Útulok Korňa - OZ U psej matere

Sem píšte všetko ohľadne útulkov.

Útulok Korňa - OZ U psej matere

Poslaťod Minnie » Ned 20.07.2008 10:54

Ak ste z okolia Čadce, Žiliny, Turzovky, a máte záujem o psíka z útulku, pozrite sem: http://www.upsejmatere-ranckorna.eu/o-nas/
Na svete nie je toľko tmy, aby dokázala zhasiť jednu maličkú sviečku.
Minnie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 333
Bydlisko: Jelenec

Re: Útulok Korňa

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 20.07.2008 11:09

super, držíme palce :jop: :ahoj:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Útulok Korňa

Poslaťod LadyTrixiKe » Uto 19.05.2009 17:50

kde sa da vidiet ponuka psikov ?
Obrázok
LadyTrixiKe
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Košice

Re: Útulok Korňa

Poslaťod MisheliQ » Štv 28.05.2009 7:11

tak tam by som psa rozhodne zatiaľ nedávala, kým nedajú veci na pravú mieru :no:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Útulok Korňa

Poslaťod Liana » Štv 28.05.2009 7:15

Misheliq ako to tam teraz je? v novembri si od nas brali BOC, ale ako svojho psa na pasenie. viem ze spolupracovali s pezinksym utulkom ale nejako to prerusili lebo s tym boli nejake problemy. ani kontakt na nich uz nie je na stranke pezinskeho utulku.
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Útulok Korňa

Poslaťod Liana » Ned 19.07.2009 17:30

dnes som sa rozprávala s pani Dagmar Feckovou z útulku U psej matere v Pezinku a vyvrátila mi všetko, čo sa o Korni hovorí. hovorila mi, že tam chodí takmer každý týždeň, vraj je to tam krásne, pozemok ako polka pezinka, psy sa tam majú dobre, nedeje sa tam nič také ako kŕmenie aziatov malými psami a transporty smrti, včera tam bol deň otvorených dverí a ľudia sa čudovali ako tam tie psy spolu nažívajú. hovorila mi že nikto, kto investuje toľko času, peňazí a starostlivosti do tých psov by ich potom nepredával na mäso a podobne ako sa to o nich hovorí. a jej slovám verím, v pezinku v útulku som bola niekoľkokrát takže tam je vidieť, že sa o tých psov naozaj stará. a hovorila, že ju teraz rovnako očierňujú a kadetade sa na ňu sťažujú, takže ak si nenájde iný pozemok tak sa to tam bude rušiť :ua: a to, že útulok v korni skončil nie je pravda, naďalej funguje, ale už nie sú nikde prezentovaní, pretože im potom nedali pokoj a mali tam kontroly dvakrát týždenne.
a o adiskovi som teda zistila takýmto spôsobom, že je u nich a pasie. ešte im zavolám, ale teraz som pokojnejšia.
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Útulok Korňa

Poslaťod naja » Str 16.09.2009 15:36

Pozrite si temu na psej duši-je tam toho dosť popísané, aj o Zoji-kríženke vlčiaka a o mnohých vymyslených psoch prezentovaných ako Zoja, ale kde je pravá Zoja, to as už asi nikto nedozvie...
naja
Junior
 
Príspevky: 266
Bydlisko: Poprad, momentalne Tirol, Osterreich

Re: Útulok Korňa

Poslaťod zopz » Pia 23.10.2009 22:59

Pozemok mozu mat ako pol pezinka, ale co z toho, ked nie je cih, im patri iba par arov a teda ho nemozu mat oploteny a psy odtial utekaju / ved ako aj pes v novom domove - snazi sa vratit domov/ a ludia z dediny, aj polovncici ich strielaju. Ale nakoniec vsetko je v teme na psej dusi.
zopz
Nováčik
 
Príspevky: 48

Re: Útulok Korňa

Poslaťod zopz » Ned 20.12.2009 15:13

A este keby si toho psa zachranila z tyracky, sucka od stenda na kratkej retazi, krmena len kostami, iba rocna. A tesila si sa ze konecne bude mat fajn zivot, lebo nedopustis aby isla do zlej rodiny. A feckova by ti povedala, ze ma pre nu super miesto , ty ju k nej odvezies , ona ju da na druhy den do korne, teda vedome klamala, ze ma pre nu miesto a odvtedy sa ,po nej zlahne zem.

Ani podobrotky, ani pozlotky sme sa nedozvedeli kde ta sucka je. Snahu mali, lebo uz sa im nechcelo byt ociernovanymi na psej dusi, ale ani jedna fotka nebola ona. To znamena, ze sucka uz nezije, inak by nas nebalamutili fotkami inych psov.

