Karanténna stanica Pezinok

Sem píšte všetko ohľadne útulkov.

Re: OZ U Psej Matere - Pezinok

Poslaťod usagi » Pia 19.03.2010 16:46

ok, davam aj ja otazku, je mozne ziskat a uverejnit aktualne a kvalitne fotky Zoji, aby sa definitivne potvrdili alebo vyvratili pochybnosti?


to by predsa nemal byt problem ak je vsetko koser a mohlo by to konecne cele ukoncit :yes:
Naposledy upravil usagi dňa Pia 19.03.2010 16:52, celkovo upravené 2
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: OZ U Psej Matere - Pezinok

Poslaťod nikiBA » Pia 19.03.2010 17:12

tak po par hodinach som sa sem vratila a vidim ze tu to nespi.. takze trosku aj ja sa zapojim..
1. ja mam doma vlciacku a nikdy sa mi nestalo ze by az takto zmenila srst.. maximalne je na zimu hrubsia kusok tmavsia.. ale znaky maska vsetko tak iste.. mozno len odtien sa zmeni.. a proste neverim ze je to ten isty pes..
2. bimbo-- teraz neskocime na vyhovorku cislo 2 tak s cim pridete ? ze ten pes je Feckovej milacik a zatulal sa ?
uz fakt nebudte smiesny..
a nechapem naco sa tu teraz kazdy do kazdeho navaza.. bola tu proste polozena otazka.. co mam robit ked mi Feckova nechce vidat stena? a strhava sa tu 3.svetova.. proste ani jedna strana neustupi a takto tu mozme sedet do konca zivota.. lebo muro a spol. si budu svoje stale a druha strana tiez.. proste chceli sme od vas jednoduchu odpoved co robit.. ale to tu nikto nenapisal.. hlavne ze sa tu ohanate s TO.. no proste neviem ci sa mam smiat alebo plakat..
myslela som si ze to robime koli psom.. ale zrejme som bola naivna a vidim ze tu ide vecsine (cest vynimkam) o peniaze.. nemam slov...
nikiBA
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5
Bydlisko: bratislava

Re: OZ U Psej Matere - Pezinok

Poslaťod zopz » Pia 19.03.2010 17:28

Mackie - bodky na oboci su snad aj vidiet - teda nevidiet na fotke z mobilu ci nie?

Ake dokazy treba , ze fotky 1 -´4 su jeden a ten isty pes? Staci slovo kaci, ktora ho mala u seba najdlhsie? murcovej presiel iba raz cez ruky - z pezinku do neznama.

Kaca, budes taka laskava a ak sa sem zase prihlasis, potvrdis, ze na foto 1 -4 je prava zoja?

Fotky od murcovej by ma tiez zaujimali. Dufam, ze ich ma dolozit ona, nie my - z akoze zojinho noveho domova. Mozno uz ma foto zoji aj vytlacene a beha po dedinach a hlada taku.
zopz
Nováčik
 
