Útulok Martin

Sem píšte všetko ohľadne útulkov.

Re: utulok Martin

Poslaťod Kala » Uto 16.06.2009 20:30

johny5 píše:nemusi.Proste je to tak ako som vravel.Utracanie a predavanie

o predávaní nehovoril, s tým by som im moc nepomohla. najprv hovoril niečo v tom zmysle, že by som mohla pomáhať pri sterilizáciách- zozačiatku napr. len šiť kožu, časom by som sa naučila viac...to som sa najprv potešila, ktorého študenta k niečomu takému pustia na živom psovi... a potom začal, že by som si mohla nacvičovať aj iné operácie, aké by som chcela, na psoch, ktoré sa majú utratiť, pred tým, než sa im pichne T-61, kým sú ešte v narkóze (vysvetľoval mi, že ich najprv uspia myslím Narcotanom? a až potom pichnú T-61, a dovtedy je ten pes vlastne v hlbokej narkóze a nič necíti...) prišlo mi to ako z koncentráku, čo som Dr Mengele?! nacvičovať si operácie, tak, že rozrežem na cimpr campr zdravého psa... ja neviem, ako si to predstavoval, akože tam prídem, poviem "tento je tu už mesiac, tak mi ho uspite, dnes si nacvičím splenektómiu"?! a ešte hovoril, že by som si tam mohla na tých utratených robiť pitvy, že im tam kedysi tak nejaká baba chodila, nacvičovať si anatku. povedala som mu, že sa ozvem, odvtedy som nevolala. asi dva týždne som nemohla uveriť, že mi toto fakt navrhol.
Kala
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Re: utulok Martin

Poslaťod maydanoz » Str 17.06.2009 18:01

tak to je fakt sila!! :nechutne:
maydanoz
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 384
Bydlisko: CH

Re: utulok Martin

Poslaťod tatiana1 » Pia 19.06.2009 18:26

Byvam pri Martine a poznam praktiky v utulku, aj jeho spravcu, klamara, samolubeho človeka. Musime sa spojit vsetci ochotni. Ja mam nejaku dokumentaciu v praci. Riesila som situaciu na urovni veduceho, ktoremu podlieha Hatara aj na urovni primatora mesta. Vsetci slubovali napravu. Ziadala som vymenu spravcu, aby sa tam neutracalo. Ze vencia psov? Totalna blbost. Sam mi spravca povedal, ze maju velke vybehy a im to staci. On napise, ze profesionalka venci. Mi je z toho nanic. T.č. som PN mozno este par mesiacov. Som imobilna. Asi treba podat hromadnu zalobu na utulok, inac sa nic nezmeni. Ale musime byt viaceri. To je koncentrak a Hatara - Mengele. Je mi doplacu nad tymi psikmi, mladymi, zdravymi. Ludia, Konajme. Treba zbierat dokazy. Hatara sa drzi roky ako kliest. Ved vie preco. Musi sa to raz a navzdy skoncit. :nie:
tatiana1
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: utulok Martin

Poslaťod johny5 » Ned 21.06.2009 1:05

No vidis toto som este ani ja nevedel o tomto pitvani a praktikach kocentrakov.Je to hajzel ale ze takyto.Takze fakt treba co najviac dokazov a kazdy ked nieco dame musime ho zhodit odtial.
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: utulok Martin

Poslaťod Foxstone » Ned 21.06.2009 8:30

tatiana1 píše:Byvam pri Martine a poznam praktiky v utulku, aj jeho spravcu, klamara, samolubeho človeka. Musime sa spojit vsetci ochotni. Ja mam nejaku dokumentaciu v praci. Riesila som situaciu na urovni veduceho, ktoremu podlieha Hatara aj na urovni primatora mesta. Vsetci slubovali napravu. Ziadala som vymenu spravcu, aby sa tam neutracalo. Ze vencia psov? Totalna blbost. Sam mi spravca povedal, ze maju velke vybehy a im to staci. On napise, ze profesionalka venci. Mi je z toho nanic. T.č. som PN mozno este par mesiacov. Som imobilna. Asi treba podat hromadnu zalobu na utulok, inac sa nic nezmeni. Ale musime byt viaceri. To je koncentrak a Hatara - Mengele. Je mi doplacu nad tymi psikmi, mladymi, zdravymi. Ludia, Konajme. Treba zbierat dokazy. Hatara sa drzi roky ako kliest. Ved vie preco. Musi sa to raz a navzdy skoncit. :nie:


