Pes z útulku

Sem píšte všetko ohľadne útulkov.

Re: Psik z utulku

Poslaťod dia76 » Uto 18.08.2009 17:14

Ja mám tiež psíka z útulku. A časom k nemu pribudne určite aj ďalší. Som rada, že som mu dala šancu na šťastný život..bolo hrozné vidieť ako sú tam psíci v kotercoch a ako dúfajú, že si ich niekto všimne..

Na začiatku to síce bolo ťažké, neovládal žiadne povely, bol zlý, utekal, neznášal chlapov (bol týraný) - ale všetko sme prekonali. Všetko sa dá, keď sa chce.. a teraz je z neho jeden super pes, ktorý dokáže vonku neuveriteľne vystrájať a doma neuveriteľne chrápať na gauči :haha:

som rada, že ho mám, je super :winner:
Radšej život pod psa ako život bez psa...
dia76
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122
Bydlisko: Bratislava

Re: Psik z utulku

Poslaťod Lara1985 » Štv 20.08.2009 10:28

Presne toto je to Moj Benušo, ked som si ho brala z útulku bol najzanedbanejší havinko v útulku, všetkého sa bál. Všetci psíci skákali na mreže a on tam sedel vzadu a mal v na saláme. Neviem prečo,ale práve on ma upútala ešte ten deň som si ho brala domov. rovnako ako tvoj utekal, nechcel vodítko ani vidiet, sadol si a bolo. :dancing: Teraz je to úplne iný havino, síce je aký domasedko :zz: , ale poslúcha na slovo. To že sa nemusí moc objímať a ani hrať ho oc nebaví, na to som si zvykla, on je proste taký. Je vďačný za ten kľud čo sme mu dali. :smile: Tak a teraz sme mu doniesli z útulku zase Saniu, tá ho preháňa jedna radosť a ja sa idem zblázniť, keď vidím ako pomaly napredujú v spolubývaní.[url][URL=http://www.images.dogforum.sk/viewer.php?file=1k7313w5n310celusx86.jpg]Obrázok[/url][/url] BENUŠKO V ZiME

Benuško v lete [url][URL=http://www.images.dogforum.sk/viewer.php?file=qlftjt8ac7o4kwoxust5.jpg]Obrázok[/url][/url]
Lara1985
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 78
Bydlisko: Trnava

Re: Psik z utulku

Poslaťod dia76 » Štv 20.08.2009 14:34

"všetci psíci skákali na mreže a on tam sedel vzadu..."

presne toto som aj ja zažila..prišla som do útulku, že si vezmem nejakú fenku. Prechádzala som sa medzi kotercami, všetci psy skákali na mreže v zmysle "mňa si vezmi, mňa"..len jeden jediný stál smutne v koterci, v očiach žiadna radosť, bez zmyslu života..samozrejme, hneď som si ho všimla..zavolala som naňho - a prišiel k mrežiam..milo som sa mu prihovorila, trošku zavrtel chvostíkom, ale pozrel na mňa s takým smútkom v očiach, že hneď bolo rozhodnuté.
Chcela som síce fenku, on bol pes/samec, ale neľutujem.
Radšej život pod psa ako život bez psa...
dia76
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122
Bydlisko: Bratislava

Psik z utulku

Poslaťod Žanet » Uto 25.08.2009 14:55

Moja utulkacka sa vola Sárka. Spociatku ma nezaujimalo co s nou bolo predtym nez prisla ku mne. Nie vsetci znesu pocuvat o tom ako tvor ktory si ziskal cele ich srdce trpel. Ale nahoda je svina a tak ked som sa pokusala uskutocnit rodinne stretnutie s jej surodencami (vtedy som bola este v tom ze ma braceka aj sestricku) napisala som na forum košickeho utulku U.V.P :poklona: odkial ju mam a tam mi jedna mila slecna (dobrovolnicka v utulku a tymto jej este raz dakujem :rose: ) napisala ako to v skutocnosti bolo. Takze moja Sárka k nim prisla ako steniatko aj so svojou sestrickou. Obe mali asi mesiac. Kedze steniatka mali byt este pri mamke tak boli dost nachylne na choroby. Parvoviroza sa stala jej sestricke osudnou. Po troch tyzdnoch od prichodu do utulku zomrela :plac: Sarka bojovala a nad parvovirozou zvitazila :winner: A tak som sa takmer po roku jej pobytu v utulku stala jej stastnou majitelkou :king: Je to krizenec holandskeho ovciaka, vsak o polovicu mensi a chudsi. Dodnes nemam potuchy ake je to druhe plemeno po ktorom ziskala taketo proporcie. Ale dokazem s tym zit :no: Je vesela pojasena a neustale na mna skace. Delime sa o postel a castokrat aj o perinu. Nadobro si ziskala moje srdce :love:
Žanet is happily dating with Raso ;-)
Žanet
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11

Re: Psik z utulku

Poslaťod Sára1 » Uto 25.08.2009 20:20

Žanet, je krásna. Nemáš ešte nejakú jej foto? :ahoj:
Priateľ je ten, kdo Ti podá ruku a dotkne sa Tvojho SRDCA
Kľud a mier vo mne... =) LÁSKA
Sára1
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 207
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Psik z utulku

Poslaťod mária » Uto 19.01.2010 18:19

Aj moja Gulička je z útulku ,zo Skalice.
mária
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 59