Príspevky: 48

Re: OZ U Psej Matere - Pezinok

Poslaťod luxo2002 » Pia 19.03.2010 18:45

PÍŠE PANI FECKOVÁ


Pani Haulíková,
Na začiatku píšete, že som predsa musela vedieť, kto ste, lebo váš manžel nášmu OZ v minulosti pomohol.
Nikdy by mi nebolo napadlo spájať vaše meno s menom brata Pavlínky. Túto spojitosť som sa dozvedela až z tejto webovej stránky. Takže pre mňa ste boli úplne cudzia osoba a nikdy predtým, ako ste ma oslovili, som vás nevidela. A keby som bola len trochu tušila, že ste „ivetulienka“, tak sa s vami nebudem baviť vôbec. Na rozdiel od vás je Pavlínka milý a slušný človek.
Zoznámili sme sa pred dvoma mesiacmi, keď ste – podľa vášho vyjadrenia „skutočne našli riešenie“ na umiestnenie práve narodených šteniatok a ich matky. Previezli ste ich od panej, ktorá ich skutočne zachránila, ku mne. A tým pre vás celá „záchranná akcia“ skončila.
Neviem, kto vám nahovoril, že mám kopu sponzorov. Sponzorujem sa v prvom rade sama a v druhom rade ma sponzorujú moji synovia.
Takže – nikdy som sa s vami o žiadnych sponzoroch nebavila a žiadnych som nespomínala. Opakujem: sponzorujem sa najmä ja sama. A kto sa o zvieratá skutočne stará vie, čo to obnáša. To nie je len prevoz od jedného záchrancu k druhému.
Faktom je, že som vypiplala už veľa šteniatok za tých 12 rokov, čo funguje OZ, a aj predtým, keď som to robila bez akejkoľvek organizácie. A pokiaľ ide o Korňu, nechápem, o aké nebezpečenstvo ide. Boli ste tam? Videli ste to? Rozprávali ste sa s veterinárom, ktorý tam denne zvieratá ošetruje? Dali ste si tú námahu, aby ste sa porozprávali s ľuďmi, ktorí s Korňou denne spolupracujú a pomáhajú im, a ktorí majú od nich zvieratko?
Alebo len pertraktujete nenávistný názor pani zopz a jej podobných?
A ako ste si vôbec dovolili tvrdiť takú nehoráznosť, že moja spolupracovníčka a priateľka Janka použila na vašu adresu výraz „sviňa nevďačná“? Stála som vedľa nej a telefón som jej dala do ruky preto, aby vám vysvetlila, že šteniatko je u nej. Janka je na rozdiel od vás dáma a správa sa slušne a decentne. A ešte niečo: za jej starostlivosť o „vaše zvieratká“ ste jej ani len nepoďakovali a nepustili ste ju k slovu, revali ste na ňu ako zmyslov zbavená, kým vám nezrušila hovor. Nepovedala vám, že si šteniatko môže nechať „za odmenu“, ale preto, lebo toto šteniatko bolo od začiatku jej favoritkou. A o 5 minút nikto nič netvrdil a najmä nie Janka, ktorá si vôbec nezaslúži, aby ste jej meno brali do úst.
Kým ste nezačali po mne hystericky vrešťať a jednať so mnou ako s poddanou jej veličenstva, v duchu som sa pohrávala s myšlienkou, že presvedčím Janku, aby vám šteňa vydala, nech mám od vás pokoj. Ale po vašom hysterickom extempore som si povedala, že vám ho za žiadnu cenu nevydám.
Napriek tomu som ochotná z času na čas uverejniť fotografie šteniatka na tejto webovej stránke.
O čo vám vlastne v skutočnosti ide? O peniaze, ktoré by ste za šteniatka bezprácne a bez nákladov pravdepodobne dostali (keďže vaša “záchrana“ spočívala v tom, že ste ich previezli z bodu A do bodu B), alebo o to, aby sa šteniatko malo dobre? Išlo predsa do bytu k ľuďom, ktorí psíkov milujú a rozumejú im.
Faktom je, že vás by som sa nikdy nezľakla. A nie je pravda, že šteniatka a Baxinku ste dostali len preto, že som z vás mala strach.
Ani vaše tvrdenie o mojom troj-hodinovom sťažovaní sa sa nezakladá na pravde. Sučku so šteniatkami som od vás prevzala pred bránou, čo trvalo maximálne 5 minút, keďže ste v aute mali dieťa. Vaše fotografovanie šteniatok trvalo maximálne 20 minút. Doteraz ľutujem, že počas vášho fotografovania šteniat som sa s vami SÚKROMNE bavila, predpokladajúc, že SÚKROMNÝ rozhovor nikto nebude zverejňovať. Navyše ste tento SÚKROMNÝ rozhovor interpretovali absolútne tendenčne a dokonca s klamstvami. O Korni som s vami vôbec nehovorila!
Ďalej vôbec nerozumiem vašej otázke „o čom to vlastne točím“ – veď k tejto cause som sa doteraz nikde nevyjadrovala.
Celá táto vaša „story“ je znôška klamstiev a poloprávd. Vaša kamarátka čakala údajne práve na TOTO šteniatko dva mesiace, kým ja s Jankou a s ďalšími ľuďmi sme sa oň dva mesiace starali – a to veľmi dobre.
Pokiaľ ide o umiestňovanie, povedali ste doslova, že sa „pokúsite všetky šteniatka umiestniť“! Od začiatku ste vraveli, že čierny psík + ešte jeden psík a jedna sučka by mali mať umiestnenie isté. Nakoľko boli z celého vrhu iba dve sučky, jedna vám predsa zostala. A prečo to mala byť práve tá, ktorá je u Janky, mi nie je celkom jasné. A to kvôli tomuto tento škandál?!
Myslela som si, že budete radi, ak vám šteniatka pomôžem umiestniť. Preto som aj Baxinku dala na našu webovú stránku. Keď ste však po mesiaci zvýšeným hlasom trvali na tom, aby som ju stiahla, urobila som tak. A to som ešte stále netušila kto ste, čo ste, kto je váš manžel a čo vás vlastne oprávňuje k takémuto správaniu sa.
Vo vašich vyjadreniach na nete tvrdíte, že som hovorila, že nič nie je problém – ani priestory, ani náklady, ani granule... Už pri prvom telefonickom rozhovore som vás upozornila na moje priestorové problémy, zároveň aj na to, že prostredie, kde sa pohybuje množstvo zranených a často aj nakazených zvierat, nie je vhodné pre šteňatá. Napriek tomu ste ma žiadali, aby som šteňatá prijala.
Šteňatá som s pomocou mojich spolupracovníkov vypiplala, vychovala, našťastie, ani jedno nemalo ani zdravotné ani iné problémy. Až na jednu drobnosť: ich matka nezniesla kuracie mäso a mala z neho hnačky – okamžite sme prestali hydinu matke podávať.
Bohužiaľ, pre dobrotu na žobrotu. Popálila som sa už x-krát, lebo som „len“ chcela pomôcť. Moja chyba. Mala som vás odmietnuť. Keby som vtedy tušila, že vy ste tá „ivetulienka“,....
A to, že vy a celý ten váš spolok okolo psej duše mi neverí ani slovo a ani to, kam zvieratá umiestňujem, ma vôbec netrápi. Je dôležitejšie, že je veľa ľudí, ktorí mňa aj moju práci zblízka dlhé roky poznajú, ktorí majú od mňa zvieratko a ľudí, ktorým som pomohla s odchytom, sterilizáciou, kastráciou, alebo som si dala poriadnu námahu, aby som našla pôvodného majiteľa zvieratka, ktoré sa dostalo do OZ. A podrobne vediem evidenciu umiestnených psíkov.
Vašej kamarátke som nepovedala, že som odpadla počas vášho telefonátu. Vašej kamarátke bolo povedané, že vaše arogantné, hysterické a vrcholne neslušné a nevhodné jačanie ma tak zobralo, že som na dvore odpadla. Ak sa vám to zdá na pobavenie – svedčí to iba o vašom charaktere...
Ja sa nemám za čo hanbiť. A čo vy? Vy sa skutočne nehanbíte?
Kedy som vám povedala, že musím OZ zrušiť a psov odniesť do Korne? Kto bol pri všetkých našich rozhovoroch , keď s ľadovým (vami povedané) ksichtom si dovoľujete rozširovať všetky tieto bludy? Prečo teda mám u seba najmä problémových psov a „koníky“ ako je napr. kríženec dogy Falco? Veď som ho už – podľa vás – dávno mala dať do Korne...
Vy sa na nete vychvaľujete, že všetko robíte dobrovoľne, zadarmo a zaplatia vám iba za čipovanie a očkovanie a živíte sa poctivou prácou....
Mne nikto za čipovanie a očkovanie neplatí. Naopak. JA som tá, ktorá musí platiť všetko. Nielen prepravu, očkovanie a čipovanie, ale aj operácie, vodu, svetlo, teplo, krmivo, odvoz psích výkalov, čistiace prostriedky... a určite som toho ešte spústu zabudla vymenovať. A na rozdiel od vás som na to zarábanie peňazí sama. Okrem toho mám aj vlastnú rodinu, vnúčatá.
A tak mi naozaj nezostáva čas vysedávať na internete, keď už, tak vo večerných alebo skôr v nočných hodinách. Preto som si aj v noci prečítala poštu od pani marty p. a videla som fotografiu Bimba. Počas týždňa, keď som bola v zahraničí, mi zapisovala odkazy z mojich mobilov – ktoré zostali doma – Janka. Našla som si aj odkaz, že jednej panej zomrel – podľa popisu – veľmi podobný psík ako Bimbo – PRETO som sa o Bimba zaujímala. Vôbec nemal ísť ku mne – len som chcela posunúť kontakt...
Je mi jasné, že toto vyjadrenie neprijmete. Je mi jasné, že som úplne zbytočne strávila pri počítači kopu času. Podaktorí „návštevníci“ tohto fóra sú už natoľko zmanipulovaní ľuďmi typu „zopz“, že zo mňa aj z Korne urobili príšernú obludu, ktorá do psov najprv investuje kopu prachov – áno, v niektorých prípadoch suma môže prekročiť, a aj prekračuje tisíc eur – a potom ich prosto zašantročí – raz na pokusy do Nemecka, potom na kožky do Poľska, a keď už sa nedarí ani jedno ani druhé, tak ich nechám reťazou priviazané v nejakom priesmyku pri Korni, aby skapali od hladu – ako bolo tiež uverejnené na psej duši.
Pán Haulík mi na začiatku, keď začali tieto choré causy na internete povedal: „Pani Fecková, nečítajte to, nereagujte. Na internete, ktorý je vlastne len prach-sprostý bulvár, sa prezentujú najmä chorí jedinci, ktorí si potrebujú vykompenzovať svoje problémy – ak tomuto budete venovať pozornosť, zničíte sa“.
Pán Haulík, ľutujem, že som Vás neposlúchla

