkaM » Pon 15.08.2011 20:58

no nasa mala si nestastne zlomila nohu.. :ua: nechcem moc rozoberat ako sa to stalo,lebo si to furt vycitam a viem ze je to nasa chyba.. :plac:
neni to vazna zlomenina podla veterinara,ma ju v dlahe..netreba doplnat nejake vitaminy alebo vapnik ? :nwm: mala ma len 2 mesiace :plac:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Zlomená noha

Poslaťod hruska » Pon 15.08.2011 21:11

Offtopic: To co maju selticky s tymi nohami? Mam pocit, ze je to najnachylnejsie plemeno na zlomeniny :ua: Skore uzdravenie prajem.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Zlomená noha

Poslaťod ShiShinQa » Pon 15.08.2011 21:54

ZdenulkaM, dosť by ma zaujímalo, ako sa to stalo, keďže hovoríš, že to bola tvoja/vaša chyba... Tak prezraď...
They are not just dogs, they are pearls, sense of my life.
ShiShinQa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2072
Bydlisko: Bratislava

Re: Zlomená noha

Poslaťod ZdenulkaM » Pon 15.08.2011 21:56

bola to nepozornost..pad z lavicky :ua: necakali sme ze skoci.. :ua:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Zlomená noha

Poslaťod ShiShinQa » Pon 15.08.2011 22:04

Hm, neviem ako ostatní, ale nikdy by ma nenapadlo 2 mesačné šteňa dávať na lavičku a ešte nečakať, že odtiaľ nebude chcieť zoskočiť... Tam stačí chvíľa nepozornosti a máš ju dole... Ako malé dieťa... Sekunda a už môže byť úraz a predsa dávam pozor, keď je niekde kde si môže ublížiť... Bol by asi zázrak ak by s nohou nič, okrem narazenia nemala, podľa toho aké sú vysoké lavičky pre tak malé šteňa a plemeno s ľahkými kosťami... Takýmto spôsobom behať agility nebudete... (Ok, aby si nezačala narážať na mňa a Drndu a jej zlomenú nohu, tak ona si ju zlomila pri naháňačke s Britt, kde sa šmykla, takže to moja vina nebola, predsa jej nebudem zakazovať sa naháňať :no: ) Ale toto je naozaj vaša chyba... Prečo ste ju vlastne na tú lavičku dávali? Tomu nerozumiem...

edit: chúďa malá, hlavne nech sa skoro uzdraví a nohu má ok...
They are not just dogs, they are pearls, sense of my life.
ShiShinQa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2072
Bydlisko: Bratislava

Re: Zlomená noha

Poslaťod hruska » Pon 15.08.2011 22:18

Offtopic: Shi, neviem, naco to riesis, stalo sa :ach: Mne by tiez ani nenapadlo nedat stenucha trebars na postel, lebo sa moze zdruzgat. Mam pocit, ze to trocha prehanas s antipatiami voci Zdenulke :jazyk:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Zlomená noha

Poslaťod ShiShinQa » Pon 15.08.2011 22:22

Offtopic: Vôbec to nemalo pôsobiť ako antipatia... Veľa ľudí tu rieši veľa vecí, tak akože ja nemôžem, alebo ako? :nwm: Keď niečo robím tak myslím aj na následky nie? Ako som napísala, nikdy by ma nenapadlo vykladať šteňa na lavičku a čakať, že odtiaľ bez pozornosti nebude chcieť zoskočiť, je to predsa šteňa a nebude ti sedieť na jednom mieste... Snáď mi nechceš povedať, že by si vyložila šteňa na posteľ a odišla niekam preč, alebo nedávala pozor...
They are not just dogs, they are pearls, sense of my life.
ShiShinQa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2072
Bydlisko: Bratislava

Re: Zlomená noha

Poslaťod hruska » Pon 15.08.2011 22:29

Offtopic: Sorry, prislo mi to ako rypnutie, ty do Zdenulky rada mam pocit :) Myslim, ze ona ma teraz dost, to co si napisala jej nijak nepomoze. Neviem, stenucha som nikdy nemala, ak raz bude, bude doma aj same a nijak nebudem vediet ovplyvnit co robi. Ak ho nezavriem na pol dna do klietky. Nehody sa proste stavaju, tiez castokrat trpnem, ked sa Fox nahana ako sibnuta ale zasa ju (akehokolvek psa) nemozem drzat na polmetrovom voditku cely zivot a sledovat kazdy jeho krok.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Zlomená noha

Poslaťod Haleth » Pon 15.08.2011 22:36

ZdenulkaM rozhodne posilniť nohu ! Bože, je to malý krpec, rastie a ak teraz niečo zanedbáš, mohlo by to mať nepekné následky (aspoň podľa mňa). Trebárs dávajte Colafit a huspeninu, alebo čo... Ono je najlepšie sa opýtať veta, keď malej dlahuje nohu, nie potom na fóre... Skús zavolať a nabudúce dávajte viacej pozor na krpaňu :no:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

PredchádzajúciĎalší

Späť na Úrazy