Switch to full style
Sem píšte všetko ohľadne útulkov.
Odoslať odpoveď

Re: Útulok v Trnave

Štv 01.07.2010 20:23

Lindchen píše:Myslim si, ze Nella este nevidela psa, ktory je v byte zavrety v klietke ako nejaky kanarik, cika na macaci zachodik, prip. raz za cas ide mooozno na polhodinku von s deckami, ktore ho doslova tyranizuju na flexine. Nella, nech sa paci, ty by si zas mala vyjst obcas aj za brany utulku a navstivit sidlisko napr. v DNV a budes aj ty kukat takto :oo: Podla mna je to chore, takto posudzovat, je to skatulkovanie. Kto ma psa na dvore (bez prihliadnuti na kvalitu jeho zivota), je apriorne zly tyran a kto tyra svojho psa v byte je svatec.

btw, tiez mam psa v byte a na dvore sa mi u babky paci len cez den, takze sa neohajujem ako majitel dvoroveho psa, ale toto je uz a na mna - odporcu dvora - privela.
:jop: presne tak
nella, mala by si vidiet velku vacsinu nasich bytovych psov
cely zivot odsudene na drhnutie sa na flexine - prinajlepsom, v tom horsom pripade na macaci zachodik a par desiatok stvorcovych metrov bytu, to je uuuzasnyyy zivot :pac: TOTO JE PODLA MNA TYRANIE :vykricnik: - pes, ktory si nikdy volne nezabeha, nikdy sa nepohra s inym psom, nedokaze komunikovat ani s ludmi ani so psami - TO je vacsina bytovych psov a je to REALITA a napriek tomu ze to viem a ze to vidim, netvarim sa ze kazdy pes v byte je tyrany, to je teda postoj :ach:

Re: Útulok v Trnave

Sob 03.07.2010 13:40

Nella1: predstav si, ja pravidelne pozeram psiu dusu aj psySOS a pomaham v utulku. A pritom nezdielam tvoj nazor. Pokial ma niekto iny nazor ako ty, neznamena to ze nema prehlad, a zije v naivnych predstavach. A taktiez tie co ti pisu castokrat nie su 'dievcatka'. Aj pes na dvore sa moze mat dobre a pes v byte zle. Vyhlasit ze to tak nemoze byt je kratkozrake. Dokonca aj z tej tebou spominanej psej duse idu psiky aj na dvor :no:

A pre tych ktori chcu psika na dvor a nechcu vam ho v Trnavskom utulku dat aj pokial by o neho bolo dobre postarane a radsej budu preplneni a nebudu mat kapacitu na dalsie zvieratka ktorym treba pomoct - to je bohuzial ich problem. Skuste iny utulok, kde vam ho daju z velkou radostou, ak budu vidiet ze chcete aby sa mal dobre :jop:

Re: Útulok v Trnave

Sob 03.07.2010 23:31

Prepáčte ale nedá mi nezapojiť sa do diskusie. K nám chodia ľuďia z iných miest kde sú útulky a prišli si vybrať psíka od nás práve preto, že inde im ani nevedeli povedať o správaní psíka alebo vhodnosti voľby povahy. A či už ide do bytu alebo na dvor vôbec neriešili lebo ich to nezaujímalo. Som presvedčená o tom, že aj psík po 3 hodinovej naháňačke by bol rád so svojim páničkom a neostal vyvretý za dverami. Čo sa týka konkrétneho prípadu ak počujem labrador a koterec viem, že nie. Mám labradora milujem tú rasu, v útulku sme ich mali desiatky ,ten pes potrebuje kontakt. Aj pes v byte sa dá zamestnať a nemusí len vyvaľovať sa. Riešite tu problém dvor a byt. Bohužiaľ to je len pojem na Slovensku a v postkomunistických krajinách zrejme. Vo vyspelejších je samozrejmosťou, že pes je členom rodiny a teda má prístup tam kde sú ostatní / samozrejme platia výnimky a to vy ako odborníčky viete aké /.Neviem aké otázky by sme mali formulovať aby sme zistili vhodného majiteľa no pre mňa poukazovateľom je aj či psa pustia dovnútra alebo nie. Možno nemám také kynologické znalosti ako vy ale cítim s tými psami v útulku a práve preto ak doprajem psíkovi z kanála, ktorého u nás nikto nechcel perfektnú rodinu vo Francúzsku kde sa mu venujú / či už výcvik ,dovolenky / prečo by som to nespravila aj pre iných alebo sa o to aspoň snažila. Apropo tá fenka o ktorú bol záujem sa adoptovala do BA do bytu pri jazere / dennodenné dlhé prechádzky, zápis do škôlky pre šteniatka /a budú si ju brávať do práce, ktorú majú v rodinnom dome a je tam viac psíkov zamestnancov. A čo sa týka, že nedávame psov a potom sme preplnení to platí aj o útullkoch, ktoré dávajú psov aj na dvor aj do strážnych služieb. Bohužiaľ je viac vyhodených psov ako môžu všetky útulky na Slovensku prijať. Navrhujem vám prídte aspoň na 3 dni do útulku v čase keď máme adopčné hodiny a len počúvajte ľudí, ktorí si prídu vybrať psíka z útulku.Možno by ste lepšie porozumeli nám z útulku.

