Vyberanie bradavice v pri lokalnom umrtveni?

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Vyberanie bradavice v pri lokalnom umrtveni?

Poslaťod mairi » Štv 26.03.2015 11:31

Mam problem so psicou, ma na boku bradavicu asi 1x2cm, a nejako si ju natrhla, rozlizala a nejde to zhojit, asi to budem musiet dat von, problem je ze sa bojim dat uspat koli takej prkotine skoro 15 rocneho psa, myslite ze by mi to nejaky vet vedel urobit aj v lokalke, pripadne len s nejakym oblobovakom? :ua: chcem sa poradit, nech nevyzeram ako blb ked sa budem pytat na veterine...
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Vyberanie bradavice v pri lokalnom umrtveni?

Poslaťod Lindchen » Štv 26.03.2015 11:37

Arisovi sa vypalovali bradavičky na uchu pri vedomí, len lokálna anestézia. Nebola to klasická bradavica, ale taká čo sa urobí pri znížení imunity. Bolo to v pohode, nebolelo, vydržal pekne.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Vyberanie bradavice v pri lokalnom umrtveni?

Poslaťod Margita » Štv 26.03.2015 11:40

ja by som sa pytala ako blb na veterine
a to sa nejako nevypaluje alebo co?teraz sa da spravit vsetko vselijak,tak sa normalne spytaj ako blb
aj Rodysek na bradavicu na sosaku,ale zatial nerobi sarapatu
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Vyberanie bradavice v pri lokalnom umrtveni?

Poslaťod Lindchen » Štv 26.03.2015 11:42

Nám vypaľovali laserom. Bolo to za chvíľočku hotové.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Vyberanie bradavice v pri lokalnom umrtveni?

Poslaťod Shel-chan » Štv 26.03.2015 17:51

Podla mna neni problem, kusok mesocainu alebo volacoho, za minutku vyrezes, zosijes, vydezinfikujes, a pes je fit... Ak ju neudrzis, da sa len prispat rajskym plynom alebo inou inhalackou, ak ju na pracovisku maju.

Ale to dost zalezi aj od povahy psa a 'odvahy' veterinara :heh:
Minule mi spoluIacka vravela, jak jej pokojnu kopovku rezal jej znamy vet zaziva, uz nepamatam co... ale zhodli sa na tom, ze pri ziadnom inom psovi by si to nedovolil...

sent from my Samsung Galaxy i927 Glide via Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Vyberanie bradavice v pri lokalnom umrtveni?

Poslaťod pigie » Štv 26.03.2015 17:58

Da sa urcite, len presne, odvaha veta... Hugovi rezali stehno za vedomia, kvoli osine. Ale len maly nastrih, ani sa to nesilo, vlasne, ze aby mal kadehnis odtekat, bola tam velka pistala dovnutra, ale osinu uz nenasli :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Vyberanie bradavice v pri lokalnom umrtveni?

Poslaťod mairi » Štv 26.03.2015 19:22

no som zvedava, joya prave ze neni z tych psov co by kludne stali, cize aspon daky oblbovak asi bude musiet, inak si myslim ze to je fakt 5 minutova zalezitost, no pojdem sa vyslovene na to opytat na veterinu asi, snad ma neposlu dokelu :ach:
dik za nazory :yes:
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Vyberanie bradavice v pri lokalnom umrtveni?

Poslaťod hriva » Sob 28.03.2015 10:02

Mojej Gine šili nohu pri vedomi. Bolo nás tam asi 5 ľudí čo sme držali a vet šil. Dalo sa. Ale ona nebola agresor.
Napr u Brii nemali odvahu jej kuknúť ani do ucha pri vedomí.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Vyberanie bradavice v pri lokalnom umrtveni?

Poslaťod kives » Ned 29.03.2015 7:04

v lokálke podľa mňa v pohode urobia.
som raz mala, nejakého kríženca s abscesom na bruchu, vrrčalo to už od dverí, majiteľka uspite ho, lebo hryzie, tak prvé ošetrenie s uspaním, druhý deň ten istý scenár, len mi to trebalo iba vypláchniť, tak jej hovorím, nebudem kvoli tomu uspávať. dali na stol, pes vrčí, majiteľka po ňom kričí.... tak som jej vysvetlila, že keď bude ona kľudná, tak aj ten pes sa upokojí. nakoniec vrčal len zo strachu a keď zistil, že sa nič nedeje, tak potichu držal. vraj to u neho ešte nezažila :nwm: .
niekedy je to aj o majiteľovi.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice


Späť na Úrazy