Pooperačná starostlivosť po kastrácii psa/sučky

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: pooperacna starostlivost, u mna konkretne- kastracia sucky

Poslaťod Sunny » Štv 17.07.2008 13:47

Offtopic: Nemáš za čo :smile: A keby neboli naozaj dobrí, tak neodporúčam kade chodím :no: Proste sa tam cítim ako pacient a nie ako "číslo", z ktorého treba len vytrieskať prachy
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: pooperacna starostlivost, u mna konkretne- kastracia sucky

Poslaťod maggie » Štv 17.07.2008 21:47

ja som dala moju sucku kastrovat predminule vianoce,kedze som bola v zahranici a len sez vianoce na slovensku,navyse to tak aj vychadzalo ze to bolo este pred druhym haranim,tak to vyslo akurat na 23.12.vsetko prebehlo ok,fenku sme si odniesli domov,veto povedal,ze ju nemame velmi nosit na rukach aby potom nesimulovala a nenosili sme ju az kym jej nevyberu stehy,fenka sa v pohode prebrala,vsetko vyzeralo ok.nuz len veto povedal,ze na druhy den by mala chodit,curat,zrat,proste vsetko normal.lenze ona nic,ked zjedla jednu piskotu,tak som plakala od radosti,nuz ale inak ani curat,ani chodit.volala som vetovi,ten povedal,ze moze byt ze niektore fenky to tazsie nesu,no ale moj tato je lekar a jemu sa to nezdalo a tvrdil,ze ma v bruchu vyliatu krv.tak veto povedal,ze ok,ze teda pride radsej skontrolovat.a veruze aj ju na stedry den musel znova otvorit,lebo mala plne brucho krvi,nieco jej tam nezosil.ked ju uspal,tak jej povolili svjeraky a vycurala snad 2litre co drzala od bolesti,chuda.potom sa ale zotavila rychlo,nic sme s nou extra nerobili,len troska pozor na pohyb,ranu dnes,po roku aj pol vobec nevidno.proste pohoda vanoc :lol:
maggie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 243
Bydlisko: bratislava

Re: pooperacna starostlivost, u mna konkretne- kastracia sucky

Poslaťod Poca » Pia 18.07.2008 6:11

Ako to vyzeralo ked mala dnu vyliatu tu krv? BOlo to nejako vidiet?
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: pooperacna starostlivost, u mna konkretne- kastracia sucky

Poslaťod Sana » Pia 18.07.2008 7:38

tak toto by zaujmalo aj mna..boze clovek sa boji najhorsieho pri tych svojich milackch 4nohych. Ona ma napuchnute akoby zvnutra hornu cast stehov, ale sprava sa ok no pojdeme vecer zverovi itak.
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: pooperacna starostlivost, u mna konkretne- kastracia sucky

Poslaťod maggie » Ned 20.07.2008 14:46

no mala naliate brucho,opuchnute a vyzeralo ako keby mala pod kozou taku velku modrinu,proste modre brucho mala.ale hlavne skor to spravanie nebolo v poriadku,normalne fenka uz na druhy den je ziva,papa,pije,vyprazdnuje sa.ona teda je taka,ze nedava bolest najavo,takze je celkovo dost tazko zbadat ci jej nieco je,takze ona len sedela,alebo lezala,inak nic,ked spravila krok,hned bolo vidiet,ze ju to zabolelo a sadla si.po druhej operacii bola na druhy den fit.potom ale mala uuuplne fialovu modrinu po celom brusku aj zadnych nozkach chuda.ale musim povedat,ze na to,ze bola rezana dvakrat dotej istej rany,tak teraz tam nema ale vobec nic,ani sa ta jazva neda najst.no ved to,ze clovek sa o nich tolko boji....
maggie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 243
Bydlisko: bratislava

Re: pooperacna starostlivost, u mna konkretne- kastracia sucky

Poslaťod Sana » Ned 20.07.2008 21:03

Niektori ufrflany a uplakani ludia by si mali brat priklad z nasich statocnych stvornohych priatelov :smile:
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: pooperacna starostlivost, u mna konkretne- kastracia sucky