Ing. Dagmar Fecková
luxo2002
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 56

Re: OZ U Psej Matere - Pezinok

Poslaťod luxo2002 » Pia 19.03.2010 18:56

K téme "uklradnuté, zapatrošené, dokonca zavraždené šteniatko":
prikladáme prvé fotky z nového domova

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
luxo2002
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 56

Re: OZ U Psej Matere - Pezinok

Poslaťod Darcia » Pia 19.03.2010 21:05

Ja by som si dovolila sekundovat prosbu o aktualne fotky Zoji. Pokial predsa je umiestnena a ma sa dobre tak predpokladam ze o nej mate prehlad a tym padom mi nepride problematicke, pokial si jej sucasni majitelia nezelaju aby boli navstiveni Kacou ktora ju mala dost dlho na to aby si ju poznala (z mojich skusenosti majitelia utulkacov nemavaju s takymito vecami problemy, ale ludia su rozni takze budis, berme do uvahy eventualitu ze si to nezelaju) nemyslim ze by mal byt problem ziskat od nich jej aktualne fotky a uverejnit ich sem. Ja viem ze nie ste povinni toto urobit. Avsak, nepride mi to ako ziadna namahava jednorazova cinnost s tym ze vam na tejto kauze natolko zalezi, ze ste ochotni opakovane navstevovat toto forum a dohadovat sa o tom (bez ohladu na to ze mozete tvrdit, ze je vam to jedna je vasa ucast na tejto diskusii dostatocnym dokazom na to, ze vam to jedno nie je, pretoze to proste nie je v psychologickom profile ludi, aby lozili niekam kde sa o to nezaujimaju :)).
Wherever you go, there you are.
Darcia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1105

Re: OZ U Psej Matere - Pezinok

Poslaťod ivetulienka » Pia 19.03.2010 21:06

Vazena pani Feckova,

zacnem par riadkami sukrome – dakujem za Vas prispevok, bola to posledna bodka, aby sa aj moj manzel presvedcil, ze urobil velku chybu, ked Vam veril a jeho sestra uz nemusi minat energiu na to, aby ho presvedcila o Vasom „uzasnom charaktere“. Tolko klamstiev kolko bolo vo Vasom prispevku – to sa len tak nevidi. Samozrejme, ze ste vedeli, kto je moj manzel a teda aj jeho sestra, lebo sme sa o nom bavili v suvislosti s Kornou a starostom a danou zalezitostou. To, ze mate zlu pamat, za to ja vazne nemozem. Ale aj keby ste nevedeli, to na veci nic nemeni!

