Switch to full style
Sem píšte všetko ohľadne útulkov.
Odoslať odpoveď

Adopcia psíka z útulku

Str 07.03.2012 22:44

Ahojte. Nie som tu ešte až tak dlho, ale potrebovala by som poradiť.

Už okolo 2-och rokov rozmýšľam nad druhým psom - začalo to neustálym hľadaním 50€ bez PP čiváv na bazoši.... Potom som však prečítala nejaké články o množení a diskusie, skúsenosti s bez PP psami, čo ma dosť znechutilo a odradilo od "čistokrvného" bez PP šteniatka čivavy... A tak som na internete začala najprv o psoch čítať. Psy milujem od malička, ale nikdy som sa nejak nezaoberala ich pôvodom, rodokmeňom, rasou, správaním... To sa však po čase zmenilo. Pochopila som niektoré veci a takisto zistila, že ak nechcem bez PP "čivavu, yorka, maltezáka..." musím sa poobzerať po PP psíkovi... Avšak keď som mame oznámila približnú cenu toho hava, bolo rozhodnuté :pac:
Ona moc nemá rada psy. Ledva som ju prehovorila na malého psíčka za 50-60 € a teraz jej ukážem PP šteňa za 400-500 eur...
Asi na rok som to vzdala úplne. Len som jej naznačovala že by som nejakého hava chcela...

A keďže bez PP nechcem, PP psy sú cenovo nad limit... Napadla ma adopcia psa z útulku...

Máte s tým niekto skúsenosti?

Totiž, ja by som chcela nejakého menšieho psa do domu, do 1r... Len problémom je dovoz toho psa.. Auto máme, ale nemyslím že by si mama trúfla ísť napr. do košíc alebo bratislavy. A zasa stresovať toho psa cestami po vlakoch, autobusoch... Sme totiž z okolia Čadce a tu tých útulkov veľa nieje...

Neviete či sa dá zariadiť že by napr. toho psa previezli do nejakého bližšieho útulku alebo niečo také?

Za odpovede, popr. nejaké rady ďakujem :smile:

Re: Adopcia psíka z útulku

Str 07.03.2012 23:06

Ahoj :ahoj:
Som velmi velmi rada, ze si sa rozhodla adoptovat psika z utulku, prosim napis, ze tvoja mama je stotoznena s tym, ze psika si beries na cely jeho zivot. Myslim, ze uz mas nastudovane co psikovi treba kupit, podla mna je hlavne okrem vecnych (obojok,mysky, pelech,hracky,sampon, kefy na cesanie atd) pocitat aj s inymi nakladmy ako napr.
-nahlasenie psika+rocny poplatok
-ockovanie, odcervenie, cipovanie, zdravotne naklady pri uraze
-kvalitne krmivo
Mala som psika z utulku ked som bola mala a rodicia mi ju dali prec, zlomilo mi to srdce vtedy, vzdy ked niekto co zije s rodicmi chce psika tak mam take obavy, ci naozaj bude ten psik v bezpeci :plac: Dufam, ze u vas to je inak, lebo si pisala, ze mamka moc psa nechce, tak zeby neboli problemy ked nieco rozkuse, alebo ospini. By som povedala, ze skor dospeleho psika, ktory uz ma zakladne hygienicke navyky a dobru povahu -taka co sa bude k tebe hodit, aby ste si sadli a boli spolu stastny 4 ever (to uz v utulku budu vediet). :smile:

Re: Adopcia psíka z útulku

Str 07.03.2012 23:14

Niqi & Kora:
S tými nákladmi samozrejme rátame : )
No, čo sa týka mamy: Psy nehladká - nevadí jej keď je nejaký pes pri nej, dokonca sa jej niektoré páčia, ale hlavne aby sa jej nedotýkal... Minulé leto sme mali na 10 dní bratrancovu Beky (malý biely nemecký špic, myslím že mala cca 3-4 mesiace) a to sme celkom zvládali - teda hlavne ja :D venčenie aj o 3 ráno, večer o 23:00... Ale nevadila jej.

Lenže... Máme ešte jedného psa a naozaj netuším ako by Laky zniesol ďalšieho psa.. Je dosť žiarlivý, lebo je zvyknutý že sa venujem len jemu, takže... Neviem, no..

