Pes z útulku

Sem píšte všetko ohľadne útulkov.

Re: Psik z utulku

Poslaťod Bialea » Štv 12.02.2009 13:30

Tá fotka je ako vystrihnutá z časopisu :no:
Bialea
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 118

Re: Psik z utulku

Poslaťod luckyA » Pon 16.02.2009 18:35

ja mam 3 z utulku - zlaticka moje, ked som ich tam vydela, neodolala som, us ma nechcu brat do utulku vraj si tam zakazdym vyberiem psa , ale ja sa na to proste nemozem pozerat :plac:
luckyA
BANNED
 
Príspevky: 203

Re: Psik z utulku

Poslaťod lulu » Štv 26.03.2009 12:33

Ja mám sučku z Dubnického utulku,jej mamu doviezli do útulku keď mala mať šteniatka...A porodila už tam..Keď sme tam prišli,povedali nám že Sunny/meno dostala tam podla toho že sa narodila v nedelu :no: / je najživšia a fakt taká bola najviac sa nám zapáčila,lebo bola iná ako jej súrodenci :smile: Keď sme ju zobrali tak ostatné šteniatka začali strašne plakať ja som myslela že sa tam ku nim nasťahujem,tak mi ich bolo strašne lúto :plac: Keď tam pôjdem zaniesť granule chcem sa spýtať či na jej súrodencov,rada by som sa s nimi stretla :smile:
*One way-my way*
lulu
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 439
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Psik z utulku

Poslaťod Brona » Sob 11.04.2009 14:31

Aj ja mam utulkacku :ahoj: Adoptovala som ju z utulku v Handlovej - bol to pes v najhorsom stave. Teraz je z nej krasna mlada kocka a pomaly sa ucime nebat cudzich psov a nerobit cikrus ked nam nie je ok :smile:
Brona
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128
Bydlisko: Košice

Re: Psik z utulku

Poslaťod Liana » Pia 01.05.2009 15:26

ja mam sucku z BA polianok. brali sme ju pred 4 rokmi a lepsieho psa asi nepoznam (ale to si mysli kazdy majitel a tak je to spravne :lol: ). bola strasne vychudnuta (4 kila - krizenec stredneho spica), anemicka a este k tomu zacala asi dva dni po prichode harat takze sme chvilu zili na vitaminovych a neviem akych vselijakych injekciach. prve dva tyzdne bola uplne apaticka, ledva stala na nohach, mam pocit ze nas ani nevnimala. papat musela asi 6 krat denne (to mala uz dva roky) lebo v sebe udrzala len male porcie. a vsetko okrem granul slo von :plac: nechapem ako v utulku nabrala tolko sil ze sa v koterci postavila, prisla k mreziam a oprela si tam papulku a tomu pohladu sa nedalo odolat. bol to tiez tak trochu osud, lebo sme uz dva mesiace cakali na inu fenku, ktoru stale drzali v karantene a kvoli tej sme tam vtedy boli. nasa mala zodraty krk od obojku, takze bola niekde priviazana a nechali ju tam vyhladovat. veterinar po prehliadke zubov povedal ze hryzla nejake pletivo, mozno drot na ktorom bola priviazana.teraz poslucha na slovo, nema ziadne zlozvyky, vobce nesteka (tak raz za 4 mesiace :lol: ) hygiena 100%na. na druhej strane nie je na mna prehnane naviazana, vonku si kludne odbehne a prebehne sa, neknuci ked odidem z bytu. proste moja najvacsia laska :love: a este musim dodat ze nulova agresivita, so psami vychadza super, v zivote po ziadnom neskocila ani nic :jop:
predtym sme mali tiez fenecku z utulku, to este z Roznavskej BA, ale ta bola v utulku dlho (asi 1.5 roka) a zanechalo to na nej stopy, nepohla sa odo mna na 5 metrov, ale inak s nou nebol problem.
teraz k nam pribudla este jedna fenka, nie z utulku a musim povedat ze je to vazne rozdiel, aj ked ju lubim a ona mna tiez, v jej pohlade je predsa nieco ine
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psik z utulku