A teraz k Vasim klamstvam:

Suhlasim s Vami iba v tom, ze prva navsteva bola kratka, ked som priniesla steniatka a trvala cca 10 min. Steniatka ste si vzali a opat som Vas poprosila, aby ste ich v ziadnom pripade nikam nedavali, ze ich umiestnim ja a ak bude zaujemca dali mu moj mobil - vy ste suhlasili.

Druha navsteva trvala cca 2,5 hodiny ..kedze tu tvrdite, ze som 20 min fotila steniatka v pivnici a hned isla prec – tak Vam pripomeniem (inac by som toto nepisala):
- Najprv cca pol hodina dole v pivnici fotenie
- Tam ste mi povedali, ze Buksy fotit nemusim, ze ma peknu fotku na webe ..ja ze to ako preco? Vtedy som Vas poprosila, aby ste to cim skor stiahli lebo nechcem aby ste nikoho tj ani Buksi ani steniatka umiestnovali, ze to uz zariadene davno je – nestalo sa dodnes
- Potom ste ma zavolali dnu, vyhnali ste psov z obyvacky do tej uzkej chodbicky pred obyvackou ...
- Isli sme cez obyvacku, do prava je kuchyna cez kuchynu do lava idete do kupelne – tam ste mi ukazovali civavu s malinkym babatkom, mali ste ich par dni
- Potom sme boli v kuchyni, kde ste mi vytahovali faktury z Korne, ukazovali ich, presviedcali ma, ze je v Korni vsetko ok a ako Vas nici, ze na Vas bezdovodne utocia a ze najviac Vam ublizila pani Karsli lebo sa Vam podla Vasho nazoru otocila chrbtom atd atd atd zaroven ste mi ukazovali papiere – preberacie protokoly alebo ako to nazvat na psikov (Ja krava!!! som este presviedcala Mariet, ze ved asi je to OK v tej Korni ked ma faktury...)
- Potom ste ma vzali do spalne, kancelarie neviem ako to mam nazvat a tam ste mi v PC ukazovali fotky Zoji a presviedcali ste ma a ukazovali mi znaky ,ze to Zoji je (foto co su ja tu na fore), a ze je u pKlimekovej ale ze na nu nemate preberaci protokol resp umiestnovaci list alebo ako to volate, ze si ju vzala rovno od veterinara
- Dalej ste mi ukazovali foldre s farebnymi fotkami tyranych zachranenych psikov, najma toho psika s retazou uplne zarezanou do krku ..hrozny pohlad
- Dalej ste mi rozpravali o tej kauze CDV ako predsednicka SZ nesulasila aby isli do Krne ale aj napriek tomu
Podpredsednicka SZ to s Vami zorganizovala ale ked sa z toho stala kauza ze sa k tomu nepriznava, aby nemala pruser..
- Potom sme stali v obyvacke, rozpravali ste mi o tom ako musite do pondelka vypratat pravu stranu dvora, lebo synovia na Vas tlacia a uz maju toho dost a v pondelok nabieha stavebna firma a ze Vam to definitivne zakazali .....ja ze co bude so psikmi ..vy ze na tych mensich to niekoho najdete ale cca so 4 velkymi je problem ..a ja ze kam pojdu ked nikoho nenajdete ..vy ze do Korne a mykli ste plecom (v style nic ine mi nezostava) .. este som Vam ponukala, ze tych psikov nafotim a dam na FB PsySOS ale vy ze netreba, ze aj tak su na prechadzke s nejakymi babami
- odtial ste mali ist na stretnutie s p. Magalom, dokonca ste telefonovali s nejakou babou a dohadovali ste sa v tejto zalezitosti ..mali ste tam ist, aby ste riesili nove priestory pre Vase OZ ..este ste mi hovorili, ze sa nerada doprosujete, ale ze to musite urobit ak chcete fungovat
- na zaver som Vas asi 20 min presviedcala, aby ste pustili ludi z fora do Korne, aby sa presvedcili sami ci je vsetko ok, aj pani Karsli, vy ze to ani za svet ..ze pMurcova tam p.Karli urcite nepusti ..
Tolko velmi v skratke nase stretnutie, ktore podla Vas nebolo :)

Spominam to tu LEN PRETO, lebo tvrdite, ze ste sa so mnou vobec nerozpravali ani o Korni ani o nicom a cele stretnutie bolo len o foteni a trvalo 20 min. Zial musela som napisat aj v skratke cely sukromny rozhovor ako to nazyvate, lebo ste mi nedali inu moznost – klamali ste, tak nemam inu moznost ako to napisat. Inac by som sem podorys Vasho bytu nedavala. Ked chcete mozem poskytnut aj viac detailov ..... Keby ste neklamali, nemusela by som to sem pisat ..ale ako chcete, vy sama ste si vybrali ...

Takisto je obrovska loz, ze som Vas tlacila, aby ste si stenata vzali. Ja som dost nechcela, aby isli k Vam, lebo som sa bala, ze by ste mi ich nevratili a skoncili by v Korni ktorej vobec neverim, az Marietta (ktorej 100% doverujem) ma uistila, ze ked mi slubite, ze mi ich date, ze tak urobite, ze si svoje slovo dodrzite, ze ma s Vami taku skusenost. Zial nestalo sa ... takze ja som Vam zavolala, popisala situaciu a co Vas ziadam, vy ste povedali „privezte ich“ ..ze mate dolu pivnicu prazdnu, este som sa pytala, ci je to ok ze budu v pivnici, ci im nebude zima, vy ze urcite nie lebo tam je velmi teplo, idealne pre steniatka

Ano kamaratka cakala na tu fenku 2 mesiace, chcela od zaciatku tmavu lebo ma doma 4 tmavych psikov prevazne jazvecikov tak chcela tmavu (mimochodom nechala si bielu a vola sa Kristinka, lebo som jej povedala, ze jej fenku ste odlifrovali a ju v zivote neuvidime) ..a druha vec je, ze tu ide o princip a to, ze dohoda bola, ze steniatka umiestnujeme my a nie vy a ked budete mat zaujemcu, date mu moj mobil.

