Šok z prístupu Slobody zvierat

Sem píšte všetko ohľadne útulkov.

Re: Šok z prístupu Slobody zvierat

Poslaťod marka285 » Sob 08.01.2011 19:03

Zdravim,k tomu pristupu bratislavskeho utulku asi tolko ze poznam tam tych ludi a aj stav zvierat a mozem povedat ze nikto ci uz zo zamestnancov alebo brigadnikov nie je taky ze by mu na zvieratach nezalezalo a ani sa na nic nehraju,ale naozaj maju plne stavy. A tiez je pravda ze ked sa psik odnesie do daneho okresu kde bol najdeny je vacsia pravdepodobnost ze si ho tam najde povodny majitel ako ked ho ludia odvezu inde..A na otazku ze co s nim mali urobit keby ho naozaj nemali kam dat tak asi to ze by ho odviezli do daneho okresu kde bol najdeny.
marka285
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Šok z prístupu Slobody zvierat

Poslaťod luciiik » Pia 05.08.2011 13:52

NA VLASTNÉ OČI, na vlastné uši...

V posledných dňoch sme na našu adresu dostali množstvo ohlasov, podnetov ale aj kritiky a reakcií na rôzne udalosti. Jednou z mediálne prepieraných káuz bola Kauza „strateného buldoga“. Ak sa o celom prípade chcete dozvedieť viac faktov, pozrite si prosím klik Fakty o kauze buldog.

Ak Vás zaujímajú viac konkrétne fakty o jednotlivých prípadoch a zaujíma Vás naša činnosť budeme radi, ak nás navštívite.

Aj preto sme v dňoch 10 -14. augusta pre Vás v našich útulkoch pripravili Dni otvorených dverí pod názvom NA VLASTNÉ OČI, na vlastné uši... Budeme veľmi radi, ak nám Vašu návštevu vopred oznámite a prídete sa osobne presvedčiť ako pracujeme.


Príďte sa presvedčiť

* ako útulok pracuje
* v akých podmienkach žijú naše zvieratá
* ako vyzerá adopcia zvieratka u nás a ako do zahraničia
* ako vedieme evidenciu našich zvierat, kto sú ľudia zo Slobody zvierat a akým aktivitám sa venujeme
* ako sa naozaj stali prípady zverejnené v médiách...


V dňoch 10.-12.augusta od 12.00-18.00 a 13.-14.augusta od 9.00-18.00 sme tu pre Vás! Radi odpovieme na Vaše otázky.
Vitajte! Vaša Sloboda zvierat


Tak ako to povedat. Moja osobna skusenost s utulkami Slobody zvierat nula bodov. :ua: Zacala ked sa mi dostala do ruk jazvecicka, 8 rocna, ktorej pani museli dat do ustavu, nebola schopna sa postarat o seba a vobec nie o psika. Sloboda zbierat ma ani nepustila za branu, jedna pani na mna hned vystekla, ze oni takych starych psov neberu... :plac: No koment. Nestihla som nejako argumentovat ani nic...
Dalsie skusenosti boli na tom istom principe. Raz som si dopredu zavolala, jedna baba vyhodila psa na ulicu pretoze jej ho doniesol exfrajer ako ospravedlnenie a ona ho nechcela. Zavolala som im, spytali sa ake je to plemeno, vyzeral ako nejaky stavac, ked som prisla tak mi povedali ze to nie je stavac a ze nemaju miesto.....
:hmm: A po tejto skusenosti som sa uz rovno pytala vsetkych a vsade ci si nechcu vziat psika, pripadne som kontaktovala mensie utulky.
Jedine co ma mrzi su vsetky tie peniaze, ktore dotuju Slobodu Zvierat. Pretoze inym utulkom by sa hodili ovela viac a skutocne by sme si mohli byt isti, ze skoncili pod tym ucelom, na aky boli posielane. Nedaleko NR je napriklad jedna pani, na FB je registrovana ako Stanica Nadej.
http://www.facebook.com/#!/profile.php? ... 0381327824 Tomu vravim clovek s velkym "C". A pritom dotacie takmer nulove. :ua:
Na FB v skupine Sloboda zvierat som si uz precitala tolko negativ ze az, od skutocnych ludi, nie vymyslene zmedializovane clanky z Noveho Casu... A zaujimave je, ze ked tam niekto hodi pozitivnu skusenost, tak je to nejaký anonymny nick s poctom priatelov do 10....