Ahoj
Dost casto som trenoval v MT pri utulku ... stretaval som dievca ktore malo 6-7 psov a sem tam aj Hataru ako chodia vencit psikov takze toto asi napravil !
Mam pocit ze v meste funguje pravidlo ruka ruku umyva... takze by si musela najst velke dokazy,ale neriesil by som to na Urade Mesta tam to zmetu zo stola, treba apelovat na Asociaciu Ochrany zvierat SR oni sa uz o to postaraju :smile:
Foxstone
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 30
Bydlisko: Martin

Re: utulok Martin

Poslaťod tatiana1 » Ned 21.06.2009 17:36

Foxtone, a kedy to bolo čo si ich videl vencit? Kazda rada dobra. Ja si myslim, ze treba najst dobreho pravnika a podat zalobu. Mam konkretne dokazy, ako odchytil niekolkych psov z dediny /velmi ochotne/ a ihned zmizli. Ochotni by boli aj majielia psov vypovedat. Aspon dvaja, traja. Hatara pouziva rovnake klamstva pri kazdom pripade. Nema evidenciu, nic si nepamata len to, ze psa dalej adoptovali, usiel a vratili ho kvoli jeho neschopnosti sa adaptovat. Vid fenka vlciacka z Pohorelej pri Ziline, kde ju zachranili a v Martine ju utrarili. Je mi do placu. Mas skusenosti s tou Asociaciou? Hlavne miestni obyvatelia by sme sa mohli spojit. Aj peticia by sa dala riesit. Poradte ludkovia.
tatiana1
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: utulok Martin

Poslaťod ana » Ned 21.06.2009 18:27

Tatiana,
len malá pripomienka, tá fenka bola odchytená v Podhorí pri Žiline, (Pohorelá je pri Brezne.)
Ľudia, moc vám držím palce, vymyslite niečo, je vás tu dosť z MT, nech ten Mengele ide do ... a z koncentráku sa stane ozajstný útulok, kde budú psíkov zachraňovať, nie kántriť a dokonca týrať! :oo:
ana
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: utulok Martin

Poslaťod Lucia » Ned 21.06.2009 21:19

Naskytla sa mi otázka, čo ked ho naozaj pomoze a nasim pricinenim Hatara nebude spravcom, ale potom musia zvolit dalsieho a my si vyberat nemozme, co ked tam daju podobneho cloveka ako je on? Myslite ze jeho odstupom sa vsetko od zakladov zmeni? Ze to pojde tak jednoducho?
Lucia
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 226
Bydlisko: Martin

Re: utulok Martin

Poslaťod Foxstone » Ned 21.06.2009 21:25

tatiana1 píše:Foxtone, a kedy to bolo čo si ich videl vencit? Kazda rada dobra. Ja si myslim, ze treba najst dobreho pravnika a podat zalobu. Mam konkretne dokazy, ako odchytil niekolkych psov z dediny /velmi ochotne/ a ihned zmizli. Ochotni by boli aj majielia psov vypovedat. Aspon dvaja, traja. Hatara pouziva rovnake klamstva pri kazdom pripade. Nema evidenciu, nic si nepamata len to, ze psa dalej adoptovali, usiel a vratili ho kvoli jeho neschopnosti sa adaptovat. Vid fenka vlciacka z Pohorelej pri Ziline, kde ju zachranili a v Martine ju utrarili. Je mi do placu. Mas skusenosti s tou Asociaciou? Hlavne miestni obyvatelia by sme sa mohli spojit. Aj peticia by sa dala riesit. Poradte ludkovia.



Takto chodil som tam 3tyzdne kazdy den a kazdy den chodila jedna zena na vencenie a 2x som stretol aj Hataru
A ked so isiel okolo hned bol vonku ze co chcem...
Mam aj taku skusenost ked som nasiel psov prisiel Hatara vratil ich spat do rodin ktore som aj po mene poznal a raz mi ukazal video Malinoisov hroznom stave :ua: zhodou okolnosti jedneho kamarat nasiel v dobrom stave vo Vrutkach.

