Pohryznuty pes inym psom

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Pohryznuty pes inym psom

Poslaťod martin_s » Pon 01.08.2016 13:22

Kulunuru píše:Yorkmut na niekolko sto metrov to uz je celkom hardcore, to uz je na uvahy ci je este ludske oko schopne rozoznat ho na taku vzdialenost. :lol:
V tomto pripade by naozaj museli vidiet az za vzdialeny roh...
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 594
Bydlisko: Bratislava

Re: Pohryznuty pes inym psom

Poslaťod plus » Sob 06.08.2016 21:00

Neodolal som.
Fakty: dotycny pes je jack russel, vycviceny k bojom s inymi psami, nemal voditko, ani nahubok.
Ano, kritici, presne tak, moj maly pudel bol agresor a je vinny z prezumcie. (nemal voditko)
Ale pes vycviceny k boju, bez voditka a/alebo nahubku je chudak, ktory sa len branil.
Moj pes nebol prvy, ktoreho napadol.
Nikomu neprajem nic zle, ja nie som taka povaha, no verim v karmu.


PS: dotycny stavia dom mimo BA pomocou ciganskej pracovnej sily, na ktorych tiez hucka svojho jack russela, pochopitelne praca je vykonavana bez akejkolvek zmluvy, cize ilegalne, ked uz me pritom. Moje tvrdenia z minulych prispevkov nestoja na vode.

PS2:
psa nema riadne prihlaseneho na mieste pobytu, v Bratislave.

Ale hlavne je, ze moj maly pudel je netvor, ktory si zasluzi zranenie a veterinarne vydavky, lebo si dovolil otravovat chudaka "bojoveho" psa (ziadneho nepovazujem za bojoveho, bojovy je len jeho majitel, on ho k tomu vycvicil) bez voditka v nedelu vecer o 9. hodine.

Ale uz prenecham priestor Vam, kritikom, kritizujte inych (alebo hoci aj mna dalej) a degradujte forum aj nadalej, mne je to jedno, nedava mi ziadne uzitocne informacie.

Drzte sa..
plus
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: Pohryznuty pes inym psom

Poslaťod Margita » Ned 07.08.2016 20:12

ak zamestnava ludi na cierno,nahlasit na danovy urad a urad prace ci kam sa to hlasi
ak nie je prihlaseny tak na miestny urad
tento tvoj prispevok mi priesiel taky a on ,a on a on :heh: ako 8rocny chlapec
po dalsie,ak vies ze jeho pes je agresor,preco si dovolil aby dosiel az k tomu tvojmu?ozaj nevies odkopnut 7kiloveho psa?

a zuaujimala by ma dalsie vec ,uceny k bojom :lol: to je ako?ze usporiada ilegalne zapasy v ringu?ak ano,tak nahlasit na policiu,

a na zaver,mas este nejake nejasnosti?

a nik netvrdi ze tvoj pes je agresor,ale to ze ani jeden nemal nahubok,ani jeden nebol na voditku ,a to na mieste kde je volny pohyb psa zakazany...preco ked si vedel ze ten druhy je taky ako je,si svojho psa neochranil?odkopnut jack russela aby letel vzduchom,hadam nie je nejaky velky problem

ale najviac sa mi rataju tie zakulisne info,co kde stavia a koho a akym sposobom zamestnava :heh: :heh: :heh:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Pohryznuty pes inym psom

Poslaťod plus » Pon 08.08.2016 6:32

Margita píše:....po dalsie,ak vies ze jeho pes je agresor,preco si dovolil aby dosiel az k tomu tvojmu?ozaj nevies odkopnut 7kiloveho psa?....


prosim, cituj presne text, kde som pisal, ze som vedel, ze je to agresivny pes.
plus
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: Pohryznuty pes inym psom

Poslaťod Margita » Pon 08.08.2016 7:51

si pisal,ze ten pes bol uceny na psie zapasy,tak z toho vyvodzujem,ze asi tym padom utoci na psy...
ale vidim skoda reci,ty musis byt velmi nestastny clovek...
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Pohryznuty pes inym psom

Poslaťod moschino » Pon 08.08.2016 7:55

Margita, zbytočne si derieš klávesnicu, keď niekto má svoju pravdu a len tu čakal, že si ho zastaneme a utvrdíme v tom. Svoju chybu si neprizná
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Pohryznuty pes inym psom

Poslaťod Kulunuru » Pon 08.08.2016 8:04

Mna pobavilo ze dotycny udajne stavia dom pomocou ilegalnej ciganskej pracovnej sily a este na tuto ilegalnu pracovnu silu hucka toho bojovnika. :lol:

Ako to tam placas tu maltu! Okamzite to zrovnaj lebo pustim mojho na boj vycviceneho džekarasela!

