Dynamika psa pri cvičení

Sem píšte o športe Dogdancing.

Re: Dynamika psa pri cvičení

Poslaťod DeNnY » Pia 03.12.2010 16:34

tusim sa inspirujem aj ja :smile:
DeNnY
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 798
Bydlisko: Lučenec

Re: Dynamika psa pri cvičení

Poslaťod moschino » Pia 03.12.2010 17:28

Neviem, či sa nemýlim a či to sem patrí, ale nedá sa zvýšiť sústredenosť a koncentrácia psa interaktívnymi hračkami? :otaznik:
Sú vraj určené na to, aby pes začal viac používať mozog a premýšľať a vraj upevňujú vzťah medzi psom a jeho pánom. Tým by sa dala sústredenosť teoreticky možno zvýšiť, nie?
Ja plánujem jednu interaktívnu hračku kúpiť k Vianociam a som zvedavá, či začne viac hýbať mozgom :lol:


http://baxyhoweb.webnode.sk

Obrázok
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Dynamika psa pri cvičení

Poslaťod DeNnY » Pia 03.12.2010 17:52

moschino: nie je to nahodou na sposob klikera??.
DeNnY
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 798
Bydlisko: Lučenec

Re: Dynamika psa pri cvičení

Poslaťod ZdenulkaM » Pia 03.12.2010 17:53

moschino my mame taku doma :no: ta hracka vydava zvuky zvierat a maly sa jej boji takze :ua:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Dynamika psa pri cvičení

Poslaťod moschino » Pia 03.12.2010 18:38

tie hracky su rozne. Niektore su v tvare lopticiek, z ktorych vypadavaju odmeny. Potom su rozne velke plysove hracky, ktore maju v sebe ukryte male piskacie plysaky alebo ine zalozene na niecom podobnom. A potom su zlozitejsie, vacsinou ploche dosky, ktore maju v sebe ukryte odmeny a psik ich musi najst (otvaranim policok, posuvanim policok alebo figurok, otacanim casti dosky a pod.). Tie lopticky su cenovo najnizsie, tie posledne zase najvyssie (od 30 do cca 50e). My mame zatial taku lopticku (mam o nej pisane na nasej stranke, ale neviem pridat link, lebo toto pisem na mobile). Ale taku zlozitejsiu hru planujem kupit, uz mam aj vybranu ktoru
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Dynamika psa pri cvičení

Poslaťod DeNnY » Pia 03.12.2010 18:51

okej checkujem stranku.. :lol:
DeNnY
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 798
Bydlisko: Lučenec

Re: Dynamika psa pri cvičení

Poslaťod zeane » Sob 04.12.2010 12:20

:angel: môj - trochu kacírsky názor - je, že interaktívne hračky, pokiaľ nezapájajú aj pána, síce učia psa rozmýšľať, ale nejako nemajú prečo zlepšovať vzájomný vzťah. Najlepšia interaktívna hračka u nás sú farebné mištičky z Ikea, kliker a pamlsky v kombinácii. :lol:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Dynamika psa pri cvičení

Poslaťod tera » Ned 05.12.2010 12:02

zeane píše::angel: môj - trochu kacírsky názor - je, že interaktívne hračky, pokiaľ nezapájajú aj pána, síce učia psa rozmýšľať, ale nejako nemajú prečo zlepšovať vzájomný vzťah. Najlepšia interaktívna hračka u nás sú farebné mištičky z Ikea, kliker a pamlsky v kombinácii. :lol:

aj u nás :heh:
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: Dynamika psa pri cvičení

Poslaťod DeNnY » Ned 05.12.2010 13:04

zeane píše::angel: môj - trochu kacírsky názor - je, že interaktívne hračky, pokiaľ nezapájajú aj pána, síce učia psa rozmýšľať, ale nejako nemajú prečo zlepšovať vzájomný vzťah. Najlepšia interaktívna hračka u nás sú farebné mištičky z Ikea, kliker a pamlsky v kombinácii. :lol:


ale zase kym je hafanek sam tak si myslim ze je to super..zabavi ho to potom si lahne a potom pride majitel.. :yes:
DeNnY
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 798
Bydlisko: Lučenec

