Switch to full style
Sem píšte všetko ohľadne útulkov.
Odoslať odpoveď

Re: Pochybnosti

Pon 05.11.2012 15:00

ja síce nemám najnovšieho člena z útulku,ale je to tuláčik,ktorého nejaký šialenec týral podľa jeho správania a vyhodil na ulicu bez milosti,čo si myslím,urobil jedinú dobrú vec(tá ľudská hyena),je u nás len krátko a naozaj začiatky boli všelijaké kedže bol týraný ťažko si zvykal na pohladenia a zakaždým mal pocit,že sa musí zubami chrániť no teraz hoci je u nás len zhruba 3 mesiace stále viac nemôžem pochopiť ako a hlavne prečo ho ten """" týral,je to maznááááááááááááááááááák a doslova neuveriteľný malý poklad.Dokonca si spolu z Tinou užívajú neskutočne akoby boli spolu po celý čas a to na začiatku vyzeralo všelijak,teraz sú z nich dvaja šialenci,parťáci.Takže verím že aj tebe tvoj psík prinesie kopu radosti a zažijete mnoho spoločných krásnych rokov :lol:

Re: Pochybnosti

Pon 05.11.2012 15:04

ja mám adoptovanú sučinu, 3 roky v týračke, rok u nejakej rodiny, kde žrala lunchmeat. zvykla si, síce je plachá, ale je úžasné stvorenie a občas mi lezie doternosťou a vlezlosťou na nervy... je strašne závislá na mna.neboj, psík si zvykne veľmi rýchlo. on žije pre tu a teraz, nie pre minulosť v takom zmysle, ako to vnímajú ľudia :smile:

Re: Pochybnosti

Pon 05.11.2012 15:06

napriklad miusiatko ma asi 8rocneho civaviaka ,pravdepodobne od mnozitela,v strasnom stave k nej prisiel,a teraz je uz taky nunu maly :lol:
a inac je aj na fb :smile: http://www.facebook.com/pipiceklionel?fref=ts

Re: Pochybnosti

Pon 05.11.2012 15:10

Adoptovali sme 8 rocnu fenku, pred 2-oma rokmi....Zila v byte takmer bez jedla a starostlivosti, nebola vobec socializovana....Zvykla si velmi rychlo, nemame s nou najmensi problem az niekedy na tie jej stavy :lol: Je to ale velmi individualne, niektori si zvyknu hned, inym to ide daco pomalsie....Kazdopadne uzasne rozhodnutie, urcite nebudete lutovat a psik/fenka si zvykne rychlo :jop:

Re: Pochybnosti

Pon 05.11.2012 17:27

ano, Pipik si zvykal dlhsie, ale on je iny pripad (teda pokial nejdes adoptovat psa z mnoziarne). On hlavne nic nepoznal (travu, pelech, postel, inych psov, schody, vytah, atd.), kedze celych 8 rokov zil v nejakej kralikarni ako hlavny oplodnovac... bol asi aj fyzicky trestany, este stale ma paniku z noh a vacsinu vychadzky sa drzi za clovekom. Do bytu/vchodu vchadza jedine ako posledny (aby videl nohy) :ach:
ALE, napriek vsetkemu, je na mne strasne zavisly. Tesi sa, ked sa vratim domov (staci ist vysypat smeti :lol: ), na vychadzke sa drzi pri mne, rad sa skrabka, v poslednej dobe sa chodi aj tulit... doveruje mi a je spokojny. A to je dolezite :smile: Drzim palce

Re: Adopcia psa z útulku

Štv 06.12.2012 20:17

101 důvodů proč si vzít pejska z útulku
Pejsci z útulků nejsou ani prašiví, ani vadní, ani škaredí, ale právě naopak - umí milovat a mají neskutečně obrovské srdce. Jsou jen opuštění a zrazení a jediné, co si přejí je nový domov, kam by mohli patřit a spoustu lásky. A bohužel v mnoha případech jim bylo ublíženo právě člověkem.
Hlavními postavami naší nové virální kampaně jsou právě pejsci z útulků spolu se svými novými páničky nebo s dobrovolníky, kteří je jezdí venčit.
Čím více se bude šířit a sdělovat, tím lépe.
Obrázok
http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 270&type=1

Re: Adopcia psa z útulku

Pon 10.12.2012 10:12

Máme problém, susedia si pred mesiacom adoptovali psíka z útulku, lenže pes je viac u nás alebo na ulici. Kontaktovať útulok? :nwm: :ua:

Re: Adopcia psa z útulku

Pon 10.12.2012 10:15

adavra, myslim, ze by o tom chceli vediet.

