Útulok Martin

Sem píšte všetko ohľadne útulkov.

Re: utulok Martin

Poslaťod Darma » Štv 19.08.2010 11:25

neviem ci si teraz odpovedal mne, kedze svoj prispevok tu uz nevidim.. ale aj tak
je to dost zvlastne riesenie, nedat psom sancu
na propagacii psov nie je nic zle.. nie je nic zle ani na tom, ked si clovek vyberie psa podla vyzoru A povahy,,
zle je nedat im nadej, radsej utracat, kvoli velkemu mnozstvu a nerobit nic preto, aby odtial odisli aspon nejaki..to je tak trosku zvrateny pohlad..

preco nie tu? zda sa ze uz viacero ludi sa mu snazilo dat riesenie osobne...
chcela osm Ti len trosku pootvorit oci, aby si sa nenechal zmanipulovat kecami... ked sa to da inde, da sa to aj v MT..
viac osvety, dostat to medzi ludi, aka je v martine situacia.. spolupracovat, a v jeho pripade je skym..a pod..

mam len skusenosti, s velmi dobrymi recnikmi, ktori dokazu obalamutit cloveka za chvilu, treba citat medzi riadkami
Darma
Okoloidúci

Barfer.sk

Poslaťod rio » Pia 20.08.2010 10:03

RE: alfsvk Plne s tebou suhlasim a prejavujem obdiv p. Hatarovi.
Kazdy zamestnanec ma pravo na odpocinok, vonlo, no p. Hatara toho volneho casu nema nic. Je to praca na plny uvazok, a este aj v noci, ked kazdy spí je pernamente v pohotovosti. Raz v noci som ho videl v Zaturci ako odchytaval nejakeho psa na sidlisku. To ze je jediny v meste je ale problem Mesta, ze nezamestnaju este niekoho dalsieho, kto by mu pomahal. Tam by mala smerovat tato diskusia a nie ako osobne osocovanie osoby ktoru ani nepoznate. Alebo poznate len po branu utulku.
Obrázok
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy.
rio
Nováčik
Obrázok užívateľa

Poslaťod Darma » Pia 20.08.2010 11:35

takze v celom martine sa nenajde dalsi clovek, ktory by mal fotak, pan hatara ho pustil dnu, dotycny spravil foto psikov a spravoval stranku? to znie az neuveritelne...

nikto to nevyzaduje od pana Hataru... o tom tu rec nebola,
tu sa pisalo nieco akoze vyber psa na zaklade vyzoru je zly a preto ziadna propagacia..

ok nechavam to tak :( je to hlavne na Vas martincanoch, ako sa postavite k problematike odvrhutnych, zatulanych psov a ich k ich zivotu, vo Vasom meste...
divim sa inac ze sa to vola utulok, ale funguje to ako obycajna karantenna stanica na Slovensku..
vlastne vo viacerych sa uz ani neutraca..
Darma
Okoloidúci

Poslaťod Darcia » Ned 22.08.2010 9:17

Tak nejak, bez ohladu na akekolvek 'uzasne dovody' nesuhlasim s tym aby psy neboli propagovani, vedtakto im nedava sancu na umiestnenie a zvysuje tym pocet utracanych psov. Taktiez sa mi nepaci ze je tam neustale vyvesena ta tabulka ktorasa zjavne nezaklada na pravde. Idepredsa o dobro psov, o ich co najlepsi zivot a to sa bez propagacie skutocne neda.
Wherever you go, there you are.
Darcia
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod alfsvk » Ned 22.08.2010 9:57

takze v celom martine sa nenajde dalsi clovek, ktory by mal fotak, pan hatara ho pustil dnu, dotycny spravil foto psikov a spravoval stranku? to znie az neuveritelne...
-no ako vidis, nie. vacsina ludi ma plno reci na internete

nikto to nevyzaduje od pana Hataru... o tom tu rec nebola,
tu sa pisalo nieco akoze vyber psa na zaklade vyzoru je zly a preto ziadna propagacia..

ziadna propagacia. vyberie si problemoveho psa, utekaca, nebude poznat jeho povahu.. pes ujde.. ?

