Switch to full style
Sem píšte všetko ohľadne útulkov.
Odoslať odpoveď

OZ Pes v núdzi

Ned 03.08.2008 12:12

Rozbiehajúce sa občianske združenie PES V NÚDZI ponúka psíkov na adopciu, ktorí sú zatiaľ v domácej opatere.. Psíkov pribúda a už ich je dosť ťažko umiestniť do dočasnej opatery. Preto chcem touto témou upozorniť na toto OZ http://www.pesvnudzi.info/index.php a možno sa nejaká dobrá dušička nájde, ktorá si adoptuje psíka a zabezpečí mu krásny trvalý domov.
Zároveň by som bola rada, keby do tejto témy prispievali aj ľudia,ktorí si psíka z tohto OZ už zobrali alebo zoberú a informovali by nás o živote psíka.

Re: OZ Pes v núdzi

Str 31.03.2010 12:17

juiletta
aj sa nejako angazujes v tomto OZ? len by som mala par otazok ak hej... :smile:

Re: OZ Pes v núdzi

Str 31.03.2010 12:26

Offtopic: Ginger Rogers, sranda témy vyťahuješ, ani som o niektorých netušila, že sú :smile:
Ja mám odtiaľto Lukašenka :ahoj:

Re: OZ Pes v núdzi

Str 31.03.2010 12:44

:no: snazim sa sa tu prebrat v temach aby som zbytocne nezakladala rovnake..

su mi moc sympaticki. aj ked nebola som tam, ale na stranke nepisu o utracani psov a pod. ako inde.. mam pocit ze sa naozaj staraju o psikov, hladaju im domov a nelamu palicou nad psikom ktory je tam viac nez mesiac...

ty si tam bola teda ze? ako sa ti to tam pozdavalo?

ak su naozaj pro psikov, rada by som ich podporila... ale som za: dvakrat meraj, raz rez :yes:

Re: OZ Pes v núdzi

Str 31.03.2010 13:05

Tento rozhovor pre Evu veľa napovie: http://lesk.cas.sk/clanok/82741/dominika-homolova-zavisla-od-zachranovania.html

Ja som si odtiaľ brala psa, ktorého oni zachránili pred utratením z KSZV. A u nich si pobudol tiež pekných pár mesiacov. Psy neutrácajú, max. pre vážne zlý zdravotný stav. Ostatne všetko je na stránke - psy, ktoré potrebujú domov, psy ktoré našli domov, aj psy, ktoré sú už tam hore a prešli ich rukami - aj dôvod, prečo zomreli.
Všetkych majú umiestnených v dočasných opaterách, kedže ešte nie sú útulkom. A vo všeobecnosti sa o chod OZ starajú veľmi sympatickí, milí ľudia, srdeční, ústretoví ľudia. Nemám čo zlé na nich povedať. Robia všetko, čo sa pre psy urobiť dá.

(mne sa Lukáš doma ocitol tiež tak, že ja som bola akurát skormútená z uspania môjho argentínčeka, keď mi volala Dominika /o mojom záujme o Luckyho vedela, ako aj o tom, čím si práve prechádzam/, že sú preplnení, no mnoho ľudí im volá kvôli túlajúcim sa psom, a tak sa všemožne snažia poumiestňovať všetkých, ktorých sa poumiestňovať aspoň trochu dá. A tak sa mi ešte v ten večer ocitol Luki doma. Zo ZV do BA mi ho doviezla ich právnička. Síce to bol pre mňa dosť veľký šok, ale uvoľnili sme tým miesto ďalšiemu neborákovi)

Re: OZ Pes v núdzi

Str 31.03.2010 13:17

No ja som zainteresovana takze ja samozrejme poviem len klady o nas :lol: Ale vazne, samozrejme ze sme za psikov, ziadne utracanie u nas ak sa tomu da vyhnut, vsetci tam aj pracujeme na baze dobrovolnictva, ziadne platene pozicie,takze sa u nas ocitnu len ludia ktori psikom skutocne chcu pomahat. Vzdy sa da dohodnut a ist sa na nasich psikov pozriet, ak by bol zaujem, vidiet ako sa maju, ze nam tam nehladuju a starame sa o ne dobre :smile: aj ked je fakt, ze ako uz bolo napisane, vela nasich psikov je zatial v docasnych opaterach, pretoze utulok je len vo faze vystavby, ale toto leto by sa mal konecne dokoncit, na co sa uz velmi tesime, lebo sa tym kapacita moznosti pomoct psiko vyrazne zvysi. Pomoci sme samozrejme velmi otvoreni, sponzorov a peniazkov nikdy nie je dost, vkuse nieco treba. Pravidelne organizujeme aj vacsie prechadzky s havkacmi, kde sa da s nasimi utulkacikmi aj stretnut a beru sa prebehnut nech sa vysantia, da sa tam aj fajn porozpravat a aj sa dozvediet o nasom fungovani. Ak by bol zaujem mozem tu nastavajuce prechadzky avizovat.
No a aktualna vec - prave pripravujeme oslavu nasho druheho vyrocia, ktora sa bude konat 1.5. a bude sa tam dat pomoct havkacom a aj samotni utulkaci sa pridu predviest (a samozrejme dufam ze si aspon niektori aj takto najdu rodinu) a budu nejake male podujatia. Bude sa to konat na Sliaci na luke, presne miesto zatial nie je vybrane, takze ked uz bude zorganizovane presnejsie urcite dam vediet, budeme radi ked pridete pozriet :smile:

Re: OZ Pes v núdzi

Str 31.03.2010 13:26

Ak by bol zaujem mozem tu nastavajuce prechadzky avizovat.

urcite ano :yes:
v sekcii Pozvanky na podujatia a mozes tam hned dat info o tej majovej akcii.