Re: Adopcia psa z útulku

Pon 10.12.2012 10:55

Príde mi to voči nemu ako zrada, je to milý pes, nekonfliktný, netýrajú ho, snažia sa mu v útekoch zabrániť, ale to nie je pes ale veverička. Ako zbadá iného psa, tak ho nezastaví ani dvojmetrový múr aby mohol ísť za ním. :ua: Už aj oni zvažujú jeho vrátenie do útulku, dnes mi ich dedko ponúkal aj peniaze, nech si ho vezmem :ach: Mám toho psa rada ale čo je pre neho lepšie, zavretý v útulku s minimálnou pozornosťou alebo ho ho nechať nech sa fláka s ostatnou asi 6 člennou svorkou po ulici. Majitelia rozmýšľali, že donesú ešte jedného aby mal spoločnosť a neutekal. Zabránila tomu len moja poznámka, aby nemali dvoch, ktorí budu utekať.

Re: Adopcia psa z útulku

Pon 10.12.2012 11:09

hm, tak ked aj oni sami tuto situaciu vnimaju, tak je to ine... Mozno by ten druhy pes pomohol, mohli by si skusit zobrat nejakeho do DO a ak by sa osvedcil, ostal by im.
A ak by ho chceli "vratit, tak nech ho nedavaju aspon do utulku, ale nech mu skusia sami najst novy domov.

Fenka z utulku

Str 26.12.2012 1:48

Zdravim. Zo sestrou uz od malicka chceme psa, no nasi rodicia to nedovolili vzhladom na ans nizky vek. Teraz uz sme dospeli a podarilo sa nam nasich na psika prehovorit. Mame trojizbovy byt. Nasli sme si 8 mesacnu fenku krizenca jack-russela a bigla. Je cipovana, ockovana a sterilizovana. Bola najdena pri svojom panovi, ktory zomrel. Chcel by som sa spytatg ci je to dobry napad alebo by sme si to mali este rozmysliet a skusit nieco lahsie. Fenka ma hygienicke navyky no pocul som ze bigel ako plemeno je dost tvrdohlavy pes, takze sa bojim aby sme ju zvladli. A chcel by som sa este spytat ci je mozne premenovat ju pokial sa nam nepaci jej sucastne meno...Dakujem za odpoved

Re: Adopcia psa z útulku

Str 26.12.2012 10:01

osobne by som sa kombinacie bigel a russel radsej vyhla ak nemate skusenosti...
bigel je tvrdohlavy, ma sklony k utekaniu za zverou, a skusaniu co si moze dovolit, a russel, okrem toho ze je taktiez tvrdohlavy, je navyse sialene aktivny, ma pormene vybusnu vznetlivu povahu, zvycajne sa nenecha dva krat prehovarat k bitkam, vo vsebecnosti si horsiu kombinaciu pre zaciatocnika do bytu neviem predstavit :heh: nechcem strasit, ale hlavne pri psovi z utulku mozete cakat cokolvek, takze ja ososbne by som sa radsej obzrela po niecom trochu inom, ale je to na vasom rozhodnuti... :yes:

Re: Adopcia psa z útulku

Ned 18.10.2015 6:32

Najlepšie by bolo chodiť tam najpr cez víkendy a piatky , keď je čas a dať si vyhľadaného psíka rezervovať . Potom si psíka môžte rovno po vyplnení dotazníka ( musíte mať občiansky preukaz ) odniesť domov , ale podľa mňa je lepšie si ho zobrať prv na skúšku ( ako sa bude doma správať atď . ) . Keď nebudú problémy , môžete si ho adoptovať . Prajem veľa šťastia :smile:

Re: Adopcia psa z útulku

Ned 18.10.2015 8:02

mišvik píše:Najlepšie by bolo chodiť tam najpr cez víkendy a piatky , keď je čas a dať si vyhľadaného psíka rezervovať . Potom si psíka môžte rovno po vyplnení dotazníka ( musíte mať občiansky preukaz ) odniesť domov , ale podľa mňa je lepšie si ho zobrať prv na skúšku ( ako sa bude doma správať atď . ) . Keď nebudú problémy , môžete si ho adoptovať . Prajem veľa šťastia :smile:

Odpovedáš na otázku starú 8 rokov? :heh:

Re: Adopcia psa z útulku

Pon 19.10.2015 15:10

Lindchen píše:
mišvik píše:Najlepšie by bolo chodiť tam najpr cez víkendy a piatky , keď je čas a dať si vyhľadaného psíka rezervovať . Potom si psíka môžte rovno po vyplnení dotazníka ( musíte mať občiansky preukaz ) odniesť domov , ale podľa mňa je lepšie si ho zobrať prv na skúšku ( ako sa bude doma správať atď . ) . Keď nebudú problémy , môžete si ho adoptovať . Prajem veľa šťastia :smile:

Odpovedáš na otázku starú 8 rokov? :heh:


To som si nevšimla :)
Odoslať odpoveď