Môže si to útulok dovoliť?

Sem píšte všetko ohľadne útulkov.

Môže si to útulok dovoliť?

Poslaťod Aris » Ned 27.04.2008 18:44

Mala som záujem o psíka s PN s útulku. Mama tam zavolala včera sme si ho rezervovali. Povedali, že nám ho teda do piatku podržia. Dohodli sme sa kedy si ho vyzdvihneme a tak. O psíka som mala záujem už dlhšie a bola treba búda a samozrejme aj materiál. A ten z neba nespadne. Boli sme ho kúpiť a začali sme stavať. Tiež som už kúpila jedlo, obojok a vodítko. Takže zase peniaze. No a dnes mi z útulku telefonovali, že psíka práve niekomu dali. Môžu si to dovoliť aj napriek tomu, že som ho mala rezervovaného?
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Môže si to útulok dovoliť?

Poslaťod Lucifer » Ned 27.04.2008 18:47

Vies Aris...dovolit si mozu vsetko...Ale je to neseriozne...Mozno si mysleli, ze lepsi vrabec v hrsti ako na streche...Tym som chcela napisat, ze sa mozno bali, zeby ste pre neho neprisli. Aky Ti vlastne uviedli dovod tohto neseriozneho jednania? :nwm:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Môže si to útulok dovoliť?

Poslaťod NemesiS » Ned 27.04.2008 18:50

že sa potrebovali a v konečnom dôsledku aj zbavili skúr psa, ako museli.
ušetrili pár gramov krmiva.
no absolútne neseriózny prístup.
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: Môže si to útulok dovoliť?

Poslaťod Kača » Ned 27.04.2008 18:51

Piešťany????!
Tak to som si o nich nemyslela... to osm ich považovala za jedných z Naj na SK...
toto.. to je fakkt!!!

a čo urovíte s vecami?:(
Či počkáš, kým sa ti zapáči ďalší??:) nikdyn evieš :ahoj:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Môže si to útulok dovoliť?

Poslaťod Aris » Ned 27.04.2008 18:51

Vraj majú záujemcov. A ja som bola čo? Okrasa? Mama im vravela, že na 100% si prene prídeme a dala im čísla skoro všetkých s našej rodiny kedy sa niečo stalo.
S PN si už rozhodne neberiem. Ked tak s NM. Inak mama im bola rozhodnutá dať trochu viac peňazí zato, že nám ho podržali.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Môže si to útulok dovoliť?

Poslaťod Lucifer » Ned 27.04.2008 18:54

Ja viem Aris, ze Ta to hneva ale napisem jedno klise, ktorym sa riadim a naozaj vychadza...Vsetko je tak ako ma byt :no: Proste sa ten havo k Vam z nejakych dovodov nemal dostat...Verim tomu, ze niekde na Vas caka ten pravy dalsi clen do rodiny :no:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Môže si to útulok dovoliť?

Poslaťod Lenka.Buddy » Ned 27.04.2008 20:57

Aris neboj ten pravý ešte len príde..u nás to bolo podobne..čakali sme a čakali a hladali a hladali..a máme Fredííííííčka :jupi:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Môže si to útulok dovoliť?

Poslaťod lucik » Pon 28.04.2008 5:51

:oo: akoze uz ma v nasom utulku vazne SERU! normalne lutujem tie 2% co som im dala a na co nahovaram x ludi rok co rok.. :hmm:

nezavisle od seba som uz pocula niekolko staznosti na cenu psov, ktora zaujemcov odradza, tiez som zazila nejake to nemdobre chovanie zamestnancov a myslim, ze sa az prilis zacinaju spoliehat na Rakusakov a Nemcov, ktori si vela psikov odtial beru..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Môže si to útulok dovoliť?

Poslaťod Babula » Pon 28.04.2008 9:59

Aris je mi luto ze to nevyslo no nebuuul ono to bude mozno aj lepsie :jop:
hmm len mi je luto ze utulok si robi take "dobre" meno pre seba... mali
vam aspon zavolat pred tym ako predaju psika ... :pac:
Ale verim ze najdes este nejakeho drobca ci nedrobca ktory bude tvoje
a bude ti robit radost ako nikto iny :jop:
Babula
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425
Bydlisko: Tomášov

Re: Môže si to útulok dovoliť?

