Útulok Martin

Sem píšte všetko ohľadne útulkov.

Re: utulok Martin

Poslaťod lusssy » Ned 06.06.2010 10:57

viem, ze to obnasa vela financii, ale na vsetko sa da najst riesenie... v prvom rade by som spravila prieskum, oslovila veterinarnu spravu /k tej vet. sprave, kamoska tam bola, vyzvedala co a ako s tym utulkom a jasne, ze dali od toho ruky prec, teda aspon jej poradili osobne kontaktovat pana H. a ze bez dokazov a pravnika si mozme tak akurat piskat, ich cinnost tiez nie je bohvieco, raz som ich poslala presetrit podmienky chovu jedneho psa a vraj doslo k naprve, hovno doslo, zije tak ako predtym, otrasne!/ poto by som oslovila mesto, obce a nakoniec podnikatelske subjekty s prosbou o financnu pomoc... samozrejme, zeby som sa poradila s ekonomkou aj s pravnikom... urcite by sa nasli riesenia... keby mesto alebo obec poskytli pozemok, trebars aj nejaky starsi domcek, vybudovat tam kancelarii zo starsich veci co ludia a firmy likviduju nie je problem... ambulancia zatial netreba, ked bude treba psy sa odvezu k vetosovi... a karantenu? dva tri koterce niekde o samote aby sa nepreniesla nakaza, alebo samostatna miestnost... a od ludi, co uz nechcu psa, alebo hockde ked som vonku sa da najst koterec, budu vyrobis, zo starych skrin,ako sme si my svojpomocne... by si neverila kde vsade sa daju ponachadzat stare koterce... a ked ide o to kupit, urcite sa najde niekto, kto by vedel lacno zohnat, pozvarat, znamosti su znamosti... zase tolko ich potrebovat nebudeme... a o tych ludoch... preto som chcela aby to spolufinancovalo mesto alebo obec, aby tam mohli ako spravcu dosadit nejakeho nezamestnaneho VPPeckara, ktoremu by platili nejaky prispevok... starsi clovek, ktory nema co robit bude rad, ze si moze provyrobit /nejaky byvaly straznik a tak/... a dobrovolnici, keby sme zalozili nejake OZ by sa tam chodili o to starat vo svojom volnom case, podla nejakeho rozvrhu... nemusi tam furt niekto byt... podvecer sa im da nazrat, zamkne sa to a pojde sa domov... mame doma styroch psov a tych mozme nechat v pohode bez dozoru...
no a bolo by to treba co najskor, mam novy pripad psika, ktoreho neni kam dat a do martinskeho utulku ho nedam, vsetko o nom som napisala do temy darujem, pripad opusteneho psika, precitajte si...
a utulok ma evidenciu psikov a na poziadanie kazdeho obcana ju musia dat k nahliadnutiu... tak mi to povedala ta kamoska, co to riesila z hatarom...
fotky z utulku a video mi ma poslat jeden chalan co sem tiez pisal do diskusie
lusssy
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 35

Re: utulok Martin

Poslaťod alfsvk » Sob 14.08.2010 20:21

Dnes sme boli na obchadzke okolo utulku. Stretli sme pana Hataru, akurat bol na vychadzke so psami..
Poviem Vam ludia, co tu pisete a con nam povedal on - to je 100 a 1.
Podla mna su tieto vsetky veci na fore vymyslene, resp. prehnane.

psy v utulku su zdrave, hrave a aktivne. nejavia znamky agresivity, ani stresu, ci apatie.

pan hatara je podla mna skuseny chovatel a clovek, vyzna sa. hned, ako nas videl, zacal sa vypytovat, ci chcem psa. akeho, preco, preco az teraz a pod. povedali sme mu, ze planujeme kupit australsku kelpiu - bez zavahania nam poradil a popisal jej povahu.. cize tvrdenia, ze o psoch nic nevie su z chorych hlav.
naozaj sa cloveka pyta akeho chce psa, preco, naco a pod. zalezi mu na tom, do akych ruk sa dostane, aby tie psy neutekali (preto aj ta kastracia).

prezradil mi aj par veci ohladne utulku samotneho, atd. preco napr. nema web s fotkami psov.. pretoze ludia vyberaju podla vyzoru a to je zle. dalej preco ludi nepusta dnu - ten isty dovod.

