Môže si to útulok dovoliť?

Sem píšte všetko ohľadne útulkov.

Re: Môže si to útulok dovoliť?

Poslaťod Mackie » Štv 15.05.2008 8:51

Presne toto sa stalo kamoske v Nemecku.. vybrali si NO, chodili s nou na prechadzky, vyplnali milion dotaznikov, dokladovali, kde bude pes byvat, ake maju financne podmienky.. a raz prisli pre neho na prechadzku a im povedali, ze uz tam nie je, ze ho niekomu dali. Taki boli z toho rozcarovani, isli domov, a ako citali noviny, bol tam inzerat na mix bernaka s rotwikom (povodne chceli rotwajlera), tak tam hned zavolali, chlapik povedal ok, tak cestovali neviem kolko 100 km a maju neskutocne super havkaca teraz (hehe chlapik sa tiez dlho lucil so stendom, a ze nech mu zavolaju ako sa ma, bolo uz posledne).
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10418
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Môže si to útulok dovoliť?

Poslaťod mairi » Štv 15.05.2008 13:33

nemyslim si ze by vacsina ludi co sme prispieva nemala aku taku sajnu o tom co vsetko musia urobit zamestnanci utulku. lenze spravanie a pristup niektorych ludi je viac ako hrozny. ty ludia budia dojem, akoby ich niekto nutil, aby robili to co robia. prepana vsak si svoju pracu vybrali dobrovolne, vedeli do coho sli, a aj ked je to tazke, tak predpokladam ze maju spoju pracu radi a aj ked su z nej unaveni, neospravedlnuje ich to k tomu, aby boli hnusni na ludi, co sice v naivite, ale dobrej voli sa rozhodli trochu pomoct, alebo zachranit psi zivot.
ublizuju tak nielen sebe a povesti svojho utulku ale hlavne svojim zvieratam, lebo svojim spravanim odradzaju ludi, aby si otial vzali psa alebo inak pomahali. nikto sa predsa nebude vnucovat tam kde sa k nemu spravaju ako ku handre a akoby o tu pomoc ani nestali. sry ale to nema nikto zapotreby.

sorka za chyby
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Môže si to útulok dovoliť?

Poslaťod Silwuska » Štv 15.05.2008 14:08

Myslim ze sme odbocili od problemu a ten bol v tom ze jej vybraneho psika dali prec...to podla mna nieje ani zaobchadzanie ako s handrou ani veci podobne, je to votom ze utulky su naozaj preplnene...myslim ze by sme mali byt radi, ze psik si nasiel novy domov a aris si moze najst druheho...je ich tolko opustenych...proste jej ten psik nebol sudeny...opytajte sa lenky ci by chcela ineho... :no:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Môže si to útulok dovoliť?

Poslaťod Lenka.Buddy » Štv 15.05.2008 14:49

lenka potvrdí,že je rada,že nakoniec Beja nevyšla..nieže by som ju nechcela,ale tak nebolo nám to súdené..riadim sa "všetko zlé je na niečo dobré" a tak to aj je...proste bola by fenka..problémy s háraním a tak..takto máme fúzatého Freda na baterky a je to super hafko..už by som si ho nedala :ha:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Môže si to útulok dovoliť?

Poslaťod lucik » Štv 15.05.2008 16:01

Inka Liptáková píše:...a príď niekedy do útulku - a aj vy všetci na čele s lucikom - pomôcť tým, ktorých tak odsudzujete.


Inka, nesud, ked nevies.. viem velmi dobre ako to v utulku chodi, chodievala som tam este ako decko, chodievam tam obcas aj teraz, aj ked urcite menej ako kedysi.. aj pomahat, aj vencit, aj som tam priniesla veci, aj posielala 2% aj nahovarala pol firmy a kamaratov na darovanie 2% prave nasmu utulku a tiez som chcela pomoct s organizaciou Orieskiady, pomoct oslovit sponzorov atd.. lenze nejako nebadam zaujem a ja sa vnucovat nikomu nebudem.. nikoho neodsudzujem, len to nechapem.. tak prosim ta prestan mudrovat..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5961
Bydlisko: Piešťany

Re: Môže si to útulok dovoliť?

Poslaťod Inka Liptáková » Ned 25.05.2008 22:49

Lucik, nemudrujem. Je pekné, že pomáhaš, ale to ťa neoprávňuje k urážkam - a takmer v každej tvojej odpovedi
je nejaká urážka. Prečo? Veď ide o zvieratká, ktoré máš aj ty rada, nie? A, podľa teba budem zase mudrovať, ale naozaj
nestačí robiť to, čo robíš ty, to by si zistila, keby si skúsila byť na mieste niektorého z tých ľudí, ktorí ťa tak "s..." aspoň
na mesiac - a to so všetkou zodpovednosťou. Nič nemožné, veď aj oni majú svoje rodiny a svoje štúdium alebo prácu, ktorá ich živí. Skús to, potom sa o tom porozprávame, dobre?
Ale z toho, čo píšeš, mám pocit, že piešťanský útulok ti pre niečo veľmi leží v žalúdku. Ak ti však naozaj záleží na zvie-
ratách, tak by ťa to nemalo odradiť, práve naopak. Veď tí ľudia sú tu kvôli zvieratám, tak im pomôž a neplýtvaj silami
na takéto nezmyselné prestrelky. Neubližuješ tým ľuďom, veď tí sa o tom možno ani nedozvedia, ale práve tým zvieratám, veď potencionálni osvojitelia, ktorí situáciu nepoznajú, ti môžu aj uveriť - a ak si čestná, potom musíš priznať, že práve v piešťanskom útulku sú zvieratá na tom pomerne dobre, v porovnaní s mnohými inými útulkami.
Takže - stretneme sa pri zbieraní exkrementov? alebo čistení kotercov? alebo ...... Určite prídem, ak mi napíšeš, kedy.
Som presvedčená, že dokážeš urobiť pre zvieratká mnoho užitočného a verím, že nebudeš sklamaná ak po niekoľkých
rokoch usilovnej práce niekto o tebe napíše, že ho "serieš".
Inka Liptáková
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Môže si to útulok dovoliť?