Re: Útulok v Trnave

Sob 03.07.2010 23:41

No ja osobne si jednoducho myslim ze rovnako ako sa da zamestnat pes v byte, tak moze byt stastny aj pes v dome aj ked bude spavat vonku. Prave preto ze som uz pocula mnoho ludi ktori mali zaujem o adopciu viem povedat, ze to ci bude dobrym buducim majitelom sa neda urcit podla moznosti pristupu do domu.

Re: Útulok v Trnave

Ned 04.07.2010 5:05

ZOZTA a z ktoreho ste utulku? uz som sa Vas to pytala aj na psej dusi :)ale ste to asi nepostrehla...

ten BYT a DVOR tu ani tak neriesia ludia z DF ako ludia angazujuci sa v utulku v Trnave, je to vraj podla nich najdolezitejsie kriterium a vicerym dobry ludom a zaujemcom psika odmietli osvojit...

ja som z oz Tulavej labky a kebyze viete ako mi prevetravame zaujemcov, niekedy az vzdychaju, co su to za otazky, adopcie trvaju dlhsie, komunikujeme piseme si, volame,
tolkych mnozitelov, alebo ludi co chceli psa a nesedeli nam, sme uz od idmietli, ale robit vyber na zaklade dvor - byt, je predsa absurdne.

skor si terba spravit vyber na zaklade, clovek ma vztah a nema vztah, ma cas, - nema cas..
a vobec my mame tych otaziek vela, aj osobne, hlavne uz sme sa za ten cas naucili na co sa zameriavat...

ale ludia z utulkuv TT tu namiesto zamyslenia sa argumentuju len negativnymi skusenostami, zvlastne,
ked si to tak uvedomim, asi vacsinu osvojeni mame prave na dvor do RD, alebo s pristupom dnu...
a sme s novymi majitelmi v kontakte, psici su happy, dvor opustaju pravidelne, viaceri idu dokonca so svojou ludskou svorkou do chorvatska na dovolenku..alebo kade tade..:)

PS: pre utulok v TT, niektore psy mali sme tak pripady, zdivocele, by v by te velmi trpeli, pre nich by to bola doslova klietka, takze skor sa snazime najsit danenm konkretnemu psovi domov podla jeho povahy a tak..:)

Re: Útulok v Trnave

Ned 04.07.2010 8:22

Darma, to si veľmi výstižne napísala :jop:

Chodila som pomáhať do útulku, prestala som v okamihu, keď som si z útulku na vlastného psa (z útulku) doniesla hnačku, že skončil na infúziach. Môj pes 6x zmenil majiteľa, vždy bol na dvore odkiaľ ušiel a ľudí to prestalo baviť, tak ho buď vrátili, alebo ho SZ odchytila na ulici a majitelia sa už neukázali. Naposledy bol osvojený ako strážny pes, odtiaľ sa neunúvali ani doniesť očkovací preukaz, ktorý s ním dostali. No napriek tomu si myslím, že to nieje chyba toho, že ten pes bol adoptovaný na dvor bez prístupu dnu (pravdepodobne), ale je to chyba KOMU BOL ADOPTOVANÝ!. Keď som si ho brala, tak povedali, že sú radi, že ide do bytu, lebo odtiaľ neujde. :pac: . To, že mi ako úplnému začiatočníkovy dali tak problematického psa, že som prvý rok kvôli nemu prerevala snáď každý deň jak som bola z neho zúfalá, to je vedľajšie. To, že keby ho dali ako prvému primerane skúsenému a aktívnemu človeku, tak by už nikdy nemusel meniť majiteľa, aj keď je na dvore, to je vedľajšie. Že?
Adopcia psa je komplexný proces a predstavujem si ho tak ako popísala Darma. Keď začínala adopcia chrtov v ČR, tak sa tie psy dávali hlava nehlava hocikomu, hlavne že išiel do bytu. A pritom tie psy potrebovali denne výbeh, samozrejme zabezpečený, skúseného človeka, čo sa chrtom rozumie, a nie začiatočníka, ktorý s ním nevedel pohnúť, pes bol doživotne odkázaný na vodítko a podobne? :ach:
Ešte raz opakujem, že sa na problematiku treba pozerať komplexne a v súvislostiach.