potvrdil, ze utraca, ale len chore zvierata a v pripade, ze ich je vela. v utulku su teraz novy psy. ludia si ich mozu prist pozriet a vziat. nepusta ich dnu, ale vide pred branku a kludne s vami podebati aj 2 hodiny. odchyt psov riesi skor tak, ze pozna vela ludi.. niekde sa strati pes - niekto mu zavola, ze ho videl, aku rasu a on uz vie, komu by ten pes mohol patrit, aka lokalita, atd. cize obvola znamych..

co sa tyka sterilizacie.. - je to jednoduche. taky pes potom neuteka za inymi, je kludnejsi - nestracaju sa potom tolko psy.

karantena - je to kvoli parvoviroze a ta sa prakticky liecit neda.

vyjazdy robi na vlastne naklady, atd, atd, atd. nechce sa mi to tu rozpisovat.. aj ked sme tam boli, isiel akurat po jedneho psa. ked sme uz isli, zastavil pri nas - a v aute sedel labrador - na 80% pes, ktoreho sme pred mesiacom zaniesli svojmu majitelovi - pes z utulku, chronicky utekac.

cize osobne uzatvaram tuto temu plnu nezmyslov, ktorym som uveril aj ja, ale realita je ina. staci za nim osobne ist a porozpravat sa.

prosim, neberte to, co tu popisal jeden clovek (hned druhy prispevok v tejto teme) vazne. vsimnite si, ze nema dokazy, vsetko su to jeho nazory. pravdepodobne ide o narcisticku povahu, resp. typ cloveka - ja viem vsetko lepsie, ako ostatni. na takych ludi pozor, su to velky manipulatori. sirit taketo bludy bez dokazov nie je zle, je to znepokojujuce, az nebezpecne.

http://www.youtube.com/watch?v=JpUzln1pfHo
alfsvk
Okoloidúci
 
Príspevky: 12
Bydlisko: martin

Re: utulok Martin

Poslaťod Zornička » Uto 17.08.2010 9:45

Ja len podotknem, že kastrácia nie vždy vyrieši zanedbanú výchovu, a/alebo nezáujem majiteľa o psa, a/alebo nedostatok pohybu, a/alebo zle zabezpečený dvor - resp. úteky. A vôbec by sa nemala používať, ako prevencia týchto problémov ! To by skúsený chovateľ mal vedieť :ach:
Zornička
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 483

Re: utulok Martin

Poslaťod alfsvk » Štv 19.08.2010 10:37

nevidis realitu
pri dennom odchyte 5 a viac psov neexistuje ine riesenie..

ak ano, navrhni. nie tu, ale priamo spravcovi utulku.
alfsvk
Okoloidúci
 
Príspevky: 12
Bydlisko: martin

Re: utulok Martin

Poslaťod Darma » Štv 19.08.2010 11:25

neviem ci si teraz odpovedal mne, kedze svoj prispevok tu uz nevidim.. ale aj tak
je to dost zvlastne riesenie, nedat psom sancu
na propagacii psov nie je nic zle.. nie je nic zle ani na tom, ked si clovek vyberie psa podla vyzoru A povahy,,
zle je nedat im nadej, radsej utracat, kvoli velkemu mnozstvu a nerobit nic preto, aby odtial odisli aspon nejaki..to je tak trosku zvrateny pohlad..

preco nie tu? zda sa ze uz viacero ludi sa mu snazilo dat riesenie osobne...
chcela osm Ti len trosku pootvorit oci, aby si sa nenechal zmanipulovat kecami... ked sa to da inde, da sa to aj v MT..
viac osvety, dostat to medzi ludi, aka je v martine situacia.. spolupracovat, a v jeho pripade je skym..a pod..

mam len skusenosti, s velmi dobrymi recnikmi, ktori dokazu obalamutit cloveka za chvilu, treba citat medzi riadkami
Darma
Okoloidúci
 
Príspevky: 21

Re: utulok Martin

Poslaťod rio » Pia 20.08.2010 10:03

RE: alfsvk Plne s tebou suhlasim a prejavujem obdiv p. Hatarovi.
Kazdy zamestnanec ma pravo na odpocinok, vonlo, no p. Hatara toho volneho casu nema nic. Je to praca na plny uvazok, a este aj v noci, ked kazdy spí je pernamente v pohotovosti. Raz v noci som ho videl v Zaturci ako odchytaval nejakeho psa na sidlisku. To ze je jediny v meste je ale problem Mesta, ze nezamestnaju este niekoho dalsieho, kto by mu pomahal. Tam by mala smerovat tato diskusia a nie ako osobne osocovanie osoby ktoru ani nepoznate. Alebo poznate len po branu utulku.
Obrázok
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy.
rio
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 49
Bydlisko: Martin