Pisete, ze ste Buksi na internete stiahli. Vaaazne?  pozrite si poriadne aj Vasu stranku aj stranku Korne, Buksi inzerujete na oboch portaloch a pani Murcova dokonca dnes sama potvrdila, ze stenata mala v plane umiestnit, dokonca vypisovala aj kam. Vobec to nemusite rychlo mazat, mam urobene printscreeny takze na vyziadanie zaslem hocikomu.
Tu su linky:
http://www.upsejmatere.sk/?Proc=dynamic ... 1&View=629
http://www.upsejmatere-ranckorna.eu/hla ... /201/baxy/

Keby ste boli vedeli, ze som ta ivetulienka ....aj tu sa trochu dost sekate lebo ja na fora viacmenej vobec nechodim, iba ak tam inzerujem nejakeho psika a takisto nie som clenkou OZ Psia dusa, ani to nie je moj spolok, ale na Psiu dusu chodievam a inzerujem psikov, ked hladame domov .. mimochodom ani som sa nezapajala do diskusii o Korni, kdze sme s manzelom verili Pavline, tu som citala az po funuse, t.j. ked sa nediskutovalo ...takze moj nick ste mohli poznat len velmi tazko az vobec .. Nie je nic lahsie ako si pozriet pocet mojich prispevkov na forach resp diskiusie na temu korna a pod kolko krat sa tam ivetulienka nachadza a hlavne odkedy...  A hned kazdy uvidi kto klame

Peniaze:) :) :) tolko moja reakcia na tie blbosti co tu pisete ... viete ja uz teraz mam doma na stene napisane kolko predajom spominanch steniat zarobim a uz si planujem aj letnu dovolenku na Bahamach :) :) :) Pani Feckova... nastastie mam tu moznost nie na psoch zarabat, kedze tie peniaze naozaj nepotrebujem, ale dokonca na psikov moje peniaze minat. ...ale je zaujimave ako tu Vy a pani Murcova furt tocite o nejaky peniazoch co davaju rakusania ...priznam sa, ja vobec neviem ako to tam funguje a je zaujimave citat ako vy vsetci o tom mate dokonaly prehlad ...

Bimbo
Je krasne ako za 2 dni dostaneme 3 „doveryhodne“ a uplne rozdielne verzie preco ste mi volali v nedelu v noci. Uz pri druhej verzii sa na tom inteligentny clovek len pobavil a pri tejto tretej si povie „diagnoza“. To musel byt zaujimavy telefonat, ked nejaka pani volala p.Jane, ze jej uhynul psik a ona Vam ho bud kreslila alebo pisala na listok popis psa pani co uhynul ?!?!?!?...to si hadam nemyslite, ze Vam to niekto zozerie.

Je tam este vela vymyslov, ale keby ze tu mam reagovat na kazdy jeden, tak tu sedim do rana ... za kazdym jednym faktom, ktory som napisala v prvom prispevku si stojim! Vedeli ste, ze idu k Vam len do DO, suhlasili ste ...takze ste si stena nechali nepravom ...a ze sa ma dobre? Uz Vam neverim, ked poviete, ze sa nejaky pes od Vas ma dobre. Urcite je vela takych co sa dobre ma, ale podla mojho nazoru aj vela tych na opacnej strane ...

A je zaujimave, ze kedze podla Vasho nazoru stenata „moje“ neboli, preco ste mi Buksi a 7 steniatok dali... Keby bolo ako tvrdite, nedate nam ziadne. Vy ste nam dali vsetky a namiesto tej fenocky ste nam nukali civavu resp nejaku tusim jazvecicku ...takze aj to o niecom svedci ...

Takze pani Feckova, zelam Vam aby Vam pamat zacala lepsie sluzit. A steniatku zelam dlhy a stastny zivot, snad ste ho nedali niekam na dvor do budy. Pekne fotky v paplone a posteli sa daju nafotit hocikedy aj so psom z koterca.

Iveta Haulikova
Naposledy upravil ivetulienka dňa Sob 20.03.2010 14:49, celkovo upravené 6
ivetulienka
Okoloidúci
 
Príspevky: 18

Re: OZ U Psej Matere - Pezinok

Poslaťod zopz » Pia 19.03.2010 21:51

Ja by som len uviedla na pravu mieru to hadanie sa oz tiek.

Na jednej strane je OZ u psej matere, ktoreho sucastou je korna a na strane druhej si vsetky ostatne. Cize nie je to hadanie sa oztiek navzajom. To by malo byt z tejto diskusie vsetkym zrejme.


A to, ze vsetky stoja na jednej strane proti jednemu , tiez o vseliom napoveda. Takze ludia pracujuci v ochrane vedia zretelnejsie posudit, kto je liska v kurniku / asi mi dnes sibe z tych prislovi, ale zabijem sa, ked sa sem tak hodia?/.

Na porovnanie Rakusko - ca. 10 rokov po otvoreni hranic sem zacali chodit prvi rakusania, kedze vzniklo zopata utulkov. Rozmohlo sa to tak, ze tam OZ tka, venujuce sa psom z vychodneho bloku, zacali vznikat jedno za druhym a medzi nimi velka nevrazivost. Ako sledujem, tak aj ta uz ma obrusene hrany, ale este stale sme na tom my lepsie.