Pozri ak mas dokazy neries pravnika ... Pravnik by sa len ohanal zakonom .Mam kamaratku Dr.prava oytam sa o postup . http://www.slobodazvierat.sk/Kontakty.contact.0.html

PS : Johny ma pravdu ze to nemozu stihat pracovat okolo toho
Naposledy upravil Foxstone dňa Ned 21.06.2009 21:32, celkovo upravené 1
Foxstone
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 30
Bydlisko: Martin

Re: utulok Martin

Poslaťod maydanoz » Ned 21.06.2009 21:27

Lucia píše:Naskytla sa mi otázka, čo ked ho naozaj pomoze a nasim pricinenim Hatara nebude spravcom, ale potom musia zvolit dalsieho a my si vyberat nemozme, co ked tam daju podobneho cloveka ako je on? Myslite ze jeho odstupom sa vsetko od zakladov zmeni? Ze to pojde tak jednoducho?

Podobny "clovek" ako Hatara uz hadam ani neexistuje!!! :nie:
maydanoz
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 384
Bydlisko: CH

Re: utulok Martin

Poslaťod tatiana1 » Pon 22.06.2009 7:38

Ahojte. Samo, ze je to Podhorie pri Ziline. Kopla som sa. Naozaj, druhy Hatara uz nie . Sam sa mi priznal, ze treba utracat, lebo je velke premnozenie. Naco inzerovat? Naco putace? Presuvaju sa hore dole a to nie je podla neho riesenie. Jednoducho to nie je utulok, ani karantenna stanica, kde povinne drzia psov urcitu dobu aj potom ich tych zdravych posuvaju do utulkov. Tak to funguje v inych mestach, len tu su ine palcive problemy, kadejake oslavy co primator organizuje a pod. veci, len zvierata ma na haku. Pisomne som ho ziadala o napravu a pisomne slubil, no dalej nic nekonal a on ma tiez psa co ma najviac zaraza. Osobne som riesila tento problem u veduceho na NV co ma na starosti utulok. Nasluboval a aku mi poslal odpoved, padli by ste. Chrania obcanov pred psami, nie psov co sa dostanu do utulku.Hrdia sa tym, ze ako moderne trojfazovo usmrcuju. :nono: Mesto vyrubilo poplatky a ohromne enormne pokuty za porusenie predpisov psickarmi, resp. za vyzdvihnutie svojho psa z utulku a pod. Rozum zastava. Vsetko proti psom. Jedno by som chcela vediet, kde su tie peniaze co kazdorocne sa vyclenuju na utulok. Je to velka suma. :nono:
tatiana1
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: utulok Martin

Poslaťod tatiana1 » Pon 22.06.2009 14:57

Foxstone, prosim Ta zaujimalo by ma, v akom casovom obdobi zhruba mesiac, rok si videl psov vencit. Neda mi to akosi do kramu. Chcem to dat do suladu s casom, ked som riesila utulok a osobne som bola za Hatarom.Dakujem
tatiana1
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: utulok Martin

Poslaťod Foxstone » Str 24.06.2009 20:24

tatiana1 píše:Foxstone, prosim Ta zaujimalo by ma, v akom casovom obdobi zhruba mesiac, rok si videl psov vencit. Neda mi to akosi do kramu. Chcem to dat do suladu s casom, ked som riesila utulok a osobne som bola za Hatarom.Dakujem



Ahoj Tatiana1
Chodil som do tej casti ...v case okolo 10.05.09 - 15.06.09 kazdy den medzi 11:40 - 12:20h.
A to dievca co tam pravdepodobne pracuje som stretaval na ceste do utulku v rovnakom case .
Foxstone
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 30
Bydlisko: Martin

Re: utulok Martin

Poslaťod tatiana1 » Štv 25.06.2009 14:25

Dakujem, Foxstone. Mam dojem, ze mu prihara. Utulok je znamy medzi ochranarmi na celom Sklovensku nie v dobrom zmysle slova. Sam sa vyjadril, ze ho to uz nebavi, lebo kazdy ho napada a on je predsa profesional, vie co robi a co ma robit. Stale sa ale drzi. Naozaj sa musime spojit viaceri a situaciu vyriesit k dobru tych chudakov. Len stale neviem, kde zacat. Som zvedava, ako sa vyjadri Tvoja kamoska pravnicka. Ja som uz mala pravnicku z vychodu, ale zo stretu zaujmov nemohla ist do toho. Este raz dik.
tatiana1
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: utulok Martin

Poslaťod johny5 » Sob 27.06.2009 15:02

On je profesional???!!!! Nahana psa s policajtmi 2 hodiny a az potom ho napadne ci pes nieje cviceny a zavola povelom ku mne kedy pes okamzite bezi nemu a predsadne? Ja myslim ze toto by mal skusat ako prve!!!! Takych profikov ako je on na.... do rana za kybel.
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

PredchádzajúciĎalší

Späť na Útulky