Československý kastračný program

Sem píšte všetko ohľadne útulkov.

Československý kastračný program

Poslaťod Ell » Pia 17.08.2012 10:31

davam do pozornosti novy projekt ..

Informácie
projekt spadá pod Združenie za práva zvierat ČÍSLO ÚČTU: 3031887453 vúb banka

Popis
Novovznikajúce Združenie za práva zvierat vzhľadom na situáciu na Slovensku a doposial nevyriešený problém týraných, nechcených a utrácaných zvierat sa rozhodlo spustiť projekt československého kastračného programu. Prečo československého ? Na túto myšlienku nás priviedli okrem faktov, že situácia v ČR nie je oveľa lepšia ako v SR aj hromadné vývozy psov zo SR do ČR, kde sa naši češkí susedia sťaž
ujú (podotýkam právom), že ad...opcia našich psov u nich nie je riešením a ich útulky sa teraz rovnako zapĺňajú.Rozhodli sme sa hľadať spojencov ako na Slovensku, tak v Česku a riešiť situáciu oboch zemí, kde nebude žiadne -,,naši psy, vaši psy,,.Takisto chceme spojiť sieť veterinárov, ktorí budú ochotní na jednotlivých miestach psíkov kastrovať za jednotnú symbolickú sumu. A aby sme tento nápad pretlačili aj na vyššie miesta, rozhodli sme sa budúci ročník festivalu Hope and Chance venovať práve spusteniu kastračného programu.V prípade, že dáme spoločne niečo dokopy,Združenie za práva zvierat pôjde osobne predložiť tento návrh tam,kde to bude potrebné, aby sa konečne začalo niečo robiť :)
Psovi je jedno či ste bohatí alebo chudobní, vzdelaní alebo nevzdelaní, múdri alebo hlúpi. Dajte mu svoje srdce a on vám dá svoje.
Ell
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 127

Barfer.sk

Re: Československý kastračný program

Poslaťod Ell » Pia 17.08.2012 10:32

a prave prebieha pre nich aukcia :) - krasne veci pre psiky


http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 412&type=1
Psovi je jedno či ste bohatí alebo chudobní, vzdelaní alebo nevzdelaní, múdri alebo hlúpi. Dajte mu svoje srdce a on vám dá svoje.
Ell
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 127

Re: Československý kastračný program

Poslaťod Vikiki22 » Ned 19.08.2012 15:39

Nápad to je veľmi zaujímavý a múdry. Plne súhlasím, že by sa tu už konečne malo niečo podobné diať! Ale úprimne - naozaj sa dá toto na Slovensku poriešiť? Je síce pravda, že je čoraz viac ľudí v tomto probléme zasvätených a znalých, ale ešte stále tu je veľká väčšina ľudí, ktorým to je maximálne jedno. A nepresvedčí ich ani sám Pán Boh. A proste to množia ďalej. Mám s tým osobné skúsenosti, obzvlášť v našom okolí. Čo s tými? A čo s rómskymi osadami, kde sa nestarajú ani o seba, nieto ešte o psy? :ach:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10646
Bydlisko: Dvory nad Žitavou

Re: Československý kastračný program

Poslaťod Margita » Ned 19.08.2012 15:57

urcite to ma zmysle,isto sa neuvedomi kazdy ,od ciganov a podobnych individui to cakaz ani nemozme,ale napriklad taka dochodkyna co zije sama a ma niekolko maciek,isto by sa potesila ked jej niekto za symbolicky poplatok macky vykastruje,a takych ludi je kopa
ved len kolko majitelov psov si ich nedava ani ockovat proti besnote,a predsa je ich ockovanych dost,len to musia pre hnily narod prist az k nim a vyhlasit do do rozhlasu ,keby s azapojili takto obce a vyhlasili to do rozhlasu isto vela ludi by tie zvierata dala kastrovat,mnozitelia urcite nie ale tam by uz mam zakrocit danovy urad
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5404
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Československý kastračný program

Poslaťod Domca » Uto 21.08.2012 10:02

co sa romskych osad tyka, tam len vykastrovat a vypustit....(a nielen psy.... :ach: ) inak sa to pri tolkych psoch ani neda, maximalne tak brat zvierata ktore su v zlom zdravotnom stave....
The reason people find it so hard to be happy, is that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.