Offtopic: p.s. vyprosujem si, aby ma niekto oslovoval dievčatko. Ďakujem.

Re: Útulok v Trnave

Ned 04.07.2010 14:15

Darma píše:ZOZTA a z ktoreho ste utulku? uz som sa Vas to pytala aj na psej dusi :)ale ste to asi nepostrehla...

ten BYT a DVOR tu ani tak neriesia ludia z DF ako ludia angazujuci sa v utulku v Trnave, je to vraj podla nich najdolezitejsie kriterium a vicerym dobry ludom a zaujemcom psika odmietli osvojit...

ja som z oz Tulavej labky a kebyze viete ako mi prevetravame zaujemcov, niekedy az vzdychaju, co su to za otazky, adopcie trvaju dlhsie, komunikujeme piseme si, volame,
tolkych mnozitelov, alebo ludi co chceli psa a nesedeli nam, sme uz od idmietli, ale robit vyber na zaklade dvor - byt, je predsa absurdne.

skor si terba spravit vyber na zaklade, clovek ma vztah a nema vztah, ma cas, - nema cas..
a vobec my mame tych otaziek vela, aj osobne, hlavne uz sme sa za ten cas naucili na co sa zameriavat...

ale ludia z utulkuv TT tu namiesto zamyslenia sa argumentuju len negativnymi skusenostami, zvlastne,
ked si to tak uvedomim, asi vacsinu osvojeni mame prave na dvor do RD, alebo s pristupom dnu...
a sme s novymi majitelmi v kontakte, psici su happy, dvor opustaju pravidelne, viaceri idu dokonca so svojou ludskou svorkou do chorvatska na dovolenku..alebo kade tade..:)

PS: pre utulok v TT, niektore psy mali sme tak pripady, zdivocele, by v by te velmi trpeli, pre nich by to bola doslova klietka, takze skor sa snazime najsit danenm konkretnemu psovi domov podla jeho povahy a tak..:)


absolutny suhlas :jop: :yes:

Re: Útulok v Trnave

Ned 04.07.2010 16:22

Dievčatá tu sme neriešili byt alebo dvor / my umiestňujeme aj na dvor a radi ak je to vhodné / ale VZŤAH k tomu psovi. Ak umiestnite 400 psov ročne tak my budete partnerom na diskusiu

Re: Útulok v Trnave

Pon 05.07.2010 13:06

Hmm, to je škoda. My sa tu všetci považujeme za partnerov na diskusiu, hoci aj s inými názormi.
Ale padlo tu aj niekoľko konkrétnych otázok na tuším dva, či tri konkrétne prípady a odpoveď bohužiaľ neprišla.

Re: Útulok v Trnave

Pon 05.07.2010 14:19

Mrzi ma to, tento rok som odchytila a umiestnial iba troch psov... :ua: takze v tejto debate radsej koncim, lebo niesom hodna konverzacie...

Len k tym labradorom...urcite je lepsie tym prezratym labradorom ktory vdaka dysplazke a obrovskej nadvahe ledva prejdu kolecko okolo baraku (nevravim ze vsetci, ale dost velky pocet to je, vidavam na vlastne oci), ako psovi na dvore ktory ma pohyb, kontakt s majitelom, pristup do domu, prechadzky, vycvik?? :nwm:

Nella1 píše: Hlavne na dedinách. Vy nevidíte ako tí psi žijú?! Veď 90 % psov je v kotercoch, na reťaziach alebo v "zadných" dvoroch, bez kontaktu alebo s minimálnym kontaktom s ľuďmi. Títo psi sú braní ako vec, tých ľudí nezaujíma, čo cítia.


