Pes z útulku

Sem píšte všetko ohľadne útulkov.

Re: Psik z utulku

Poslaťod Krystal » Pon 12.01.2009 19:23

ze vraj ma take 2-3 roky
Obrázok
Krystal
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 215
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Psik z utulku

Poslaťod mirik » Ned 08.02.2009 18:50

pridam sa k teme ja som si vzala BO-malinoisa ktory ma ale velmi dlhy dlhy a az trochu neuveritelny pribeh ,ale myslim,ze so stastnym koncom.ma asi 5r. mam ho druhy tyzden a zvyka si velmi rychlo.v byte je pokojny rad spi rad vela je (kedze mu trcia este stale rebra),neviem o jeho minulosti vobec nic. no zatial sa mi podarilo zistit ze nema rad deti, nema rad ludi ktori hulakaju alebo rozmachuju rukami zeby zle spomienky?uci sa privolavnie a povel sadni sme zacali ucit cez vikend a celkom sa chyta budeme trenovat istotne dalej. trosku je problem s mojim druhym psikom 13r bradacom ktoreho sa tento BO snazi akokeby vytlacit resp. si na mna robi vacssi narok.a kedze bradac je maly a belgican velky nejak mu prirodzene ustupuje.problem je iba v byte v moje izbe ale vonku su dobra dvojka :smile: tak verim,ze vztahy v domacnosti upravime, ze si na seba musia len poriadne zvyknut a tolerovat sa,

chcem sa spytat ci ma niekto podobnu skusenost ,ze sa jeho psy nemali radi a casom sa to upravilo,alebo naopak? dakujem :smile:
mirik
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 510
Bydlisko: Kosice,

Re: Psik z utulku

Poslaťod vavrena » Ned 08.02.2009 19:05

mirik, to, čo popisuješ, je tvorba hierarchie, niežeby sa nemali radi. Oni si to medzi sebou vyjasnia, alebo im môžeš pomôcť. Zvyknú si na seba. Pohľadaj aj tu na fóre spolužitie dvoch psov, výcvik...
A veď hoď sem ten dlhý neuveriteľný príbeh tvojho belgičana, radi si ho prečítame. :smile: :ahoj:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Psik z utulku

Poslaťod Tobin » Ned 08.02.2009 23:58

Offtopic:
Krystal píše:chcela by som aj ja napísať,dúfam že nevadí že trochu neskoro ;)...ale ja mám tiež fenku z útulku...volá sa Molly...tu od nás zo snv... Ja som vždy chcela mať nejakého "čistokrvného" psa.. novofundláka..alebo sharpeia...tak tiež kolia sa mi pači.....no a kamoške raz ušiel vlčiak a sme šli do útulku pozrieť ...a bol tam...a vtedy som zbadala to malé úbohe špinavé vychudnuté stvorenie...keď som videla tie oči...ako sa na mňa prosebne pozerala,tak mi bolo všetko jasné...ja som si ju proste musela zobrať...proste som ju chcela zachrániť...bola som tam pri nej asi hodinu ešte...a chodila som pár dní za ňou sa tam pozerať...až som sa rozhodla že si ju teda vezmem...a neľutujem to...teraz sme najlepšie priateľky :) ... to je proste pes za všetky prachy...v minulosti vraj bola asi týraná :( ani sa nečudujem...bola strašne bojazlivá za všetko sa prikrčovala a dávala chvost medzi nohy...aj teraz to ešte sem tam robí,ale ktovie čo si prežila,chudinka....ale o to viac je verná...takého verného psa som ešte nezažila...snáď iba v telke...ona zo mňa nespustí oči...hoci aj teraz , keď píšem a sedím pri PC, leží tu pri mne a pozerá na mňa...keď idem na WC,tak ma čaká pred dverami...vonku chodím bez vodítka...počúva na slovo a nepohdne sa odomna na viac ako 10 metrov.. proste...pre toho psa som celý svet...a pre mna ona je tiež...myslím že my sme sa fakt našli :) inač je skvelej povahy...taký bezproblémový psík...máme ju v byte a pekne sa pýta vonku...vôbec sa nepociká ani nepokaká dnu v byte...taka kľudná...ale keď na mňa niekto dvihne ruku alebo ma udrie ,tak mám pocit žeby aj život dala za mňa.. to kamoška stále ju tak provokuje,že ma akože udrie,aby videla ako ma bráni,až raz ju tak poriadne kvakla do ruky, že odvtedy si dáva pozor :D ...tak...môžem byť najšťastnejší človek , že ju mám :)