Re: Dynamika psa pri cvičení

Poslaťod Catqa » Ned 02.01.2011 17:19

Dobre, tak som sa rozhodla to riesit.
Neplanujem sa dogdancingu venovat na takej urovni ako vacsina z vas, ale ako vas tak sledujem, chytila som strasnu chut dostat sa aspon na uroven kratuckej choreografie. A tu zacina moj problem.
Vzdy, ked zacnem nejakym trikom, pes sa mi tak rozblazni, ze nic nerobi dosledne, vsetko je zbrkle, nervozne. Potom sa zadiva, potom sa vrati spat do tranzu, cvik nesplni poriadne.
Napriklad take jednoduche obiehanie okolo mna. V klude jej posunkom ukazem, co od nej chcem, ona sa celou silou rozbehne, kusne mi do ruky, zacne na mna skakat, v polke obehnutia sa vrati, znova ma kusne do ruky, pripadne zacne stekat. Pritom doma, v klude, bez akehoklovek vzruchu ho vie vykonat spravne...aj ked je to horsie, ako to byvavalo.
To iste so slalomom pomedzi nohy. Viem, ze ten trik ovlada perfektne, casto ho na prechadzkach len tak precvicujeme. Vyslem ju cez prvu nohu a mozem kracat celkom dlho a celkom pravidelne a ona maka. Nakonci jej hodim lopticku- pes stastny, ja stastna. Lenze zasa evidujem zhorsenie, kedy urobi vlastne to iste, co pri obiehani. V polke sa zastavi, kusne ma, zacne skackat, jednoducho nevie, co by najskor urobila. Bavi ju to, tesi sa, len si to ventiluje nespravnym ventilom.
Co v takomto pripade? :ua: Chcem ju naucit sa uplne sustredit bez ohladu na to, ci po okoli prejde pes, ci drzim alebo nedrzim pamlsok, ci je vonku alebo doma. Jednoducho potlacit jej zbrklost (ktoru bud zdedila po mne, alebo sme sa proste nasli dve zbrkle :pac: )
Catqa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1272
Bydlisko: Trenčín, Bratislava

Re: Dynamika psa pri cvičení

Poslaťod Wickyy & Classy » Ned 02.01.2011 17:57

ja vždy pred tréningom hádžem aporty, aby sa fyzicky trochu skludnila. Potom, keď na nej vidím, že je rozumnejšia, ale ešte stále plná energie, tak jej dávam ľahučké prvky, také kondičné ako obiehania, otočky a skoky a keď už sa celkom sústredí tak ideme na vysielačky a podobne.
Na tvojom mieste by som začala čo raz menej používať ukazovanie. Ja ukazovanie používam iba na zrýchlenie, pretože aj mne psica chňape po prstoch.
Možno by tiež nebolo na škodu skúsiť si čupnúť a sledovať, čo to spraví. Či ti psica bude ešte viac skákať alebo sa to uzemní.
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Dynamika psa pri cvičení

Poslaťod Catqa » Ned 02.01.2011 18:54

ja vždy pred tréningom hádžem aporty, aby sa fyzicky trochu skludnila. Potom, keď na nej vidím, že je rozumnejšia, ale ešte stále plná energie, tak jej dávam ľahučké prvky, také kondičné ako obiehania, otočky a skoky a keď už sa celkom sústredí tak ideme na vysielačky a podobne.


Ja tiez. A ked prejdem na otocky alebo obiehanie, stale je besna. Nemyslim, ze by to bolo z mala pohybu, lebo je jedno, ci je to po prebudeni, po venceni alebo po aportovani. Ju to proste dostava do tranzu. Prestane sa sustredit, ja stracam nervy, znervozniem a sme docvicili.

Na tvojom mieste by som začala čo raz menej používať ukazovanie. Ja ukazovanie používam iba na zrýchlenie, pretože aj mne psica chňape po prstoch.