Poslaťod mart.ina » Sob 09.08.2008 10:01

moja predchadzajuca sucka bola operovana na nador, najhorsie bolo ze mala uz 13 rokov, cize poprve bol problem najst vet ktory by to vobec spravil,nakoniec sa nasiel, ale museli sme podpisat revers. mala ho na bruchu, a kedze to bolo v juli v najvecsich horucavach, tak ziadna sranda. chodila potom cela v akejsi pancuche od chvosta az po hlavu plus na hlave goliar proti vylizovaniu, maj aj foto v mobile ale nejde mi to stiahnut. no a kvoli teplu sa jej asi 15 cm rana nehojila, po par dnoch musel vsetky vonkajsie stehy rozstrihat, nechal len vnutorne a akoby jamu na bruchu, natierali sme jej to snad 3 tyzdne, konecne s ato zahojilo. ale zvladla to a prezila s nami potom este cely 1 rok.
mart.ina
Hafan
 
Príspevky: 729

Re: pooperacna starostlivost, u mna konkretne- kastracia sucky

Poslaťod wildrane » Sob 09.08.2008 10:41

každý dobrý veterinár vám utčite poradí ako sa u sučinu po kastrácii starať, čo sa týka stravy: my sme prvý den dali Šarke len piť, na druhý den sme jej uvarili kurací vývar, rozmixovali sme don zeleninu a kuracie masko, treti den papala uz masko a potom sme presli na normalnu stravu. Co sa týka ošetrenie rany, ako bolo spomenuté nižsie repík a harmanček je dobrý, ale až tak od štvrtého dna, my sme bruško potierali 3 x denne a po rpríchode z prechádzky Rivanol-alkoholom, alebo Tanín-alkoholo /výborne suší rany/. Rana sa nám zahojila bez nejakého zápalu, aj ked sučka bola moc krváciva po operácii /na bruško sme prikladali lad a podávali hemostatika- Dicynon a Pambu do žily/. Nakolko sa jednalo o nemeckú ovčiacku, bruško mala previazeneé len prevé dva dni aj to len preto, že jej rana krvácala /neskor sme zistili, že ma ťažké ochorenie pečene :plac: , preto to krvácanie/
"Nie je na svete lepšieho psychiatra, než je šteňa olizujúce vám tvár."

http://www.wildrane.szm.sk

Obrázok
wildrane
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485
Bydlisko: Likavka

Re: pooperacna starostlivost, u mna konkretne- kastracia sucky

Poslaťod Sana » Sob 16.08.2008 9:35

no moja je uz mesiac po kastracii a (klop klop na drevo) vsetko je v najlepsom poriadku. Starostlivost som prisposobila jej povahe a tomu co chcem aby z nej bolo. Nakoniec som jej to nicim nenamacala, mala tam hrcku (co bol vraj zosity tuk). Po vybrati stehov dr povedal ze sport moze byt, pomaly som zvysovala zataz a vlastne nejakych 20 dni po operaci zacala s nami aktivne plavat, brusko ma nadherne, a vyzera to vsetko ok. :smile:
Po operacii som jej dala tusim vyvar s masom a nechala som to na nu, po dni zacala papap, pit tusim skor. Bola v strasnom stave po operacii, pozerala uplne nepricetne, normalne som sa jej bala, bola ubolena, ale po dvoch dnoch som ju lutovala len z mierov a ona sa podla toho zariadila. :ahoj: Cize sa dostala velmi skoro do normalu.
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: pooperacna starostlivost, u mna konkretne- kastracia sucky

Poslaťod Bona » Sob 06.09.2008 15:48

Ja mám kastrátika konkr.psa.Po operácií sa nám začali komplikácie takže bral atb.dostával injekcie ale naštastie sa zotavil.Po operácií sme mu to natierali s Betadinom a dávali sme na to hliníkový spray od veta. Pripájam fotky
Obrázok
Pes je,bol aj bude najvernejším priatelom človeka


Obrázok

“Dead is peaceful...Easy...
Life is harder.”
Bona
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 338
Bydlisko: DS

