Venčenie psíkov v útulku

Sem píšte všetko ohľadne útulkov.

Re: Odporucanie vencitelom v utulkoch

Poslaťod Sirík » Str 18.06.2008 17:49

v zm sa moze vencit ked som tam ja alebo kamoska-dida
Sirík
Junior
 
Príspevky: 298

Re: Odporucanie vencitelom v utulkoch

Poslaťod Darma » Štv 19.06.2008 7:43

V Banskej Stiavnici, mozu ludia vencit aj dve hodiny, keby mal kto...
ludia nechodievaju, nezalezi im na tom, ze psy su tam zavrete....chodievali, nejake decka, ale tie to vencenie flakali... :nie:

no jo, ak ste nikto aj tu z okolia alebo priamo z BS pridte do utulku popriat pesanom trosku volnosti...
vopred za hafanov vdaka..
Darma
Okoloidúci
 
Príspevky: 21

Re: Odporucanie vencitelom v utulkoch

Poslaťod Poca » Štv 19.06.2008 8:09

No ja som do BS chodila a venčila som aj s tymi babami čo venčenie "flákali" a podľa mňa sa fakt snažili, zobrali von čo najviac psov, aby mohli byť čo najdlhšie. Ako.. vraj ich vyhodili že boli drzé (možno si mi to písala práve ty).. drzé? Neviem o tom a keď, tak možno k ľuďom, ale o tých predsa nešlo. Ku psom sa správali milo, veeelmi milo.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Odporucanie vencitelom v utulkoch

Poslaťod Darma » Pia 20.06.2008 12:05

Hej ahoj, ano pisala som Ti ja :ahoj:
tie som uz nespoznala v utulku, poznam ich nahodne, ved aj to som Ti pisala...
prave nedavno som bola s jednou Tvojou kamaratkou vencit...tiez Ta pozdravuje...
ale to neriesi situaciu, ze do utulku chodieva tak malo ludi, ze ak aj pridu 2 deti tak musia zobrat co najviac psov na 4 otacky.....

Ak sa Ti da, skontaktuj sa s dievcatami, same Ti najlepsie vysvetlia o co kracalo....
Na vsetko doplacaju psikovia...pred dvoma dnami sme boli v utulku 2 ...takze asi tak, ale nie je to stale tak...
niekedy je nas 6 :ua: I to je malo....
keby chodievalo aspon 20 ludi, je to tak vela na 12 tis. mesto?
Ach jaaj
Darma
Okoloidúci
 
Príspevky: 21

Re: Odporucanie vencitelom v utulkoch

Poslaťod Darma » Pia 20.06.2008 12:13

Poca píše:No ja som do BS chodila a venčila som aj s tymi babami čo venčenie "flákali" a podľa mňa sa fakt snažili, zobrali von čo najviac psov, aby mohli byť čo najdlhšie. Ako.. vraj ich vyhodili že boli drzé (možno si mi to písala práve ty).. drzé? Neviem o tom a keď, tak možno k ľuďom, ale o tých predsa nešlo. Ku psom sa správali milo, veeelmi milo.


cize Ty si vlastne nechodievala von s babami co vencenie flakali, ja pisem o inych osobach.....Tie baby, s ktorymi si chodievala von Ty tam nechodievaju uz asi rok...

a v podstate sa jedna dohromady o 10 deti, na ktorych nemoze utulok stat...
Darma
Okoloidúci
 
Príspevky: 21

Re: Odporucanie vencitelom v utulkoch

Poslaťod starr » Pon 07.07.2008 17:58

Ja chodievam občas venčiť tu v BA na Polianky a tam tiež človeku dovolia venčiť koľko vládze.

Vy si myslíte, že je lepšie nevenčiť psíkov vôbec, ako ich venčiť napr. 20 minút? Ja som si vždy myslela, že aj to je lepšie ako nič. Lebo niekedy tam chodia (síce zriedka, ale predsa) venčiť aj starší ľudia a tí asi nevládzu chodiť hodinu-dve v kuse. Ja tiež nevenčievam nejako extra dlho, nikdy som si neuvedomila, že je to psíkovi na škodu... :nwm:
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Odporucanie vencitelom v utulkoch

Poslaťod Silwuska » Uto 08.07.2008 8:40

Ono...vezmi si jednu vec...je to ako by si mala psa doma cely den zavreteho...a cez obednajsiu prestavku za nim vybehnes na 5-10 minut...to ja osobne by som radsej neisla vobec, lebo ho len rozdrazdim zbytocne...teda si myslim :ach:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Odporucanie vencitelom v utulkoch

Poslaťod starr » Str 09.07.2008 13:07

Ja si myslím, že to aj závisí od konkrétneho psa, že akú má potrebu pohybu a ako to berie, nie? Lebo mojim psom by 5-10 minútová prechádzka nevadila, napríklad v lete ich bavia vyslovene také, lebo oni v teple chodiť e-eee. Proste oni sú tak naučení a berú to ako normálnu vec.