A tento den otvorenych dveri? Co nam chcu dokazat? Aby sme nase percenta dani preboha len nedali niekomu inemu? Alebo si tam prizvu vsetky televizie? Pretoze medializacia je asi jedine co chcu. Keby sa tak radsej zviditelnovali skutkami, nie len peticiami a sotmi v telkach... Zaujimave je ze sa mame vopred nahlasit. :pac: To ma dojalo asi najviac...
Tolko by som toho este chcela napisat, ale nechcem to tu zbytocne "spamovat" mojimi uvahami. Taktiez klobuk dole pred dobrovolnikmi, ktori mozno ani nevedia, co sa v uzadi tejto "slobody zvierat" skryva. Som im vdacna v mene havkacov za kazde pohladenie, vychadzku a za kazdu jednu granulku ktoru tam priniesli. :poklona:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Šok z prístupu Slobody zvierat

Poslaťod Ladynka » Pia 05.08.2011 18:57

Ahojte, ja osobnú skúsenosť nemám so slobodou zvierat a vlastne ani nie s veľa útulkami. Poznám osobne len DO Zbyňov a Žilinský útulok v Mojšovej Lúčke, ktorého som členom ako dobrovoľník. A môžem Vám odprisahať, že v týchto dvoch organizáciách sa robí všetko, čo sa dá aby sa pomohlo psíkom. Často aj na úkor našich síl, ale robíme to radi a ten pocit, ktorý máme, keď sa darí umiestňovať psíkov je neopísateľný. Je nám trošku smutno, že psík od nás odchádza, no sme zároveň šťastní, že našiel nový domov a o to predsa ide. Možno máte pravdu, že je iný prístup ľudí, ktorí to robia dobrovoľne vo svojom voľnom čase, pretože dobrovoľníci to robia nezištne pretože to tak cítia ... No verím, že sa nájdu aj ľudia, ktorí sú zamestnaní v útulkoch a cítia to rovnako.
V poslednej dobe čítam veľa článkov o tom, aké čachre robí Sloboda zvierat a iné organizácie a je mi z toho naozaj zle, lebo takto robia zlé meno aj tým, ktorí sa naozaj snažia pomáhať a ľudia, bez ktorých by útulky neprežili, prestávajú veriť útulkom... :plac:
Ladynka
Šteniatko
 
Príspevky: 73

Re: Šok z prístupu Slobody zvierat

Poslaťod hruska » Sob 06.08.2011 19:44

Ladynka, nechcem rypat, ale pocula som, ze tiez nevezmete psa "len tak", jedine cez MP. Mozes potvrdit/vyvratit?
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Šok z prístupu Slobody zvierat

Poslaťod Darcia » Ned 07.08.2011 14:44

Ja osobne Slobodu Zvierat rozhodne nechcem obhajovať, ale k tomu že robia deň otvorených dverí. Ľuďom je ťažko vyhovieť. Keď sa nejaký útulok či KS kritizuje a neurobia deň otvorených dverí, každý hnď tvrdí že určite majú čo skrývať a podporuje to ich domnienky. Keď teraz ako reakciu spravili deň otvorených dverí, zase je len zle, lebo im ide čisto o medializáciu určite. Ak sa tam dejú nejaké nekalé praktiky, je určite dôležité o tom hovoriť a zverejniť to a zastaviť to, ale toto mi už zase príde ako kritizovanie za každú cenu.
Wherever you go, there you are.
Darcia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1105

Re: Šok z prístupu Slobody zvierat

Poslaťod luciiik » Ned 07.08.2011 15:15

Darcia a preco by som nemohla prist do utulku kedykolvek? Ja som poukazovala len na to. :nwm: Do inych utulkov ked prinesies nieco, alebo len tak prides pozriet havkacov, tak tam mozes ist kedykolvek. Do SZ sa treba hlasit? Nech mi to teda niekto kompetentny vysvetli ze preco. Pretoze zatial som za pozadovanie argumentov dostavala len same negativne odpovede ze o co mi ide a podobne. :no:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Šok z prístupu Slobody zvierat

Poslaťod vavrena » Ned 07.08.2011 16:49

Ale veď tam aj môžeš ísť hocikedy. Ale hocikedy ti nepovedia, ako archivujú záznamy, ako evidujú psov, neukážu ti všetky priestory, lebo na to nie je čas ani priestor, na to tu je ten Deň otvorených dverí. Do SZ nechodievam pravidelne, brala som si odtiaľ len raz jedného psíka, a bola som spokojná s prístupom báb, boli veľmi priateľské. Viac osobných skúseností nemám, akurát keď som ako decko raz ročne písala listy s prosbami o plagáty, aby som menila školskú nástenku. Do týždňa som vždy mala v schránke napráskanú obálku s materiálmi. Takže toľko moje osobné aj neosobné skúsenosti so SZ, a len pozitívne...
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Šok z prístupu Slobody zvierat