Re: Adopcia psíka z útulku

Str 07.03.2012 23:17

Mate utulok v Korni a aj v Ziline ci Ruzomberku je. Teraz tam mozno nenajdes psika podla tvojich predstav, ale casom urcite. Drzim palce, nech vyberies dobre a budes minimalne tak spokojna ako som s mojou utulkackou spokojna ja :)

Re: Adopcia psíka z útulku

Str 07.03.2012 23:19

K mamke- no ok, len hlavne, ze vies ze nie je schopna vyhodit psa na ulicu, to uz ide na tvoju zodpovednost :no: .Hm tak potom si ten psik musi sadnut aj s vasim Lakym..aky psik to je?

Re: Adopcia psíka z útulku

Str 07.03.2012 23:21

Offtopic: hruska - tvoja utulkacka je nadherna, uz skor som ti chcela napisat, ale vzdy by to bolo OT tak uz ti to pisem teraz - KRAASNA :love:

Re: Adopcia psíka z útulku

Str 07.03.2012 23:34

Niqi & Kora píše:K mamke- no ok, len hlavne, ze vies ze nie je schopna vyhodit psa na ulicu, to uz ide na tvoju zodpovednost :no: .Hm tak potom si ten psik musi sadnut aj s vasim Lakym..aky psik to je?

No, Laky je menší kríženec... čo sa týka vychádzania s inými psami, väčších psov sa bojí... A s menšími, no neviem, s Beky vychádzal celkom dobre, ale napríklad čo si teta zobrala jednu fenku z ulice (taká menšia, chlpatá) tak na tú bol dosť agresívny...

Re: Adopcia psíka z útulku

Str 07.03.2012 23:50

och tak to by som sa snazila ich zoznamit(ak budes mat vybraneho utulkaca) na nejakom neutralnom uzemi, niekde kde Laky este nebol. Neviem zas netreba psika silou mocou brat, zeby ho Laky do konca zivota neutlacoval, lebo to bude stres v celej rodiny z takych bitiek. Vacsina psikov je uz v utulku sterilizovana, ale pre istotu si to over, zeby to nedopadlo zle ak zoberiete sucku. By som Lakyho v den D poriadne vybehala, vzala na luku, poprosila nejaku kamosku aby s novym psikom dosla na luku, drzala sa bokom a ked Laky pozrie(bez stekania) na psika tak hned by som mu dala odmenu a chvalila, zeby to bolo prenho prijemne. Vies aby nebral noveho psika ako protivnika. Potom by som poprosila kamosku aby isla na chodnik(nie priamo oproti Lakymu, bokom lepsie,zeby necitil hrozbu) a cely cas odmenovala Lukyho a isla smerom ku kamoske. Aspon polhodinu chodza , ked psy budu pokojne chodit po vasej strane- napr. po lavej strane mas Lukyho, sprava je kamoska ktora drzi utulkaca po svojej pravej strane. Ked psy budu kludne tak postupovat postupne az nakoniec kamoska pojde domov a ty minimalne hodku-2 sa prechadzas s oboma psami. Neviem ci to bude fungovat, ja len pisem ako to fungovalo u mna, lebo mojej tiez nie kazdy pes sadne. Mohla som ju sice pustit s druhym psom, ale risk nie je vzdy zisk :no: . A hej vzdy treba uprednosnovat Lukyho pred utulkacom kedze je taky ziarlivy.

Edit; pardon za U v lakyho mene (Lucky) :angel:

Re: Adopcia psíka z útulku

Štv 08.03.2012 0:02

Niqi ty si taka zlata! Ajka vela stastia, vsetko treba riadne premysliet a byt zodpovedny, mas skutocne velku myslienku, pomoct psikovi z utulku, ale kazdopadne predtym zhodnot realitu - tvoja rodina, tvoj psik, akokolvek drzim palce moc moc moc!!!

Re: Adopcia psíka z útulku

Štv 08.03.2012 0:26

moth- oj :hi: ne ja to ajka je zlata. Zlata koli tomu, ze pred tym ako si zaobstarala psika si zistovala citala, uvedomila si ake zle je mnozenie bPP psikov a nakoniec sa nerozhodla pre BPP aj ked mala vybrane plemeno ale peniazky neboli na PP a chce zachranit dusicku z utulku :poklona: Pripajam sa k tebe, drzim palce ajka :jop:

Re: Adopcia psíka z útulku

Štv 08.03.2012 5:57

v prvom rade big like za rozhodnutie :jop: a vratim sa k tomu, na co si sa pytala. vzhladom na tvoje podmienky by som sa asi najskor obzrela po psikovi do docasnej opatery. vyskusate si, ci sa k sebe hodite, ci ho znesie druhy psik, ci sa bude pacit aj mame a pod. ked ano, zostane, ked nie, budes mu hladat novy domov. inzercii na fb je neskutocne vela a neverim, ze by niekto nebol ochotny z okolia aj doviezt ho k vam.