Re: utulok Martin

Poslaťod Darma » Pia 20.08.2010 11:35

takze v celom martine sa nenajde dalsi clovek, ktory by mal fotak, pan hatara ho pustil dnu, dotycny spravil foto psikov a spravoval stranku? to znie az neuveritelne...

nikto to nevyzaduje od pana Hataru... o tom tu rec nebola,
tu sa pisalo nieco akoze vyber psa na zaklade vyzoru je zly a preto ziadna propagacia..

ok nechavam to tak :( je to hlavne na Vas martincanoch, ako sa postavite k problematike odvrhutnych, zatulanych psov a ich k ich zivotu, vo Vasom meste...
divim sa inac ze sa to vola utulok, ale funguje to ako obycajna karantenna stanica na Slovensku..
vlastne vo viacerych sa uz ani neutraca..
Darma
Okoloidúci
 
Príspevky: 21

Re: utulok Martin

Poslaťod Darcia » Ned 22.08.2010 9:17

Tak nejak, bez ohladu na akekolvek 'uzasne dovody' nesuhlasim s tym aby psy neboli propagovani, vedtakto im nedava sancu na umiestnenie a zvysuje tym pocet utracanych psov. Taktiez sa mi nepaci ze je tam neustale vyvesena ta tabulka ktorasa zjavne nezaklada na pravde. Idepredsa o dobro psov, o ich co najlepsi zivot a to sa bez propagacie skutocne neda.
Wherever you go, there you are.
Darcia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1105

Re: utulok Martin

Poslaťod alfsvk » Ned 22.08.2010 9:57

takze v celom martine sa nenajde dalsi clovek, ktory by mal fotak, pan hatara ho pustil dnu, dotycny spravil foto psikov a spravoval stranku? to znie az neuveritelne...
-no ako vidis, nie. vacsina ludi ma plno reci na internete

nikto to nevyzaduje od pana Hataru... o tom tu rec nebola,
tu sa pisalo nieco akoze vyber psa na zaklade vyzoru je zly a preto ziadna propagacia..

ziadna propagacia. vyberie si problemoveho psa, utekaca, nebude poznat jeho povahu.. pes ujde.. ?

Ako som uz pisal, VED TO TU NERIESTE :)
chodte osobne za panom hatarom. je to jednoducha vec.
ja chapem, ze vzdy sa najdem niekto, jedinec, ktory siri famy - a jasne, ze stado ludi mu uveri, aj ja som uveril, ale presvedcil som sa o opaku na vlastne usi/oci..

ved pan hatara ma niekolko vyjazdov denne, pri takejto tendencii by bolo v utulku 200 psov za mesiac..
alfsvk
Okoloidúci
 
Príspevky: 12
Bydlisko: martin

Re: utulok Martin

Poslaťod alfsvk » Ned 22.08.2010 10:06

a este jedna logicka vec..

treba nadavat na tych, co psov silou-mocou mnozia a nie na tych, co ich utracaju.. krista
alfsvk
Okoloidúci
 
Príspevky: 12
Bydlisko: martin

Re: utulok Martin

Poslaťod Darcia » Ned 22.08.2010 15:42

No moj osobny nazor je ze kritikaje namieste aj pokial niekto robi 'menej zle' psom,nie len ked niekto robi nieco ozaj zle. Podla mna by psom pomohlo pokial by boli inzerovane, a pokial viem uz boli pokusy o tuto spolupracu, co pan Hatara odmietol. Ja osobne som mu chcela vypomoctako bude treba a odmietol ma, pretoze predsa nic nepotrebuje. Takze to asi nie je len o neochote zo strany ludi pomoct.
Wherever you go, there you are.
Darcia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1105

