Štekot počas vystúpenia

Sem píšte o športe Dogdancing.

Re: Štekot počas vystúpenia

Poslaťod wer » Str 14.12.2016 9:18

pigie, tak hocaky vzruch, dosad si tam cokolvek... :heh:
podla mna si to psy neuvedomuju, to je take mimovolne a asi v tom zohrava ulohu aj genetika, ktozvie. :nwm:
moj pes napr je v podstate stekavy, ale v beznom zivote nesteka skoro vobec - ani za plotom. pri cviceni mal ale tendencie vzdy vydavat pazvuky :lol: a to sa neda odburat... resp bolo to neuspesne. a teda na obranach ja potrebujem stekaveho psa, len aby sa to na poslusnosti neprejavovalo a na obranach v neziaducich chvilach tiez nie :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Štekot počas vystúpenia

Poslaťod moschino » Str 14.12.2016 9:20

to po takom tichom psovi hneď toto si dostala :haha: to muselo byť pre teba ťažké si zvykať :lol:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Štekot počas vystúpenia

Poslaťod pigie » Str 14.12.2016 10:15

Ano... Akoze vacsi rozdiel uz neexistuje. Naozaj neexistuje. Som mala oba extremy :heh:
A ano, pri vzruchu si to podla mna naozaj psi neuvedomuju. Ved hovorim, ze to ako dychanie. Ved ja nezabudnem na to, jak Fry vtedy tu jacal, ked som dosla domov, stal pri dverach na terasu, hlava vyvratena dohora a jacal tak, ze nevedel, ze sme dosli. Normalne prepocul aj prichod auta, aj otvaranie dveri, vsetko. Ale vtedy si to spojil spravne :joint: Tie 2 presne slahy fakt nelutujem :angel: Ale presne preto, ze vtedy nerobil nic, len jacal a ine zjavne nepocul ani nevidel, lebo kukal dohora. Jediny raz, kedy si jacanie spojil s mojim DOST :haha: A zafungovalo na dost dlhu dobu :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Štekot počas vystúpenia

Poslaťod moschino » Str 14.12.2016 10:26

:haha: :haha: no dobre, pri ňom je Fr fakt tichý pes
iank taká dobre načasovaná šleha poriadna v aute zafungovala aj mne na 3 týždne :angel:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Štekot počas vystúpenia

Poslaťod pigie » Str 14.12.2016 10:31

Ale zase, uz nie je taky ako ked dosiel, to bolo o hubu, mna bolela z toho hlava normalne a seriozne a to mna NIKDY hlava nebolieva. Male dieta nam tak nenarusilo spanok jak on, ani cez den, ani v noci ticho :heh: Teraz je to uz asi taky normal stekavejsi sice je, ale asi ako kazdy druhy pes, ale teda ja idem po nom ako furia, ked steka, inak by sa fakt nedalo pre nas s nim existovat. Aj ked pre mna bude normal uz navzdy len tichy pes :heh: Ale aj to fundlie stekanie je proste ine, tie hlbsie tony sa pocuvaju ovela lepsie ako tieto vysoke :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Štekot počas vystúpenia

Poslaťod moschino » Str 21.12.2016 7:50

pokusy o kňučanie pri panáčik - postaviť na zadné - panáčik. Snažila som sa zaraziť zakňučanie a... neviem, toto zarazenie asi ni eje bohvie čo pri takom citlivom psovi... Asi 3 - 4x som ho zahriakla a nechala zaľahnúť a stále neochotnejšie išiel do postavenia na zadných :ua: dokonca keď si myslel, že urobil niečo zlé (neviem teda, či si to spojil s tým kňučaním :nwm: ), ale urobil panáčika a miesto do postavenia na zadné zaľahol (s výrazom bitého psa), ako keby čakal, že ho zahriaknem a zaľahnem ja :ua:
ostatné cviky v pohode, ale toto :nwm: možno to prestanem úplne trénovať a bude po probléme. Zas to tak potrebné nie je. Nechcem si uňho pokaziť ten prejav, čo má pri trénovaní, lebo budem mať toho na nápravu ďaleko viac ako teraz nejaké zakňučanie pri postavení sa na zadné :ua: :nwm:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Štekot počas vystúpenia

Poslaťod vavrena » Str 21.12.2016 9:35

U teba toto zarazenie fungovať nebude, lebo pri pazvukoch to pes ťažko rozlíši, za čo je to "nie." Daj do kludu troška, povedz ticho, zopakuj cvik s pamlskom pri hube, za ticho odmeň. Ak ti kňučí vyslovene len pri tomto cviku, na najbližšiu súťaž to vynechaj, a trénuj to len vtedy, keď nebude taký naspeedovaný.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Štekot počas vystúpenia

Poslaťod wer » Str 21.12.2016 9:48

No, ono prave islo o to, ze ho nemas zahriakavat... Tym ho utlmujes (a znechucujes). Preto som ti povedala, ze sa mas otocit a nevenovat mu pozornost - tym psa neutlmis, prave naopak... Mas to prerusit inak ako zahriaknutim a to lahni nema prist po povele "panacik" a "nie" na spravnu polohu. :pac: :heh: Vsak si mu to vytvorila, ty ho ucis lihat na novy povel :heh: Ved sa na to pozri z pohladu a logiky psa.
Musis medzi cvikom a ukludnenim do lahu dat viac ako 3 sekundy (ako sa vytvara spojitost podmieneny/nepodmieneny podnet...?).
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Štekot počas vystúpenia

Poslaťod moschino » Str 21.12.2016 10:12

len keď mu dám tie 3 sek medzi cvikom (keď kňučí) a zaľahnutím, tak si aj pokňučí, aj dokňučí, kým ho dám do ľahu. To mi bude na prd. On sa nepretočí teraz, že začne kňučať pri tom cviku a kňučí ďalej pri všetkých, on kňučí len pri tom jednom jedinom. zatiaľ. a dúfam ich ani viac nebude :prd:
ak mu dám cvik, pri ktorom kňučí a dám mu hneď potom hociaký iný, tam už je ticho a robí ako má a ak potom dám zas ten cvik, tak zas začne kňučať :prd: ale kňučí len počas trvania toho jedného jediného cviku

zisťujem, že on sa nejako ukľudniť nepotrebuje, lebo on je kľudný už hociakým iným povelom a už hociaký iný robí pekne
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Štekot počas vystúpenia

Poslaťod wer » Str 21.12.2016 10:59

Tym, ze to prerusis. Neodmenis. Ale nezahriakujes.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Predchádzajúci

Späť na Dogdancing