Poslaťod Deria » Štv 07.05.2009 0:40

Moj Alfi bol z utulka v Nemecku, bol to velky dobracisko ale uzila som si ho vlastne iba rok. Dostal nejake epilepticke zachvaty a behom dvoch dni bolo po nom. Bolo to strasne. Bez psa som ale vydrzala iba tyzden, citala som v novinach "pomozte psikom zo Spanielska" a uz som bola tam. Nakolko bol moj Alfi velky, tak som akosi automatiky chcela znova velkeho psa. Laika bola mala a tak som uvazovala. (Ja blbec.) Nakolko mala nozicku kratsiu a krivala, (preto si ju nikto nechcel zobrat), to vlastne rozhodlo a vzala som ju.( A je to najzlatsie, najvdacnejsie stvorenie na svete.) U Laiky veterinari konstatovali, ze mala zlomeny, teda roztriesteny klb ale po vet. liecbe nebolo ani stopy, tak sa teda zle zrastol. Proste, bola jednym z tych tulavych psikov, ktorych je v Spanielsku vela a musela si prejst urcite peklom, pretoze zlomeny klb je strasna bolest a o potravu sa nebola schopna postarat. Bola vychudnuta a mala straaasne smutne oci.

Zuzi mame z Polianok, bola to bleskova adopcia, lebo vtedy sme boli v Blave iba na otocku. Mojej sestra (ktora mala somnou vycestovat) prave tazko prezivala stratu jej fenocky a o dalsom psovi ani pocut. S kamoskou a tamojsou vet sme to tak naaranzovali, ze behom dvoch hodin mala moja sestra Zuzi, ktoru sme boli vyzdvihnut uz vecer a nakolko tam nebola elektrina (nieco sa tam stavalo vtedy nove), tak sme Zuzi, ktoru nam ukazali ako prvu, hned zobrali. Ako vyzera, sme videli len po baterke. Sestre ju dali do narucia a ta ju viac nepustila. Doma sme zistili, ze to je krasavica, Zuzi bola niekde najdena, nevieme, co prezila ale moc dobreho asi tiez nie, lebo sa vsetkeho velmi bala, najviac kablov. Z nich mala priam panicky strach. Uz je to ovela lepsie. Dnes uz chodi bez voditka a je to tiez zlaty, oddany psik.
Deria
Snoopy
 
Príspevky: 108

Re: Psik z utulku

Poslaťod realita » Štv 11.06.2009 16:38

aj ja mám útulkáča.

-doniesla som si ho podvýživeného, hnačkujúceho s kotercovým kašlom...hneď druhý deň sme nechali u zveroša vyše 100eur. Pes bol na skapanie a tak dehydrovaný, že mu ani nevedeli prepichnúť kožu na infúzku. Medzitým stihol dokúsať pólku čakárne vrátane zverolekára. Vitamíny mu pichali tak, že ho dvaja držali vo vzduchu s prehodenou plachtou cez hlavu...ako psí nováčik som bola na pokraji infarktu:)))
Celý život prežil v útulku čiže sa bál prakticky všetkého- auta, zvukov, oblečenia, zrkadla, dopravných prostriedkov, kolies, dáždnika, opasku....najme ale ľudí, ktorých napádal (vždy ale v zmysle- "veď počkaj, napadnem ťa skôr ako mi stihneš ublížiť"). Dokonca sa ani nechcel nechať adoptovať...je príšerne hrdý:))
cvičila som ho tak, že vždy keď došla návšteva tak dostal dobrotu. Teraz sa ide potrhať od šťastia
keď dojde návšteva:)ale ešte to s ním nieje výhra mám ho len dva mesiace a za tie urobil parádne pokroky a teraz je z neho miláčik
vďaka útulku sa perfektne znáša s ostatnými psami čo je veľká výhoda a tiež je absolútne nevyberavý na potravu.
prvý mesiac som však s ním musela stráviť každú chvíľu- bez toho si to vôbec neviem ani predstaviť
realita
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3