Re: utulok Martin

Poslaťod Ragnar » Str 25.08.2010 7:37

http://www.utulokdca.sk/ohlasy.php?id=178

nasla som tento clanok -tiez jeden z nazorov na zamyslenie

Vo vseobecnosti si myslim , ze aj napriek tomu , ze uplne neschvalujem to, co sa tam robi a ako sa tam robi, nemame na to aby to niekto z nas zastavil, pretoze ZACAT TREBA UPLNE INDE.

http://www.facebook.com/home.php?filter=lf#!/album.php?aid=18901&id=135919153107225&ref=mf

http://www.facebook.com/home.php?filter=lf#!/album.php?aid=18872&id=135919153107225&fbid=137892489576558&ref=mf

a mozno jedneho dna nebudeme musiet rozmyslat nad tym ako vyriesit otazku umiestnenia tisicky NECHCENYCH psikov.
"My goal in life is to be as good a person as my dog already thinks I am."
Obrázok
http://www.bellaradogdesign.sk
Ragnar
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 156
Bydlisko: MT (LM)

Re: utulok Martin

Poslaťod hruska » Str 25.08.2010 8:51

alfsvk píše:a este jedna logicka vec..

treba nadavat na tych, co psov silou-mocou mnozia a nie na tych, co ich utracaju.. krista


Takze podla teba je uplne v poriadku, ze sa zdrave psy utracaju len kvoli tomu, ze pracovnik utulku ich odmieta pofotit a inzerovat? Je to nepochopitelne, hlupe, x tych psikov mohlo mat nove a dobre domovy a urcite sa nemuselo utracat. A nechod na mna s tym, ze je tam karantena 365 dni v roku, ked ostatne utulky nemaju takyto problem, ako je mozne, ze v MT to tak je? A k tomu, ze sa psy vyberaju na zaklade vyzoru. Je jasne, ze si nevezmem psa molosa, ked sa mi molosi nepacia. Ja som svoju uvidela a zamilovala sa na prvy pohlad, precitala som si o nej, informovala som sa o nej v utulku, a mozem ta ubezpecit, ze akokolvek krasna sa mi zdala, v ziadnom pripade by som si ju nevzala, keby mi bolo povedane, ze je to psik problemovy - kludne sa priznam, ze na takeho si netrufam a proste by som hladala dalej - a urcite aj v MT, keby mi to bolo umoznene. A urcite nie som jedina, ktora vybera psa s rozumom. Takze dalsi stupidny argument, ktory neobstoji.
Viem, ze nie je sranda makat v utulku, preto nerozumiem, preco Hatara silou mocou odmieta pomoc, asi v tom utulku nebude vsetko koser. Rada by som sa mylila.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Útulok Martin

Poslaťod Darma » Pia 27.08.2010 10:32

Viem, ze nie je sranda makat v utulku, preto nerozumiem, preco Hatara silou mocou odmieta pomoc, asi v tom utulku nebude vsetko koser. Rada by som sa mylila.

treba len citat medyi riadkami..

alfsvk, nechal si sa oblbnut ako male dieta, myslela som, ze mas vacsie skusenosti s manipulativnymi osobami...
hlavne ked sa priklanas k tak dobrej organizacii...

a zabudol si si asi precitat predosli prispevok..tak ti to tu vloyim este raz...mozno svitne

na propagacii psov nie je nic zle.. nie je nic zle ani na tom, ked si clovek vyberie psa podla vyzoru A povahy,,
zle je nedat im nadej, radsej utracat, kvoli velkemu mnozstvu a nerobit nic preto, aby odtial odisli aspon nejaki..to je tak trosku zvrateny pohlad..
Darma
Okoloidúci
 
Príspevky: 21

Re: utulok Martin

Poslaťod Darma » Pia 27.08.2010 10:42

alfsvk píše:treba nadavat na tych, co psov silou-mocou mnozia a nie na tych, co ich utracaju.. krista


vsak my nadavame aj na tych...mnozitelia - najvacsia zgerba

tu sa riesi to ze Hatara pomoc odmieta..kukni psiu dusu, ako tam ludia vypisovali na mestsky urad, ci mozu prist pomoct a aku odpoved dostali..ale to si asi uz cital, nie?
ty nemas fotak?stranku vies robit... neskusil si mu ponuknut pomoc?
mozno niektore psy uz mohli mat domov.. a ja somsa divila, ze preco mame tolko adopcii z Martina..
Darma
Okoloidúci
 
Príspevky: 21

PredchádzajúciĎalší

Späť na Útulky