Poranený vankúšik na labke

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Poranený vankúšik na labke

Poslaťod Jannka » Štv 01.05.2008 12:22

ahojte, moja Jaska sa dnes velmi blaznila na prechadzke a niekde si poranila vankusik.
Ma ho kusok reznuty...sla jej z toho krv....
(keby ste videli, ako som sa vylakala, ked sme prisli domov a na dlazbe krvave odtlacky, hned som si aj preventivne poplakala :heh: ..............)
tak som jej to vymyla vodou, dala betadin a zaviazala.
natrela som jej to aj gelovym kolagenom (dezinfikuje,stahuje+ zaceluje rany, ma hojive ucinky a podporuje rast noveho tkaniva)
Teraz som jej to pozerala a vankusik prestal krvacat, vyzera normalne, akurat je stale prasknuty...takze to vyzera ze to bude oki.......Poslala som brata kupit repikovy caj :) Ze jej to este budem macat aby sa jej to cim skor zahojilo. Je moj postup dobry? Ako dlho sa to bude hojit?
Este sa nam poraneny vankusik neprihodil, preto sa pytam :hi:
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: poraneny vankusik na labke

Poslaťod NemesiS » Štv 01.05.2008 12:36

spravila si to na :jop:
už len natierať repíkom a preventívne to mať previazané, lebo vankúšiky sú veľmi silno prekrvené, takže ak sa to poruší, tak to zasa bude riadne krvácať.
za pár týždňov sa to zahojí.
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: poraneny vankusik na labke

Poslaťod Bibiana » Štv 01.05.2008 12:43

Tak tak.. Repík a zvyknem natierať porezaný vankúšik aj kalciovou masťou (ale samo, že nie na otvorenú ranu), no ako píšeš aj ten kolagén je ouky :ahoj: Treba viazať a nenamáhať, ale to už napísal Neme :smile:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: poraneny vankusik na labke

Poslaťod Jannka » Štv 01.05.2008 12:50

Okis:) dakujem za rady...vyzera to ozaj dost povrchovo, takze verim, ze za par dni to bude okej! Bude musiet krasavica teraz menej prechadzkovat, to ma zato, ze tak vyvadzala :hmm:
Este sa pokusim zohnat zajtra ten bombasticky elasticky farebny obvaz
Obrázok
- lebo dnes to ma len tak jemne zaviazane (aby jej to dychalo a zaschlo) a nohu strcenu v psej ponozke....
Ked sa nieco take stane, az vtedy clovek zisti, ze treba doplnit lekarnicku :heh:
Len dufam,ze ten obvaz zozeniem, dnes som obvolala 5 lekarni (tie co su otvorene, lebo je sviatok) a nikde to nemali. ...tak snad to zajtra zozeniem.
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: poraneny vankusik na labke

Poslaťod NemesiS » Štv 01.05.2008 12:54

neviem, či ten elastický obväz bude potrebný, ja by som to asi nechal obviazané plus ponožka...
aby to dýchalo a nič netlačilo...
do zajtra to už zacelí krnvý trombus, takže asi bude stačiť aj normál obväz.
nech to dýcha.
elastický skôr na akútne krvácanie, aby sa zastavilo.
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: poraneny vankusik na labke

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 01.05.2008 12:55

Po tom repíkovaní nezabudni poriadne osušiť a znovu previazať. Všeobecne to treba držať v suchu.
U nás sa durch rozrezaný vankúšik hojil 3 týždne. Držíme palčeky :ahoj:

p.s. ten obväz je v pohode, je to samolepiaci a oveľa lepšie na labke drží. Normálny obväz spadne za tri metre chôdze.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: poraneny vankusik na labke

Poslaťod NemesiS » Štv 01.05.2008 13:00

samolepiaci?
tak potom fajn :smile:
len veľmi netlačiť na tú ranu.
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: poraneny vankusik na labke