Poslaťod luciiik » Ned 07.08.2011 18:50

No nemam to overene na vlastnej kozi, ale zdroj ktory nema dovod mi klamat, isiel raz pozriet so synom psikov a nepustili ich. :ua: Ze maju zatvorene. Tak neviem. Ale neni podstatne ci ma tam pustia nepustia. Nech len nie su pravdive alebo opakujuce sa tie pribehy ktore sa tam odohrali, podla mna aj nadalej odohravaju. :ua: A zasa opakujem, viem ze su tam ludia, ktori dbaju o blaho psikov. Ale ludia su rozni. To vsetci vieme. A taki tam nemaju co hladat. :nie:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Šok z prístupu Slobody zvierat

Poslaťod Ladynka » Ned 07.08.2011 19:46

Hruska, to nie je rýpanie, je to fakt... Nezoberieme psíka len tak... Pretože my sme útulok, nie hotel pre psy, kde si ich majitelia môžu odložiť, lebo sa im zunovali. Mesto má u nás nejaké voľné miesta pre psíkov, psíkov berieme hlavne cez MP, ale po dohode a po normálnom vysvetlení prečo psa vziať nie je problém s jeho umiestnením. Často môžeš vidieť, že máme psíkov aj z iných okresov alebo miest v okolí žiliny, ktoré pod žilinu nepatria a tie psíky nie sú cez MP, tí robia odchyt len v žiline! Napríklad tam máme teraz fenku Mišku s jej šteniatkami, ktoré boli nájdené pod drevami v nejakej osade, tiež máme novú fenku kríženku dalmatína so šteniatkami, ktorá bola opustená, máme tam šteniatka zo Šale, Sami bol psík z východu a príde nám Ares, tá doga, ktorej majiteľa zobrali do vezenia a on tam zostal na reťazi, to sú len príklady nových psíkov, ktorí nie sú cez MP a je ich oveľa viac... Takže neberieme len psíkov cez MP, ale neberieme psíkov od majiteľov, ktorí prídu a dopracu psa ako hotovú vec, že si ho máme zobrať, lebo ich už nebaví... Napr. zoberieme aj šteniatka, alebo ich inzerujeme tomu majiteľovi, ale majiteľ musí súhlasiť s tým, že fenku dá sterilizovať, inak by sa tento kolobeh opakoval a o rok by bol u nás zas s novými šteniatkami, ktoré nechce.. Je to všetko o dohode, niečo za niečo...
Ladynka
Šteniatko
 
Príspevky: 73

Re: Šok z prístupu Slobody zvierat

Poslaťod hruska » Pon 08.08.2011 7:12

Vdaka za vysvetlenie. Ale ja som to nemyslela tak, ze clovek donesie vlastneho psika, ale najducha. Neverim moc reciam JPP, preto som sa chcela spytat, ze keby ze najdem psa, ci ho vezmete. Lebo vraj skor nie.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Šok z prístupu Slobody zvierat

Poslaťod Ladynka » Pon 08.08.2011 10:19

Najlepšie bude, ked nájdeš psíka, aby si zavolala MP, oni po psíka prídu :-D Vieš, my sme v útulku všetko dobrovoľníci a robíme v ňom vo svojom voľnom čase, popri zamestnení alebo škole. Takže sa nedá čakať, že keď budem v práci, v polovici smeny sa zbalím a pôjdem niekam hľadať psíka...
A vážim si, že si sa tu na toto všetko spýtala, lebo mnoho ľudí radšej verí rečiam a nespýta sa otvorene... Vážim si to...
Ladynka
Šteniatko
 
Príspevky: 73

Re: Šok z prístupu Slobody zvierat

Poslaťod merri » Sob 05.11.2011 20:18

Prosim neviete mi niekto vysvetlit toto?

Dnes clanok v Novom Case ("V Slobode zvierat vypukol macaci mor"):
"Sest maciatok na mor zomrelo, pat sme museli pustit do prirody a devatnast sa podarilo adoptovat," dodala veterinarka Kunakova.


:oo: :oo:
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Šok z prístupu Slobody zvierat

Poslaťod mint_blossom » Ned 06.11.2011 9:46

Tak toto som aj ja citala..... :pac:
mint_blossom
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 505

Re: Šok z prístupu Slobody zvierat

Poslaťod drymarchon » Ned 06.11.2011 19:51

merri píše:pat sme museli pustit do prirody


to si snad robia srandu nie? :oo:
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Šok z prístupu Slobody zvierat

Poslaťod Renata » Pia 11.11.2011 13:55

Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

PredchádzajúciĎalší

Späť na Útulky