Pre byvalych sponzorov - nemyslim si ze by som niekedy mala sponzora z dogfora. Urcite nie takeho co chodi iba sem a nie aj na PD. A ani si nemyslim, ze by tu bolo vela byvalych sponzorov korne ci pezinka, takze vlastne ani nie je co pokazit. Ti co chodia do inych utulkov, asi vedia preco tam chodia, ludi tam pracujucich asi uz poznaju a tak predpokladam, ze tato tema ich ani neodradi.

Tato tema by sa tu zrejme asi nepretriasala, keby nevznikol ten chaos okolo CV ciek. V podstate sa vsimlo, ze muro prispieva do cv ciek a uz sem ivet hodila prispevok a no ... rozbehlo sa to. Napriek tomu si stale myslim, ze to psom viac prospeje, nez uskodi.

Na jednej strane budu nejake utulky chudobnejsie o par kg granuli, na strane druhej sa mozno ovela viac psov nedostane do korne.

A 2% - priznajme si na rovinu - vacsina z vas odtialto ich daruje na rozne psie kluby a nie na utulky.

A k tomu ze si ludia rozmyslia ci dat psa do nejakeho utulku ci radsej odstrelit, utopit. Odposrucam postupovat podla vet. zakona, injekcne usmrtenie. Nezodpovedni majitelia by sa mali sami nejako postarat o svoje psy , trebars darovanim. Utulok je pre opustene psy a nie pre psy od majitelov.
zopz
Nováčik
 
Príspevky: 48

Re: OZ U Psej Matere - Pezinok

Poslaťod Kaca » Sob 20.03.2010 8:21

Uf, tak som to cele precitala a bola to fuska. Budem teraz len odpovedat na to, co sa tyka priamo mna.
V prvom rade, vazena pani Murcova, prosim o uvadzanie od VAS LEN OVERENYCH INFORMACII.
...psikov k nej vozia pomaly vsetky OZtka a utulky, od Zvolen-Budca az po KACU na Zahori...