Re: pooperacna starostlivost, u mna konkretne- kastracia sucky

Poslaťod Nykkyta » Pia 31.10.2008 9:19

Z mojich skusenosti:
prvu sme dali sterilizovat Nykkytku, hned po prvom harani. Mala na sebe tu obvazovu kosielku. Vecer sa nam povrackala z vody - nasledok narkozy. Zostali sme s nou par dni doma, aby si to nevyhrizala. Najvacsi klud bol odporucany prve styri dni. nemala ziadne koplikacie.
druhu sme dali sterilizovat jazvecicku. mala vtedy asi styri roky. zle sa jej zarastala rana a vykusovala si stehy. veterinar jej ich vybral aj napriek tomu, ze bolo evidentne, ze rana nieje dobre zdrastena. dal nam na to tu cervenu dezinfekcnu tekutinu a museli sme jej to stale cistit.
dalsia bola Sara. ta byva stale vonku. prve noci sme ju mali vnutri, aby sme ju mali pod dozorom. znasala to velmi dobre a hned na druhy den lietala ako strestena. tento veterinar si berie najmenej 12 hod. zvierata pred operaciou k sebe a zobrat sme ju mohli az na druhy den. pred vyberanim stichov navrcala na veterinara :lol: . nemala ani golier ani kosielku a zahojilo sa to v pohode. samozrejme sme jej to cistili a kontrolovali.
Takze u kazdeho psika je to individualne. treba ho mat pod dozorom, ale vacsinou si sam urci, kedy je cas sa pozbierat.
Teraz sme dali sterilizovat 3 macky. Tiez to znasa kazda inak
Nykkyta
Junior
 
Príspevky: 221
Bydlisko: Blatné

Re: Pooperačná starostlivosť po kastrácii psa/sučky

Poslaťod adka0410 » Pia 02.12.2011 13:08

Ja som zobrala mojho psika z utulku yorkshira teda z pesv nudzi bol tam len 3 dni predtým bola v koterci teda cely zivot bola len na rodenie steniatok bola po kastracii a este v ten den nam ju dali v strasnom stave bola museli sme ju okupat odblsit len je to už druhy den po kastracie a este nam nechce kakat ale pije normalne aj papa a cika ..viete mi poradit ci to je po kastracii normlane inak na rane ma obvez bo si to hryzla diki
adka0410
Okoloidúci
 
Príspevky: 21

Re: Pooperačná starostlivosť po kastrácii psa/sučky

Poslaťod Baarbora » Sob 03.12.2011 20:38

a keby zavoláš opýtať sa vetovi, ktorý fenku operoval? :nwm:
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Pooperačná starostlivosť po kastrácii psa/sučky

Poslaťod com.kristina » Ned 14.04.2013 7:58

ahojte

v piatok mi kastrovali psíka, vtedy sa aj naposledy vykakal a odvtedy sa nemôže...dnes sa aj niekoľko krát snažil ale nedá sa mu...príliš ho tá rana bolí...poradte mi prosím čo by mu pomohlo.
com.kristina
Nováčik
 
Príspevky: 29

Re: Pooperačná starostlivosť po kastrácii psa/sučky

Poslaťod Dasha » Ned 14.04.2013 8:53

Môj sa vyprázdnil po kastrácií po nejakých troch dňoch a nejakých hodinách. Nijak zvlášť som sa nestarala o to, aby sa vykadil...Chodili sme viac na také krátke prechádzky, a čo sa týka jedla - sme na Barfe a nedávala som mu vtedy akurát kosti, aby ho nazapieklo a od operácie som postupne zvyšovala množstvo jedla...V prvý deň sme tuším ešte nemali dať nič a na druhý deň trošku (za hrsť jedla) a potom pridať viac ...

Neboj sa, on sa vy :kak: , keď už bude fakt musieť :yes: a keď to nebude už také citlivé...Myslím, že dnes alebo zajtra už by to mohlo ísť :no: Hlavné je, aby cikal, to by mal hneď, už v deň operácie. S tým problém nemá?
Evviva Labradores!

... he is the hero of a romantic and mysterious history
Dasha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 601
Bydlisko: Lúky :)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Úrazy