Mne sa vidí, že tí útulkáčikova sú vďační aj za 20 minútovú prechádzku, niektorí sa vedia cez ňu vylietať aj ukľudniť, teda mne to tak príde, chodím ich už venčiť asi 13 rokov a nemala som nikdy pocit, že by im to spravilo viac zle ako dobre. Práveže niektorí sa tešia späť do útulku a ťahajú sa tam :ha: . No neviem, ale mne sa to tvrdenie na začiatku zdá byť nezmysel :nwm: . Teda aspoň vzhľadom na to, čo som doteraz videla a skúsila, možnože na nejakých hyperaktívnych psov to sedí.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Odporucanie vencitelom v utulkoch

Poslaťod Mackie » Str 09.07.2008 13:45

ja by som to prirovnala k tomu, ked rano koncime 20minutovku a zbadam psieho kamarata, cas by sme vsak mali mozno na 2x poskakanie po hlave a musime ist, tak sa snazim odbocit tak, aby si ho nevsimla, lebo jej to nerobi dobre, ked ju musim tahat prec po prvom onuchani
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Odporucanie vencitelom v utulkoch

Poslaťod maggie » Str 09.07.2008 21:09

ja som chodila vencit n nitre,tam mi povedali,ze minimalne pol hodinu.myslim si,ze ta polhodinka aj staci,ja s mojou tiez chodievam viac menej tolko,je pravda sice,ze viackrat denne,ale asi na tu polhodku.urcite to zavisi aj od toho aky je to psik,ci velky,ci maly,ci mladsi,ci starsi atd atd.tiez nam povedali,ze psikov treba len normalne vencit,nie ich trebars zobrat k sebe domov alebo tak,aby potom nemali problem sa vratit do utulku.lebo vraj tam chodievla nejaka pani a ta si psika zobrala k sebe domov,tam mu dovolila aj do postele a potom bol z toho problem.tiez treba sledovat ako sa psik sprava,ake kaka a pod.,nejaku hnacku alebo tak treba potom hlasit.tolko moje skusenosti a rady pripadnym venciarom.
maggie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 243
Bydlisko: bratislava

Re: Odporucanie vencitelom v utulkoch

Poslaťod deny » Štv 24.07.2008 20:58

nahodou v KK aspon kedysi chodili vencit deti, najma cez vikend a prazdniny, a ja som bola obcas medzi nimi, teraz uz nato nie je tolko casu. Mozno to nebolo vzdy uplne vyhovujuce (niekedy to bola len polhodinka). Ale pamatam si casy, ked decka stali rano a ku veceru pred utulkom a cakali kym im daju psikov na vencenie a obcas sa i stavalo, ze nebolo co vencit, lebo vsetky psiky boli mimo. Jasne, bolo to vtedy, ked v utulku este nebolo 150 psov. :ua:
deny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 443
Bydlisko: KK

Re: venčenie psíkov v útulku

Poslaťod Simonka Simuska » Pon 28.12.2009 7:33

daju vencit najviac tolko psikov kolko je ludi. pokial je karantena tak sa otocime A ideme naspat.
Simonka Simuska
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: venčenie psíkov v útulku

Poslaťod Domi » Štv 28.01.2010 19:35

U nas v bratislave na poliankach je utulok. Vencenie psikov je tu zavedene, dokonca si moze dat vencitel urobit preukaz do ktoreho za kazde vencenie dostane peciatku. Za niekolko peciatok dostane pero, potom privesok, tricko ... velmi sa mi to tam pacilo. Psikovia su prekrasni, ale bohuzial, to sa neda povedat o ludoch pracujucich v utulku, ktori sa spravaju ako keby im vencitelia vadili, co je dost skoda :ua:
Domi
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2
Bydlisko: BA Rača

Re: venčenie psíkov v útulku

Poslaťod mária » Pia 29.01.2010 9:42

U nás v Skalici v útulku sa tiež dajú vyvenčiť psíci a sú za to vďační.
mária
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 59

Re: venčenie psíkov v útulku

Poslaťod Bee House » Pia 29.01.2010 16:28

ja som dnes bola prvy raz vencit v Kezmarku. Ten utulok sa drzi ako moze, mozno ze nemaju tolko prostriedkov,ale ludia ktory tam pracuju, su uzastni. Hlavne pani, ktora to "vlastni". Fakt tym psikom vela obetuje. :yes: Maju to tam straasne preplnene a tak boli radi, ze sme im trosicku pomohli a vzali von psy ( nahovorila som na to totiz aj dve spoluziacky) Vzali sme dvoch NO a jedneho krizenca irskeho setra, co boli v podstate skoro najvacsi hafovia tam. :smile: Pre mna to nebol problem ,pretoze som zvyknuta na vencenie mojho macka, ale jedna kamoska sa kvoli psikovi zo tri razy aj vysypala, lebo ju nemohla udrzat :haha:
Brutalne sa mi to pacilo a mala som z toho fakt dobry pocit, takze som sa s tou pani dohodla, ze budem chodit kazdy piatok :smile:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Útulky