Ako to tam sparujes tu dlazbu? Okamzite to precisti lebo pustim mojho na boj vycviceneho džekarasela!

Praco ta miesacka tak huci? Okamzite to daj tichsie lebo pustim mojho na boj vycviceneho džekarasela!

:heh:
Kulunuru
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 374
Bydlisko: Mogorscigel

Re: Pohryznuty pes inym psom

Poslaťod plus » Pon 08.08.2016 8:07

Margita píše:si pisal,ze ten pes bol uceny na psie zapasy,tak z toho vyvodzujem,ze asi tym padom utoci na psy...
ale vidim skoda reci,ty musis byt velmi nestastny clovek...



cituj, pretoze ja som pisal, ze som to zistil AZ PO UTOKU, logiky, nie ?

moschino, nemusis ju branit, si hrdina, ja viem, ale margita si zacala, osocovat, urazat a fabulovat nieco, co nebola pravda. a pokracuje v tom, s nepodlozenymi faktami.

zrazu ste nejak ticho, ked chcem, aby ste odcitovali to, co tvrdite, ze som a co som urobil.

na svoj vek, margitka, by si sa mala chovat kapanek serizonejsie, myslim si. ale ok, tvoj zivot, nie moj.

stal sa utok, ja som o tyzden neskor pisal, ze som zistil, ze bol vycviceny k boju, a potom margitka pride a hovori, ekd si vedel, ze bol bojovy, nemal som ho pustat k nemu. z toho logicky, ja som nevedel, ze to bol bojovy pes a preto som ich nechal sa "onuchat" (a nebolo to prvy krat, boli pri sebe viac krat a nikto ani naznakom nezavrcal, ignorovali sa)

tak na neviem, vy rozumiete dejovej linii, alebo pisem ako hotentot? cas plynie len jednym smerom a nie halabala.
plus
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: Pohryznuty pes inym psom

Poslaťod Margita » Pon 08.08.2016 8:15

ako vies kolko mam rokov?? :oo:
tak posledny moj prispevok k tejto veci :lol: co sa stalo sa uz neodcini,este si nam neprezradil ako dopadol pokec s majitelom toho psa,ci je ochotny sa spolupodielat na nakladoch alebo nie
ak mas ty podlozene fakty-co isto mas,mozes ho aspon ponahlasovat kde sa da,aspon pre ten tvoj dobry pocit ,ked uz j etaky aky je a aspon nech je potrestany
tak mozes zacat na miestnom urade kde nahlasis ze za psa neplati,po dalsie mozes spomenut ten utok a mohli by toho psa oznacit za nebezpecneho a mal by nariadene nosit nahubok
potom mozes pokracovat na polici,kde im oznamis ze trenuje psa na zapasy,asi teda aj usporiadava ilegalne zapasy v ringu,to riesi aj prislusna veterinarna sprava
dalej danovy urad a inspektorat prace,kvoli jeho pofidernym sposobom zamestnavania ...
myslim,ze i napriek tvojmu pristupu sme sa tu s tebou zaoberali viac nez dost

ale budes ty nejaky spion,by ma zaujimalo kde si vynuchal moj vek,isto som uz aj preklepnuta na katastri portal
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Pohryznuty pes inym psom

Poslaťod moschino » Pon 08.08.2016 8:19

:haha: dik za pripísanie hrdinského skutku, toto som potrebovala presne
aj som chcela ešte niečo napísať, ale radšej nebudem, nemá to zmysel
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Pohryznuty pes inym psom