If you want to learn what someone fears losing, watch what they photograph
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483
Bydlisko: Ružomberok/Brno

Re: Československý kastračný program

Poslaťod zuzka:) » Sob 06.04.2013 14:06

"PO dvoch kastračných akciach sme boli oslovení prostredníctvom veterinára priamo starostom obce Krásna Hôrka s prosbou o pomoc. V obci sa nachádza rómska osada ktorá má cca 2000/2500 obyvatelov, osada je velmi známa a po mnohých problémoch sa zaviedla evidencia psov v nej. Aktuálne sa v osade nachádza cca 65 sučiek a cca 95 psov, dospelých. Už v čase, kedy sme boli na mieste sa tam nachádzalo mnoho šteniat a kojacich, či ešte kotných sučiek. Takže tento počet do júna ešte porastie. V spolupráci so Slovenskou alianciou ochrancov zvierat sme sa rozhodli, že sa do tejto akcie pustíme, aj keď to bude naozaj ťažký oriešok.Predpokladané náklady na kastráciu sú 5 tisíc euro. Prvá naša akcia prebehla v novembri v Krížovej Vsi, kde sa nám vďaka vám podarilo vyzbierať neuveritelných cca 2500€ a vykastrovať 50 psíkov, ďalších pár psíkov odobrať a rovnako vykastrovať aj pár mačičiek. V Marci prebehla naša druhá kastračná akcia v Rožňave - vyzbierai sme cca 4000€, vykastrovali 63 psov z odchytených 89. Aby sme mohli tento projekt zopakovať, budeme opať potrebovať vašu podporu. tomto prípade sa jedná o znovu podstatne vyšší počet a ako možno vidieť aj na fotkách, na kastráciu sa nájde aj dosť mačičiek.Tentokrát bude naozaj každý cent nevyhnutný. "
https://www.facebook.com/events/1950030 ... ts&fref=ts
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1937
Bydlisko: Nižná Šebastová

Re: Československý kastračný program

Poslaťod zuzka:) » Štv 21.11.2013 17:39

na jar sa chystá ďalšia kastračná akcia. v Trebišove
Osada v Trebišove - kastrujeme na jar!
Pomôžte !!!! Teraz vás potrebujeme ako nikdy predtým. V osade sa nachádza neúnosne veľa psov. Bez vašej finančnej podpory im však nedokážeme pomôcť. Zdieľajte !!!!
Č.ÚČTU:5045910916/0900 - http://www.transparentneucty.sk, SWIFT:GIBASKBX, IBAN:SK3709000000005045910916 , do poznámky Trebišov.
Osadu sa chystáme kastrovať na jar - začiatkom apríla. Psíkov je vela, mentalita v tejto osade velmi nízka, preto budeme musieť kastrovať za prítomnosti polície. Na jar už bude v osade zas mnoho šteniat a psíkov v zlom zdravotnom stave. Ak viete poskytnúť dočasnú opateru, píšte nám správu ! Zachránite tým život jedného psíka!
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1937
Bydlisko: Nižná Šebastová

Re: Československý kastračný program

Poslaťod 123katka » Sob 07.07.2018 9:55

Ahojte ... Prosím kto môže pomôžte s dočaskou :aplause: Z osady odobrali okolo 150 šteniatok a hľadajú dočasky ... zatiaľ ich majú len cca 20 !!!! :nwm: Ak sa vám dá zoberte si šteniatko do dočasky aspoň na pár týždňov !!! AK nenájdu dočasky budú šteniatka musieť vrátiť do osady :plac: :plac:
https://www.facebook.com/KastracnyProgr ... =3&theater
123katka
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Späť na Útulky