Ako som uz pisal, VED TO TU NERIESTE :)
chodte osobne za panom hatarom. je to jednoducha vec.
ja chapem, ze vzdy sa najdem niekto, jedinec, ktory siri famy - a jasne, ze stado ludi mu uveri, aj ja som uveril, ale presvedcil som sa o opaku na vlastne usi/oci..

ved pan hatara ma niekolko vyjazdov denne, pri takejto tendencii by bolo v utulku 200 psov za mesiac..
alfsvk
Okoloidúci

Poslaťod alfsvk » Ned 22.08.2010 10:06

a este jedna logicka vec..

treba nadavat na tych, co psov silou-mocou mnozia a nie na tych, co ich utracaju.. krista
alfsvk
Okoloidúci

Poslaťod Darcia » Ned 22.08.2010 15:42

No moj osobny nazor je ze kritikaje namieste aj pokial niekto robi 'menej zle' psom,nie len ked niekto robi nieco ozaj zle. Podla mna by psom pomohlo pokial by boli inzerovane, a pokial viem uz boli pokusy o tuto spolupracu, co pan Hatara odmietol. Ja osobne som mu chcela vypomoctako bude treba a odmietol ma, pretoze predsa nic nepotrebuje. Takze to asi nie je len o neochote zo strany ludi pomoct.
Wherever you go, there you are.
Darcia
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Ragnar » Str 25.08.2010 7:37

http://www.utulokdca.sk/ohlasy.php?id=178

nasla som tento clanok -tiez jeden z nazorov na zamyslenie

Vo vseobecnosti si myslim , ze aj napriek tomu , ze uplne neschvalujem to, co sa tam robi a ako sa tam robi, nemame na to aby to niekto z nas zastavil, pretoze ZACAT TREBA UPLNE INDE.

http://www.facebook.com/home.php?filter=lf#!/album.php?aid=18901&id=135919153107225&ref=mf

http://www.facebook.com/home.php?filter=lf#!/album.php?aid=18872&id=135919153107225&fbid=137892489576558&ref=mf

a mozno jedneho dna nebudeme musiet rozmyslat nad tym ako vyriesit otazku umiestnenia tisicky NECHCENYCH psikov.
"My goal in life is to be as good a person as my dog already thinks I am."
Obrázok
http://www.bellaradogdesign.sk
Ragnar
Snoopy
Obrázok užívateľa

Poslaťod hruska » Str 25.08.2010 8:51

alfsvk píše:a este jedna logicka vec..

treba nadavat na tych, co psov silou-mocou mnozia a nie na tych, co ich utracaju.. krista

Takze podla teba je uplne v poriadku, ze sa zdrave psy utracaju len kvoli tomu, ze pracovnik utulku ich odmieta pofotit a inzerovat? Je to nepochopitelne, hlupe, x tych psikov mohlo mat nove a dobre domovy a urcite sa nemuselo utracat. A nechod na mna s tym, ze je tam karantena 365 dni v roku, ked ostatne utulky nemaju takyto problem, ako je mozne, ze v MT to tak je? A k tomu, ze sa psy vyberaju na zaklade vyzoru. Je jasne, ze si nevezmem psa molosa, ked sa mi molosi nepacia. Ja som svoju uvidela a zamilovala sa na prvy pohlad, precitala som si o nej, informovala som sa o nej v utulku, a mozem ta ubezpecit, ze akokolvek krasna sa mi zdala, v ziadnom pripade by som si ju nevzala, keby mi bolo povedane, ze je to psik problemovy - kludne sa priznam, ze na takeho si netrufam a proste by som hladala dalej - a urcite aj v MT, keby mi to bolo umoznene. A urcite nie som jedina, ktora vybera psa s rozumom. Takze dalsi stupidny argument, ktory neobstoji.
Viem, ze nie je sranda makat v utulku, preto nerozumiem, preco Hatara silou mocou odmieta pomoc, asi v tom utulku nebude vsetko koser. Rada by som sa mylila.
hruska
Multišampión

Re: Útulok Martin

Poslaťod Darma » Pia 27.08.2010 10:32

Viem, ze nie je sranda makat v utulku, preto nerozumiem, preco Hatara silou mocou odmieta pomoc, asi v tom utulku nebude vsetko koser. Rada by som sa mylila.

treba len citat medyi riadkami..

alfsvk, nechal si sa oblbnut ako male dieta, myslela som, ze mas vacsie skusenosti s manipulativnymi osobami...
hlavne ked sa priklanas k tak dobrej organizacii...