TUTO HLUPOST MATE, PROSIM, ODKIAL? Pani Mariettu sice poznam, ale NIKDY odo mna psa nemala. Predpokladam, ze by sa v podobnom duchu vyjadrilo este kopa dalsich OZtiek. Na rozdiel od Vas viem vydokladovat, kam siel kazdy jeden psik od nas, este aj vtedy, ked som to robila len ako sukromna osoba a nie OZ. A na rozdiel od Vas som ochotna dat materialy hocikomu k nahliadnutiu - ja totiz nemam co skryvat. Asi tiez na rozdiel od Vas... Takze poprosim o vypluvanie iba overenych informacii pre buducnost, OK? Ja si takisto mozem mysliet vselico, ako koncia psi z Korne, ale to, co verejne napisem, su vsetko informacie, ktore sa daju overit. Dokonca som kdesi na PD pisala, ze kym sa nic nedokaze, plati prezumpcia nevinu aj pre Kornu.
Co sa tyka Zoji, p. Feckova niekolkokrat VEDOME KLAMALA. To su takisto veci, ktore viem dokazat, preto to pisem. Povodne boli feny odo mna premenovane, pretoze Blackie tam uz mali a Zoja bolo meno, co sa nepacilo. Tuto informaciu som dostala v jednu noc (tiez telefonat po polnoci, zaujimave, ze?) od p. Feckovej. Na dalsil den mi Luxo tvrdila, ze ZOJU tam uz mali a BLACKIE sa nepaciela... moja odpoved bola, ked uz klamu, nech sa dohodnu preedtym. Ze zmizli ockovaky k fenam, to by ma tiez zaujimalo, co sa s nimi udidalo. Na rozdiel od mnohych utulkov a KS sa u nas ockuje pes 2x, pokial neviem, ako bol ockovany predtym. Co sa stalo s MOJIMI POVODNYMI OCKOVAKMI? Preco boli feny okamzite preockovane znovu??? Takisto si par veci domyslam, nakolko som zistila, ze p.F. aj M. maju uzasne vedfomosti ohladom predaja psov do zahranicia a aj ohladom toho, co sa vyzaduje od psov, urcenych na pokusy... nakolko tieto moje domnienky ZATIAL neviem dokazat, nechodim s nimi von.
Dalsie klamstvo: vraj bola Zoja sterilizovana, lebo bola nakryta. Hlupost. Pretoze 12. sa vraj Zoja adoptovala, a 16. ju dala p. Feckova sterilizovet. Extra sla na Stredne Slovensko aby ju sterilizovala??? Nakrytie u nas je vylucene pretoze aj teraz je fena, ktora hara, oddelena od ostatnych psov - dokonca ani s vykastrovanymi pre istotu neprichadza do styku! Zoju nemal kto nakryt... a terminy sterilizacie su tiez divoke, nakolko som sa dozvedela, ze Zoja sla hned v ten vikend s transportom do Korne - to je uz ale infofrmacia, ktoru NEMAM OVERENU, aj ked je z doveryhodneho zdroja ale NEVIEM JU DOKAZAT. Datumy ano. A zaujimave ze to o sterilizacii a nakryti sa prevalilo az potom, ked som zacala hladat Zoju a nedala sa odbit Romaninou Ajou.
K Romi a Aji, Jarka, aj Ty mas zle info. Nebola som ja u Romany, ale ta nalozila Aju a prisla k nam. Pretoze bola toho nazoru, ze ak to je Zoja (co som si velmi zelala), tak spozna okolie a mna a bude v pohode. Aja je skutocne Zoji velmi podobna, ale NIE JE TO ZOJA. To sa jednoznacne potvrdilo. Vtedy klamala p. F. zase. Ked som jej to oznamila, tvrdila mi, ze rovnake feny tam boli DVE a ona nebola pri tom, ked Aja odchadzala k Romane, bola niekede vraj odcestovana, a myslela, ze je to Zoja. KLAMSTVO. P.F. OSOBNE NAKLADALA AJU ROMANE DO AUTA! Overena informacia, od Romany a par svedkov.
Potom vysvitlo, ze rovanke feny tam boli vlastne TRI. No comment... Fena, ktora VRAJ zije v Korni v rodine troch chlapov, nie je Zoja z jednoducheho dovodu: ako niekto napisal, ked sa clovek pohra so svetlom, zemni sa farebny odtien. ALE NEZMENI SA STAVBA TELA, NEPREDLZIA ALEBO NESKRATIA SA KOSTI, NEZMENI SA KRESBA. Mojou odpovedou na fotky "vrajzoje" boli Zojine fotky podla moznosti v rovnakom postoji ako na fotkach z Korne. Neskor som sa dozvedela (ale to je zase informacia z druhej ruky) ze sa Zoja HLADALA po dedine s fotkou a vyberal sa pes, ktorty jej bol najviac podobny. Ak mate taku skvelu evidenciu, p. FECKOVA a MURCOVA, mali by ste hned nalistovat v dokumentoch a zistit, kde je Zoja. Pretoze fena, ktorej fotky ste poslali, Zoja jednoznacne NIE JE.
Dalsi pripad, o ktorom pisem (nie tu), je Ocko. Tam je tiez kopa nezrovnalosti a klamstiev. A ja VIEM DOKAZAT ako to skutocne bolo.
Niekto sa tu pytal, preco sa nepodalo TO. Jednoducho preto, ze podla mnohych su to BEZCENNE PSY - ked sa neriesi zastrelenie papieroveho psa nedaleko od majitela, ako sa asi u nas bude riesit zmiznutie nejakych psov bez majitelov? Zme na Slovensku, nie vo vyspelej krajine! Zial...
K vyjadreniu p. Feckovej, ktore sem postla luxo: p. F. Ti ho nadiktovala alebo ste len prebrali co mas napisat? Pretoze cely ten prispevok je Tvoj styl. Pozname sa dost dobre na to, aby som to vedela rozoznat. Je to TVOJ prispevok, TVOJE vysvetlenie, a nie p.F.
Ostatne veci, ako su CV a podobne, prilis neriesim. Netyka sa to priamo mna, "moje" pripady su Zoja a Ocko, ten druhy je, chvalabohu, uz v dobrych rukach a "starostlivost" ktora mu bola poskytnuta predtym ako sa dostal k nam nezanechala na nom, chvalabohu, ziadne stopy.
Uf, ak niekto tento moj siahodlhy traktat vydrzal citat az do konca, chcem sa len ospravedlnit za dlzku prispevku, ale nedalo sa to vysvetlit iba par slovami. Nemienim tu rozputavat vojnu, nepisem nic o vyhrazkach ktore som dostala (lebo su to len telefonicke zalezitosti, tak to neviem dokazat), ale mam ulozene nejake SMS od p.F. a pokial ich bude treba zverejnit, tak to urobim. Nemienim sa s nikym hadat, chcela som len uviest veci na pravu mieru, kedze sa tu vela ludi odvolava na mna a na Zoju.
Vodca svorky :)
Kaca
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 109
Bydlisko: Sastin Straze

Re: OZ U Psej Matere - Pezinok

Poslaťod Kaca » Sob 20.03.2010 8:30

Este jedna malickost, ak sa bude niekto pytat, preco nemam s p.Feckovou uzavretu zmluvu. VTEDY bola pre mna p. Feckova POJEM. DNES je uz tiez - ibaze v inej rovine... Zial...
Vodca svorky :)
Kaca
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 109
Bydlisko: Sastin Straze

Re: OZ U Psej Matere - Pezinok

Poslaťod Amaguk » Sob 20.03.2010 11:24

zopz píše:
A 2% - priznajme si na rovinu - vacsina z vas odtialto ich daruje na rozne psie kluby a nie na utulky.


trochu trufale prehlasenie, nemyslis? :ach:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: OZ U Psej Matere - Pezinok

Poslaťod skacenka » Sob 20.03.2010 11:29

zopz píše:
A 2% - priznajme si na rovinu - vacsina z vas odtialto ich daruje na rozne psie kluby a nie na utulky.



Zopz toto nemôžeš takto škatuľkovať - chodí sem xy ľudí, mnohí dajú 2% na útulky, mnohí na psie kluby, niektorí deťom na záujmové kluby, iní možno detským domovom.... :nwm: a rôznym iným združeniam....
A mnohí ich,bohužiaľ, nedajú nikam....resp. nechajú v prospech štátu :ua:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: OZ U Psej Matere - Pezinok

Poslaťod zopz » Uto 23.03.2010 9:26

Ja na SK nepoznam ziaden iny utulok, okem korne a pezinka, ktory vyhladava psov v inzeratoch a v karantenach a tym sa este viac naplnuje. Ty ano? Kazdy utulok sa snazi riesit novych nahlasenych psov aj inou alternativou, ako je napr. docasna opatera alebo inzerovanie priamo od povodneho majitela.

Ze je toto setko o korni, v teme pezinok, je zhoda nahod, kedze sa tu sama korna zacala ozyvat. Ak by pezinok neposuval psy do korne, medziinym aj zoji, je uplne mimo mojho zaujmu.

