Switch to full style
Sem píšte všetko ohľadne útulkov.
Odoslať odpoveď

Šok z prístupu Slobody zvierat

Sob 19.06.2010 18:16

Našli sme zanedbaného, zablšeného, hladného a smädného psa, ako sa beznádejne tackal medzi rútiacimi sa autami. Okamžite sme ho odchytili s tým, že ho doma ostrihám od panciera tvrdej, špinavej a splstenej srsti, kvôli ktorej sa tak zle pohyboval. Že mu dám jesť, piť, suchý nocľah a na druhý deň ho odvezieme do útulku Ba. Ošetrili sme ho, odblšili, ostrihali 5 cm zakrútené pazúry a odviezli do na Polianky, že sme našli psa atď atď.
Nerozhodné prispaté dievčatko sediace na recepcii, presvedčené o vlastnej dôležitosti nám bezcitne oznámilo, že ho nevezmú, lebo sú preplnení a že pes sa našiel 20 km od Ba, že nech ho odvezieme do kar.stanice. Takúto podpásovku od organizácie, na ktorú sa spolieham, že iba ona vie pomôcť úbohému psovi som vonkoncom nečakala! Každý vie, že v KS sa psi utrácajú, to som mohla rovno ísť k vetovi, aby ho utratil. Potom nech sú dôslední v každom prípade a nie, že raz zoberú psa, ktorého im suseda z Oľdze dovezie priamo po telefonickej dohode, a ja keď tiež im čestne poviem pravdu, tak ma vypoklonkujú. Ešte suseda ma upokojovala: "Neboj sa, vezmú ho, keď som ja volala, aby si ho prišli odchytiť, tak mi povedali, nech ho doveziem." Mohla som klamať a povedať, že pes sa túlal v Ba, no nie je to môj štýl.
Po otázke, či je riešenie, že teraz psa priviažem o stĺp vonku pred Slobodou a nechám im ho tam, prispaté dievčatko pokrčilo plecami. Preboha, to tam čo oni zamestnávajú? Žiadne konštruktívne riešenie, žiadna flexibilita!Načo je nám Sloboda zvierat, načo sa všade zviditeľňujú a hovoria o sebe, ako pomáhajú, keď prídem a odmietnu pomoc opustenému psovi? A ako výsmech do tváre pôsobil fakt, že okolo nás boli obrovské priestory, kde sa nachádzal len gauč, alebo stôl.
Tvrdila mi, že nemajú miesto. Načo majú vstupné priestory ako v Grandhoteli? Veď o to viac kotcov a priestoru pre zvieratá mohli mať. Celé toto fiasko ma utvrdilo v tom, že asi to bude pravda, čo sa o SZ hovorí. Nechcela som tomu veriť. Toto bola najhoršia reklama na nich, posteľnú bielizeň, plachty a finančnú podporu čo som mala so sebou, že im dám ako príspevok som odniesla domov, radšej ich venujem útulku, ktorý sa na nič nehrá a naozaj rieši problém a pomáha zvieratám. Takýto ignorantský a neschopný prístup som fakt nezažila a ešte dlho to budem stravovať.
Tak som dievčatku so slzami v očiach popriala pekný deň, aby sa jej darilo a odišli sme a hľadáme mu domov. Neexistuje NEDÁ SA. Je to vec chcenia a nechcenia. Ona tiež raz bude potrebovať pomoc, ale aby sa potom nečudovala, keď ostane v kaši, pretože zákony Univerza fungujú.

