Poskozeny prst

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Poskozeny prst

Poslaťod Elis » Pon 02.05.2016 14:44

Veti a skoroveti - prossim, mam dotaz.

Moje stene si před casem porezalo tlapku -rana cca 1cm dlouha, doširoka rosklebena - a primo uprostřed tlapy, mezi polštářky. Rana cista, zasusena, nelize si ji, hoji se ji odvnitrku.

ale asi od druheho, tretiho dne vidim, ze nedoslapuje jednim prstem na zem -drap ma prizvednuty.
neeaguje nijak na pohmat. urcite nebyl zlomeny.
je tam nekde nejaky nerv? slacha? co se mohlo poskodit?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Poskozeny prst

Poslaťod Puk » Uto 03.05.2016 9:41

Nerv tam určite je, rovnako ako cievy a žily. Šľacha to asi nebude. Možno tá rana sa vypĺňa granulačným tkanivom a to teraz začerstva je pre psa nezvyklý pocit a "ťahá" prst. Ale ťažko ti niekto povie takto cez fórum, bez vyšetrenia. Podstatné je, že je rana čistá!
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Poskozeny prst

Poslaťod Elis » Uto 03.05.2016 10:00

diky.
ono uz to moc cerstve není prave - 14 dni? - a nelepsi se to. tipuju nerv.
uz mi rikaji, ze to tak zustane -ale ja doufam, ze az to cele sroste - zase tam zacne byt "tah" .

vet ji nevidel, nebylo to k siti.
a kdyby nebylo jednoho odpoledne, co kulhala spis asi omylem, protože to teda uz nebyla cerstva rana - asi bych ani nezjistila jak hodne je riznuta :pac:
musim ji vic hlidat - je to bezmozek -nejaky vytrceny prst ji vůbec netrapi -to jen me.
Prílohy
13090076_1740038179601783_67606718_n.jpg
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Poskozeny prst

Poslaťod Offca » Uto 03.05.2016 10:06

Moja Tessňa detto. Rozrezala niekde v strede tlapy, krvi jak na zabijacke.. Odvtedy prst nadvihnutý, vytrčajuci. U veta sme neboli a absolútne jej to nevadí. Je to ale vtipné - na jednej nohe dva paspáry a jede vytrčajúci stredný prst :lol:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Poskozeny prst

Poslaťod Elis » Uto 03.05.2016 10:09

Offca píše:Moja Tessňa detto. Rozrezala niekde v strede tlapy, krvi jak na zabijacke.. Odvtedy prst nadvihnutý, vytrčajuci. U veta sme neboli a absolútne jej to nevadí. Je to ale vtipné - na jednej nohe dva paspáry a jede vytrčajúci stredný prst :lol:


tak ted jsi me teda zrovna moc nepotěšila - mohla jsi mi dat trosku nadeje.
mam ji to nechat napsat do PP jako uraz?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Poskozeny prst

Poslaťod Puk » Uto 03.05.2016 12:28

Elis píše:diky.
je to bezmozek -nejaky vytrceny prst ji vůbec netrapi -to jen me.


Ale nie je! Opýtaj sa jej... :no: Prečo by ju to malo trápiť? Neboj, vyplní sa to tkanivom a bude pokoj. Skús si podrobne prezerať jej druhú nohu :jazyk:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Poskozeny prst

Poslaťod Elis » Uto 03.05.2016 13:44

Puk píše: Skús si podrobne prezerať jej druhú nohu


:haha: :joint:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha


Späť na Úrazy