Nellka, dievcatko, a ty si robila nejaky oficialny vyskum ktory ti potvrdil tvojich 90% ?? :nwm: lebo ja na dedine byvam, aj sa pohybujem v inych dedinach, dost casto, a ten pomer by som, aj ked velmi od oka supla v mensine pre psi na retaziach a v kotercoch (bavime sa o celodennom, celozivotnom zavreti) ...vecsinou su psi sucastou domu, sucastou dvora, sucastou zivota beznych ludi...aj ked ich nechodia vencit a nechodia s nimi na cvicaky, tak tie psi prezivaju pre ne plnohodnotny zivot...to je maju lasku a pohladenie, maju zradlo, maju teplo a hlavne maju svoju rodinu, svoju svorku ktoru mozu strazit...

Re: Útulok v Trnave

Pon 05.07.2010 14:27

ZOZ TA: tu sme prave naopak my riesili prave umiestnovanie, respektive neumiestnovanie na dvor. Ale asi citame dve odlisne diskusie. A vlastne vzhladom k tomu ze ja som pomohla mensiemu poctu psov tiez nie som vhodnym partnerom na diskusiu (zvlastne ze to plati len na tomto fore). Ach jaj :ach:

Re: Útulok v Trnave

Pon 05.07.2010 15:37

Darci a somnou sa budes bavit?? :hi: ozaj a pocitaj sa za zachraneneho aj moj sprcek ktoreho som si zobrala s utulku?? Lebo keby sa dostal niekomu kto nema taku trpezlivost tak je uz davno mertvy :lol:

Re: Útulok v Trnave

Pon 05.07.2010 15:42

Offtopic: Silwuska: No vies co asi nie, co by si mi ty mohla povedat take ze by mi to stalo za ten cas :jazyk:

Re: Útulok v Trnave

Pon 05.07.2010 15:45

Offtopic: Eeeee....V tescu maju kura za 1,40 :lol: moze byt? :lol: stalo to zato?

Re: Útulok v Trnave

Pon 05.07.2010 16:33

Ulfheiðr píše:Dovolím si citovať Silwušku:
Najnovsia skusenost...volala mi velmi dobra kamaratka ze jej znama by si chcela s tt utulku adoptovat steniatko...maju doma uz jednu fenecku cistokrvnu a chceli by k nej mensiu kamaratku...fenecka ma na dvore obrovsky priestranny koterec, ale ten ma na situaciu ak je na dvore navsteva...spava vonku, to si vybrala sama, aj ked ma pristup dovnutra, vzdy sa na noc stahuje do budy...dievcina chodieva zo svojou suckou pravidelne na prechadzky, chodievaju sa kupat, chodievaju na tury, do mesta, na cvicak....utulku bolo ozrejmene ze steniatko by bolo spociatku urcite vnutri a casom by ho nastahovali k fenecke...v utulku im bolo povedane ze nie...je toto podla teba spravne konanie??

Takže ako v tomto prípade? Aj toto je majiteľ, ktorý svojho psa šuchne na reťaz "do zadu"? Ako bol tento prípad posúdený, že nedostali psa?

Ulf...Silwuska v tom prispevku pisala o mne.. :lol: To ja som jej volala a bola som uplne rozcarovana z pristupu TT utulku... :ach: Silwuska, kludne si ma mohla menovat :no: Ja som pani v utulku uprimne povedala, ako by sa steniatko malo u tej mojej kamosky...koniec - koncov to hore pise cele Silwuska tak, ako to bolo...Ja som tej pani nemala dovod klamat, kedze som vedela, ze ten psik by u tej mojej kamosky bol v uzasnych a starostlivych rukach...Pani v mi povedala, ze oni, aj keby si mali vybrat, ci daju vlciaka do bytu, alebo na dvor, uprednostnili by zaujemcu, ktory by ho zobral do bytu :ach: Myslim si, ze naozaj prichadzaju tymto pristupom vo velkej miere aj o zaujemcov, ktori by tym chudatkam vedeli zabezpecit laskyplny a milujuci domov, ale asi si myslia, ze vsetci zaujemcovia su z "druheho brehu rieky" :nie: Nevadi, nasli sme jej medzitym ine steniatko z Pes v nudzi a napodiv, slecna spolumajitelka toho zdruzenia nas dokazala dostatocne odhadnut na to, aby nam maleho Simonka (ktoreho si o.i. medzitym uplne zamilovala a nebola ochotna ho niekomu dat len tak) dala na adopciu s radostou a kludom na dusi, ze mu u tej mojej kamaratky bude naozaj skvele... :jop: ...a aj mu je... :poklona:
Ivanka.P píše:Dosiahnete týmto akurát to, že vám budú ludia klamať :ua:

:jop: :jop: :jop:
Odoslať odpoveď