Vykĺbenie nohy, bedrového kĺbu

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Vykĺbená noha

Poslaťod meraja » Sob 03.05.2008 7:19

Ja viem,aleto moze byt len tak...ze ma niecoho nedostatok.Vy si co myslite co to moze byt????
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Vykĺbená noha

Poslaťod Jannka » Sob 03.05.2008 9:26

mila majka!

spravas sa absolutne nezodpovedne voci svojmu psovi.
Uz davno si mala byt u veterinara a nie tliachat na fore. Co si myslis, kto ti tu pomoze?
Toto nie je veterinarna poradna. My sme laici a kazdy ti moze dat akurat tak tip alebo radu.
Ale zjavne aj to je k nicomu, lebo ti tu kazdy radil veterinara a ty si este doma....

Nerozumiem, ako ti tvoji rodicia mohli dovolit psa, ak ho odmietaju financovat. :vykricnik: :vykricnik:
To nie je len o zradle a 5-tich hrackach... :nie:
Clovek musi pocitat s tym, ze sa psovi moze nieco prihodit a liecenie moze stat aj desatisice!

Ja by som urobila vsetko mozne aj nemozne, aby moj pes mohol byt lieceny. za kazdu cenu.
Peniaze pre mna nie su ziadna vyhovorka, ked ide o zdravie bytosti, ktoru milujem.

Vzdy je nejaka moznost (pozicat si, brigadovat, splatit liecbu na splatky....)
A kazda moznost je vzdy lepsia ako niest nasledky za nezodpovedne liecenie psa a s tym spojenu jeho pripradnu smrt, alebo trvale nasledky :vykricnik:

Prepac majka, nechcem ta poucovat, sama musis vediet, co je pre teba a tvojho psa najlepsie a je to tvoje rozhodnutie, ale jednoducho - nahneval ma tvoj pristup.
takym ludom ako ty psik do ruky nepatri. To je nie hracka , ale zivy tvor, ktori citi.
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Vykĺbená noha

Poslaťod kikula22 » Sob 03.05.2008 10:07

Psa ti tu myka a trha a ty hovoris ze to moze byt len tak :otaznik: :otaznik: :vykricnik:

Ako prepac keby si ty mala v buducnosti deti, a zacalo by ich divne vykrucat a zacali by krivat. A ty si povies ze , coze ved to moze byt len tak :vykricnik: Tak vies kde skoncis?? Takyto pristup je uplne nezodpovedny. :ach:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Vykĺbená noha

Poslaťod Amaguk » Sob 03.05.2008 10:21

presne ako napisala Jannka!
Tvoj postoj a tvoje reakcie ma velmi zarazili. Chovas sa nezodpovedne a myslim, zeby si si v prvom rade mala uvedomit, ze mas doma ziveho tvora a nie vec na hranie a zamysliet nad tym, preco vlastne mas psa a co pre teba znamena :vykricnik:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Vykĺbená noha

Poslaťod maggie » Ned 04.05.2008 10:08

ja len dufam,ze si z nas niekto robi dobry den...lebo ked to mysli vazne,tak by som jej tych psvo dala odobrat!!!!podla fotiek mas tusim styroch psov a nie si schopna ani tomu jedinemu zabezpecit veterinarnu starostlivost???jeden ma zapal predkozky,druhy vraj vyklbenu nohu...ale k veterinarovi nieje ani cas,ani chut a ani peniaze...fakt dufam,ze zartujes...
maggie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 243
Bydlisko: bratislava

Re: Vykĺbená noha

Poslaťod meraja » Ned 04.05.2008 18:30

uz som napisala ze zajtra idem ku kamoskinej mamke a ta je vetka.uvidime....
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Vykĺbená noha

Poslaťod NemesiS » Sob 10.05.2008 20:26

no čo, bola si u vetky?
ako to dopadlo?
a bol by som rád, aby si už neklamala.
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: Vykĺbená noha

Poslaťod meraja » Ned 11.05.2008 15:20

Ale jasné bola som.Teraz mi asi veriť nebudete,ale vetka prehovorila moju mamu aby mu to dala napraviť.
Takže IKY je už v poho.Vážne!
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Vykĺbená noha