Re: Šok z prístupu Slobody zvierat

Sob 19.06.2010 18:50

Nitriansky útulok funguje tiež svojským spôsobom - bola som zarazená, ale som sa dočítala, že majú málo personálu a pod. Priniesla som granule, starý matrac - nemal to kto momentálne prebrať tak sme po telef.kontakte poprehadzovali veci cez bránu. Ja osobne nevidím do každodenného kolotoča takéhoto celku, tak nebudem súdiť. Každý rok im prispievam svojimi 2% daní. Nechcem sa tu chváliť :au: Tiež by som bola rada, keby viac komunikovali s okolím. Nie všetcia sme rovnakí a vyhadzujeme psov,privezujeme, proste týrame.. Ale chápem, že majú podľa mňa - rezervovanejší prístup.
Dúfam,že som sa nikoho nedotkla, je to len moje subjektívne vnímanie.
Ewa chcela som dobre, LEN si natrafila na nesprávneho človeka. A ešte dodám, že keď sme volali z Vrábel či môžme priniesť psíkov prostredníctvom mestskej polície nebol problém :poklona:

Re: Šok z prístupu Slobody zvierat

Sob 19.06.2010 18:51

oprava Ewa chcela si :hi:

Re: Šok z prístupu Slobody zvierat

Sob 19.06.2010 18:55

Offtopic: k Nitrianskemu - nepáči sa ich prístup susedné kotolne tvrdia, že ak sa tam nič 5 min. nehýbe, behajúmedzi zvieratami potkany veľké ako mačky a podobne. nepáči sa mi, že keď chceš psíka, musíš povedať aký veľký a oni ti ho prinesú k bráne, dnu sa nesmieš ísť pozrieť na ostatných...

a k samotnému problému. vieš že sa nečudujem? Sloboda zvierat má určite odchytených viac psov ako iné, menšie útulky a ľudia idú hlavne tam. majú plné stavy. za to malý útulok si miesto vždy nájde. skús pozrieť po alternatívach.

Re: Šok z prístupu Slobody zvierat

Sob 19.06.2010 19:04

[quote="Leiluska"]Offtopic: k Nitrianskemu - nepáči sa ich prístup susedné kotolne tvrdia, že ak sa tam nič 5 min. nehýbe, behajúmedzi zvieratami potkany veľké ako mačky a podobne. nepáči sa mi, že keď chceš psíka, musíš povedať aký veľký a oni ti ho prinesú k bráne, dnu sa nesmieš ísť pozrieť na ostatných...
No toto som už tiež čítala: o tom výbere :ua:

Re: Šok z prístupu Slobody zvierat

Sob 19.06.2010 22:16

Akože neviem, lebo naposledy (ešte keď mali na stránke k psom aj popisky), mali väčšinu ponuky psov, ktorí boli dovezení z mimoBA útulkov. Takže fakt zaujímave. A keď Ewa psa odnesie do mimo BA útulku, ktorý si našiel to miesto a nakoniec sa aj tak pes dostane do BA, pretože tam je väčšia šanca že si nájde domov? :pac:
Je to načisto hrúza, pretože ak teda majú plný stav, tak recepčná mala jednoducho pomôcť nájsť umiestnenie inde. Ak by si toho psa nemohli nechať tak ho čo vyhodia na ulicu? Alebo im ho fakt priviažu k tej bráne? :oo:

Re: Šok z prístupu Slobody zvierat

Ned 20.06.2010 15:01

niečo podobné, vlastne skoro navlas rovnaké som zažila cca. 3 roky dozadu, to ma akosi dostalo do reality :plac:

Re: Šok z prístupu Slobody zvierat

Pon 21.06.2010 17:04

No ja si myslim ze to je bohuzial aj o tom ze ak sa rozrastli, uz tam maju viac zamestnancov a nie len dobrovolnikov ktori do toho vkladaju svoje srdce a potom to tak dopada. Ja som sa v Slobode Zvierat stretla vybornym a ustretovym pristupom ale aj laxnym a neochotnym. Ked sa rozrasta akakolvek organizacia ci spolocnost, je coraz tazsie dohliadnut si na to, aby tam boli len ti spravni ludia. Ja by som v taokmto pripade napisala jednoznacne e-mail so staznostou.