Trosku k tomu ako to s utulkami je:

napr. Nitra - je vzdy ochotna vziat hocakeho psa , ktoreho jej nahlasia. Nikdy nemysli na odmietnutie ale na to, co inak so psom bude. A vysledok? Aj napriek tomu, ze ochranari z rakuska od nich psov beru a umiestnuju v rakusku / a viem o dvoch webstr. kde psi z nitry su inzerovane, cize vieme ze do rak. ozaj chodia a umiestnuju sa do rodin/, tam ma stav cez 200 psov a okolo 100 stenat a mladych psov. Cize ked sa vela prijima , aj je preplneny utulok.

Trnava, piestany - stavy psov sa im neustale zvacsuju a to pritom neobvolavaju inzeraty a nevyprazdnuju karanteny. Adopcie u nich su aj do rakuska, aj na Sk, ale stavy psov rastu, napriek tomu.

Kosice - maju poradovnik na prijatie novych psov. Preco? Neberu od povodnych majitelov ani z karanten , ale napriek tomu nemaju miesto.

Bratislava, totalne preplnena, napriek tomu, ze ma najvacsi odbyt psov z utulkov - rakusko, nemecko, adopcie u nas. Casto vezme psov z karanten, ked ju o o poziadaju, ale este som nepocula, ze by sa im sami nukali. Maju cez 200 psov, a nemat taky velky odbyt, mali by do roka 2 tisic.

A takto podobne su na tom vsetky utulky. Stavy psov v kazdom rastu. Rok od roka.

Iba hore na kysuciach je taky obrovsky zaujem o psov , vacsi ako v ba, kde si ludia zvykli adoptovat psa z utulku, ako nikde inde na sk. Len kysuce predcia vsetky mesta. Na stranke maju zo 30 dsat psov, ale ludia k nim chodia z celej sk a to do tyzdna niekolko, len aby si adoptovali psa, ktoreho nikdy nevideli. A pritom maju po ceste niekolko preplnenych utulkov, kde sa ozaj da vybrat.

A este jednu zvlastnost maju kysuce - dokazu umiestnit tolko vlciakoidnych psov, ze ich pytali dokonca aj z nitry. Ta im samozrejme nedala, ale napr. z ba tam odislo kedysi velmi vela velkych psov.

Toto su veci, o ktorych ochranari rozmyslaju a kedze denne hladame nove rodiny pre psov v utulkoch, vieme aka je to nesmierne narocna praca a tesime sa z kazdej jednej novej rodiny. Chceme umiestnovat, nie prijimat. A preto, ze s tym robime, vieme najlepsie , ze take velke cisla mesacne - umiestnenych psov , su jednoducho nerealne. Hlavne v zapadnutej dedinke na kysuciach. A ked si vezmeme, ze mesacne niekam pridu desiatky psov a mesacne je mozne umiestnit len par kusov, pri dobrom obrate aj 10 psov, tak hore v korni musia byt uz stovky psov. Ale nie su. A preto sa teda pytame - kde su?

Tato otazka vyplyva zo znalosti problematiky. Preto chapem, ze kto s tym nerobi, nemusi uverit. Ja tiez ked nerozumiem chodu nejakej firmy, tak sa k nej ani nevyjdarujem a nedava mi to ani pravo spochybnovat postupy v tej firme. To je akokeby som ja zacala spekulovat, ze cviky v kyn. klube nie su spravne, ze to sa robi inak. To ze som tam chodila pred nejakymi 10 timi rokmi s jednym psom, si myslim ma ale neopravnuje spochybnovat skusenosti a prax ludi, co s tym robia denne a roky.



Niekto tu vytyka korni, ze kupuje citokr. psy a mnozi. Musim povedat, ze toto ma trapi najmenej. Ak ich nedrzi v pivnici, ci navzdy v koterci, nech si takto zaraba. Ak si tam spravia velkochov a budu ich predavat rodinam, nech su z nich hoc aj milionari, budem spokojna, kedze by prestali stahovat psy z celej sk, po ktorych sa potom starti stopa.
zopz
Nováčik
 
Príspevky: 48

Re: OZ U Psej Matere - Pezinok

Poslaťod Darcia » Pon 05.04.2010 19:44

Samozrejme kazdy onvy majitel ma pravo na sukromie ale zase ja si nemyslim ze sa na to rovnako divajhu vsetci novi majitelia takze verim tomu ze su pripady, kedy sa na psikov da ist pozriet a verim tomu ze pokial by napisali ze novi majitelia si nepraju byt zverejneni tak ok, vsetci tu respektuju sukromie, ale aspon spytat sa na to :) Ja teraz nehovorim konkretne na ziaden pripad ktory sa tu riesi, ale myslim ze ked niekto by chcel pozriet svojho najdusika nie je taky problem spytat sa noveho majitela ci by to povolil - a proste neverim ze odmietne kazdy :)
Wherever you go, there you are.
Darcia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1105

Re: OZ U Psej Matere - Pezinok

Poslaťod Liana » Pon 05.04.2010 22:41

urcite by neodmietol kazdy, ale ako som napisala uz skor, pre utulok je riesenie takychto veci podla mna strata casu - myslim ze celkom maju co robit - a aj penazi. telefon nie je zadarmo. takze neviem, bud sa uspokojim s odpovedou ze je v novom domove, alebo ak som na najducha citovo naviazana, umiestnujem ho sama. ale obvinovat utulok z toho ze nechce zverejnit info o novom majitelovi mi pripada scestne.
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Útulky