Poslaťod Jannka » Ned 11.05.2008 17:42

No vidis! Tak super!!!! :jop:
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Vykĺbená noha

Poslaťod meraja » Ned 11.05.2008 18:22

Aj ja som taká happy :jupi: Dúfam,že už bude v pohodke.
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Vykĺbená noha

Poslaťod Skorica » Str 09.07.2008 19:32

Ahojte,
Mame doma malu 4 mesacnu yorkshirku. Stali sme na prechode, chvilu si hryzla voditko a potom vyskocila smerom ku mne a nejak zle dopadla, zacala strasne knucat a kriva na jednu labku. Uz sme volali veterinarovi, zajtra sa ide na rontgen. Ak by to mala nahodou zlomene, nevie mi niekto poradit ako priblizne dlho by sa jej to hojilo? Nema niekto podobne skusenosti?
Dakujem :plac:
Skorica
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Vyklbenie bedroveho klbu

Poslaťod bircof » Ned 17.07.2011 1:31

Vo stvrtok sa Jack (1rok) a Black (14rokov) spolu hrali dopoludnia, Jack nestastne na Blacka vyskocil a tomu sa vyklbil bedrovy klb na zadnej lavej nohe. Po 2 hodinach, ked vyzeralo, ze to nerozchodi sme isli veterinarovi, dostal injekciu proti bolesti a bolo mu urobene zakladne vysetrenie. V piatok sme boli na RTG, kde sa potvrdilo, ze ma nohu v bedrvom kble vyklbenu, veterinar mu ju napravil a dal do vonkajsej dlahy /alebo take nieco/, sobotu podvecer sme si vsimli, ze ma nohu dost opuchnutu, tak sme volali veterinarovi a povedal, ze mame dlahu odstranit, ze je prilis zafixovana. Black dostava teraz tabletky od bolesti, ale vidim, ze je v strese, stale sa trasie... Poradte prosim nejaku dobru kliniku alebo nemocnicu na zapadnom slovensku /okolie TN - TT, BA, pripadne Zlin, Brno/ a popripade aj ak mate kontakt. Peniaze nehraju ulohu (to podotykam preto, lebo ked som hladal tu na fore, tak ma absolutne zarazili prispevky, ze nedame peniaze na opreaciu a podobne bezcitnosti), hlavne nech pre neho mozeme spravit maximum... Obaja su krizenci... Black ma aj problemy so srdieckom, ale liekmi je tento problem stabilizovany...

PS: nejake krmivo, vitaminy, alebo nejake mineraly na hojenie pripradne nejake dalsie dobre rady ako mu pomoct.

Dakujem velmi pekne za kazdu pomoc...
bircof
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Vyklbenie bedroveho klbu

Poslaťod bircof » Ned 17.07.2011 1:43

este aby som to doplnil, nejde o nasledok dysplazie, klbova jamka, aj hlavica maju vhladom k veku pozadovany tvar... veterinar v piatok povedal, ze ak sa to neda dokopy tou dlahou, tak bud len nohu amputovat, alebo operovat, ale to bolo na nom vidiet, ze do toho sa kvoli veku nechce pustat...tak aj preto by som rad odporucanie na nejaku super kliniku, nechcem ho pripravit o nozicku :plac: :plac: :plac:
bircof
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Vyklbenie bedroveho klbu

Poslaťod pigie » Ned 17.07.2011 5:10

Ja zo svojich skusenosti odporucam Brno - ci uz veterinu v ramci arealu VFU alebo kliniku Jaggy. V TT je tiez klinika na zavarskej, kam by som sla v pripade takehoto problemu. Nikam inam na SR by som sa ist neodvazila s takymto urazom, hlavne zapadne slovensko teda.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Vyklbenie bedroveho klbu

Poslaťod vavrena » Ned 17.07.2011 7:41

A v ktorom meste by si bol u veta? Tiež by som rovno do TT šla, toto je sakra vážny úraz :ua:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

PredchádzajúciĎalší

Späť na Úrazy