Re: Adopcia psíka z útulku

Štv 08.03.2012 8:58

Skvele rozhodnutie :jop:
Uplne suhlasim s wer naidealnejsia by bola asi naozaj zatial len docaska....uvidis ako sa znesie tvoj havo s druhym najomnikom :yes: Viem to podla seba, mala som 5 rokov psika jedinacika a ako som zacala robit docasky po 3-tom psovi sme si toho 4-teho nechali nastalo.... :yes: Docaska je skvela vec ak clovek uvazuje o druhom psikovi no nevie ako by mu to fungovalo...takto sa to da velmi lahko zistit a ak by to neslo psikovi mozes hladat novy domov :jop:

Re: Adopcia psíka z útulku

Štv 08.03.2012 13:35

A ja len dodám - pri väčšine adopcií alebo dočasiek sa dá dohodnúť, že psíka niekto dovezie bližšie k tebe. Napr. ja chodím pravidelne trasu BA - Kysucké Nové Mesto - Námestovo, takže keby náhodou bolo treba, tak sa ozvi, kľudne nejakého psíka preveziem :smile:

Re: Adopcia psíka z útulku

Štv 08.03.2012 14:41

79ajka79 píše:Ahojte. Nie som tu ešte až tak dlho, ale potrebovala by som poradiť.

Už okolo 2-och rokov rozmýšľam nad druhým psom - začalo to neustálym hľadaním 50€ bez PP čiváv na bazoši.... Potom som však prečítala nejaké články o množení a diskusie, skúsenosti s bez PP psami, čo ma dosť znechutilo a odradilo od "čistokrvného" bez PP šteniatka čivavy... A tak som na internete začala najprv o psoch čítať. Psy milujem od malička, ale nikdy som sa nejak nezaoberala ich pôvodom, rodokmeňom, rasou, správaním... To sa však po čase zmenilo. Pochopila som niektoré veci a takisto zistila, že ak nechcem bez PP "čivavu, yorka, maltezáka..." musím sa poobzerať po PP psíkovi... Avšak keď som mame oznámila približnú cenu toho hava, bolo rozhodnuté :pac:
Ona moc nemá rada psy. Ledva som ju prehovorila na malého psíčka za 50-60 € a teraz jej ukážem PP šteňa za 400-500 eur...
Asi na rok som to vzdala úplne. Len som jej naznačovala že by som nejakého hava chcela...

A keďže bez PP nechcem, PP psy sú cenovo nad limit... Napadla ma adopcia psa z útulku...

Máte s tým niekto skúsenosti?

Totiž, ja by som chcela nejakého menšieho psa do domu, do 1r... Len problémom je dovoz toho psa.. Auto máme, ale nemyslím že by si mama trúfla ísť napr. do košíc alebo bratislavy. A zasa stresovať toho psa cestami po vlakoch, autobusoch... Sme totiž z okolia Čadce a tu tých útulkov veľa nieje...

Neviete či sa dá zariadiť že by napr. toho psa previezli do nejakého bližšieho útulku alebo niečo také?

Za odpovede, popr. nejaké rady ďakujem :smile:


Ajka - moj mily Alexko je tiez z utulku a tiez ti velmi fandim, ze si sa rozhodla pre adopciu. Kocky tu na fore ti uz poradili co sa vsetkeho podstatneho tyka. Ja ti len odporucim jednu vec - zajdi si osobne do Zilinskeho utulku, je to vyborny utulok, dobre sa tam o psikov staraju, baby su zodpovedne a nezlakni sa, ked sa ta podrobne budu pytat na to, v akych bude psik podmienkach po adopcii :no: Musia preverovat zaujemcov, to iste kazdy chape :jop:
Docasna opatera je dobra vec, myslim ze nedavno mali nejakych havinov co potrebovali docasku, vsak uvidis..
Spoj sa s nimi, zajdi tam, vsetko ostatne sa vyvrbi.
Drzim palce :smile:

Re: Adopcia psíka z útulku

Štv 08.03.2012 15:13

veľmi pekne ďakujem za rady :-)
Pravidelne na internete pozerám stránky bližších útulkov, i keď poväčšinou sú tam len väčšie psíky...

Ale zas nikde sa neponáhľam, času je dosť a radšej počkám na nejakého ktorý by mi úplne vyhovoval. Predsa len to už bude istá zodpovednosť, tak sa radšej nechcem až tak ponáhľať...
Odoslať odpoveď