a zabudol si si asi precitat predosli prispevok..tak ti to tu vloyim este raz...mozno svitne

na propagacii psov nie je nic zle.. nie je nic zle ani na tom, ked si clovek vyberie psa podla vyzoru A povahy,,
zle je nedat im nadej, radsej utracat, kvoli velkemu mnozstvu a nerobit nic preto, aby odtial odisli aspon nejaki..to je tak trosku zvrateny pohlad..
Darma
Okoloidúci

Poslaťod Darma » Pia 27.08.2010 10:42

alfsvk píše:treba nadavat na tych, co psov silou-mocou mnozia a nie na tych, co ich utracaju.. krista

vsak my nadavame aj na tych...mnozitelia - najvacsia zgerba

tu sa riesi to ze Hatara pomoc odmieta..kukni psiu dusu, ako tam ludia vypisovali na mestsky urad, ci mozu prist pomoct a aku odpoved dostali..ale to si asi uz cital, nie?
ty nemas fotak?stranku vies robit... neskusil si mu ponuknut pomoc?
mozno niektore psy uz mohli mat domov.. a ja somsa divila, ze preco mame tolko adopcii z Martina..
Darma
Okoloidúci

Poslaťod katkariinka » Pia 27.08.2010 10:44

Darma
:jop:
Nepoznam situaciu v utulku v MArtine, ale som presvedcena, ze dvaja ludia z MT alebo okolia by sa nasli a raz za dva tyzdne by nafotili psikov a dali ich na aspon provizorny web. KEd je taky problem len s tymto, tak mozeme robit "brigady", ja by som tak raz za mesiac do MT mohla skocit a psov pofotit. Jednoduchy web na free-hostingu by tiez niekto sikovny spravil - tu na DF by sa tiez dobrovolnik nasiel (a ked sa naserem, tak to spravim aj sama - vsak to neni veda).
Vzdy lepsie, keby sa aj 50% psov vratilo do utulku, ako keby ich 100% malo byt utratenych!

Offtopic: Ja som si vybrala psa len podla fotky, povahu len tak podla popisu plemena. A co teraz? Zamilovala som sa do nej na prvy pohlad, dva tyzdne, kym som na nu cakala, boli uplne na nevydrzanie. Vsade som so sebou nosila jej fotku :lol:
A ked mi ju priniesli, bola som z nej nadsena.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod lusssy » Ned 26.09.2010 11:06

zhodou okolonosti som vcera bola v utulku v MT... dovolte mi teda sa vyjadrit ku par bodom, ktore by som rada poriesila...

1. Na budove utulku je napis Utulok pre zvierata, kdez to na brane je tabulka Karantenna stanica... Takze co to vlastne je? Kde je jednoznacny nazov, ktory by vyriesil mnoho otazok? V utulku by sa utracat nemalo, v karanatene sa zvykne...

2. Dalsi problem- zakaz vstupu verejnosti pre infekcnu chorobu... Je mozne aby tato infekcna choroba trvala po dobu minimalne 7mich rokov co si pamatam? Preco v inych utulkoch to vedia rychlo vyriesit a tu to trva tak dlho? Tomu neverim... podla mna ide len o to ako zabranit cudzim ludom tam vstupit...

3. Preco by mal byt problem vybrat si psa podla vyzoru? Ja osobne som spoza brany videla tolko peknych psikov, ktori by si zasluzili dostat nadej aby sa zviditelnili... Preco ich schovavat? Poznam mnoho ludi, ktori sa naozaj na prvy pohlad zalubili do psika, vzali si ho a maju ho doteraz... Ved predsa ked zaujemca povie, ze tento sa mi paci a toho chcem, spravca moze usudit, podla toho ich dotaznika, ze pre tohto cloveka je ten a ten psik nevhodny i ked sa mu paci... a na druhej strane by sa mozno prave takto nasli nerozlucne dvojice... na tom nie je nic zle... urcite keby zaujemca podal ziadost o psa a spravca by mu nejakeho vybral a on by ho potom uvidel tak by stalo, zeby ho nechcel, lebo mu zrovna nepadol do oka...

4. Nemam problem kedykolvek ist do utulku, pofotit ich, dat na nejaku stranku a tym im pomoct si rychlejsie najst domov... Urcite by to bolo ucinnejsie ako len psikov schovavat... A mozno by sa tym aj zlepsila mienka o utulku...