Re: Šok z prístupu Slobody zvierat

Pon 21.06.2010 18:01

Darcia, v tom co pises, ze cim dalej, tym viac sa tam dostavaju ludia, co nedavaju do toho srdce a maju k tomu celemu ignorantsky pristup asi nieco pravdy bude. Ja sice nechcem priamo pisat, ale nepriamo s pozicie psickara, ktory stretava vonku niektorych umiestnenych psov. Ako priklad mne osobne pride absoltune nezodpovedne ak umiestnia asi rocneho bradaca mladeho, nevybureneho u starej pani, ktora ledva chodi, ktora ho pri svojom sposobe zivota a pristupe nebude moct u nas na sidlisku odopnut z voditka. Ale to najhorsie (neprajem im to samozrejme, pani poznam uz daky rok, je velmi sympaticka) je to, ze ten pes ako som dnes bola svedkom trocha potiahne, pani skonci na zemi a pes moze skoncit kludne v sarvatke s hocakym inym psom - velmi jednoducho moze ublizit nielen sebe, ale aj druhym...
Minule som sa bavila s babou co ma adoptovanu fenecku, ma sa u nej velmi dobre. Ale sama vravela, ze bola prekvapena pristupom, akym jej ju dali. Na nic sa nepytali, co s feneckou planuje, myslim, ze asi ani ziadna zmluva, proste dali jej ju celi radi, ze sa zbavili psa. Iba o mesiac jej vraj zavolali iba akoby z povinnosti, ci ma este stale fenku u seba a tym to haslo. No a sterilizaciu takisto neriesili, ked sme sa dostali k tejto teme. Aj ked baba urcite neplanuje na nej ziadne mnozenie, ale pre niekoho nezodpovedneho by to nebol ziadny problem...

Re: Šok z prístupu Slobody zvierat

Pon 21.06.2010 18:37

Na nic sa nepytali, co s feneckou planuje, myslim, ze asi ani ziadna zmluva, proste dali jej ju celi radi, ze sa zbavili psa.

no mne to príde, že tiež to už často robia len preto, aby mali dobré štatistiky umiestnenia :ach:

Re: Šok z prístupu Slobody zvierat

Pon 21.06.2010 18:39

Pravda baby...je to smutne no :ach:
Ja som v zmluve od PvN mala nariadenu sterilizaciu, okrem toho, ze sa fest zaujimali kde a ako bude krpata zit a verim tomu, ze by ju nedali len tak niekomu

Re: Šok z prístupu Slobody zvierat

Pon 21.06.2010 22:33

Tiež som stretla toho bradáčika, krásny je, ona mala doteraz tiež bradáča tak jej ho možno dali aj preto :nwm: mne sa zdal kludný, ale to môže byť len prvý dojem, kým sa trošku oťuká.

Re: Šok z prístupu Slobody zvierat

Uto 22.06.2010 17:53

Amy, s fenkami je podla mna v poho, ale so psami akosi to bude problem podla mna :ua:

Re: Šok z prístupu Slobody zvierat

Uto 22.06.2010 18:40

Jasné, to ma nenapadlo. Inak pani ešte aj zle počuje sa mi zdá, mali jej dať nejakého kludasa staršieho.

Re: Šok z prístupu Slobody zvierat

Uto 22.06.2010 22:26

Offtopic: S NR je to komplikovane,osobne poznam p. Kubickovu a mozem potvrdit,ze do toho dava cele svoje srdce (teraz prevlaka zo sebou vsade vtacence ktore vypadli z hniezda a kazdu chvilu ich krmi :yes: )-na druhej strane citit z jej pristupu,velku nedoveru voci ludom,ked nikto nie je schopni sa (na slovensku) dobre postarat o psiska - holt treba brat do uvahy,ze to vyplyva z jej dlhorocnych skusenosti ktore u nej sposobili negativisticke ladenie. Aj ja som na utulok pocula vselico zle,hlavne ohladne odchodu psov do rakuska,ale som presvecena,ze Nitra kona v sulade so svojim svedomim a jednoznacnym dobrym umyslom voci psom...Su traja a psov hadam uz aj 300,plus macky a ine zvery,po praci letia tam a odchadzaju z utulku az po polnoci (ako aj sama povedala,bez dovoleniek,bez jedineho volneho dna)...zastihnutelni su vzdy okolo piatej :yes:
Odoslať odpoveď