Cize slovne povely? Aj k tomu som sa chcela dostat, ale neviem si to realne predstavit. Kedze som vzdy viac-menej ukazovala a slovne povely skoro vobec nepouzivala, ako sa preorientovat?

Možno by tiež nebolo na škodu skúsiť si čupnúť a sledovať, čo to spraví. Či ti psica bude ešte viac skákať alebo sa to uzemní.


Ako kedy. Niekedy sa zbada, pride ku mne a ukludni sa, niekedy zacne skackat. Ale spacifikovat si ju uz ako-tak viem.
Catqa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1272
Bydlisko: Trenčín, Bratislava

Re: Dynamika psa pri cvičení

Poslaťod Wickyy & Classy » Ned 02.01.2011 19:08

mala som na mysli ukazovanie rukou. Nemusíš prejsť iba na slovné povely, môžeš si vymyslieť nejaký pohyb tela napríklad. Ide len o to, aby nemala šancu udkusnúť ti ruku :lol: . Neviem, ja som napríklad zo začiatku používala nohu...na ktorú nohu som preniesla váhu, tak do tej strany sa o točila a potom to prišlo samo, kedy spravila otočku sama. U otočiek do jednej strany mi vždy robí flipi a do druhej nie. Viem, že mi za to strhnú body pri skúšach , ale takéto veci neriešim, som rada, že ju to baví a páči sa mi to oveľa viac ako nejaká suchá otočka :jazyk: :hi: .
Posunky nemusíš úplne odbúrať, len ich proste zminimalizovať, aby nemala takúto tendenciu :smile:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Dynamika psa pri cvičení

Poslaťod Catqa » Uto 18.01.2011 17:03

Vraciam sa k teme, hlasim pokrok :jop:
Po ciastocnom vybehani za loptickou sme postupne presli na slalom pomedzi nohy, obiehanie mna aj predmetov, staticke triky (sadni, packu), ktore nam vonku robili zvlast problem, nie a nie sa ukludnit, az sme sa dostali k otockam, dokonca k cuvaniu a chodeniu na mojich nohach (co povazujem za ozaj uspech- novy cvik a celkom narocny na sustredenie). Bez stekania (aj ked obcas sa nam utrusil nejaky stek :hi: ), bez nervacenia, skakania, kusania...dokonca aj s pomocou lopticky, pri ktorej je ozaj vo vytrzeni.
Som na nu taka pysna, snad to pojde len vpred :jop:
Catqa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1272
Bydlisko: Trenčín, Bratislava

Re: Dynamika psa pri cvičení

Poslaťod tera » Pia 18.03.2011 14:42

opäť sa vraciam k téme, Toby je v poslednom čase divný, zo 2x (dosť časovo ďaleko od seba) sa stalo, že pri slalome pomedzi nohy strašne zakvičal a zľakol sa-povedala by som, že až ušiel...nič som mu nespravila, vyzeralo to, ako reakcia nejakého kopaného/týraného psa :nwm: tak sme začali od začiatku naklikávať všetko, po čase sa to zlepšilo, ale vôbec nechce prísť spredu pomedzi nohy, nechápem :ua: a zase nerozumiem prečo, keď som sklonená, mám hlavu bližšie k nemu, tak ide rýchlejšie-ako keby sa nikdy nič nestalo
ostatné až taký problém nerobí :ua: ale stále je to pomalé, nijaké...začínam ho namotávať na "šušu" jeho hračku na preťahovanie....vnútri a záhrade zatiaľ úspešne, prvé pokusy vonku boli strašné, všetci na mňa pozerajú ako na blba keď piším, smejem sa, kikiríkam :lol:
v poslednom čase som si všimla, že mu pomáha vysoký tón hlasu, pokrútieva chvostíkom ale preliezačky popod nohy, cúvanie okolo (to mal veľmi rád)- sa mu zhnusilo
najlepšie by asi bolo, keby slalom necháme aspoň na mesiac úplne na pokoji a potom sa k nemu vrátime, možno s naučením odznovu :ach: či nie?
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dogdancing