A ako by si sa citila, ze namiesto pomoci psovi, si ho nepriamo pripravila o zivot a s tym teraz musis zit.

A neviem ci mas nejaku nehnutelnost alebo nie, ale ak si kupis, naco ju budes pisat na cudzich ludi a nie na seba? Trochu od veci, nie? A na miru nie je pisane nic, je to pisane na jej mamu - tych par arov. Okolo pozemky chceli kupit ale im ich nepredaju a cast z nich patri obci a starosta je ten posledny co ich tam chce mat, nie aby im dovolil nieco oplotit. Maju neoploteny pozemok, psy v kotcoch, bez vencenia a niektori novi idu hned navolno a samozrejme ze zdrhnu a ludia z obce ich potom strielaju. A to su veci, ktore mi tam ludia priamo v obci povedali.

Takze pezinok a nasledne korna je najrychlejsia cesta za duhovy most pre mnohych psov.
zopz
Nováčik
 
Príspevky: 48

Re: Útulok Korňa

Poslaťod misha25 » Str 10.02.2010 10:07

Liana a ostatní, toto sú všetko fakty:
FAKTOM je, ze zmizla Zoja. FAKTOM je, ze mi boli podsunute ine feny, ktore sa na Zoju trochu podobali. FAKTOM je, ze p. F. nehovorila pravdu, ked mi rozpravala, ze ona vlastne ohladom Zojinej adopcie nevie presne, lebo Romana brala fenu ked tam ona nebola - pritom jej ju sama nakladala do auta... FAKTOM je, ze feny (Blackie aj Zoja) boli po prichode do PK premenovane a zmizli ich ockovaky. FAKTOM je, ze Ocko, ktory vraj bol v Korni operovany operovany nebol - a na to mam potvrdenia DVOCH veterinarov nezavisle od seba! FAKTOM je, ze p.F. OSOBNE napisala do spravy, ze operovany bol, hoci musela vidiet, ze oko je v rovnakom stave ako predtym...
misha25
Okoloidúci
 
Príspevky: 12

Re: Útulok Korňa

Poslaťod muro » Uto 16.03.2010 1:10

Tak teraz uz podme riesit normalne veci,obraciam sa na vas vazeny uzivatelia tohto fora,pred tyzdnom bol k nam privezeny velmi pekny psik briard ,celym menom SORBON KASITERIT,nar.23.4 2001,plavej farby,ma kupirovane usi,je urasteny,povahovo trochu nedovercivy,ma zakladny vycvik,majitelia sa ho museli vzdat z dovodu,ze sa im po 11rokoch narodilo dietatko,ktore ma trochu chore srdiecko a potrebuje klud,Sorbon zial reaguje na kazdy podnet ,ktory vychadza spoza dvery,byvaju totiz na byte a tak nebola ina moznost,iba ak.......,co majitelia nechceli,lebo nie je na tom zdravotne zle,bali sme sa zo zaciatku ako tuto zmenu Sorbon prezije,prve 4dni boli dost zle,ale zvitazil pud sebazachovy,konecne prijima normalne davky krmiva,trochu aj pocuva zakl.povely,zacina chodit na vychadzky,iba sneh to trochu komplikuje,kedze zil v byte a ma dlhu srst.Hladame surne ludi,ktory by mu mohli poskytnut domov,kde by dostojne dozil,je to dobry strazca,mohol by este zopar rokov niekomu robit spolocnika,ma dokonale hygienicke navyky,pred druhymi psikmi ma respekt,proste ich nemusi ,da to patricne silnym brechotom na javo,ak by mal niekto zaujem kontaktujte ma na 0915 349 630 alebo cez mail,je to dost surne vzhladom na Sorbonov vek,ked sa na nas moc naviaze,nebude uz mozna adopcia a musel by u nas dozit,co by vsak komplikovalo situaciu,nakolko je tu viac psikov a hlavne z toho niekolko dominantnych starsich samcov,ktori tu dozivaju,a problem je aj to ,ze ja mam vo vnutri 2macky,ktore on nemusi,a oni nevedia pochopit, preco je chodba tabu. Takze mam ,,o zabavu postarane,,.Foto sa pokusim tu vlozit,a ak to nepojde bude na nasej stranke www.upsejmatere-ranckorna.eu :ahoj:
muro
Okoloidúci
 
Príspevky: 22

Re: Útulok Korňa

Poslaťod yanei » Str 17.03.2010 21:09

Venované všetkým čo sú proti útulku v Korni - Ranč u psej matere!