Re: Psik z utulku

Poslaťod bobík » Uto 26.01.2010 17:57

Ja mam tiez psika(jerryho) z utulku z Cadce.V utulku vraj bol iba jeden den a potom som si ho ja zobrala. :yes: :yes: :jupi: :jupi:
:)
bobík
Šteniatko
 
Príspevky: 69

Re: Psik z utulku

Poslaťod ZuzanaV » Štv 28.01.2010 22:46

My sme si zobrali z Košického útulku našu Lyrušku takmer pred rokom. Jeden veterinár tvrdil, že má dva roky, iný, že päť. Našli ju vyhodenú a vychudnutú na cintoríne spolu s dvoma ďalšími psami. Pravdepodobne ju niekto dosť bil a týral, lebo sa veľmi bála ako ľudí, tak aj iných psov. Doteraz sa nenechá cudzím človekom pohladkať. V útulku bola asi rok pokiaľ sme si ju adoptovali a skoro sme si zobrali jej sestru, ale keďže pozerám SPSA a tam hovorili, že bojazlivé psy majú nižšiu šancu na adopciu, tak sme sa rozhodli pre Lyrušku a bola to skvelá voľba.
Potrebovala jemný prístup, čo sa týka výcviku, takže žiaden krik a iný dotyk ako pohladkanie neprišiel do úvahy. Ale podarilo sa.
Teraz máme na dočasnú opateru šteňa kríženca NO, lebo je krátkosrstá a v útulku ochorela. Ale už je zdravá a snáď si ju skoro niekto adoptuje.
Obrázok
ZuzanaV
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Psik z utulku

Poslaťod camon » Štv 28.01.2010 22:53

bobík píše:Ja mam tiez psika(jerryho) z utulku z Cadce.V utulku vraj bol iba jeden den a potom som si ho ja zobrala. :yes: :yes: :jupi: :jupi:

tak to mal stastie :no:
camon
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1613
Bydlisko: blizky vychod

Re: Psik z utulku

Poslaťod bobík » Pon 01.02.2010 19:05

ZuzanaV píše:My sme si zobrali z Košického útulku našu Lyrušku takmer pred rokom. Jeden veterinár tvrdil, že má dva roky, iný, že päť. Našli ju vyhodenú a vychudnutú na cintoríne spolu s dvoma ďalšími psami. Pravdepodobne ju niekto dosť bil a týral, lebo sa veľmi bála ako ľudí, tak aj iných psov. Doteraz sa nenechá cudzím človekom pohladkať. V útulku bola asi rok pokiaľ sme si ju adoptovali a skoro sme si zobrali jej sestru, ale keďže pozerám SPSA a tam hovorili, že bojazlivé psy majú nižšiu šancu na adopciu, tak sme sa rozhodli pre Lyrušku a bola to skvelá voľba.
Potrebovala jemný prístup, čo sa týka výcviku, takže žiaden krik a iný dotyk ako pohladkanie neprišiel do úvahy. Ale podarilo sa.
Teraz máme na dočasnú opateru šteňa kríženca NO, lebo je krátkosrstá a v útulku ochorela. Ale už je zdravá a snáď si ju skoro niekto adoptuje.


ZuzanaV ,drzim palce :jop: :ahoj:
:)
bobík
Šteniatko
 
Príspevky: 69

Re: Psik z utulku

Poslaťod ipinko » Str 10.02.2010 15:14

Ja mam krizenca labradora z utulku z PB.Bude mat rok.Mam ho od aprila.V januari bude mat rok.Mal som ho od
3 mesiacov.
ipinko
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 67
Bydlisko: kúsok od IL

Re: Psik z utulku

Poslaťod niky » Štv 11.02.2010 15:59

tak toto tu je ako klub tych, co maju psikov z utulku? :smile: hmm, tak aby sme nechybali, aj my sme sa stretli v utulku na Poliankach, par mesiacov sme chodili kazdu sobotu na celodnovky do Karpat, no lucenie bolo cim dalej tazsie a tak sa mi zazrakom podarilo cez rozne klucky, prepasovat psa domov a konecne mohol nastat slavny moment, ked Okino zakotvyl po dvoch rokoch v utulku (bol tam od steniatka a vraj si ho niekto aj vzal no vratili ho) u mna doma :jupi: odvtedy sme nerozlucna dvojka :no:
niky
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 718
Bydlisko: Bratislava-Petrzalka

Re: Psik z utulku

Poslaťod helluska » Štv 11.02.2010 22:18

My mame nasho Darwina (povodne Bundy, v utulku Dundo) z Kosickeho utulku UVP. Brali sme si ho ked mal cca 8 mesiacov, v utulku vraj stravil mesiac. Maly miluje vsetkych ludi a psov bez rozdielu pohlavia, veku a vysky :angel: a ja milujem jeho, lebo je moj :yes:
Aj ked mam spomedzi vsetkych plemien svojich favoritov, v buducnosti by som si aj tak vzala opat psika z utulku alebo psika v nudzi. Ked sa zmenia bytove podmienky, tak Darwinovi urcite najdeme kamosa(ov) :smile:
Dogs are miracles with paws.
helluska
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 103
Bydlisko: Košice - Mníchov

Re: Psik z utulku

Poslaťod ipinko » Pia 12.02.2010 18:05

Ten moj az taky laskavy nie je , ale da sa
ipinko
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 67
Bydlisko: kúsok od IL

Re: Psik z utulku

Poslaťod Mac Gie » Sob 13.02.2010 15:01

a vam chodia neake kontroly ako sa psiky maju alebo nieco take?? :nwm:
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

PredchádzajúciĎalší

Späť na Útulky