Len tak BTW: V tomto inac velmi milom prispevku je
5bodka 1x
4bodka 1x
3bodka 37x
2bodka 4x
1bodka 0x
:oo:
spolu 128 bodiek...
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Psik z utulku

Poslaťod camon » Pon 09.02.2009 7:17

Offtopic: Tob ty sa musis brutaaaaaalne nudit :lol:
camon
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1613
Bydlisko: blizky vychod

Re: Psik z utulku

Poslaťod Tobin » Pon 09.02.2009 12:04

Offtopic: Trochu ano.... ale sak Word spocital za pol min., taxomsa moc nezabavil. Zato pobavil :ach:
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Psik z utulku

Poslaťod Silwuska » Pon 09.02.2009 12:20

Offtopic: to jak to word spocita bocky?? :oo: :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Psik z utulku

Poslaťod Cathie » Pon 09.02.2009 16:03

Offtopic: Ja by som asi vyhladavala CTRL+F a pocitala odkliky..? Neviem :nwm:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Psik z utulku

Poslaťod fibi1212 » Uto 10.02.2009 16:12

:lol: ja mam tiez fenocku z utulku...konkretne zo ZM,ze vraj tam bola od steniatka,a pochadza z ciganskej osady...ku mne prisla zhruba,ked mala rok a pol(vdaka ti anka-psiadusa :poklona: :poklona: :poklona: )...teraz uz ma vyse troch rockov a robi vsetkym radost...teda niekedy aj starost,ale to patri k tomu :lol: a btw, vlcakov tiez nemusi :heh:
Čím viac poznám ľudí, tým viac milujem psy.
fibi1212
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Košice

Re: Psik z utulku

Poslaťod Sunny » Uto 10.02.2009 16:16

Taky sa hlásim k majiteľovi útulkáčika. A zároveň k tej výnimke, ktorá si úžasného skvelého majiteľa vôbec neváži :heh: Foxy je SH, približne ročná, ešte trochu plachá, ale to sa spraví. A je to ignorant ako sa na jej plemeno sluší a patrí, žiadna vďaka, pche :ach: :haha:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Psik z utulku

Poslaťod Amaguk » Uto 10.02.2009 16:17

sim ta, to nemozes od SH taketo veci cakat...aby sa znizili k nejakej vdacnosti voci menejcennemu ludskemu druhu :heh:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Psik z utulku

Poslaťod Bialea » Str 11.02.2009 10:12

Ten malamut je nádherný ako z rozprávky. Aj my máme našu krásavicu no niez útulku ale keby si ju nevezmeme tak by tam skončila. Pred mesiacom sme si k nej kúpili ďalšiu bíglicu aby nebola sama. Je to super sa pozerať ako sa spolu naháňajú :jop:
Bialea
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 118

Re: Psik z utulku

Poslaťod Amaguk » Str 11.02.2009 10:15

Ktory malamut? Ten od Miky?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Psik z utulku

Poslaťod Bialea » Štv 12.02.2009 13:25

No myslela som tvojho ak to nie je malamut prepáč nevyznám sa v tom dobre.
Bialea
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 118

Re: Psik z utulku

Poslaťod Amaguk » Štv 12.02.2009 13:28

Offtopic: aha, diki, to je haskac (malamutici su nasi bratranci :lol: )
a ako z rozpravky je, to je fakt: raz je ako anjel a raz zase ako cert :no: :heh:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

PredchádzajúciĎalší

Späť na Útulky