Poslaťod Silwuska » Pon 28.04.2008 11:47

No asi ich troska zastanem, aj ked neviem co je vo veci, ale toto je hrozne osemetne..Premyslite si jednu vec...ty ludia su tam dobrovolne...nemaju za to peniaze, travia tam vsetok svoj volny cas...Utulky su preplnene, su radi ak najdu domov kazdemu psikovi...ako ste im zarucili ze si ho vezmete?? to ze niekomu poviete ze na 100% este neznamena ze vam budu verit...mne to pani z TT utulku vysvetlila takto...

"Necakajte ze vam ho tu budeme strazit...ak by si prenho prisiel niekto skorej ako vy, dame im ho...pretoze utulok je plny a kazde nove miesto je jeden zachraneny zivot"...preto to tak ber aris, ze oni si tam nemozu robit psi hotel... :nwm: viem ze je to krute ale je to tak...ja som preto tiez bezala pre Montyho hned...aj ked som doma nic nemala...

Neber to v zlom...tiez verim ze vam proste nebol "urceny" a isto pride nejaky lepsi...osudovy :jop:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Môže si to útulok dovoliť?

Poslaťod Rika » Pon 28.04.2008 12:16

Aris nie si jedina, komu sa to stalo a ja si myslim, že som na tom bola horšie, i ked z tej stranky, že som nemusela nič doma pre neho pripravovať, lepšie.
A to som im volala v piatok, sobotu, nedeľu, utorok a vo štvrtok, kedy sme si poň prišli a oni nám ho nechceli dať... doteraz nepochopím prečo a je mi z toho na :blee: :plac:
A v piatok cestoval na výkup do Nemecka :ach: :ua:
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Môže si to útulok dovoliť?

Poslaťod majka » Pon 28.04.2008 13:07

My sme si mali kúpiť šteňa cane corso a stalo sa mi presne to isté ako v prvom prípade.Myslím,že tým ľuďom ide iba o peniaze.Nemám slov :pac:
Pes je najlepší priateľ človeka
majka
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22
Bydlisko: Dubnica nad Vahom

Re: Môže si to útulok dovoliť?

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 29.04.2008 7:28

Ono aj záleží od psa. Sú psi, ktoré sa adoptujú ľahko a také ktoré nie. Prvú skupinu podľa mňa dajú v pohode hocikomu a čím skôr, aby sa uvolnilo potrebné miesto, tak ko písala Silwuš.
Ja som brala psa z tej druhej skupiny a úplne ochotne mi ho podržali, keď videli, že mám vážny záujem (a to viem z vlastnej skúsenosti, že psov sú tam ochotný ponúkať takmer jak kytky na trhu). Nechceli ho dať len tak, tak isto mi ponúkli skúšobnú dobu, lebo sa im ten pes vrátil už 6x.

Ale na druhej strane ak niekto nežiada po nich, aby mu psa držali dva týžne, tak nevidím problém v pár dňoch a tiež by ma to vrcholne nepotešilo, kebyže sa mi také čosi stane. Stalo sa mi to keď som brala potkaníka z ChS z Prahy. Tiež mi dva dni pred odchodom došiel mail, že potkaník už má nový domov. Tak viem, aké to je. :ach:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Môže si to útulok dovoliť?

Poslaťod Ivanka.P » Uto 29.04.2008 9:12

Silwuska píše: "Necakajte ze vam ho tu budeme strazit...ak by si prenho prisiel niekto skorej ako vy, dame im ho...pretoze utulok je plny a kazde nove miesto je jeden zachraneny zivot


S týmto musím súhlasiť :yes: je XY ludí, čo sa tvária, že niečo na 100% zoberú a potom sa ani neozvú. To hovorím všeobecne, nielen o psíkoch. Aj ja by som ho zobrala hneď a veci by som kúpila potom.

Aj my sme takto Ritu zobrali - bez všetkého len tak do auta a rovno s ňou do obchodu a tam sme nakúpili všetko čo treba. Tiež chlapík povedal, že áno prídite si pre ňu cez víkend, ale inzerát bol v avíze a ja som mužovi povedala, že ja ju chcem teraz, lebo mi ju niekto vyfúkne :smile: proste istota a hotovo.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Môže si to útulok dovoliť?

Poslaťod Aris » Uto 29.04.2008 9:51

Neboli to dva týždne a ani len týžden. Povedali sme, že ked budeme mať búdu pre psa si prídem. Inak všimla som si, že veľa psíkov ide do zahraničia
:ua:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Ďalší

Späť na Útulky