Re: Psik z utulku

Poslaťod wewerica » Štv 11.06.2009 18:08

z akeho utulku ho mas?
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Psik z utulku

Poslaťod Mac Gie » Pia 24.07.2009 0:44

no ja mam tiez psika z utulku z PO...je to krizenec NO aspon tak vyzera a v utulku mu dali meno Tiky no ja som ho premenovala na Max...do utulku prisiel ked mal asi 2 mesiace a asi o tyzden alebo dva som si po neho bola s mamkou...Maxa mam doma uz asi 8 mesiacov je to naozaj super psik....co sa tyka toho co s nim bolo predtym tak tulal sa po PO ale nie dlho nasla ho kolegyna byvalej maminej kolegine a ked sme boli s nou aj jej manzelom posediet si tak nam o nom povedala...sa hoci som si myslel ze bude vecsi je to ok lebo je silny a mohutny a citim sa s nim bezpecne a nevynemila by som ho za nijakeho ineho...som rada ze ho mam i ked niekedy ma poriadne zlosti :heh: ale ktory psik nie...moj Max je tak trosku hyperaktyvny maniak na palicky a aportovanie...niekedy mam pocit ze jeho energii nie je konca kraja a inokedy sa cely den tvry ako zdochlina no to obvikle preto ze je horuco a on nerad chodi na slnko kedze je poväscine cierny :smile: je velmi mily a zboznuje ludi...je priatelsky na vsetkych psikov no ked ten druhy nie je priatelsky k nemu zlakne sa ho a nezalezi na tom aky je velky...no zas ked sa neaky psik chce priblizit ku mne tak uz je problem totiz moj Maxik je dost majetnicky a sem tam nechce dovolit ani mojej fenke prist ku mne :lol:keby som ho nemala doma nespoznala by som ho :heh: strasne sa zmenil ako rastol :heh:
na porovnanie foto:2 mesiaceObrázok10mesiacovObrázok
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Psik z utulku

Poslaťod Diandra » Pon 27.07.2009 14:33

:oo: No fakt sa strašne zmenil. Ale zlatý je :smile: . Pekne si o ňom napísala. Ako sa tvári že je zdochlina, to poznám :lol:
Obrázok
Diandra
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1537
Bydlisko: Žbince

Re: Psik z utulku

Poslaťod Mac Gie » Uto 28.07.2009 16:55

dakujem :hi: ...no to hej zmenil :heh: ved ani ten chlap z utulku ho nemohol spoznat :lol: ale pekne vyrastol a je velmi inteligentny...niekedy az priliz :heh: no ma jeden dost blby zlozvyk! ked sa nudi rozhryzie a roztrha vsetko co stretne :ua: a najradsej ma topanky :yes: a ked som bola so spoluziackou na chate bol tam aj jej zajacik Lola a on sa do nej beznadejne zamiloval :heh:
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Psik z utulku

Poslaťod Diandra » Uto 28.07.2009 17:06

Bože to je miléé :love:psík zaľúbený do zajačika.
Obrázok
Diandra
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1537
Bydlisko: Žbince

Re: Psik z utulku

Poslaťod Mac Gie » Uto 28.07.2009 18:24

no to je len Lola s toho mala mensie stresy :lol:
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Psik z utulku

Poslaťod Diandra » Štv 30.07.2009 17:52

:haha: si viem predstaviť....
Obrázok
Diandra
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1537
Bydlisko: Žbince

Re: Psik z utulku

Poslaťod Lara1985 » Pon 17.08.2009 13:04

Ja mám z útulku 2 psíkov. Oboch mám z Trnavského útulku. Prvého Benyho som si brala v roku 2005 a mal asi 1,5 roka. Je to čierny špic. Druhú Saniu som si zobrala pred týždňom. Je to kríženček asi ratlíka a jack rusella. Má zrhuba 10 týždňov.
Lara1985
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 78
Bydlisko: Trnava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Útulky