Poslaťod Aris » Pon 26.05.2008 20:14

Musím sa priznať. Nakoniec som si toho psíka zobrala s PN. Ked som ho zbadala povedala som si chlapče tak ja ta tam nenechám. V útulku sa volal Dalilo teraz je to Rony. S Arisom si vychádzujú super. Až som bola prekvapená. Pripadá mi ako kríženec bígla, ale neviem. V piatok sa chystáme k vetovi tak ten nám povie hádam viac. Tak foto nebude, lebo vraj veľkosť súboru nie je povolená. Skúsim pofotiť niečo iné a hodiť to sem.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Môže si to útulok dovoliť?

Poslaťod Kača » Pon 26.05.2008 20:18

ukááž! ja ti poviem čo to o znakoch bíglika :haha:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Môže si to útulok dovoliť?

Poslaťod lucik » Pon 26.05.2008 20:27

aris, super :aplause:
tak nech vam robi len radost (a aj vy jemu) :no:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5961
Bydlisko: Piešťany

Re: Môže si to útulok dovoliť?

Poslaťod Lenka.Buddy » Pon 26.05.2008 20:39

ježiši viete jaké to je hezkééé?? :foto: a ešte raz gratulujem
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Môže si to útulok dovoliť?

Poslaťod Aris » Uto 27.05.2008 10:04

Foto pošlem ked budem doma inak vyzerá ako tvoja malá a dakujem vám všetkým. No malý nám robí radosť v piatok sa chystáme veťochovi tak ten nám hádam povie viac
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Môže si to útulok dovoliť?

Poslaťod Aris » Uto 27.05.2008 18:58

Obrázok

Obrázok

Kači pls vyjadríš sa k tomu? Ak by si potrebovala ešte dáku foto daj vedieť.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Môže si to útulok dovoliť?

Poslaťod Kača » Ned 01.06.2008 20:00

Ak možeš a máš nejaké fotky ešte, tak by si mohla hodiť, ešte jednu spredu:) a z boku, akle niem mierne šikmo zozzadu ako je na poslednej:) čo sa týka týchto fotiek, tak:

Takze podla mojej sindyinky a aj boninky, keď boli malé, si myslím toto:



hlavičku aj čumáčik má dosť podobné malému bígliatku, avšak to máva dosť šteniatok s takým ňucháčom:)
ušká isto nemá bíglie, už teraz by ich mal havinko dlhšie, ale aj capky sú dosť bíglie a ocásek tiež:)
To by som ti poradila, kukni sa dorbe na chvostík, či tam nemá na konci aspoň jeden biely chĺpok... tiež som myslela, ýže Bonie mala celý čierny, ale potom som tam našla tri biele chĺpky: aj tá hrudička celkom pasuje, ...

Nemá šteniatko po tele biele chĺpky? napr. na nožkách, že len kde tam proste biely chlpok je:)

A čo sa týka druhého rodiča, pokiaľ jeden je bíglik, to asi aj ty vieš, že bude havo krížený so psom kt. má stredne dlhú srsť, tiež, pokiaľ vychádzam z toho, že jeden je bígl, tak druhý rodič MUSEL byť čierny (maximálne s pálením) a MUSEL mať stredne dlhú srsť:)

Celkovo podľa toho, čo nám vyrastalo doma (tj Bonie:)) by som mala sklon ohlásiť, že fakt bol jeden rodič bígl, ale može sa podobať aj na niečo iné, takže nejdem nič tvrdiť, avšak má dosť podobných znakov...
úprimne sa teším o mesiac, keď trošku povyrastie, sama som strašne zvedavá na tento zázrak..
a ako malú/ého voláte? :smile: :hi:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Môže si to útulok dovoliť?

Poslaťod Aris » Pon 02.06.2008 19:24

Voláme ho Rony inak v útulku bol Danilo( tuším lebo mal brata a ten sa vola Dalino)
Tu máš tie foto a moc moc dakujem za ochotu:
Obrázok
Snád nevadí, že sedí ak hej skúsim pofotiť niečo iné, len jemu ešte nedám zostaň ideme sa fotiť :heh:

Obrázok
Toto je trochu zošikma ak by vadilo daj vedieť dám ešte inú :no:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Môže si to útulok dovoliť?

Poslaťod Aris » Ned 15.06.2008 16:13

Kači tak kríženec bíglika to asi určite nebude, lebo laby má ako slon a už je s neho bulo a jedna naša známa ktorá sa vyzná v psíkoch povedala, že je to krížený labík. Naších trafil skoro šlak, ale ved nevadíííííííííí.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

PredchádzajúciĎalší

Späť na Útulky