Pretrhnutý predný vaz, 60 kg pes - dobrý operatér SK

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Pretrhnutý predný vaz, 60 kg pes - dobrý operatér SK

Poslaťod LuciaKu » Sob 18.08.2018 5:38

Ahojte,

nášmu aljašskému malamutovi sa ešte v apríly tohto roka stala nehoda s prednou labou pri behu. V júly mu diagnostikovali pretrhnutie predného väzu prostredníctvom záťažového RTG. Mali sme stanovený termín operácie a mal ho operovať prof. z KE. Žiaľ musela som to zrušiť lebo som nemala vyriešený priestor pre 2-týždňovú rekonvalescenciu psa. Momentálne je všetko poriešené ale rada by som ho dala vyšetriť aj inde, mať aspoň jednu ďalšiu možnosť na výber čo sa týka operácie a následnej starostlivosti.
Preto by som sa chcela informovať u ostatných ohľadom ich skúsenosti s ortopédmi a obdobnou alebo rovnako diagnózou psa. Príp. radu na koho sa obrátiť. Na cene mi veľmi nezáleží (nehovorím že nie je podstatná), ale ide mi skutočne o to aby moj hafan dostal super starostlivosť a rovnako aj aby mi ho "nezfušovali".
V príspevkoch som čítala prevažne o Nečasovi, Hnizdovi ale títo sú v ČR a ja si neviem predstaviť to cestovanie po operácii. Zvažujem ešte kliniku v Žiline kvôli vybaveniu ale nemám referencie na personál.......

Keďže mi to dosť súri ďakujem za každú reakciu .......
LuciaKu
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Pretrhnutý predný vaz, 60 kg pes - dobrý operatér SK

Poslaťod clupko » Pon 20.08.2018 10:12

o skusenostiach s tou konkretnou diagnozou neviem, ale dobri ortopedi su, pokial viem, v Sibre Vatolik a vo VetPointe Valasek (obaja v BA). este mozno Pasek v TT?
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami


Späť na Úrazy