5. Utulok, teda ak je to utulok a navyse mestsky, by mal byt verejne pristupny, takze ziadne take, ze tam nikoho nepusti a nikomu neukaze psov... on nie je ich majitelom, ani majitelom utulku... ked by sa mi ho tam podarilo stretnut tak hlavne tuto vec mu razantne vysvetlim...

6. A posledna vec, vela ludi by chcelo chodit vencit psikov, preco aspon tuto vec nedokaze umoznit ked uz odopiera akykolvek styk s verejnostou? Asi preto, ze nieco nie je v poriadku...

Kto by sa rad pridal a nieco pre tento utulok spravil?
lusssy
Nováčik
Obrázok užívateľa

Poslaťod Kala » Pia 01.10.2010 22:32

Offtopic: alfsvk, správne chápem, že tvoj nick je odvodený od istej dovolím si tvrdiť poloextrémistickej organizácie na ochranu práv zvierat? vieš, lebo ak áno, tak to sú ľudia, v istom zmysle majú môj obdiv, ktorí nemajú problém vraziť na kožušinovú farmu a vypustiť alebo ukradnúť odtiaľ zvieratá... asi by v ochrane zvierat veľa nedosiahli, keby si pokecali pri cigaretke s majiteľom tej farmy a uverili mu báchorky o tom, že sa uňho majú zvieratká fajn a utrácané sú humánne injekciou aby sa nepoškodil kožuch...

k tomu že nefotí psy, aby si ľudia nevyberali podľa vzhľadu... ale odchytávajú sa predsa aj zabehnuté psy, nie? ako do prdele má majiteľ nájsť svojho psa, ak nenájde jeho fotku na stránke a ak ho Hatara nepustí dnu aby sa pozrel či tam ten pes je?!

utráca problémové psy, chronických zdrhačov napríklad, to mi povedal, keď som s ním volala... ale niekto si toho zdrhača zvláda, niekto takého psa CHCE- kamarátka mala huskicu, čo zdrhla ešte vo svojich 15 rokoch akonáhle dostala šancu, akonáhle ju na 10s pustila z očí... nech dávala pozor aký chcela, proste sa raz za čas stalo, že ten pes ušiel. ona toho psa aj tak milovala a skutočne si na to dávala pozor, ale stane sa... keby bývala v okolí MT, zrejme o toho psa príde veľmi rýchlo, lebo by bol utratený pri prvom stretnutí s Hatarom

mne napríklad povedal, že utráca psy, ktoré v koterci dlhodobo štekajú- to môže byť kľudne pes vystresovaný z toho, že je v cudzom prostredí bez majiteľa, ktorý inak doma ani nepípne...

k vyberaniu podľa vzhľadu- tak nech fotí aspoň šteňatá, tam na výbere podľa vzhľadu snáď až toľko zlého nebude, nie? u šteňaťa sa povaha dá formovať. lenže šteňatá sú tam zrejme utrácané hneď po príjme, preventívne, aby nedostali parvovirózu.

karanténa - a v ktorom útulku nemajú parvo?! lenže skoro všade to funguje tak, že je karanténna časť, kam ľudí nepustia, a časť s odkarantenizovanými, zaočkovanými, zdravými psami, ktoré sú na adopciu, fakt nechápem, prečo je neprístupný celý areál

kastrácie by boli podľa mňa ok, chápem, že niekto nechce kastrovaného psa, ale u väčšiny ľudí čo nie sú extra skúsení tým odpadá riziko, že psa neustrážia, navyše u čistokrvných psov to eliminuje záujem množiteľov získať tak lacný chovný materiál... akurát, že pochybujem, že kastruje útulkové psy, skôr by som tipla, že tam budú nejaké kšefty s kastrovaním psov súkromným osobám za nižšie ceny, a mestu, ktoré na útulok prispieva sa to vydokladuje tak, že bol kastrovaný útulkový pes, ktorý je už vtedy dávno na pravde božej...

vieš, možno si mal skúsiť ísť naňho tak, že si študent veteriny a potreboval by si si naštudovať anatku, či by si si tam nemohol chodiť pitvať, keď majú tú ambulanciu pri útulku... myslím, že by sa ten váš rozhovor uberal úplne iným smerom, ako k povahe austrálskej kelpie...
Kala
Okoloidúci

Poslaťod lusssy » Sob 02.10.2010 19:02

Kala: pekny koment :) snad si ho dotycny precita...
lusssy
Nováčik
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Útulky