Poslaťod Kulunuru » Pon 08.08.2016 8:32

Moschino, hrdina ktory zasahuje vsade tam, kde sa treba zastat na svoj vek nie dostatocne serioznej Margitky. :lol:

Margita tvoj vek nasiel zrejme na fore, minimalne jeden pripad kedy spominame vek si pamatam. :smile: Znamena to ale, ze ma celkom dobry prehlad. Kolega spicel. :lol:
Kulunuru
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 374
Bydlisko: Mogorscigel

Re: Pohryznuty pes inym psom

Poslaťod martin_s » Pon 08.08.2016 8:32

Margita píše:ako vies kolko mam rokov?? :oo:
...
...
ale budes ty nejaky spion,by ma zaujimalo kde si vynuchal moj vek,isto som uz aj preklepnuta na katastri portal

Ale ved to nie je tazke zistit, hlavne ked si to aj pisala a nie len raz:
Margita píše::heh: ako v ´98 som mala.hm to je 16 rokov....ehm,no to mi tahalo uz na 11 :heh:

Margita píše:ja ma v oktobri 29 :lol: ale mentalne som niekde pri 22 :heh: a hlavne ani moj vzhlad tomu moc nenapoveda

Margita píše:ja som spokojna so svojim vekom a na buduci rok uz budem mat 30 :aaa: :aaa: to je vek,ale hlavne si to vobec neuvedomujem


:jazyk: :jazyk: :jazyk:
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 594
Bydlisko: Bratislava

Re: Pohryznuty pes inym psom

Poslaťod Margita » Pon 08.08.2016 8:37

:heh: :heh: :heh: MARTIIIIIIIN
ale tak zeby plus tu takto na tajnasa si spicloval?ako viem ze som zverejnovala tu vek,ale to znamena ,ze plus sa tu pohybuje a spicluje,cize nebude to len taky nevinny novacik s par prispevkami
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Pohryznuty pes inym psom

Poslaťod martin_s » Pon 08.08.2016 8:41

Margita píše::heh: :heh: :heh: MARTIIIIIIIN

A teraz ktory? :heh: :heh: :heh:
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 594
Bydlisko: Bratislava

Re: Pohryznuty pes inym psom

Poslaťod plus » Pon 08.08.2016 8:42

este som s nim nebol,

nie som si isty, ci sa nahubok nosi aj po utoku "len na psa" - nemam svedkov. som zastanca sukromia inych ludi, ale obcas by sa taka "google glass kamera" zisla.. ale naco zit v paranoje...

tvoj vek som usudil z nazorov, ktore pises.. pracujem s ludmi, cely zivot (moj zivot je uz dlhy), staci ich nechat rozpravat chvilku a naucis sa o nich dost. Nemam potrebu preklepavat kataster portal, ani nic ine, ja nie som stalker. Ale paranoja je dobra vec, ludi tak trochu kroti. Na to nemam ani cas, ani chut. Takze nemusis sa obavat nicoho.

mne ide hlavne o blaho mojho sa, ktory to znasa nadmieru dobre, ale lutujem, ze som ja nezareagoval rychlejsie - je to zaujimave poucenie, bol by som sa medzi nich vrhol, aj ked je to vsetko relativne, co by som tym dosiahol. O co viac, pes je pes, na psov nesudim, su to entity, co maju svoju historiu, a ta ich vyformovala do toho, cim dnes su. Domestikacia robi svoje, tu a toto nie je divoka Afrika.. Ked som zakladal tuto temu, bolo skor za ucelom ziskania skusenosti inych ludi a psov pri podobnej bitke. Samozrejme, ked tu nema priestor vyjadrit sa protistrana, je tema bezcenna - preto som pisal nezaujato, s moznostou, ze moj pes nechtiac vyceril zuby a o mohla byt provokacia. Ako si pisala, nic nemeni na fakte, co sa stalo, neodstane sa. Ale poucenie je jasne.