Môj pes (viď foto) je z útulku od pani Murčovej. Nevyzerá to tam ako v klasickom útulku, hoci tam nemali vybavenie ako útulky, aj tak mi to tam prišlo pre psi oveľa lepšie. Obrovský pozemok mimo obytných domov, kde nemôžu nikoho rušiť. Často čítam názory, že ja tam hrozný neporiadok - jediný čo som tam videla bolo blato - keďže bolo mokro a psi keď behajú a šantia ukážkový trávnik z toho asi nikdy nebude. Je tam 100% krát väčší poriadok ako má väčšina tamojších dedinčanov na vlastnom dvore. Klebety typu, že pani Murťová napr. kredne psi do svojho útulku sú viac než smiešne :lol:

Na vlastné oči som videla ako psi na ranči vyzerajú, veľké boli zabezpečené, šteniatka vnútri a psi, ktorí mohli boli navoľno pustené a hrali sa - rozhodne neutekali ani sa nevzdiali z dohľadu - jedného z nich som si vzala :smile: bol nakŕmený, odčervený a kompletne zaočkovaný. Osobne poznám aj verterinára, ktorý sa o tie psi stará.

Pani Murčovej prajem všetko dobré a hlavne pevné nervy :yes: lebo sama nechápem, čo má niekto z toho, že rozširuje také kecy...A hlavne tí čo tam nikdy neboli! sa zamyslite - aký už len môže byť biznis zo zatúlaných psov? :pac:
Obrázok
yanei
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 165
Bydlisko: Žilina

OZ U PSEJ MATERE-RANC KORNA,TURZOVKA

Poslaťod muro » Štv 18.03.2010 16:19

Tuto temu zakladam,aby ,,urcity ,,ludia uz konecne pochopili,ze nie sme utulok ,ale obcianske zdruzenie.Prosim ,aby tu pisali ludia len ,co sa tyka problematiky psikov a inych zvierat z Kysuckeho regionu ,pripadne okolia.Pokial sa da poradime ,pomozeme.Ostatnu cinnost mozete sledovat na nasich strankach ,aj adopcie zvierat.Momentalne je prioritou nasho zdruzenia priprava Kysuckej orieskiady-1.roc./2010, 1.roc.psich talentov 2010 a 1.roc. letneho tabora so psikmi na Kysuciach ,samozrejme s moznostou zajazdit si na konikoch vo volnom terene.Planujeme usporiadavat stretavky milovnikov psikov za ucelom volnej diskusie o psoch.Dalsou prioritou bude pripravit pozemok na vystavbu agility centra,zalezi to aj od zaujmu ludi.Odalsej cinnosti budem priebezne informovat.
muro
Okoloidúci
 
Príspevky: 22

Re: OZ U psej matere - Korňa, Turzovka

Poslaťod zopz » Štv 18.03.2010 18:52

Yanei, pod kopcom bolo uz x ludi, to nic neznamena. A urcite nepresvedci. Ak chyba evidencia psov, ak z pezinka chodia psy bez preukazov, ak sa da do pezinka pes a zmeni sa mu tam meno, ten putuje dalej do korne bez preukazu a tam sa mu zase zmeni meno - neviem na co sluzi take zahladzanie stop.

A inak bol pritomny aj pan korne? Vsimla si si ako sa ho boja psy? Pred tebou do nich nekopal?
zopz
Nováčik
 
Príspevky: 48

Re: OZ U psej matere - Korňa, Turzovka

Poslaťod yanei » Štv 18.03.2010 19:03

zopz píše:Yanei, pod kopcom bolo uz x ludi, to nic neznamena. A urcite nepresvedci. Ak chyba evidencia psov, ak z pezinka chodia psy bez preukazov, ak sa da do pezinka pes a zmeni sa mu tam meno, ten putuje dalej do korne bez preukazu a tam sa mu zase zmeni meno - neviem na co sluzi take zahladzanie stop.

A inak bol pritomny aj pan korne? Vsimla si si ako sa ho boja psy? Pred tebou do nich nekopal?


Pozrite ale ja sa tu nejdem zarito rozpisovat ako vy, viem aj duchaplnejsie stravit cas, napisala som co len to co viem, aky som z navstevy Korne mala pocit ja a to jest vse. Nenapisala som nic zavadzajuce ako vy a ani som bezdôkazne nepoprela nič čo tvrdíte. Napísala som len môj pohľad ako to tam na mňa pôsobilo. To že bol pozitívny nepopiera ani nepotrvrdzuje to co hovorite tak neviem co riesite.
Obrázok
yanei
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 165
Bydlisko: Žilina

Ďalší

Späť na Útulky