Poslaťod Silwuska » Štv 01.05.2008 13:01

Jannka...boha z nas co sme tu na fore su normal polovicaty veterinary :lol: super prva pomoc :jop:
S tym plakanim to poznam...ja revem hned jak im vidim co len troska krvicky a neviem odkial je :pac:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: poraneny vankusik na labke

Poslaťod Jannka » Štv 01.05.2008 13:07

Silwuska...no, tak to teda hej...ja uz zacinam lutovat, ze som nesla studovat veterinu :heh:
Len ako by som potom vysvetlovala klientom, preco stale placem, ked mi donesu poraneneho psa ? :heh: :heh:
No Jaskina ranka je fakt len povrchova, vyzera to ze by to mohlo byt do par dni okej.
Ona ani nekriva, zrejme ju to neboli. ja som si to vsimla len na zaklade krvavych stop na dlazbe....
Silwuska - ved jasne, ze slzicka vzdy padne, ved ich strasne lubime, tak sa o nich bojime :pusa:
dakujem vam vsetkym za rady, ste uzasni!
o chvilu mi brat donesie z lekarne repik aj obycajny elasticky obvaz, tak uvidime, ako sa to bude vyvijat a budeme priebezne improvizovat :heh:
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: poraneny vankusik na labke

Poslaťod Tasha » Pia 02.05.2008 6:39

No keď si Grace porezala vankúšik a dosť hlboko, tak s tým normálne behala. Uvedomila som sa až keď som ich zatvárala do voliery a priateľ ma upozornil, že mám celé rifle krvavé. To ste mali vidieť to hľadanie, ktorému psovi čo krváca. asi po 10 min. som to konečne našla, vyčistila s peroxidom a zastriekala sprayom. Krvácanie trošičku ustalo a bol pokoj...
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: poraneny vankusik na labke

Poslaťod Fraga » Pia 02.05.2008 7:40

Ano ten Gospel je samolepiaci, ale lepí nie na srsť, ale obvaz o obvaz. Ale aj tak by som davala pozor, vetka ním zafačovala tlapku mojej mačke a ta jej do rana tak spuchla, minimáne na 10násobok normálnej veľkosti, takže s tým fačovaním gospelom opatrne! :ahoj:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: poraneny vankusik na labke

Poslaťod Jannka » Pia 02.05.2008 10:06

ahojte. Tak napokon som si vystacila z obycajnym elastickym obvazom.
Parkrat denne jej to prevazujem - aby som to skontrolovala, prevetrala a aj namazala to nejakou liecivou mastickou :)
Vyzera to fajn, po dokladnom prezreti musim znova konstatovat, ze je to len mierne porezane, vrchna kozicka kusok odstava - myslim,ze sa to hoji pekne a do par dni to bude okej. Zatial vsak behame s obvazom, aby si to nedrazdila a pekne sa to mohlo hojit. Samozrejme, ked vencime, dame na to sacok, takze jaska susti kade chodi :heh:
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: poraneny vankusik na labke

Poslaťod schnauzee » Pia 02.05.2008 11:16

Jannka - pre buducnost, ten "lepiaci" obvaz maju vo veterinarnej lekarni :no: a da sa nim obvazovat aj tak, ze tu ranu nestiahnes poriadne, mne to aj tak drzalo nalabke, ked sme mali oviazanu kanylku.
schnauzee
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 414
Bydlisko: Košice

Re: poraneny vankusik na labke

Poslaťod Fraga » Pia 02.05.2008 11:38

kanylu ním oviazali aj našej weimarke a veru tlapka opuchla :ua: treba s tým opatrne.
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: poraneny vankusik na labke

Poslaťod schnauzee » Pia 02.05.2008 12:18

ano, opuchne, ak ju pevne obviazes, a to veterinari robia. Ja som to pesovi doma praviazala len tak najemnucko a v pohode drzalo, labka neopuchla.
schnauzee
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 414
Bydlisko: Košice

Ďalší

Späť na Úrazy