Ono je to relativne, ale narozdiel od mojho psa, dotycny nereagoval na jeho slovne prikazy (neviem co hovoril, ale nedokazal ho slovne odvolat, co som si uvedomil az teraz, aspon v tom mam bezkonkurencneho psa z tychto dvoch exemplarov..) - totiz ten moj chodi na veterinu taktiez bez voditka, pekne vedla, aj ked sa trasie ako osika, dokaze posluchat viac, nez sa nechat ovladnut pudmi.. Ale ano, stale je to len zivy tvor, omylny, moze mu prepnut, to 1% sance (dajme tomu) kryje prave voditko, ale hold, uz sa nedozviem, ci by pomohlo aj v tomto priapde, co uz..

dobre aj je, ze ho to nepoznacilo psychicky - ludia sa cuduju (sidlisko, klebety), ze ma chut sa hrat so psami, ktorych pozna.. no jo.. ja to rikal, ze som vyhral loteriu, ked som natrafil prave na tohto psa...

len sa mi nepacilo, ze tu zopar ludi utoci na mna, resp mojho psa, slovne - nepodlozene, pes obtazuje.. ja mam na to takuto teoriu: moj pes nikdy nevyhodi odpadky tam kam nepatria, ani ohorky z cigariet. nepomaluje cudzi majetok. maximalne tak ocika strom, krik, travu, tyc od smietiaku (dom, byt, auta nie). to je cele... ano a miestami aj chodnik samotny, ak ho nezastavim, hold, pudy zrejme. narozdiel od ludi, moj pes nesmrdi od alkoholu a nepyta si na ubytovanie. narozdiel od ludi, moj pes nesiri klebety. nenici cudzi majetok vybuchnutim dveri auta ako dveri od chlieva do ineho cudzieho majetku (preliaciny). dokonca si aj odpusta cikanie v obydli (vytah, spolocna chodba). samozrejme, aj ke pes chory, alebo sa to raz za cas nestihne, nemozno ho za to sudit, ak to majitel da do poraidku. ale potom citam prispevky, ze mam nevychovaneho psa co obtazuje a som neuctivy voci okoliu.. ono takto na internete, ale aj v realite, mi moze byt jedno kto si o mne co mysli, ale (za mladi) som bol tiez dost odvazny a myslel som si o mnoho ludoch, hocico.. no preslo ma to, svet je zrazu jednoduchsi, gravitacia mensia, zdravie pevnejsie - neoplati sa vam prechovavat neativn emocie, skodi to hlavne vam, okoliu az potom, ak vobec..

ale bola by nuda bez hadok/vymenny nazorov, vsakze...

EDIT: k tomu veku, nech vam to kuzlo prezradim.. najskor som mal z Margity pocit, ze je pani vo veku nad 40 rokov, blizko k 55. To z danej potreby byt nad vecou a sudit ma. A stylu pisania, slovosled, atd, ale nejdem to tu do podrobna rozoberat, neskor som svoj odhad poupravil na vek blizko k 20-25, tj, dospievajuca osoba, text a skusenosti z neho mi dali taky dojem. samozrejme, mozem sa mylit, je to len text. je to len jednoduche porovnanie komunikacie s ludmi, ktori maju velmi podobnu komunikaciu, avsak ich vek poznam presne a viem, ako s ich komunikacia casom vyvijala.

priklad
generacia 1980-1990 bude mat iny slovnik ako generacia 1990-2000, uz len stylom akym nadavaju je rozdielny, to napovie najviac, resp. je to najjednoduchsi ukazovatel..

Uz len taka banalita, instagram
https://sites.google.com/site/pikelna/publication
su ludia/skupiny, co obetuju miliony (eur,usd) na to, aby pochopili preco a ako ludia lajkuju tie ktore fotografie (instagram preto, lebo je jednoznacnejsi nez facebook, kde like/srdce moze znamenat cokolvek od "milujem to" az po "neznasam to a tymto koncim konverzaciu")
konieckoncov, aj google vie, kolko mame rokov, a to pomerne presne a to len zo slov, ktore vyhladavame na google ;) laicky sa tomu hovori aj, cielena reklama. vyhladavat v historii a spleti tem, to je uz minulost, je to casovo narocne.. cas nie su peniaze, ale cas je vzacny. preco ho tym padom miname v tejto teme?
Naposledy upravil plus dňa Pon 08.08.2016 8:57, celkovo upravené 1
plus
Nováčik
 
Príspevky: 36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Úrazy