Re: OZ Pes v núdzi

Str 31.03.2010 13:32

offca
dik za prelink a aj za tvoju story :jop:

my sme si zobrali prveho aj druheho psika z utulku. tretieho ako jedineho sme si kupili, styri a pat sme si osvojili lebo ich povodni majitelia nechceli a chceli ich utratit a siesty sa ku nam proste pridal. od nasej chovatelky sme ju mali na vikend a uz nechcela odist. :-)

Re: OZ Pes v núdzi

Str 31.03.2010 13:37

Offtopic: :heh: 6 psov ... vono sa to prostě nějak vyskytlo, no... Hej? :aaa: Musíte byť veselá rodinka. Ale myslím, že mať priestorové možnosti, tak tu viacerí dopadneme podobne :angel:

Re: OZ Pes v núdzi

Str 31.03.2010 13:38

darcia

dakujem za odpoved :ahoj: je moc fajn ked sa ozve aj niekto zainteresovany.
velmi ste mi sympaticki a fandim vam :jop:

ja som z bratislavy/brna, takze ste mi od ruky :ua: raz sa ku vam prijdeme pozriet osobne, ale termin je este vo hviezdach :nwm: skoda. lebo rada by som niekde dobrovolnictila/ po praci al. cez vikend - jak sa bude dat. hmm, tskze sa vam da v tomto pripade pomoct viacmenej len finacne. oki.

robite aj nejake spravy al. vykazy vasich prijmov a vydajov?

moc vam drzim palce s dostavbou utulku. :poklona:

Re: OZ Pes v núdzi

Str 31.03.2010 13:41

Offca píše:Offtopic: :heh: 6 psov ... vono sa to prostě nějak vyskytlo, no... Hej? :aaa: Musíte byť veselá rodinka. Ale myslím, že mať priestorové možnosti, tak tu viacerí dopadneme podobne :angel:

Offtopic: ani nemluf, sista :aaa: :angel:

Re: OZ Pes v núdzi

Str 31.03.2010 13:43

:lol: no hej :lol:
nastastie mame velky dvor a dom, tak sa to da. mesacne u nas padne 100kg granul a este par desiatok kil kosti a maska :nwm: :dancing: :ahoj: :aplause:
a prave rozmyslame nad jednou kokricou co sa vyskytla blizko nas v utulku... ach jaaaj :aaa:
priestor je, aj granulky, ale cas je vacsi problem (aj ked manzel je vela doma, resp. viac nez ja)
je mi proste hrozne luto psikov v utulkoch :ach:

Re: OZ Pes v núdzi

Str 31.03.2010 19:42

Ginger Rogers píše:
robite aj nejake spravy al. vykazy vasich prijmov a vydajov?

moc vam drzim palce s dostavbou utulku. :poklona:


Rovno poviem ze fakt neviem, o toto som sa nejak nikdy nezaujimala :angel: Ale urcite nie je problem nahliadnutie do financii na poziadanie, spytam sa vsak ci nieco take niekto od nas robi na uverejnenie a ak nie, tak to rovno navrhnem, je to velmi dobry napad a myslim ze by to uvitalo viac ludi :jop:

Dakujeme, s tym utulkom nas sprevadza dost smola, uz mal byt dostavany v minulom roku ale seria nepriaznivych okolnosti to neumoznila, tak tento rok to uz jednoducho musi vyjst.

Re: OZ Pes v núdzi

Štv 22.04.2010 11:29

Tak ja mam ohladom nasho OZ jednu otrasnu spravu. Kedze pozemok kde sme mali stavat utulok (aj sme tam uz robil iste upravy a chystali sa na vacsie) sme mali len v prenajme zatial, prisli sme on :( Stat ho ide vyvlastnit kvoli neviem comu uz ani (to na mna prislo ako sok tak si ani nepamatam spravne info uplne :lol: ) A teda sa musime obzerat po novom pozemku. Ak by naaahodou niekto z vas vedel o vhodnom pozemku za rozumnu cenu boli by sme neskonale vdacni. Momentalne sme teda v panickom stadiu hladania a psiky su stale v docasnych opaterach respektive umiestneni na malych pozemkoch ktore nam zatial poskytuju ludia na dohodu. Nejak sa nam stale lepi ta smola na paty, verim tomu ze to v blizkej buducnosti to konecne prelomime a ten utulok aj skutocne postaviame :smile:

Re: OZ Pes v núdzi

Štv 22.04.2010 11:35

Darcia tak to ma velmi mrzi :plac:
Ja mam Roxy tiez od vas a s vasim pristupom som vazne spokojna :jop:
Drzim palce, nech sa vam podari nieco pozhanat :yes: :jop:
Odoslať odpoveď